רכילות+

"אני בהחלט אשמח לעשות ילד בפונדקאות בישראל": הסלבס מגיבים לפסיקת בג"ץ

"הלב מתפוצץ מאושר", "יום היסטורי וסופר מרגש", "לכולנו מותר להיות הורים", הן רק חלק מהתגובות של הסלבס לפסיקת בג"ץ שתאפשר לזוגות חד מיניים להביא לעולם ילד בפונדקאות בישראל

 

 

הבוקר (א'), נעשתה היסטוריה במדינת ישראל כשאחרי שנים של חוסר שיוויון, בג"ץ פסק כי זוגות בני אותו מין יוכלו להביא ילד בפונדקאות בישראל - תוך שישה חודשים, שנועדו לגבש הנחיות מקצועיות מתאימות. פסיקה זו תאפשר למעשה לגברים הומוסקסואלים להביא לעולם ילדים בארץ, בשונה ממה שהיה נהוג עד כה, שלצורך פונדקאות הם נאלצו לטוס לחו"ל ולשלם סכומים של מאות אלפי שקלים.

 

בעקבות הפסיקה המרגשת, הסלבס בארץ, להט"בים וסטרייטים כאחד, החלו לשתף ברשתות החברתיות את תחושות השמחה וההתרגשות מהבשורה המהפכנית. רן דנקר כתב בסטורי שהעלה באיסנטגרם שלו: "אני מרוגש בצורה יוצאת דופן מהידיעה הזאת שהופכת את מה שברור וטבעי עבורי לאפשרי. הגיע הזמן שלנו לשיוויון אמיתי, כזה שלא מפלה אף אזרחית ואזרח במדינת ישראל. אני בהחלט אשמח לעשות ילד בפונדקאות בישראל".

 

הראל סקעת, שהוא ובן זוגו, סגן שר החוץ עידן רול, הביאו לעולם את בנם הבכור ארי בהליך פונדקאות בחו"ל (ויטוסו עוד רגע להביא בת שנייה), כתב: "שניה לפני שאנחנו נוסעים ומסיימים את התהליך המטורף הזה של פונדקאות בארצות הברית, לקבל כזו בשורה, צמרמורת! הלב מתפוצץ מאושר! אושר עבור כל אלה שכמעט ויתרו על החלום להיות הורים, לקחו הלוואות ענק כדי להגשים את זכותם הבסיסית להקים משפחה, עבור קהילה שלמה שמגשימה חלום וזוכה סוף סוף במה שמראש היה ברור שמגיע לה כמו לכל אזרח שחי פה! יום שמח מאד למדינת ישראל".

 

"אני מרוגש בצורה יוצאת דופן". רן דנקר (צילום: אינסטגרם)
"אני מרוגש בצורה יוצאת דופן". רן דנקרצילום: אינסטגרם

"שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה". דרור קונטנטו (צילום: אינסטגרם)
"שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה". דרור קונטנטוצילום: אינסטגרם

 

הזמר חן אהרוני כתב: "איזו פתיחה מרגשת לשבוע היסטורי! בשעה טובה למדינה שלנו ותודה לכל מי שנלחם למען השיוויון של כולנו". מיקי בוגנים ובל אגם, שנמצאים בימים אלו בחופשה משותפת, העלו וידאו על הפסיקה: "קראתי את זה בדרך לפה ובאמת, איזה מרגש זה, את קולטת?", אמרה אגם ובוגנים הוסיף: "מאוד מאוד מאוד משמח אותנו. משמח אותנו שאנחנו נחיה חיים במדינה שיוויונית סוף סוף". בהמשך, אגם העלתה תמונה וכתבה "חיפשתי תמונה לפתוח את היום הרמגש הזה לקהילה הגאה בישראל. כן, לכולנו מותר להיות הורים, לכולנו מותר לשלוט על החלומות שלנו". עוד הוסיפה אגם: "זה יום חג שחברים שלי לא יצטרכו למכור כליה כדי לתת אהבה לילד שהם חולמים".

 

גל אוחובסקי כתב: "סוף סוף, הגיע הזמן", ותייג את איתי פנקס ארד שהוא ובעלו עתרו לבג"ץ ונלחמו למען הפסיקה. גילי אלגבלי כתב "בשעה טובה, איזה מרגש!!!" והוסיף בתקווה: "הלוואי שזה באמת יקרה", יונתן בן זוגו של עברי לידר כתב רק מילה אחת, "צדק", כמו גם אסי עזר שהסתפק ב"תקווה" ודרור קונטנטו כתב: "יום היסטורי וסופר מרגש! מרוח לי חיוך על הפנים מאוזן לאוזן. לא מפסיק לקבל הודעות ווטסאפ מחברים ששולחים לינק לכתבה. תודה לאל! שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה".

"כולנו שווים". מיקי בוגנים (צילום: אינסטגרם)
"כולנו שווים". מיקי בוגניםצילום: אינסטגרם

בוקר טוב ישראל. אסי עזר (צילום: אינסטגרם)
בוקר טוב ישראל. אסי עזרצילום: אינסטגרם

"סוף סוף, הגיע הזמן". גל אוחובסקי (צילום: אינסטגרם)
"סוף סוף, הגיע הזמן". גל אוחובסקיצילום: אינסטגרם

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018