רכילות+

שחר סאול: "יש נשים שמתחילות איתי בתוקפנות, כמו גבר שיכור שנצמד למישהי במסיבה"

בגיל 25 ולפני שעשה את הפריצה הגדולה באמת, שחר סאול כבר השתתף בלהיט "מיליון דולר" עם נועה קירל, עבד עם ג'ורדי והגיע למיליוני צפיות ביוטיוב. ועדיין, יש מי שמתבלבל בינו ובין סטפן - רק בגלל צבע העור שלהם. אז למה הוא לא מוטרד מגזענות, מה הסיכוי שנראה אותו בריאליטי ואיפה החלום שלו להופיע? צפו

 

 

"אנשים כבר יודעים שאני הבן אדם מאחורי 'מיליון דולר' עם נועה קירל. בהתחלה אולי לקח קצת זמן עד שעשו את הקישור, אבל היום זה כבר ידוע שקול הבס הוא שלי", אומר שחר סאול בקול הנמוך והעמוק שלו.

 

איך זה קרה בכלל?

"יש לי קבוצה עם ג'ורדי ורון ביטון והם שאלו אותי אם הייתי רוצה לשיר עם נועה קירל. 'אנחנו עושים שיר ואתה יכול להתאים שם', הם אמרו לי. עניתי ש'ברור' וזה יצא מדהים. שלחנו לנועה כי היא בדיוק הייתה בצבא, היא התלהבה, קבענו שזה קורה ומשם הכל היסטוריה".

 

ואכן אפשר לקבוע שמדובר בסוג של היסטוריה. בגיל 25, סאול כבר חתום על אחד הלהיטים הגדולים שיצאו פה בשנים האחרונות, עם הכוכבת הבלתי מעורערת של עולם הפופ הישראלי ומיליוני צפיות ביוטיוב. אבל שלא תהיה לכם טעות, זה לא קרה במקרה - סאול עובד חזק על המוזיקה שלו כבר שנים, מילדות למעשה, והתחיל להוציא שירים כבר בצבא. הוא התחיל בסצנת ההיפ-הופ הפחות פופולרית בארץ, והמשיך בכול הכוח לכיוון המיינסטרים הישראלי, שבו הוא כבר אורח קבוע בזמן האחרון.

 

 (צילום: אור דנון)
צילום: אור דנון

 

היית אומר שאתה עוד מחכה לפריצה הגדולה?

"כן. עכשיו אני צריך לבוא ולהוכיח מה יש לי בקנה".

 

עד לפני שנתיים סאול לא היה חתום באף סוכנות, הוא עבד לבד ועבר בין מנהלים עד שמצא את האנשים הנכונים איתם יש לו חיבור טוב. הוא בעצמו יודע להודות שהפחד ש"זה לא יקרה", גדל ככל שהשנים עברו. "אני חושב שזה פחד של כל אמן. זה התחום הכי לא מובן מאליו והכי לא בטוח. אף אחד לא מבטיח לך כלום ואתה יכול להשקיע מאות אלפי שקלים על קליפים ומאות שעות עבודה באולפן, ואולי לא ייצא מזה משהו. אני חושב שזה חלק מהריגוש וממה שנתן לי את הדרייב לעשות את זה ולהוכיח לעצמי שאני יכול".

 

הוא התחיל עם שם הבמה "קונגו בוי", טייק על מוצאו הקונגולזי (מצד אביו), אבל בעצם מדובר בבחור שהוא קיבוץ גלויות מהלך. "מהצד של אמא אני רבע תימני ורבע ארגנטינאי. זה רק בישראל קורה הדברים האלה", הוא אומר בחיוך.

 

"קרה שהתבלבלו ביני ובין סטפן. הוא חבר טוב שלי ויוצא לנו לצחוק על זה המון" (צילום: אור דנון)
"קרה שהתבלבלו ביני ובין סטפן. הוא חבר טוב שלי ויוצא לנו לצחוק על זה המון"צילום: אור דנון

 

איך באמת עובד השילוב הזה? כי בארץ זה תמיד מורכב, במיוחד אם יש לך ניראות מסוימת.

"הדברים האלה מאוד מתייגים, קודם כל מסתכלים על חיצוניות. יש כאלה שחושבים שאני אתיופי. אבל כמו שאתה שומע אין לי מבטא או משהו, אני נולדתי בארץ, אני כל החיים שלי פה וישראלי לכל דבר. אני מרגיש ישראלי במאה אחוז. אני כן יכול להגיד לך שאני מכיר את השורשים שלי, טסתי לאפריקה ואני מאוד מחובר. אבל פה אני חי, מאז ומתמיד. זה כל מה שאני יודע".

 

יצא לך לחוות גזענות?

"כן, ברור, אבל גזענות יש בכל מקום. בארצות הברית אם זה ג'ורג' פלויד וכל מה שהיה שם, או גזענות כלפי שחורים או אסייאתיים או כל סוג אחר. דווקא בשנים האחרונות אני מרגיש שזה הולך למקום חיובי יותר ומתחילים לקבל ולהבין שיש פה אנשים מעורבים, זה הולך לכיוון טוב".

 

גם פה בארץ?

"כן, ברור. יש גזענות, כמו שיש כלפי המזרחים, כלפי הרוסים או כלפי הכל. בגלל זה אני אומר, אין פה משהו יוצא דופן, גזענות קיימת בכל העולם וצריך פשוט להתאחד ולהתגבר על זה".

 

"גזענות קיימת בכל העולם וצריך פשוט להתאחד ולהתגבר על זה" (צילום: אור דנון)
"גזענות קיימת בכל העולם וצריך פשוט להתאחד ולהתגבר על זה"צילום: אור דנון

 

אתה מרגיש שזה יכול לעכב לך את הקריירה? כי אין פה הרבה אמנים שחורים.

"לא, אין הרבה. אני חושב שזה זה כן איפשהו יכול לעכב אבל דווקא בשנים האחרונות זה נראה לי כמו משהו שמאוד צריך פה. אנשים רוצים לראות עוד צבע, רוצים לראות משהו שונה בנוף, ואני חושב שאני נותן את זה וכמוני עוד מיליון ואחד אנשים שהם שחומי עור והם מוכשרים בטירוף והם גם צריכים לקבל את הבמה".

 

זה דחף אותך לרצות להצליח?

"גם וגם האמת. כי זה כן נתן איזשהו סוג של דרייב לבוא ולהוכיח שאפשר. אתה יודע, בתור בן אדם שחור, תמיד יש לך את המחשבות בתוך עצמך שאולי יהיה קצת יותר קשה ויסתכלו עליך קצת אחרת ודברים כאלה, אז כן יש את הרצון לבוא ולהוכיח. מצד שני, זה לא משהו שהרגשתי אותו יותר מדי כי באמת, אני לגמרי מרגיש ישראלי לכל דבר. אני לא מרגיש שונה".

 

"בתור בן אדם שחור, תמיד יש לך את המחשבות בתוך עצמך שאולי יהיה קצת יותר קשה ויסתכלו עליך קצת אחרת" (צילום: אור דנון)
"בתור בן אדם שחור, תמיד יש לך את המחשבות בתוך עצמך שאולי יהיה קצת יותר קשה ויסתכלו עליך קצת אחרת"צילום: אור דנון

 

יצא לך שהשוו אותך לסטפן? יש משהו דומה בחיצוניות, בפיזיות, בשיער...

"וגם בצבע. כן, קרה שהתבלבלו, קרה כמה פעמים האמת. סטפן הוא חבר מאוד מאוד טוב שלי ויוצא לנו לצחוק על זה המון. אנחנו גם יוצאים הרבה ביחד וקורה שמתבלבלים בינינו. זה מבדר. אבל אם אתה שואל מבחינת סגנון מוזיקלי אז לא. אומנם אנחנו שנינו נוגעים במוזיקה שחורה, אבל אני חושב שכששומעים את סטפן - שומעים את סטפן, וכששומעים את שחר סאול - שומעים את שחר סואל. זה אנשים אחרים, מוזיקאים אחרים".

 

אמרת שאתה מחכה לפריצה הגדולה, חשבת ללכת לריאליטי כמו "אקס פקטור" או "הכוכב הבא"?

"וואו, הציעו לי את זה המון. אבל זו פחות הדרך שלי. אני פחות דוגל בכיוון הזה. אני חושב שיש אומנים שזה מאוד מתאים להם ובאמת שבסופו של דבר זו פלטפורמה שנותנת המון חשיפה, אבל זה פחות בשבילי. אני מעדיף את הדרך האיטית לבד. לעשות את המוזיקה שאני עושה, שאני יוצר. אני יודע שזו קרש קפיצה להמון אנשים שהיום הקריירות שלהם בשמיים, אבל זו פשוט לא הדרך שלי".

 

איזה תוכניות ריאליטי פנו אליך?

"'אקס פקטור', 'הכוכב הבא', 'הישרדות', 'האח הגדול'... אני אוהב לראות ריאליטי, אבל לא קל לי לבוא ולראות את עצמי שם".

 

"יש לי קבוצה עם ג'ורדי ורון ביטון והם שאלו אותי אם הייתי רוצה לשיר עם נועה קירל. משם הכל היסטוריה" (צילום: אור דנון)
"יש לי קבוצה עם ג'ורדי ורון ביטון והם שאלו אותי אם הייתי רוצה לשיר עם נועה קירל. משם הכל היסטוריה"צילום: אור דנון

" מכיר את הקושי להילחם ולרדוף אחרי פאבים בשביל להופיע מול 15 אנשים כשאתה עושה את המוזיקה שלך" (צילום: אור דנון)
" מכיר את הקושי להילחם ולרדוף אחרי פאבים בשביל להופיע מול 15 אנשים כשאתה עושה את המוזיקה שלך"צילום: אור דנון

 

כאמור, אין טעם לעצור את הנשימה ולחכות שסאול יככב בתוכנית ריאליטי, אבל הוא בהחלט זוכה לניראות מרשימה ברשתות החברתיות, עכשיו כשהוא חלק מנבחרת השגרירים של "סמסונג", שמסמנת מדי שנה את היפים והנכונים שלה, ביניהם רותם סלע, ניב סולטן ולירז רוסו (סטטיק). הוא גם יופיע בספטמבר הקרוב בפסטיבל התמר, ועד אז הוא מתחזק עמוד אינסטגרם אסתטי ומוזיקלי כאחד, בו הוא פעיל מאוד, ויותר מזה – המעריצות עובדות בו שעות נוספות. "כן, אני מקבל הרבה הודעות", הוא מודה בביישנות ומבהיר שהוא רווק שמחפש זוגיות בריאה, טובה ופתוחה, ושנשים מתחילות איתו בצורה ישירה מאוד: "הן ממש לא ביישניות".

 

מה זה אומר?

"האמת שזה מאוד מצחיק כי קורה הרבה שנשים פשוט באות ואני מרגיש שהן תוקפות אותי בפן של להתחיל איתי. כמו שרואים גבר שיכור נצמד למישהי במסיבה, אז תופתע לגלות שזה לגמרי קורה גם בצד השני".

 

"בארץ קודם כל מסתכלים על חיצוניות. יש כאלה שחושבים שאני אתיופי" (צילום: אור דנון)
"בארץ קודם כל מסתכלים על חיצוניות. יש כאלה שחושבים שאני אתיופי"צילום: אור דנון

 

ומה צופן לו האופק? "אני מצפה שעוד שנה אני אביא לך זוג כרטיסים להופעה שלי בקיסריה. זה וי מאוד גדול ואני מאוד אשמח לעשות את זה. יהיה אלבום שנה הבאה, כל השירים שכתבתי בקורונה אני הולך להעיף אותם אחד אחרי השני".

 

יש עוד שיתופי פעולה מעניינים באופק?

"בטח, יש. אמנים גדולים ונחשבים, אבל אני לא אומר עדיין".

 

ומה עם קריירה בחו"ל?

"אני מאמין שבסופו של דבר כן אבל נכון לעכשיו אני מתמקד בארץ. מאוד חשוב לי להביא את המוזיקה השחורה וההיפ-הופ לקדמת הבמה ולשים אותה קצת במיינסטרים. במיוחד בגלל שאני בא ממקום שהוא הכי אנדרגראונד שיש והכי מכיר את הקושי להילחם ולרדוף אחרי פאבים בשביל להופיע מול 15 אנשים כשאתה עושה את המוזיקה שלך, אז זה מאוד חשוב לי לגדול כרגע בארץ".

 

"בתור בן אדם שחור, תמיד יש לך את המחשבות שאולי יהיה קצת יותר קשה ויסתכלו עליך קצת אחרת, אז יש את הרצון לבוא ולהוכיח" (צילום: אור דנון)
"בתור בן אדם שחור, תמיד יש לך את המחשבות שאולי יהיה קצת יותר קשה ויסתכלו עליך קצת אחרת, אז יש את הרצון לבוא ולהוכיח"צילום: אור דנון

"לכל אמן יש את הפחד הזה ש'זה' לא יקרה" (צילום: אור דנון)
"לכל אמן יש את הפחד הזה ש'זה' לא יקרה"צילום: אור דנון

חצי קונגולזי, רבע תימני ורבע ארגנטינאי (צילום: אור דנון)
חצי קונגולזי, רבע תימני ורבע ארגנטינאיצילום: אור דנון

 

ייצוג שחר סאול: ROMS & GAGA Management

יח"צ ואסטרטגיה תקשורתית: זאביק דרור 

צילום: אור דנון

סטיילינג: דניאלה קפלוטו לסוכנות Artbook

איפור: ניסו שלו

הפקה: ערן רחמני, עדי יואל

 

צולם ב - The Elliot Hotel Tel Aviv- מלון בוטיק אליוט

ישכון 11, תל אביב

077-364-5515

 

לבוש:

 

לוק תמונת השער:

בלייזר - באמוס סקוור בכיכר המדינה

תכשיטים - ASAF & TOMER

שעון - פדני

מכנסיים - PUMA לפקטורי 54

 

לוק באמבטיה:

קפוצ׳ון throwback וג׳ינס Heron Preston - פקטורי 54

שעון - פדני

 

לוק 3:

טי שירט ומכנסיים - H&M

שעון - פדני

תכשיטים - ASAF & TOMER

 

לוק 4:

טוטאל לוק - PUMA לפקטורי 54

שעון - פדני

תכשיטים - ASAF & TOMRE

 

לוק 5:

חולצה ומכנסיים - H&M

מעיל - PUMA לפקטורי 54

תכשיטים - ASAF & TOMER

 

לוק 6:

חולצה ווסט AAPE - פקטורי 54

מכנסיים - PUMA - פקטורי 54

שעון ברייטלינג - פדני

צמיד - Asaf & Tomer

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018