ריחו"ל

וונטוורת' מילר חושף שהוא אוטיסט: "זה היה הלם, אבל לא הפתעה"

כוכב הסדרה "נמלטים" סיפר בפוסט אישי ומרגש באינסטגרם שאובחן לפני כשנה עם אוטיזם. "אני בוחן חמישה עשורים של חיים וחוויות דרך עדשות חדשות", כתב והוסיף שאינו מתכוון להפוך לדובר של הקהילה האוטיסטית: "רוצה רק להרים את ידי ולהגיד 'אני כאן'"

"בשקט ובבדידות מצאתי מתנות לא צפויות". וונטוורת' מילר  (צילום: GettyImages)
"בשקט ובבדידות מצאתי מתנות לא צפויות". וונטוורת' מילר צילום: GettyImages

 

וונטוורת' מילר (49), כוכב הסדרה "נמלטים", חשף השבוע בפוסט אינסטגרם שיש לו אוטיזם. לצד תמונה של ריבוע לבן, מילר סיפר שאובחן כאוטיסט כבר לפני כשנה וכתב: "כמו אצל כולם, הבידוד לקח ממני דברים. אבל בשקט ובבדידות מצאתי מתנות לא צפויות".

 

הכוכב סיפר שבתחילה הוא איבחן את עצמו, ולאחר מכן קיבל על כך אישור רפואי רשמי: "בואו נגיד שזה היה הלם, אבל לא הפתעה" הודה. מילר הוסיף וכתב שהוא מודע לכך שיש לו את הפריבילגיה לקבל אבחון רפואי שלא כולם זכאים לו והוסיף: "אני לא יודע הרבה על אוטיזם. כרגע אני מפתח את ההבנה שלי, ובוחן חמישה עשורים של חיים וחוויות דרך עדשות חדשות. זה יקח זמן".

 

הוא גם אמר שאין ברצונו להפוך לאדם קולני שמביע את דעתו הלא מלומדת בציבור והבהיר שהוא מדבר רק עבור עצמו ולא מתכוון להפוך לפנים של האוטיזם: "ישנה היסטוריה של התעלמות מהקהילה האוטיסטית, או שמדברים עבורה. אני לא רוצה להוסיף לפגיעה בה, אלא רק להרים את ידי ולהגיד 'אני כאן, הייתי כאן (מבלי לדעת)'".

"אני כאן, הייתי כאן (מבלי לדעת)" (צילום: GettyImages)
"אני כאן, הייתי כאן (מבלי לדעת)"צילום: GettyImages

 

בסיום דבריו מילר מבהיר: "זה לא משהו שהייתי משנה. לא. אני מבין שלהיות אוטיסט הוא חלק מהותי במי שאני ובכל מה שהשגתי עד כה". הוא חותם את דבריו במילים "מתנה נוספת", ומודה לאלו שקיבלו אותו כפי שהוא לאורך השנים: "לאותם אנשים רבים שבמודע או לא במודע נתנו לי את המרחב, איפשרו לי להתנהל באופן שבו ראיתי לנכון, גם אם הם לא ראו זאת כך. תודה לכם. ולאלו שבחרו אחרת, ובכן, אנשים חושפים את עצמם".

 

בנוסף, הוסיף הכוכב לשורת הביוגרפיה שלו את המילים "אוטיסט" ו"הפרעה נוירו-התפתחותית". הפוסט צבר עד כה מעל למאה אלף לייקים ולתגובות תמיכה רבות מצד עוקביו. זו לא הפעם הראשונה שבה מילר משתף את הציבור בנושאים אישיים – בעבר חשף שבצעירותו, לפני שיצא מהארון, ניסה להתאבד מספר פעמים ושגם לאחר מכן התמודד עם דיכאונות רבים: "זו מלחמה שגבתה ממני זמן, הזדמנויות, מערכות יחסים ולילות רבים חסרי שינה", כתב בפוסט פייסבוק כן ומרגש.וונטוורת' מילר  (צילום: GettyImages)
וונטוורת' מילר צילום: GettyImages

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018