ריחו"ל

הנקמה של קוונטין טרנטינו באמו: "לא תקבלי בית, לא חופשה, לא קאדילק. כלום"

הבמאי המצליח ובעלה של דניאלה פיק סיפר בריאיון שכשהיה ילד, אמו לעגה לכישורי הכתיבה שלו. הוא הבטיח אז לעצמו שכשיהפוך לאדם מצליח ועשיר, היא לא תראה שקל מהצלחתו. הבטיח וקיים: "עזרתי לה כשהסתבכה עם מס הכנסה. אבל בלי בית. אין רכב ואין בית"

לא שוכח, לא סולח. קוונטין טרנטינו (צילום: Gettyimages)
לא שוכח, לא סולח. קוונטין טרנטינוצילום: Gettyimages

 

קוונטין טרנטינו הוא לא מאלו ששוכחים וסולחים בקלות – או בכלל, גם כשמדובר באמא שלו. איש הקולנוע המצליח ובעלה של דניאלה פיק התארח לאחרונה בפודקאסט The Moment, בהנחייתו של התסריטאי והמפיק בריאן קופלמן. במהלך השיחה, טרנטינו העלה זכרונות ילדות לא נעימים במיוחד, וסיפר שבתור ילד הסתבך לא פעם בבית הספר, מכיוון שבמהלך השיעורים העדיף להתעסק בכתיבת סיפורים משלו במקום להתרכז בחומר הנלמד: "הם ראו בכך מרדנות, העובדה שאני מתעסק בזה במקום ללמוד".

 

מישהי נוספת שלא הייתה מרוצה ממעשיו של טרנטינו הצעיר, הייתה אמו, קוני זסטופיל, שלא התרשמה מהיצירתיות של בנה: "היה לה קשה מאוד עם חוסר היכולת הבית ספרית שלי", סיפר. "היא הייתה כועסת ונוזפת בי, ובמהלך נאומי התוכחה שלה היא אמרה: 'ודרך אגב, קריירת הכתיבה הקטנה שלך', היא עשתה עם זה תנועת מרכאות עם האצבעות, 'קריירת הכתיבה הקטנה שלך? החרא הזה נגמר'".

 

טרנטינו הבהיר שאמו בסך הכל רצתה שילמד כמו שצריך ושישפר את ציוניו, אבל שדבריה פגעו בו. הוא סיפר שכבר אז ידע שיבוא יום והוא ינקום את נקמתו: "כשהיא אמרה לי את זה בדרך הצינית שלה, אמרתי לעצמי 'בסדר גברת, כשאהפוך לסופר מפורסם, את לא תראי פני אחד מההצלחה שלי. לא תקבלי בית, לא חופשה, לא קאדילק. תקבלי כלום, בגלל שאמרת את זה". הבטיח – וכעת מסתבר שגם קיים.

 

מאז כבר עברו כמה עשורים טובים, טרנטינו בן ה-58 אכן הגשים את חלומו והפך לאחד מאנשי הקולנוע המצליחים והחשובים בעולם – אבל הטינה והכעס כלפי אמו כנראה לא נשכחו. כשקופלמן שאל את טרנטינו אם בעקבות ההצלחה אכן לא הרעיף על אמו מתנות, טרנטינו ענה בחיוב: "עזרתי לה כשהסתבכה עם מס הכנסה. אבל בלי בית. אין רכב ואין בית".


אמא שלו הייתה יכולה לגור באחוזת פאר אם רק הייתה מפרגנת קצת (צילום: Gettyimages)
אמא שלו הייתה יכולה לגור באחוזת פאר אם רק הייתה מפרגנת קצתצילום: Gettyimages

 

קופלמן ניסה לגרום לטרנטינו להסתכל על העניין מזווית אחרת וחיובית יותר, ושאל את הבמאי אם ייתכן ודבריה הקשים של אמו היו אולי אלו שאיתגרו אותו וגרמו לו לדחוף את עצמו ולהוכיח לה שהיא טועה. טרנטינו לא התרשם מההצעה ודבק בדבריו: "יש משמעות למילים שלכם כשאתם מדברים עם הילדים שלכם. תזכרו שיש השלכות לציניות שלכם לגבי הדברים שחשובים להם".

 

אמו של טרנטינו רמזה בעבר שמערכת היחסים שלה עם בנה לא הייתה לבבית במיוחד. פעם סיפרה שליום האם נהג לכתוב לה סיפורים מורבידיים בכיכובה: "הוא תמיד הרג אותי וסיפר כמה הוא מרגיש רע לגבי זה. זה הספיק כדי לגרום לי לדמוע".

 

בין אם לדבריה של אמו היה יד בדבר או שלא, טרנטינו הפך כאמור לאחד מאנשי הקולנוע המצליחים בעולם, עם רכוש המוערך בסכום של 120 מיליון דולר. הוא הוציא לאחרונה את ספרו הראשון, עיבוד ספרותי לסרטו "היו זמנים בהוליווד", שזוכה לביקורות טובות.

 

לאחרונה סיפר הכוכב, שמרבה לבלות את זמנו כאן בישראל לצד אשתו ובנם הקטן, שהפרויקט הבא עליו יעבוד יהיה כנראה כתיבת מחזה. אלו מכם שמחכים לסרטו הבא (שככל הנראה יהיה גם האחרון שלו), יאלצו להיאזר כנראה בסבלנות: "אני לא מתכוון לחשוב על הסרט האחרון שלי בזמן הקרוב. אני עסוק בדברים אחרים כרגע", אמר בריאיון.

לבן שלהם הוא יתנהג אחרת. טרנטינו ודניאלה פיק (צילום: Gettyimages)
לבן שלהם הוא יתנהג אחרת. טרנטינו ודניאלה פיקצילום: Gettyimages

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018