רכילות+

מורן מזור: "מלא פעמים בעשור האחרון שאלתי את עצמי איך ויתרתי על לימודי רוקחות באוניברסיטה"

היא פרצה לפני עשור אבל לא מקנאה בזמרות שעקפו אותה בפלייליסט, אוהבת את המנטור אייל גולן אבל מעולם לא שאלה אותו על פרשת הקטינות והורידה 35 קילוגרמים אבל מזמן כבר לא נלחמת במשקל. מורן מזור מדברת על ה-כ-ל. צפו

 

 

"הרבה שנים ליוותה אותי תחושת החמצה, אי שביעות רצון מכל מיני דברים. ייצגתי את ישראל באירוויזיון והשיר לא הצליח לעבור את הפלייליסט של גלגלצ. בחלוף השנים הבנתי שזה פשוט לא בידיים שלי ושזה לא צריך להשפיע על האומנות שלי. אני פשוט עושה את הכי טוב שאני יכולה". 

 

מורן מזור כבר בת 30, בוגרת, מנוסה והרבה יותר סלחנית, בעיקר כלפי עצמה. היא פרצה לחיינו בשנת 2011, כשהשתתפה בתוכנית הריאליטי "אייל גולן קורא לך" וסיימה כמנצחת הגדולה של העונה. מאז, הוציאה שירים נוספים, ייצגה כאמור את ישראל בתחרות השירה האירופית וכיום מככבת במחזמר בתיאטרון "הקאמרי". עשור אחרי שהפכה לשם דבר בישראל, היא מבהירה שמבחינתה, השמיים הם הגבול. "אני חושבת שהצלחתי, בוא נשים את זה על השולחן", היא אומרת בלי למצמץ אך מוסיפה: "אני מרגישה שיש לי עוד הרבה מה לצלוח בדרך, עוד משוכות שאני מציבה לעצמי ושהחיים יציבו לי בעתיד".

 

 (צילום: רותם לבל)
צילום: רותם לבל

 

עובדה שאת כאן, עשור אחרי.

"זה לא מובן מאליו. אני אסירת תודה להמון אנשים בתעשייה הזו שלא ויתרו עליי, ופתחו לי את הדלת פעם אחר פעם ולא טרקו לי את הדלת בפנים. חשוב לי שיידעו שיש גם אנשים טובים, בני אדם ואפילו חברים בתעשייה הזו, אבל יש גם פאלש (סכינים בגב - י"פ). את מתאכזבת מדברים כל הזמן. סומכת על אנשים, על סיטואציות, בטוחה שמשהו יקרה והוא לא קורה - ואני חוויתי את זה בווליום הרבה יותר גבוה".

 

כמה קשה להיות זמרת במדינת ישראל?

"להיות אישה זה הרבה יותר קשה. זכוכיות המגדלת מתעצמות על אחת כמה וכמה כשאת זמרת. אני לא רוצה לבוא ממקום מתבכיין, אני חושבת שעבודה קשה והתעסקות בדבר העיקרי, זה מה שמביא להצלחה - אבל זה לא פשוט. זה מרגיש לפעמים שיש מקום רק לכמה זמרות באותו זמן, ולא לכולן יחד. יש כל כך הרבה זמרות, יוצרות, מפיקות, נשים בארץ שיודעות את העבודה ולא נותנים להן מספיק מקום".

 

"אמרתי שאני מעדיפה את הקריירה. מוכנה לתת את הרווקות שלי למען ההצלחה במוזיקה. מה חשבתי לעצמי?" (צילום: רותם לבל)
"אמרתי שאני מעדיפה את הקריירה. מוכנה לתת את הרווקות שלי למען ההצלחה במוזיקה. מה חשבתי לעצמי?"צילום: רותם לבל
 

 

שנה אחרייך זכתה נסרין קדרי בתוכנית, כשאת רואה את הקריירה שלה, זה צובט? את תוהה למה לך זה לא קרה?

"לא. כי אני חושבת שהמסלול שאני עוברת עם עצמי בעשר השנים האחרונות, עברתי מטמורפוזה מהבפנים החוצה וגם מהחוץ פנימה. כל דבר גרר לדבר אחר. בחרתי לעשות שינוי בחיים שלי, להיות בן אדם פחות ממורמר, יותר מרים, יותר שמח, יותר חיובי והיום אני אוהבת את עצמי הרבה יותר".

 

אז אין קנאה כשאת שומעת שיר של זמרות שהתחילו איתך עובר פלייליסט?

"אין את זה, יש מקום לכולן. חשוב שיגידו את זה".

 

"יש לי עוד הרבה מה לצלוח בדרך, עוד משוכות שאני מציבה לעצמי ושהחיים יציבו לי בעתיד" (צילום: רותם לבל)
"יש לי עוד הרבה מה לצלוח בדרך, עוד משוכות שאני מציבה לעצמי ושהחיים יציבו לי בעתיד"צילום: רותם לבל

 

כאמור, מזור זכתה ב"אייל גולן קורא לך", תוכנית ריאליטי שחיפשה את הקול הבא בז'אנר הים תיכוני והצמיחה כישרונות נוספים כמו קדרי, לואי אלי ועוד. היא נמשכה ארבע עונות, כשהרביעית עלתה באיחור ניכר בעקבות פרשת "משחקי חברה" (או "פרשת אייל גולן והקטינות" - י.פ). נזכיר שחקירה משטרתית נגד גולן ומקורביו נפתחה בספטמבר 2013 אך התיק נגד הזמר נסגר בפברואר של השנה שאחרי, ורוב האשמה עברה לאביו, דני ביטון, שגם ריצה מאסר אחרי שהורשע במסגרת הסדר טיעון, בשורת עבירות מין בשתי נערות ובגירה אחת בפרשה.

 

מזור והמנטור גולן נשארו בקשר "מהמם" כהגדרתה, והיא אף מככבת במחזמר "זה אני" של מאור זגורי שמבוסס על שיריו. "אני אוהבת אותו ומעריכה אותו מאוד. בכל שלב שהייתי צריכה אותו הוא היה שם", היא אומרת ומוסיפה שהוא גם ראה אותה על הבמה של "הקאמרי" כמה פעמים. ומה העמדה שלה לגבי הפרשה המדוברת? ובכן, כמו שאומרים הצעירים, איטס קומפליקייטד. "הפרשה התפוצצה כשחזרתי מהאירוויזיון", היא מבהירה ומבקשת לא להיכנס לנושא - בידיעה כי כל דבר שהיא תגיד יתפרש לא טוב. "אני לא רוצה לדרוך על מוקשים", היא מבהירה: "אני לא יכולה להביע דעה על הפרשה כי אני לא יודעת מה קרה שם".

 

רגע אחרי, היא מוסיפה: "חשוב לי לומר שיש לי ביקורת לשני הצדדים. יש לי ביקורת לאייל שאני אוהבת אותו בכל ליבי, ויש לי ביקורת לבנות. כל אחת צריכה להסתכל פנימה ולחשוב".

 

"כל העניין של דימוי גוף הוא עובדה, יש לזה השפעה ומי שאומר אחרת הוא חרטטן" (צילום: רותם לבל)
"כל העניין של דימוי גוף הוא עובדה, יש לזה השפעה ומי שאומר אחרת הוא חרטטן"צילום: רותם לבל

 

שאלת פעם את אייל משהו על הנושא?

"אף פעם. איך אתה ניגש לנושא כזה? איך אתה פותח דבר כזה? כשאתה חבר אתה אמור לתמוך בו ברגעים הקשים, ואייל עבר שנים מאוד קשות בנוגע לדבר הזה. באמת, אם הוא זוכה, ובית המשפט לא מצא שום עילה לעונש, אז חאלס, מספיק. אם יש משהו שצריך עוד לדון בו אז תדונו בדלתיים סגורות. יש פה קריירה של אומן של למעלה משלושים שנה, הוא לא ילד, צריך להעריך אותו ולתת לו את המקום הראוי לו ולא למחוק במחי יד כל מה שהוא עשה בקריירה שלו, זה גם לא יפה".

 

וכשאת שומעת על מקרים כמו של משה איבגי ושי אביטל?

"אתה חושב שבתעשיית המוזיקה זה לא קיים? זה קורה יופי בתעשיית המוזיקה. אני חושבת שבמקרה של אייל גולן לא מדובר בהטרדות מיניות, זה לא המקרה".

 

את חווית הטרדה מינית?

"בטח, אני אישה. זה הכל איך אני לוקחת את זה. יש לי עוגן ומשפחה שעומדת מאחוריי, שורשים מאוד חזקים שלא גרמו לי להתרסק מהדבר הזה, או לחשוב שזה משהו שהוא באשמתי או שאני עשיתי משהו לא בסדר. העניין הוא להעמיד את הבן אדם במקום".

 

הצלחת לעשות את זה?

"בטח. זה בסיסי וראוי. אם בן אדם פולש לי למרחב האישי ובניגוד לרצוני, זה הכרחי להעמיד אותו במקום, זה המעט שאני יכולה לעשות. כי מי שעשה את זה לי יעשה את זה גם לעוד נשים".

 

"אין קנאה בזמרות אחרות. יש מקום לכולן" (צילום: רותם לבל)
"אין קנאה בזמרות אחרות. יש מקום לכולן"צילום: רותם לבל
 

 

מאז שפרצה לתודעה בשנת 2011, מזור עברה מהפך גדול במראה החיצוני וירדה משמעותית במשקל. 35 קילוגרמים. "אני כבר מזמן לא נלחמת במשקל, והעליתי כמה קילוגרמים. אני לא אחזור למשקל ההוא, אני לא אוכלת אותן כמויות. הייתי אוכלת בשביל שניים, בשביל ארבעה. הייתי אוכלת בלי הבחנה. זה כיף לאכול".

 

את חושבת שהמראה החיצוני שלך השפיע על הקריירה?

"הוא השפיע בעיקר על החוסן האישי שלי. גדלתי כילדה שמנה, העליבו אותי מלא. הייתי ילדה מנודה ביסודי עד שגיליתי שאני מוכשרת במשהו שאין לאף אחד אחר מסביבי. כשהבנתי שאני טובה במוזיקה, לא היה לי אכפת שיקראו לי שמנה, שיהיה לי גשר וחצ'קונים ותלתלים שלא הסתדרו מעולם, לא היה אכפת לי מכל זה כי רציתי להראות לאנשים שיש מעבר, שאני זמרת".

 

מזור חושבת עוד רגע ומוסיפה: "אני לא חושבת שאם הייתי זוכה ב'אייל גולן קורא לך' כשהייתי 35 קילו פחות זה היה משנה משהו. זה שינה את הביטחון האישי שלי - הרגשתי יותר ביטחון לקנות בגדים, להכיר גברים. זו האמת, כל העניין של דימוי גוף הוא עובדה, יש לזה השפעה ומי שאומר אחרת הוא חרטטן".

 

"אייל גולן עבר שנים מאוד קשות. ואם הוא זוכה, ובית המשפט לא מצא שום עילה לעונש, אז חאלס, מספיק" (צילום: רותם לבל)
"אייל גולן עבר שנים מאוד קשות. ואם הוא זוכה, ובית המשפט לא מצא שום עילה לעונש, אז חאלס, מספיק"צילום: רותם לבל

 

את חושבת לפעמים מה היה קורה אם לא היית זוכה בריאליטי?

"בטח. מלא פעמים. מלא פעמים בעשור האחרון שאלתי את עצמי איך ויתרתי על לימודי רוקחות באוניברסיטה. סבא שלי ז"ל הבטיח לי שאם אני אסיים את התואר ברוקחות הוא ידאג שיהיה לי בית מרקחת משלי".

 

מה היית אומרת למורן מזור החיילת שבאה לריאליטי?

"אל תפחדי משום דבר. פחדתי מהצל שלי. פחדתי להביע את עצמי, להגיד את דעתי על המוזיקה שהוצאתי, איך התלבשתי. זה היה יותר מהכיוון של להעריך את אנשי המקצוע שהיו סביבי, אמרתי שהם יותר מנוסים ממני. לאט לאט למדתי להקשיב לעצמי, למדתי שגם לי יש אופי וסגנון ודרך להגיע את מה שאני חושבת".

 

"אני אסירת תודה להמון אנשים בתעשייה הזו שלא ויתרו עליי, ופתחו לי את הדלת פעם אחר פעם" (צילום: רותם לבל)
"אני אסירת תודה להמון אנשים בתעשייה הזו שלא ויתרו עליי, ופתחו לי את הדלת פעם אחר פעם"צילום: רותם לבל

 

השנה האחרונה עברה על מזור בנעימים - בניגוד לעמיתיה מתעשיית הבידור, שהקורונה הייתה כתם גדול בחייהם. עבורה, זו הייתה שנת מפנה. "זו אחת השנים הכי יפות שעברתי, באמת. כל כך הרבה טוב השנה הזו הביאה אליי. קודם כל הכרתי את בן הזוג שלי, מה שלא קרה בעשור האחרון ואם הייתי ממשיכה לעבוד כמו שעבדתי לפני הקורונה, יכול להיות שלא היה לי פנאי לאהבה, לא הייתה לי אפשרות לגשת לזה בלב שלם".

 

איך הכרתם?

"שגיא ואני יחד כבר שנה, הוא המנהל של בר צברי שמשחק איתי במחזמר, ובר הוא חבר טוב שלי. הוא הגיע אלינו לדירה בערב וזו הייתה אהבה ממבט שני. מתברר שהתראינו כמה פעמים לפני אותה פעם אבל לא שמתי לב. עשינו שני סגרים ביחד, את הראשון העברנו יחד אחרי שהיינו רק חודש וזה היה נורא. אני בהלם ששרדנו את זה".

 

"בטח שחוויתי הטרדות מיניות. אני אישה. זה הכל איך אני לוקחת את זה" (צילום: רותם לבל)
"בטח שחוויתי הטרדות מיניות. אני אישה. זה הכל איך אני לוקחת את זה"צילום: רותם לבל
 

 

חשבת כבר לוותר על אהבה?

"אמרתי משפטים מזעזעים ברווקות שלי. אמרתי לעצמי שאני מעדיפה את הקריירה. מוכנה לתת את הרווקות שלי למען ההצלחה במוזיקה. מה חשבתי לעצמי? לכל בן אדם מגיע לאהוב ולהיות נאהב. זה מעבר לפינה, זה פה, מתחת לאף".

 

את מאוהבת?

"אתה לא רואה שיש לי נצנוצים בעיניים? שגיא הוא לגמרי האחד שלי".

 

"הייתי אוכלת בשביל שניים, בשביל ארבעה. הייתי אוכלת ללא הבחנה" (צילום: רותם לבל)
"הייתי אוכלת בשביל שניים, בשביל ארבעה. הייתי אוכלת ללא הבחנה"צילום: רותם לבל

 

"פחדתי מהצל שלי, פחדתי להביע את עצמי, להגיד את דעתי על המוזיקה שהוצאתי" (צילום: רותם לבל)
"פחדתי מהצל שלי, פחדתי להביע את עצמי, להגיד את דעתי על המוזיקה שהוצאתי"צילום: רותם לבל

 

ייצוג מורן מזור: נתנאל מויאל

צילום: רותם לבל (לסוכנות Artbook)

סטיילינג: מזל חסון

איפור: גלית ורטהיים

שיער: אבישי מסטי

הפקה: ערן רחמני

ע. סטיילינג: ליאור חבר

צילום וידאו: אסף מגל

 

הריאיון צולם במלון דברה בראון, בן יהודה 87, תל אביב. *9646

 

לבוש:

 

לוק 1 - אוברול ג'ינס: אדידס

 

לוק 2 - טופ: זארה, מכנסיים: אדידס

 

לוק 3 - בגד גוף לבן: אבישג ארבל

 

לוק 4 - חזייה תחתונים וז'קט: זארה, מגפיים: שוז וובסטור

 

לוק 5 - ז'קט קטיפה ירוק: זארה

 

לוק 6 - שמלה חומה: זארה 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018