רכילות+

דנה זרמון: "להיות אישה אחרי לידה זו תקופה נוראית, מחרידה"

הלידה עצמה עברה עליה בקלות, אבל דנה זרמון מבהירה כי הטייטל "אמא" עוד לא יורד לה בקלות בגרון. הבחורה שהתפרסמה כאיט גירל שרוצה תיק שאנל, עכשיו היא אישה שמשתפת בכנות בטלטלה הרגשית שנקראת הורות, לא מהססת להגיד את דעתה על דוגמניות שמרטשות את עצמן באינסטגרם, ומבהירה: "אין לי אופר או צי של מטפלות". צפו

 

 

רוב כוכבי הרשת, כמו כוכבי הריאליטי, הם סלבס עם חיי מדף לא ארוכים במיוחד – כדי לשמור על עניין העוקבים שלהם לאורך זמן, עליהם לעבוד קשה ולהמציא את עצמם בכל פעם מחדש. לכן העובדה שדנה זרמון (28) היא לא רק אחת מהמשפיעניות הגדולות בתעשייה אלא כוכבת מן המניין, מרשימה במיוחד. "המהירות שבה דברים זזים ומתפתחים היא מטורפת", היא מספרת לנו. "רואים שנושאי השיחה, הקהל שלי, מה שמעניין, הכל משתנה עם הזמן, ובגלל שהכל מתועד ברשת רואים את האבולוציה של הדבר הזה".

 

הפריצה הגדולה של זרמון התרחשה ב-2015, בסדרת הריאליטי "איט גירלז" של HOT, בה כיכבה לצד שלוש כוכבות רשת מתחילות וחובבות אופנה, או בסלנג של אז: "פאשניסטות" (אחת מהן הייתה אדל בספלוב בתחילת דרכה). התכנית הפכה ללהיט ענק והקפיצה את מעמדה של זרמון, בעיקר בקרב נערות ונשים צעירות. אותן מעריצות כבר התבגרו – אבל כוכבה של זרמון ממשיך לזרוח גם היום, עם יותר מ-570 אלף עוקבים (נכון לכתיבת שורות אלה), קמפיינים יוקרתיים בכיכובה (אינטימה, bio oil, אוראל בי וסופהרב) ומיזמים עסקיים שבהם היא מעורבת.

 

 (צילום: שי פרנקו)
צילום: שי פרנקו

 

יש למעלה מחצי מיליון עוקבים שרואים אותך, חיים איתך, מחבבים, שלא לומר מעריצים אותך. את מרגישה אחריות כלשהיא?

"אחריות? כן. אני נשארת אני ומי שנשאר איתי, זה מהמם ומי שנוטש - גם מהמם".

 

קיים עדיין הלחץ סביב כמות העוקבים? את בודקת באופן קבוע כמה צופים לך בסטורי?

"זו העבודה שלי, ביום יום המספרים האלה פחות רלוונטיים עבורי, אבל כן חשובים עבור הלקוחות שלי. התוכן שלי מגיע ממקום אותנטי, שכיף לי לשתף, לא דברים שאני מנסה לעשות בכוח כדי לקבל עוד עוקבים. בסופו של דבר התוכן הכי אותנטי אצלי הם הפוסטים והסרטונים שהופכים להיות הכי ויראליים".

 

ואיך התגובות שאת מקבלת ברשתות?

"האמת שאני מקבלת המון אהבה, המון הזדהות עם דברים שאני משתפת וחוויות שאני עוברת. זה למשל משהו שהתפתח באינסטגרם, שלא היה פעם - נהיה שיח. פעם זה היה נורא שטחי - 'מהממת', או 'מאיפה זה?'. עכשיו יש גם את זה אבל יש גם שיח ודיבור. אני מוצאת עומק אצל העוקבות שלי שלא היה לפני, וזה משהו שמשמח אותי".

 

"אני משתמשת בפילטרים, הופכת שמיים אפורים לכחולים, אבל אני אף פעם לא מצרה היקפים" (צילום: שי פרנקו)
"אני משתמשת בפילטרים, הופכת שמיים אפורים לכחולים, אבל אני אף פעם לא מצרה היקפים"צילום: שי פרנקו

 

התכנים בעמוד האינסטגרם של זרמון קיבלו תפנית חמודה במיוחד בחודש יולי האחרון, כשהכוכבת ובעלה גיא ביטון הפכו להורים לאדם, בנם הבכור. השניים התחתנו ב-2017 לאחר זוגיות ארוכת שנים ושנה שבה היו מאורסים וכללה גם השתתפות בעונה השנייה של הריאליטי "זוג מנצח VIP", שם הגיעו למקום הרביעי. בתחילת השנה הנוכחית הם הודיעו שהם מצפים וכאמור, לפני כשלושה חודשים הגיע הרגע המאושר.

 

את מעכלת כבר את היותך אמא?

"אני אחלק את התשובה שלי לשניים: אני מעכלת את זה שאני אמא של אדם, שהוא הילד שלי, אבל אני לא מעכלת שאני אמא, בטייטל של אמא. אני לא יכולה להאמין שאני בתפקיד הזה, זה הזוי".

 

יש הורים מפורסמים שמחליטים שלא לחשוף את הילדים שלהם ברשתות החברתיות. את וגיא דווקא כן מפרסמים תמונות של אדם. זו החלטה שדיברתם עליה?

"מבחינתו של גיא היה אפשר לעשות את זה ברגע שהוא יצא ממני. אני החלטתי שאני לא מאמינה יותר בעין רעה. אני מודה, זה קשה לי, אבל אני עושה עם עצמי עבודה. לא רוצה לחיות בעולם הזה, שאני צריכה להגיד לאנשים לא לצלם או שיראו לי את הווידאו. יאללה אלו החיים שלי, זו אני, למה שאסתיר אותו? אני מראה כל כך הרבה דברים, דווקא אותו אני אסתיר?".

 

"מאוד חשוב לי לשתף, גם באינסטגרם אני משתפת את העוקבים שלי במה שאני עוברת וזה מרפא עבורי" (צילום: שי פרנקו)
"מאוד חשוב לי לשתף, גם באינסטגרם אני משתפת את העוקבים שלי במה שאני עוברת וזה מרפא עבורי"צילום: שי פרנקו

 

כשזרמון נשאלת על הלידה עצמה, היא מחייכת ולוקחת נשימה עמוקה, היא יודעת שהיא עומדת להגיד משהו שעלול להכעיס לא מעט אימהות: "אני מפחדת להגיד את זה, אבל צירים זה לא כזה דבר נורא, אני נשבעת. במשך כל תקופת ההיריון סיפרו לגיא ולי כמה זה נורא להיות בהיריון והכינו אותו שהאישה הולכת להשתגע, ואז מכינים אותך לזה שצירים זה הדבר הכי קשה בעולם. עכשיו, ברור שזה כואב וברור שזו תקופה מאתגרת ולא קלה. הגוף מתחרפן והיו לי את כל תסמיני ההיריון האפשריים, בחילות, חצ'קונים, עייפות ומה שאתה לא רוצה".

 

וגם קורונה, אל תשכחי.

"וגם קורונה הייתה לי באמצע, אבל באמת שזה לא כזה נורא. זה הרבה יותר לא נורא מנורא".

 

נשמע מעודד.

"נכון, זה מעודד. אני מפחדת שיגידו שאני מוכרת חלום, ומה אני משחקת אותה. אבל אני לא מוכרת חלום. זה לא שהכל עבר מהר, חיכיתי שלוש שעות במיון יולדות, אבל באמת שהיה לי מושלם, נהניתי מהלידה, נהניתי מהתהליך. זה היה היום הכי מדהים ומטורף בחיים שלי. ועכשיו חודשיים וחצי אחר כך, אני ברכבת הרים שמתחילה אחרי".

 

"אם זה היה תלוי בי לא הייתי עושה כלום, הייתי נשארת בבית בפיג'מה עם גולגול בשיער ועם הילד" (צילום: שי פרנקו)
"אם זה היה תלוי בי לא הייתי עושה כלום, הייתי נשארת בבית בפיג'מה עם גולגול בשיער ועם הילד"צילום: שי פרנקו
 

 

למה הכוונה?

"ברגע שילדתי, נכנסתי לטלטלה מטורפת. יש לזה שני חלקים - יש את האימהות, כלומר להיות אמא, שזה התפקיד הכי טוב שקיבלתי בחיי, המתנה הכי גדולה, זה רגש שאין בגוף לפני שיש לך ילדים, נקודה. זו אהבה פסיכית וזה חיבור אחר".

 

ומה החלק השני?

"החלק השני זה להיות אישה אחרי לידה, שזו תקופה נוראית, מחרידה, כואבת וקשה מנטלית. את מחורפנת, אני כל יום ברכבת הרים של רגשות. יום אחד אני מאושרת, שמחה ומאוהבת, ואז בבת אחת אני יכולה להיכנס, אני לא אקרא לזה 'דאון', זה לא עצב אפילו, זה מעין בלבלה, חרדה כזו. תדמיין מכונת כביסה שאתה מכניס אליה הכל, גם את הצבעוני וגם את הלבן - ושום דבר לא יוצא רגיל".

  

איך מתמודדים עם כל זה?

"מדברים על זה, מאוד חשוב לי לשתף. גם באינסטגרם אני משתפת את העוקבים שלי במה שאני עוברת וזה משהו מרפא עבורי. וכמובן שאת המשפחה שלי וקודם כל ולפני הכל, את בעלי. בן הזוג שלי הוא הדבר הכי מכיל והכי מקבל, הכי מפרגן הכי עוטף שיש, ותמיד ידעתי את זה ובתקופה הזו בכלל. הוא התעלה על עצמו ביכולת ההכלה שלו, זה הדבר הכי מנחם ומרגיע".

 

"גיא לא יצליח לעזוב אותי לעולם, אני לא נותנת גט. אני מאוהבת בבעלי, זה לא יקרה" (צילום: שי פרנקו)
"גיא לא יצליח לעזוב אותי לעולם, אני לא נותנת גט. אני מאוהבת בבעלי, זה לא יקרה"צילום: שי פרנקו

 

את בעצם מצטלמת עכשיו בפעם הראשונה מאז הלידה. איך ההרגשה?

"אני חייבת להודות שזה מוזר ולא הכי טבעי, אבל הרגשתי שזה משהו שאני חייבת לעשות לעצמי, כדי להיכנס לזה בחזרה. בגלל שאם זה היה תלוי בי לא הייתי עושה כלום, הייתי נשארת בבית בפיג'מה עם גולגול בשיער, רק עם הילד. אבל אני מרגישה שזה לא בריא לנפש, וצריך איזון ולו הקל ביותר כדי לחזור לעניינים, באיזי כמובן".

 

מה זה "הלא טבעי" שאת מדברת עליו?

"הגוף שלי הוא לא שלי. זה לא רק העניין שעליתי במשקל, שזה סופר לגיטימי והגיוני, ואף פעם לא היו לי אישיוז בנושא, אבל ההרגשה היא שהגוף נהיה זר. תשעה חודשים שהגוף לא שלך, את עובדת איתו בצורה מאוד אחרת ממה שהתרגלת. אסור לך לאכול הרבה דברים, הספונטניות היא אחרת, היום-יום הוא אחר, ובסופו של דבר את מייצרת בן אדם. ואז כביכול יש ציפייה אחרי הלידה, שנגמר הסשן הזה ואפשר לחזור לחיים הנורמליים אבל זה לא המצב. עכשיו מתחיל החוסר-נורמליות".

 

בשבועות האחרונים דובר רבות בתקשורת וברשתות החברתיות על נושא הפוטושופ והריטושים שכוכבות רשת ומשפיעניות מרבות לעשות לתמונותיהן. דוגמניות כמו נטלי דדון ועדן פינס, ששמותיהן הוזכרו בתור דוגמאות, כעסו ותקפו את אלו שהזכירו את שמן. בין כל הריבים והעקיצות, הנושא המרכזי שבו היו אמורים לעסוק קצת נשכח: תדמית גוף בריאה וההשפעה שיש לפוטושופ על אלו שנחשפים לתמונות המרוטשות למיניהן.

 

"אם התחלתי בתור מישהי שהחלום שלה היה לקנות תיק שאנל לבד, אז עכשיו זה כבר לא רלוונטי" (צילום: שי פרנקו)
"אם התחלתי בתור מישהי שהחלום שלה היה לקנות תיק שאנל לבד, אז עכשיו זה כבר לא רלוונטי"צילום: שי פרנקו

 

מה דעתך על סערת הפוטושופ המתחוללת?

"בתור אחת שמאוד פתוחה עם הגוף שלה והמידות שלה, ומראה זוויות ואת הצלוליט שלה, אני חושבת שצריך לשמור את זה כמה שיותר אמיתי".

 

את מרטשת?

"קודם כל צילמתי לא מעט קמפיינים, ואני לא יכולה להגיד לך שלא ריטשו אותי מעולם, אבל כשאני מעלה את התמונות האישיות שלי, אני עושה פילטרים, הופכת למשל שמיים אפורים לכחולים - אבל אני אף פעם לא מצרה היקפים, זה לא מגניב. אני מבינה את הסערה סביב זה, כי זה משהו שמוכר איזה חלום".

 

מה לגבי דוגמניות כמו נטלי דדון ועדן פינס, שמספרות על כך שהן מרטשות את עצמן?

"הן לא צריכות לעשות את זה, אני מכירה אותן, הן כוסיות ונראות מדהים".

 

כשאני שואל אם לדדון, פינס ולדוגמניות מצליחות אחרות יש באמת אחריות על העוקבים שלהן, זרמון חושבת לרגע ועונה: "כן, כן. חד משמעית. בתור ילדה, כשאת גדלה לתוך עולם אופנה כשכל הבגדים הכי יפים וכל הנשים הכי מצליחות נראות ככה, אז איפה אני בעולם הזה?".

 

"ממש לא אקנה לילד בגדי מעצבים, זה לא נחוץ" (צילום: שי פרנקו)
"ממש לא אקנה לילד בגדי מעצבים, זה לא נחוץ"צילום: שי פרנקו

 

את מרגישה את הלחץ לחזור למשקל שהיית בו טרום לידה?

"ממש לא. עליתי 19 קילו ועכשיו נשארו לי בערך 8.5 ק"ג. הלחץ הוא פנימי, לא כי אני רוצה להיות רזה, אלא בגלל שאני רוצה לחזור להרגיש כמו עצמי. אף פעם לא היה לי מרדף לרזון קיצוני או להיות במידה מסוימת. אני הכי נהנית מאוכל ולא איכפת לי איזו מידה אני קונה, אני פשוט רוצה להרגיש טוב במה שאני עושה, אם זה האוכל שאני אוכלת ואם זה הבגדים שאני לובשת. אם עושה לי טוב לאכול המבורגר אז בכיף, ואם עושה לי טוב ללבוש סמול... אני צריכה להבין איפה האמצע. פה זה לא המשקל, אלא שהגוף הוא לא מה שאת מכירה. פתאום את משמינה בבטן, זה תהליך שבו את מכירה את עצמך מחדש. ההיריון, הלידה, האימהות, הכל מכניס עוד עומק לבן אדם שאני".

 

מה באמת שונה בדנה של היום בהשוואה לדנה של לפני כמה שנים?

"אם התחלתי בתור מישהי שהחלום שלה היה לקנות תיק שאנל לבד, אז עכשיו זה כבר לא רלוונטי עבורי ולא מעניין בשום צורה, זה שולי".

 

והגשמת את החלום?

"כן, כמה פעמים", היא אומרת וצוחקת. "אתה יודע, זה סטטוס מסוים, להגיע למקום בחיים שבו את יכולה להרשות לעצמך לקנות את המותג שחלמת עליו בתור ילדה. היום זה לא מעניין".

 

"לא חושבת שהייתי צריכה להתנצל על זה שיש לי הורה דומיננטי שעזר ותמך עד שפרשתי כנפיים בזכות עצמי" (צילום: שי פרנקו)
"לא חושבת שהייתי צריכה להתנצל על זה שיש לי הורה דומיננטי שעזר ותמך עד שפרשתי כנפיים בזכות עצמי"צילום: שי פרנקו

 

לאדם את קונה בגדי מותגים?

"לא! ממש לא. הכי לא בעולם. שום דבר כזה. אני אקנה בגדים איכותיים ואופנתיים, אבל לא מותג ולא צעקני, לא בא לי על זה. על עצמי זה משהו אחר, אבל על ילדים הדבר הזה הוא משהו שהוא לא נחוץ, לא רלוונטי. הילד לא מבין את הערך של זה.

 

"עבורי מותג היה משהו סמלי, מהמקום של הסיפור שעומד מאחורי המותג, התחברתי אליו מהמקום האופנתי. מותג לילד, זה לא מקדם אותו בשום צורה. אף אחד מהילדים שמסביבו לא מבינים את זה. הוא היה מלכלך את אותה חולצה בין אם זה בלנסיאגה ובין אם זה גולף".

 

כידוע, זרמון היא בת לשני הורים ידועים ומצליחים, אביה הוא הפרסומאי ואיש העסקים אילון זרמון ואמה היא אשת הפרסום והאמנית דרורית ברזילי. לאורך השנים, היא נאלצה להתמודד לא פעם עם לחשושים שסבבו סביב העובדה שהגיעה מבית אמיד מאוד כלכלית, שלפי אותם רינונים, גם היה חלק נכבד מההצלחה שלה.

 

שש שנים אחרי שפרצת, את כוכבת בזכות עצמך. יש איזו תחושת ניצחון?

"אף פעם לא ניסיתי לנצח את זה. ההורים שלי הם החיים, ועכשיו שאני אמא אני רק מבינה את זה עוד יותר. אני לא חושבת שהייתי צריכה להתנצל על זה שיש לי הורה דומיננטי שעזר ותמך עד שפרשתי כנפיים בזכות עצמי, זה סופר לגיטימי בגיל 21, כמו חצי ממדינת ישראל שמקבלים תמיכה מההורים. אני מאוהבת בהורים שלי".

 

"אין לחץ לרדת במשקל אבל אני רוצה לחזור להרגיש כמו עצמי" (צילום: שי פרנקו)
"אין לחץ לרדת במשקל אבל אני רוצה לחזור להרגיש כמו עצמי"צילום: שי פרנקו

 

ועדיין, השם שלך מאוד מזוהה עם כסף ויוקרה.

"כן, אנשים נורא אוהבים להגיד את זה".

 

אז זה לא ככה באמת?

"קודם כל, אני אוהבת את החיים שלי, כן? אני לא מתמסכנת. יש לי אחלה חיים, יותר מאחלה אפילו. אבל אין לי אופר או צי של מטפלות שמחליפות לתינוק חיתול ויקומו אליו בלילה, אין לי את זה ואני לא רוצה את זה כרגע, אבל אני גם לא פוסלת את זה".

 

איך הייתה הילדות שלך?

"מדהימה. ההורים שלי היו גרושים, שזה משהו שליווה אותי ובתור אמא אני אומרת שזה לא משהו שאני רוצה שהילד שלי יעבור גם".

 

הפחד מגירושים מלווה אותך?

"לא, גיא לא יצליח לעזוב אותי לעולם, אני לא נותנת גט. אני מאוהבת בבעלי, זה לא יקרה. עכשיו כשיש תא משפחתי את מבינה שלפרק משפחה זה ביג פאקינג דיל, זה לא כמו פרידה רגילה".

 

"אני מפחדת להגיד את זה, אבל צירים זה לא כזה דבר נורא, נשבעת" (צילום: שי פרנקו)
"אני מפחדת להגיד את זה, אבל צירים זה לא כזה דבר נורא, נשבעת"צילום: שי פרנקו

 

איך מצליחים לתמרן בין אינסטגרם לתינוק?

"לא מצליחים. אני בקושי מעלה. עדיין לא מצאתי את הדרך לתמרן בין השניים".

 

מה יותר ישמח אותך, שאדם יישן לילה שלם ברציפות או מאה אלף צפיות בסטורי?

"לא משנה מה תגיד, מה תהיה האופציה הנגדית - אני אבחר בזה שאדם יישן לילה שלם. צפיות בסטורי זה ערך אבל זה לא ה-ערך".

 

מה הלאה בקריירה, בטייטל?

"הרבה. אני אמא, אני אשת תקשורת, משפיענית... אני מאושרת. זה עושה לי לבכות".

 

אני רואה את הדמעות. למה זה גורם לך לבכות?

"כי זו תקופה מרגשת ממש. כל ההורמונים יוצאים. יש לי את אדם קודם כל, וזכיתי, בילד הזה ובכלל באימהות".

 

"אין לי אופר או צי של מטפלות שמחליפות לתינוק חיתול ויקומו אליו בלילה" (צילום: שי פרנקו)
"אין לי אופר או צי של מטפלות שמחליפות לתינוק חיתול ויקומו אליו בלילה"צילום: שי פרנקו

 

צילום: שי פרנקו

סטיילינג: זוהר מאירי

איפור: שחר שבו

שיער: גיא סמואל

ע.צלם: זיו טולדנו

ע.סטיילינג: ליאת ביטן

הפקה: ערן רחמני

צילום וידאו: אסף מגל

יצוג דנה זרמון: ADD 

יחסי ציבור דנה זרמון: נטע הר-לב

 

קרדיטים לבוש:

 

לוק 1

חליפת זהב: Roz, מעיל כאמל: אמריקן וינטג', עגיל לב: אפרת קסוטו

 

לוק 2

שמלה: רותם כהן לשנקר, עגילים: אפרת קסוטו

 

לוק 3

חליפה ורודה: בוס לפקטורי 54, בגד גוף: אינטימה, עגילים: אפרת קסוטו

 

לוק 4

בגד גוף חום: ריזרבד, מעיל זהב: רותם כהן לשנקר, חגורה: H&M, עגילים: אפרת קסוטו

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018