בשל מצבה הבריאותי: המלכה אליזבת לא תגיע לוועידת האקלים של האו"ם בגלזגו

לאחר שאושפזה לטובת בדיקות שגרתיות והומלץ לה על ידי הצוות הרפואי לנוח - מלכת אנגליה מבטלת את הגעתה לוועידת האקלים של האו"ם. "הוד מלכותה החליטה בצער כי לא תיסע לגלזגו והיא מאוכזבת מכך שלא תוכל להשתתף"

המלכה אליזבת (צילום: Gettyimage)
המלכה אליזבתצילום: Gettyimage

 

 לאחר שבשבוע שעבר אושפזה המלכה אליזבת (95) למשך לילה אחד ולאחר מכן התבקשה על ידי הצוות המלכותי לנוח - היום (ג') יצאה הודעה רשמית מארמון בקינגהאם על כך שמלכת אנגליה לא תיקח חלק בוועידת האקלים של האו"ם, שתיערך בגלזגו בחודש נובמבר הקרוב.

 

"הוד מלכותה החליטה בצער כי לא תיסע לגלזגו ולא תשתתף בוועידת האקלים ה-Cop26, ביום שני ה-1 בנובמבר. הוד מלכותה מאוכזבת מכך שלא תוכל להשתתף בקבלת הפנים אך תעביר מסר לנציגים באמצעות קטעי ווידאו מוקלטים", כך מסר הארמון. דובר הארמון הוסיף ואמר כי המלכה אליזבת החליטה להקשיב לעצתם של צוותי הרפואה המלכותיים, שהמליצו לה לנוח.

 

בסוף השבוע האחרון דווח כי מלכת אנגליה אושפזה למשך לילה אחד בבית החולים הפרטי "המלך אדוארד השביעי" בלונדון. עוזריה של המלכה התעקשו כי האשפוז היה כאמצעי זהירות ונועד אך ורק לצורך ביצוע בדיקות שגרתיות. הפעם הקודמת שאושפזה המלכה הייתה לפני שמונה שנים, במרץ 2013, בעקבות דלקת במעי.

 

שבי, תנוחי רגע. המלכה אליזבת (צילום: GettyImages)
שבי, תנוחי רגע. המלכה אליזבתצילום: GettyImages

 

אשפוזה של אליזבת נשמר תחילה בסוד ואושר על ידי הארמון רק כאשר נחשף על ידי התקשורת. כמו כן יש לציין כי מדובר במקרה יוצא דופן - לבטל הגעה לוועידה כה חשובה ברגע האחרון, מה שמצביע על כך שהצוות הרפואי של המלכה לא לוקח סיכון בנוגע למצבה הבריאותי.

 

מוקדם יותר החודש הגיעה המלכה אליזבת לאירוע במנזר ווסטמינסטר כשהיא נעזרת במקל הליכה. זו הייתה הפעם הראשונה שמלכת אנגליה השתמשה במקל הליכה - ללא סיבה רפואית, אלא מטעמי נוחות. בעבר נעזרה המלכה במקל, בשנים 2003 ו-2004, לאחר שעברה ניתוח בברך.

 

 

נתמכת במקל. המלכה אליזבת (צילום: Gettyimage)
נתמכת במקל. המלכה אליזבתצילום: Gettyimage

 

לסיום נזכיר כי השנתיים האחרונות לא הטיבו עם המלכה אליזבת, שנאלצה להתמודד עם עזיבתם הפתאומית והדרמטית של הנסיך הארי ומייגן מרקל, ההאשמות החמורות שהופנו כלפי בנה, הנסיך אנדרו, וכמו כן מותו של בעלה, הנסיך פיליפ, שהלך לעולמו בחודש אפריל האחרון כשהוא בן 99.

 

למרות כל זה, המלכה מנהלת לו"ז עמוס באירועים מלכותיים, ומהרגע שחזרה מחופשת הקיץ השנתית שלה בטירת בלמורל, לקחה חלק ב-15 אירועים רשמיים. "לוח הזמנים של המלכה היה צפוף מהצפוי וביטולים היו בלתי נמנעים", אמר ג'ו ליטל, העורך הראשי של מגזין Majesty, והוסיף: "מדי פעם צריכה להיות תזכורת לכך שהיא בת 95 והיא לא יכולה לעשות את כל מה שציפו ממנה לעשות לפני עשר או עשרים שנה".

 

רק בריאות! (צילום: אינסטגרם)
רק בריאות!צילום: אינסטגרם
 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018