רכילות+

בר רפאלי: "הכי קשה היה שלא יכולתי להתקשר לאמא שלי בבוקר"

אחרי חודשים ארוכים בהם נמנעה מהתקשורת, הדוגמנית הגיעה ליום צילומים למען מטרה טובה וחשפה את הסיבות שגרמו לה להסכים לתעד את משפחתה לריאליטי חדש, סיפרה למה היא תמיד דרוכה מול המצלמות והודתה שגם היא תוהה לפעמים לאיזה עולם היא הביאה ילדים. צפו

 

 

 

חודשים ארוכים שהדוגמנית בר רפאלי לא התראיינה לתקשורת, על אף שכבר למעלה מחצי שנה הולכות אחריה מצלמות שמתעדות את חייה ואת חיי משפחתה לתוכנית הדוקו-ריאליטי "הרפאליז". לרגל יום המאבק באלימות נגד נשים שצוין אתמול (ה'), רשת האופנה HOODIES, שרפאלי היא הפרזנטורית שלה, יצאה בשיתוף פעולה עם "פורום מיכל סלה", שנועד להגביר מודעות ושיחררה ליין תיקים שהכנסותיו ייתרמו במלואן. הבוקר, רפאלי הגיעה לחנות המותג בדיזנגוף סנטר כדי להשיק את המיזם.

 

"כבר שנתיים שהודיס שמים על הטיקט את המשפט 'את לא לבד' ואת המספר שיש לחייג אליו לעזרה מיידית, ועכשיו לקחנו את זה צעד קדימה ועיצבנו תיק שכל הרווחים שלו למען העמותה", אומרת רפאלי, ומוסיפה: "על התיק כתוב 'סתם שתדעי שאת לא סתם, שתדעי', ויש את מספר החירום שאפשר להתקשר אליו וזה משהו שכל בחורה יכולה לקרוא, לדעת ולחייג במקרה הצורך".

 

רפאלי לא מתיימרת לחשוב שהיא יכולה לחולל שינוי של ממש, אך היא אופטימית: "מאוד מעודד לדעת שנשים לא מסתתרות. נשים מדברות, הן כבר לא מטושטשות בחדשות, הן חושפות פנים, לא מתביישות, מתחזקות. זה מעודד אותי כי אולי זה יהפוך את התופעה הזו ונשים לא ירגישו שזו בושה". היא חושבת עוד רגע ומוסיפה: "וזה שאני עומדת פה ומדברת אולי ייגע לאנשים בלב. אולי הם יקראו על זה ויגלו דברים שהם לא ידעו. חשוב להתחנך לדבר הזה". רפאלי גם מספרת שלקראת שיתוף הפעולה היא דיברה עם לילי בן עמי ולמדה עובדות שלא הייתה מודעת אליהן לגבי אלימות נגד נשים. "בתור אמא, זה משהו שצריך למגר את התופעה הזאת. אני מגדלת ילדות ותוהה לאיזה עולם הן יגדלו? אלימות ומי טו? צריך להציף את זה, לחנך, לעזור, לקרוא סיטואציות".

 

נרתמת למטרה טובה. בר רפאלי (צילום: רפי דלויה)
נרתמת למטרה טובה. בר רפאליצילום: רפי דלויה

 

ליום הצילומים הגיעה הדוגמנית כשהיא מלווה בצוות של צלמים, שמתעד כל רגע שלה ושל משפחתה לדוקו ריאליטי "הרפאליז". עבור מי שבמשך שנים נמנעה מחשיפה לתקשורת, הכנסת המצלמות לתוך הבית וליחסים האינטימיים עם משפחתה נראית כמו צעד משונה, אך היא מבחינתה מסבירה את ההיגיון שעומד מאחורי ההחלטה. "זה נורא מרגש ומשחרר, כי סוף סוף אנחנו יכולים להיות עצמנו", היא אומרת ועוקצת: "אני תמיד דרוכה מול המצלמה, גם עכשיו, כי תמיד מנסים למצוא משהו צהוב. אני לא באה בטענות, זו העבודה שלכם, אבל זה כיף גם להיות אנחנו".

 

לשלוט במה שקורה? 

"זה לא ממש לשלוט, אלא לדעת שלא מחפשים אותי. זה באמת להיות אני, יש בי טוב, יש בי רע, יש בי צדדים יפים ופחות יפים, אבל זה פשוט להיות אנחנו בטבעי".

 

את מרגישה שעדיין מחפשים אותך?

"אני כבר 20 שנה בעסק, אני יודעת שגם כשלא מחפשים - מאדירים, ואז כיף לראות אותו נופל. זה לא רק אני, זה בעולם העסקים, האופנתי, הפרסום, זה בכל העולם ואני מבינה את זה, התרגלתי. בסיטואציה הספציפית הזו עם המצלמות אנחנו יודעים שמה שאתם רואים זה זה. לא יערכו את זה באופן מגמתי, כמו שאנחנו זה מה שתראו, הכי אמיתי שיש".

 

כמה אתם מכניסים את המצלמות לקישקע של המשפחה? יהיו ריבים? אינטריגות?

"כן. זה בלתי אפשרי שלא. זה בלתי אפשרי להתנהג אחרת לאורך זמן".

 

רפאלי גם סיפרה כי המצלמות תיעדו את משפחתה בחודשים בהן אמה ציפי רפאלי ריצתה תקופת מאסר אחרי שהורשעה בעבירות מס, ואת חזרתה הביתה מהכלא. "התגעגענו אליה ואנחנו שמחים שהיא חזרה", היא מספרת ומנסה שלא להרחיב, אך מבהירה: "הכל מצולם".

 

מה הרגעים שהיא הייתה הכי חסרה לך?

"הטלפון. אני חושבת שהכי קשה היה שאי אפשר להתקשר אליה ולהגיד 'מה העניינים?' או 'בוקר טוב', אפילו לא להיפגש - כי לא ראינו את המשפחה בגלל הסגרים, וקורונה, ושמרנו על סבא וסבתא ושמרנו על אמא ואבא ולא רצינו להדביק, כולנו היינו קצת במרחק חברתי, אבל ביום יום הכי קשה היה לי הטלפון".

 

איך את מסכמת את החלק הזה בחיים שלך?

"קשה לי עדיין לסכם. צריך עוד לעבור זמן. זה לא משהו שמעכלים ביום או בחודש, אולי בשנה הבאה אני אצליח לענות לך על זה כמו שצריך".

 

"תמיד דרוכה מול המצלמה" (צילום: רפי דלויה)
"תמיד דרוכה מול המצלמה"צילום: רפי דלויה

"יש בי טוב, יש בי רע, יש בי צדדים יפים ופחות יפים" (צילום: רפי דלויה)
"יש בי טוב, יש בי רע, יש בי צדדים יפים ופחות יפים"צילום: רפי דלויה

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018