ריחו"ל

ג'ייקוב אלורדי: "אנשים בכל העולם מדברים רק על איך שאני נראה"

הכוכב האוסטרלי התראיין למגזין Men’s Health והתייחס לנושא חשוב שלא מרבים לעסוק בו: החפצת גברים בתעשיית הבידור. "זה בהחלט מתסכל כשמעריכים אותך בעיקר לפי המראה שלך", הוא אומר ומספר על החשש שלא יתייחסו אליו ברצינות כשחקן

יותר מסתם בחור נאה. ג'ייקוב אלורדי (צילום מסך)
יותר מסתם בחור נאה. ג'ייקוב אלורדיצילום מסך

 

ג'ייקוב אלורדי (24) הוא אחד מהשחקנים הצעירים והפופולאריים כיום בהוליווד – אולי יצא לכם לראות אותו בסדרת הסרטים "דוכן הנשיקות" או בסדרה "אופוריה" בהן הוא מככב, שהפכו אותו לכוכב נוער מוביל בתעשייה. אבל כמו לא מעט כוכבים הוליוודיים שיכולים להתגאות במראה מצודד, אלורדי לא פעם מוצא את עצמו מנסה לטשטש את תדמית "הבחור היפה" שדבקה בו. בריאיון שערך איתו המגזין Men’s Health, הוא לוקח את הנושא שלב אחד קדימה ומדבר על נושא שזוכה לרוב להתייחסות מעטה – החפצת גברים בתעשיית הבידור.

 

"אני לא חושב שזה משהו שאנשים עוסקים בו", הוא אומר. "זה לא מדיר שינה מעיניי אבל זה בהחלט מתסכל. בצילומים אני מחליף בגדים ומישהי תעיר 'תסתכלו עליו'. תארו לעצמכם שהייתי אומר לאישה 'וואו, איזה מותניים!'. היו מעיפים אותי. לעולם לא הייתי עושה זאת, אבל אני חושב שאנשים רואים שזה קורה על המסך וחושבים שזה בסדר".

 

אלורדי טוען שלא פעם הוא מרגיש שמתייחסים אליו ושופטים אותו רק בזכות המראה שלו: "אתה מבין במהרה שהדברים שאנשים מתרכזים בהם כשהם צופים בסרטים שלך, הם הגובה והגיזרה שלך. אנשים בגילים שונים בכל העולם מדברים רק על איך שאתה נראה".

"תארו לעצמכם שהייתי אומר לאישה 'וואו, איזה מותניים!'. היו מעיפים אותי" (צילום: GettyImages)
"תארו לעצמכם שהייתי אומר לאישה 'וואו, איזה מותניים!'. היו מעיפים אותי"צילום: GettyImages

 

אלורדי אכן מאוד גבוה – הוא מתנשא לגובה של 1.96 מטר והשחקניות שלצידו נאלצות לא פעם לעמוד על ארגזים או שלחילופין, הוא נאלץ למצוא דרכים מחמיאות להשתופף כדי לטשטש את ההבדלים ביניהם. הוא מצידו טוען שהוא לא באמת עד כדי כך גבוה, אבל משום מה תמיד מוצא את עצמו משחק לצד נשים נמוכות ממנו בהרבה, דוגמת ג'ואי קינג ב"דוכן הנשיקות" ואלקסה דמי ב"אופוריה": "כולם אומרים 'אתה כל כך גדול!'. כן, אבל הן לא גבוהות, אפילו לא בגובה ממוצע. הן די נמוכות". הוא מספר.

 

כשהיה בן 15 אימו הציעה לו להתחיל לדגמן אבל בסוכנויות הדוגמנות אליהן פנה אמרו לו שהוא גבוה מדי. אלורדי לא הצטער יותר מדי על הדחייה, להפך: "אני אסיר תודה על כך, אני חושב שהייתי מאוד אומלל אם הייתי עושה את זה".

 

קלישאה הוליוודית, אחת מני רבות, מתייחסת לאותם שחקנים יפי מראה אשר נחושים בדעתם להוכיח שהם באמת מוכשרים ויותר מרק פנים יפות. אלורדי גם הוא נכנס לתבנית הזו ואין מנוס מלהודות, מראהו הנאה של אלורדי בהחלט משחק משקל בפרויקטים שלו. על המסך הוא מופיע לא פעם ללא חולצה וגם בקמפיינים שהוא לוקח בהם חלק, כדוגמת זה של קלווין קליין – הוא לבוש באופן מינימלי בלבד.

 

אך מסתבר שאם זה היה תלוי בו, כנראה שהיה נשאר לבוש - הוא מסביר שכל עוד הקהל מתמקד יותר במראה ופחות ביכולות המשחק שלו, הוא לעולם לא ייתפס כשחקן רציני: "זה מדרון חלקלק כשמעריכים אותך בעיקר לפי איך שאתה נראה. הגוף שלך ייראה פחות טוב בסופו של דבר".

אלורדי מתוך "דוכן הנשיקות" (צילום מסך)
אלורדי מתוך "דוכן הנשיקות"צילום מסך

אלורדי מתוך הקמפיין ל"קלווין קליין" (צילום: אינסטגרם)
אלורדי מתוך הקמפיין ל"קלווין קליין"צילום: אינסטגרם

 

כל זה לא אומר שהוא משקיע פחות באימוני הכושר שלו - המראה שלו אולי עוזר לו בכל הנוגע לקריירה, בין אם הוא מרוצה מכך או לא, אבל הספורט שהוא נוהג ואוהב לעשות הוא בעיקר עבור הנפש והבריאות. אלורדי מגיע ממשפחה ספורטיבית במיוחד, אמו למשל הייתה מאמנת אישית והוא עצמו היה ספורטאי בבית הספר, כך שאימונים ואוכל בריא היו עבורו עניין שבשגרה כבר כילד. הוא מתאמן, כך הוא מספר, כדי להרגיש טוב עכשיו וגם כשיהיה בן 80.

 

הוא אוסטרלי במקור, ובצעירותו למד בבית ספר פרטי וקתולי לבנים בלבד: "חוויה פוקחת עיניים", הוא מתאר את ימיו אז, "אני לא חושב שהדרך שבה מלמדים שם תורמת לחינוך של גברים צעירים", הוא מספר, ומוסיף שבית הספר שם דגש על כושר וספורט ודגל במנטליות של "הכל או כלום": "כמה שיותר גדול וחזק – יותר טוב".

 

הוא נהג לשחק רוגבי עד שבמהלך אחד המשחקים שבר עצם בגבו, מה שהשבית אותו לשנה שלמה. מסתבר שזו הייתה ברכה במסווה של קללה עבור אלורדי, שבשלב הזה החל כבר להבין שהוא בכלל מעדיף להיות שחקן: "ידעתי שאני לא נהנה מספורט וזה איפשר לי לברוח לכיוון הבמה, מה שהיה מאוד מתגמל".

 

הפציעה איפשרה לו לעשות הסבה לעבר הבמה (צילום: GettyImages)
הפציעה איפשרה לו לעשות הסבה לעבר הבמהצילום: GettyImages

 

כשהיה בן 19 עבר ללוס אנג'לס לנסות את מזלו והמזל בהחלט לא התמהמה להאיר לו פנים, ובמידה מעוררת קנאה יש לציין, שכן שנתיים בלבד לאחר מכן כבר קיבל את התפקיד הראשי ב"דוכן הנשיקות" של נטפליקס, שהפך אותו לכוכב כמעט בן לילה. לאחר מכן הוא לקח בין היתר חלק בשני סרטי ההמשך, קיבל תפקיד מרכזי בסדרה "אופוריה" ובשנה הבאה יזכה להפסקה קלה מז'אנר דרמות הנעורים, בזכות תפקיד במותחן Deep Water, בו הוא מככב לצד בני הזוג לשעבר בן אפלק ואנה דה ארמס.

אפרופו אקסים מפורסמים, אלורדי ענה על קלישאה הוליוודית נוספת ויצא עם שתיים מהכוכבות שלצידו, ג'ואי קינג וזנדאיה. לאחר מכן סטה ממנהגו והיה בזוגיות עם מישהי מחוץ לסט הצילומים: קאיה גרבר (20), בתה של הטופ מודל סינדי קרופורד ודוגמנית מצליחה בפני עצמה. השניים יצאו במשך כשנה אך נפרדו לפני מספר שבועות, ומקורביהם הסבירו שהסיבה לפרידה הייתה שהם לא מצאו זמן להיפגש. מאז הוא ככל הנראה הצליח למצוא זמן פנוי למישהי אחרת – ובימים האחרונים נצפה לצידה של כוכבת הרשת אוליביה ג'ייד (22), בתה של השחקנית לורי לוקלין.

המשיכו להתרועע גם מחוץ לצילומים. אלורדי וזנדאיה (צילום: Splashnews)
המשיכו להתרועע גם מחוץ לצילומים. אלורדי וזנדאיהצילום: Splashnews

אקסים טריים. אלורדי וקאיה גרבר (צילום: GettyImages)
אקסים טריים. אלורדי וקאיה גרברצילום: GettyImages

 

על אף הפרידה, נראה שאלורדי עדיין חושב בחיבה על פרודתו הטרייה ומספר עליה: "היא יודעת להתנהל בצורה נהדרת בציבור, ולמדתי ממנה כל כך הרבה, על איך להתמודד ולא לייחס חשיבות למה שאומרים".

 

למרות שנראה שאין לו בעיה בתחום הרומנטי, בכל זאת, הבחור הספיק לא מעט בשנים המעטות בהן הוא נמצא בהוליווד, אלורדי מודה שלא הצליח ליצור יותר מדי קשרים חברתיים: "אני מכיר מעט אנשים, יש לי כמה חברים. אבל זה לא מטריד אותי. אני כאן כדי לעבוד, ואחזור הביתה כשאוכל". יחד עם זאת הוא אומר שאינו רוצה לשקוע בעבודה: "אני רק רוצה שיהיו לי חיים. אני רוצה שיהיו לי את אותן החוויות שאנשים בני 80 או 85 חווים במהלך חייהם, אני לא רוצה לפספס משהו".

הרבה בנות זוג, מעט חברים אמיתיים (צילום: GettyImages)
הרבה בנות זוג, מעט חברים אמיתייםצילום: GettyImages

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018