ריחו"ל

למה האינטרנט מאוהב בקיאנו ריבס?

הוא לא נחשב לשחקן הכי טוב בעולם (למעשה, יש לו רק הבעת פנים אחת) והוא חף מגינונים הוליוודיים של רבים אחרים, ועדיין, האינטרנט מאוהב בקיאנו ריבס והפך אותו לבן הזוג המושלם. קבלו את כל הסיבות

לב זהב. קיאנו ריבס (צילום: Gettyimage)
לב זהב. קיאנו ריבסצילום: Gettyimage

 

קיאנו ריבס הוא אחת התעלומות הגדולות בהוליווד כבר שנים, למרות (ואולי בגלל) שהוא מקפיד לשמור על חייו פרטיים לחלוטין ומדי פעם משוחררות טיפות של אינפורמציה לגביו שרק גורמות לנו לאהוב אותו יותר. מחר (ה'), ייצא לאקרנים הסרט "מטריקס: התחייה" בכיכובו וזה זמן מעולה להבין איך הפך שחקן עם הבעת פנים אחת ל"אינטרנט בויפרנד" שכבש את הרשת.

 

עבור מי מכם שנולד לפני 1996, נספר ש"אינטרנט בויפרנד", חבר אינטרנטי, הוא ביטוי שמתאר מפורסם שכולם ברשת החברתית מאוהבים בו בפרק זמן מסוים. לפי חוקרת התרבות אסתר צוקרמן, הוא גם צריך שיהיה בו עוד משהו מעבר לסתם קראש של אנשים "רגילים" על סלבריטי, המפורסם צריך להיות בעל תדמית של מישהו טוב לב ונדיב. 

 

ועכשיו כשזה ברור, נחזור לקיאנו ריבס: הוא נולד בספטמבר 1964 בביירות שבלבנון לאימו, פטרישיה טיילור, אנגלייה העוסקת בעיצוב תלבושות ולאביו, סמואל נולן ריבס, גיאולוג אמריקני ששהה במזרח התיכון לטובת עבודתו. כשמלאו לקיאנו שלוש, אביו עזב את המשפחה בפתאומיות וכמה שנים לאחר מכן הם עברו לניו יורק ומשם המשיכו לטורונטו, שם גדל. "הסיפור שלי ושל אבא שלי די כבד. הוא מלא בכאב ואובדן גדול, זה דפוק לגמרי", אמר השחקן בריאיון ל"רולינג סטון" בשנת 2000.

 

הבריאות חשובה מהכל (צילום: Gettyimage)
הבריאות חשובה מהכלצילום: Gettyimage

 

האב נעצר לא פעם בגין החזקת סמים קשים בהם קוקאין והרואין ובשנות ה-90 נידון לעשר שנות מאסר, אז, לטענתו של אביו נותק ביניהם הקשר סופית. "הזיכרון האחרון שיש לי מקיאנו זה כשהוא היה עדיין ילד, בן 11, ושיחקנו יחד וגלשנו בהוואי. אני זוכר שהמים היו מגיעים והייתי מרים את קיאנו ומחזיק אותו חזק. אני זוכר גם שהיה גל אחד גדול מאוד שבאמת כמעט סחף אותנו ותפסתי את הבן שלי, בדיוק כשהוא החל להיסחף", סיפר ריבס האב בראיונות עבר, והוסיף כי ניסה ליצור קשר עם בנו מספר פעמים אך לא שמע ממנו דבר בחזרה. "קיאנו הבהיר היטב שהוא לא רוצה שום קשר איתי", סיכם. הוא נאבק במשך 20 שנה עם התמכרות קשה להרואין, מה שהפך את הקשר בינו לשאר המשפחה לבלתי אפשרי. "אני נבוך מאוד מכל מה שעשיתי ועברתי. קיאנו אמר לי פעם שהחיים שלי הם טרגדיה אחת גדולה ובחיי שזה כואב. אף פעם לא חשבתי שכך זה יסתיים אבל הוא תמיד יהיה הילד שלי".

 

עזיבתו של אביו והתמכרותו לסמים היו רק הסיפתח לחייו הלא קלים של הכוכב. בשנת 1991 אחותו קים, שהייתה אז רק בת 25, אובחנה כחולה בלוקמיה. קיאנו, שעזב את לימודיו כדי לפתח את קריירת המשחק ולעזור כלכלית למשפחתו, היה אז בתחילת דרכו ההוליוודית. "כשקים הייתה בבית החולים הוא תמיד היה שם איתה, כל הזמן. הוא ישב ליד מיטתה והחזיק לה את היד", סיפר מקורב לשחקן. לעומת סאגת אביו, דווקא הסיפור של אחותו הסתיים טוב: היא החלימה והוא בתמורה הקים ארגון צדקה ותרם מיליוני דולרים לטובת חקר הסרטן. "כסף לא מעניין אותי, אני נותן המון וחי בפשטות. כולם יודעים שבריאות טובה זה מה שהכי חשוב", אמר בעבר.

 

ריבס וריבר פיניקס.  (צילום: מתוך הסרט My Own Private Idaho)
ריבס וריבר פיניקס. צילום: מתוך הסרט My Own Private Idaho

 

בשנת 1993, בזמן שאחותו הייתה בשיא המאבק שלה במחלת הסרטן, חברו הטוב ריבר פיניקס, מת ממנת יתר של סמים במה שהפך להיות אחד הסיפורים הידועים והטרגיים של הוליווד. קיאנו וריבר הכירו על סט הצילומים של "איידהו שלי" והפכו לחברים טובים מאוד. לאחר מותו, התבטא ריבס לא פעם על האובדן הנורא שחווה: "כל מה שאני יכול להגיד זה שמעולם לא חשתי כך בחיי. הייתי מאוד עצוב ומשהו גם מעבר לעצוב. אני לא יודע מה זה אבל התייפחתי במשך שעות", אמר בעבר.

 

בחודש נובמבר שעבר, סיפר השחקן למגזין Esquire: "ריבר היה אדם מיוחד, באמת. כל כך ייחודי, יצירתי, חכם ומוכשר. הוא היה אמיץ ומצחיק, חשוך ומואר. זה היה מדהים להכיר אותו, הוא היה מעורר השראה ואני מתגעגע אליו מאוד", אמר והוסיף שזה מוזר לדבר עליו בזמן עבר, למרות שעברו כמעט 30 שנה מאז מותו. "אני שונא לדבר עליו בלשון עבר אז אני תמיד מנסה לשמור על זה כאילו הוא נוכח".

 

כוכב השער של esquire
כוכב השער של esquire

 

פיניקס הלך לעולמו במהלך הצילומים לסרט "ספיד" שם היה אמור לשחק לצידם של ריבס וסנדרה בולוק. "ראיתי את קיאנו מתאבל ואו-הו איך שהוא התאבל. הוא מאוד מאופק אך הוא לא הצליח להסתיר זאת. כשראיתי אותו מתאבל אני זוכרת שאמרתי לעצמי 'אלוהים, זה רק קצה הקרחון של העומק, האהבה והדאגה שיש בו'", סיפרה בולוק בריאונות עבר.

 

ואם בסנדרה בולוק עסקינן - נזכיר כי בשנת 1994, על סט הצילומים של "ספיד", המתח בין ריבס לבולוק הורגש בהחלט. למרות שהייתה תחושה כללית של "זה עוד רגע קורה", הרומן הפוטנציאלי בין השניים לא עבר לשלב המעשי. "אני חושבת על כמה קיאנו היה מתוק ואיזה חתיך הוא היה", אמרה בולוק כשהתארחה בתוכניתה של אלן דג'נרס בחודש ינואר האחרון, לכבוד 25 שנים לצאתו של הסרט "ספיד", והוסיפה: "מעולם לא יצאתי איתו. אני מניחה שהיה בי משהו שהוא לא אהב. אני חושבת שאנחנו כנראה חברים כל כך הרבה זמן מכיוון שמעולם לא היה בינינו משהו".

 

 

ריבס, שהוזמן גם הוא לתוכניתה של דג'נרס כמה חודשים לאחר מכן, שמע וצפה בדבריה של בולוק - ושפך קצת אור: "היא כמובן לא ידעה שגם לי היה קראש עליה", אמר. כשנשאל על ידי דג'נרס מדוע לא הזמין אותה לצאת תירץ זאת בכל שהם "עבדו", והוסיף: "היה נעים ללכת כל יום לסט של 'ספיד' כי היא הייתה שם. היא אישה כל כך נפלאה, שחקנית כל כך טובה".

 

 

וזה לא נגמר שם: בריאיון שפורסם בחודש נובמבר האחרון במגזין Harper's Bazaar דיברה בולוק שוב על הרומן שלא היה ועל הפוטנציאל שלא מומש. "קיאנו הוא בחור, שאני מרגישה שהוא חבר של כל אישה שאי פעם יצאה איתו. אני לא חושבת שיש מישהו שיש לו משהו רע לומר עליו. אז אולי היינו יכולים לשרוד כזוג - אני לא יודעת, אבל לא היינו צריכים לשרוד כלום. אנחנו פשוט זוכים לגדול יחד בדרכים מקבילות ולהיפגש לארוחת ערב ולנסות לעבוד יחד. ככל שהזמן עובר, אני יותר ויותר מתרשמת מהאדם שהוא. האם הייתי יכולה לומר זאת אם הוא היה נפרד ממני ומכעיס אותי? כנראה שלא".

 

במהלך הריאיון בולוק נזכרה שבערך שנה לאחר שהסרט "ספיד" יצא לאקרנים היא סיפרה לקיאנו שמעולם לא ניסתה שמפניה וכמהין. ריבס, ששמע אך לא הגיב, פעל כמה ימים לאחר מכן: "הייתי בבית שלי, יחד עם חברה, והוא פתאום הופיע על האופנוע שלו עם שמפניה, כמהין ופרחים ואמר לי 'חשבתי שאולי תרצי לנסות שמפניה וכמהין כדי לראות איך זה'. הוא ישב איתנו קצת ומשם המשיך לדייט. זה פשוט משגע אותך! כשפגשתי אותו בפעם הראשונה היינו עסוקה בלמלא את השתיקה, רק כדי להרגיש בנוח. וככל שדיברתי יותר כך הוא היה יותר שקט. אני זוכרת שחשבתי לעצמי שאני לא מבינה מה קורה. הוא היה מסתכל עליי במבט מבולבל, בשקט. יום יומיים לאחר מכן הוא היה מגיע עם פתק או חבילה קטנה ואומר 'חשבתי על מה שאמרת'".

 

בזבוז של קראש. סנדרה בולוק וריבס (צילום: GettyImages)
בזבוז של קראש. סנדרה בולוק וריבסצילום: GettyImages
 

 

ונמשיך הלאה: לקיאנו היה קשה מאוד להתאושש ממותו של ריבר פיניקס, אך בשנת 1998 הוא פגש את מי שתהיה אהבתו הגדולה, ג'ניפר סיים. הם נפגשו במסיבה של ההרכב המוזיקלי של ריבס – דוגסטאר, והשמועות מספרות כי הם התאהבו ממבט ראשון. בני הזוג עברו לגור יחד חודשים ספורים לאחר שהכירו ובשנת 1999 הודיעו כי הם מצפים לילד ראשון משותף. בערב חג המולד של אותה שנה הם הגיעו לבית החולים, חודש לפני תאריך הלידה המשוער, וסיים ילדה בלידה שקטה תינוקת מתה. הם העניקו לבתם המנוחה את השם אווה ארצ'ר סיים ריבס. בעקבות מותה של בתם הבכורה, בני הזוג חוו משבר ביחסים ונפרדו כמה שבועות לאחר מכן. למרות הפרידה המשיכו השניים לשמור על מערכת יחסים קרובה והרבו לבלות יחד.

 

באפריל 2001 סיים הייתה מעורבת בתאונת דרכים קטלנית. על פי הדיווחים, היא בילתה במסיבה בביתו של מרילין מנסון ועזבה יחד עם אורח נוסף. זמן קצר לאחר שהגיעה לביתה החליטה לשוב למסיבה, עלתה על הרכב שלה ונסעה. בדרך התנגשה בשורת מכוניות חונות, עפה מהרכב ומתה במקום כשהיא בת 28 בלבד. חקירה שנערכה לאחר מותה גילתה כי סיים לא הייתה חגורה ושהייתה תחת השפעת אלכוהול. במקביל נמצאו ברכבה שני שטרות מגולגלים ועליהם אבקת קוקאין, ושתי תרופות מרשם – אחת להרפיית שרירים והשנייה נגד פרכוסים. לאחר מותה סיפרה אמה של סיים כי היא סבלה מדיכאון ומכאבי גב לאחר הלידה. ריבס, שבילה עם ג'ניפר רק יום לפני התאונה, לקח את מותה מאוד קשה והודיע שהוא לוקח פסק זמן מקריירת המשחק שלו בעקבות הטרגדיה.

 

סוף עצוב. קיאנו ריבס וג'ניפר סיים (צילום: Backgrid)
סוף עצוב. קיאנו ריבס וג'ניפר סייםצילום: Backgrid

 

"אני מתגעגע להיות חלק מהחיים שלהן. אני תוהה איך החיים שלי היו נראים אם הן היו כאן ומה יכולנו לעשות ביחד. אני מתגעגע לכל הדברים הגדולים שלעולם לא יקרו". אמר ריבס בריאיון למגזין Parade בשנת 2006, וסיפר על הכאב שלא מסתיים לעולם. "אבל משנה צורה אך הוא לעולם לא נגמר. לאנשים יש תפיסה מוזרה שאפשר להתמודד עם זה ולומר 'זה נעלם, אני יותר טוב עכשיו'. הם טועים. כשהאנשים שאתה אוהב מתים – אתה נשאר לבד".

 

השחקן גם הוסיף: "כל מה שאתה יכול לעשות זה לקוות שהאבל ישתנה ובמקום להרגיש כל כך הרבה כאב ובלבול תהיו יחד שוב בזיכרון. שתהיה שם נחמה והנאה ולא רק אובדן". כשנשאל האם האובדן שינה את חייו ענה כי אין לו רצון לברוח מהחיים אלא להתמודד, ואמר: "אני מנסה לא להיות כל כך לבד – וזה מאבק רציני. אני רוצה להתחתן, להביא ילדים לעולם. זה בראש ההר – אבל בשביל זה צריך לטפס עליו. אני אעשה את זה, אני רק צריך קצת זמן". 

 

ריבס בלוויה של ג'ניפר סיים (צילום: Splash News)
ריבס בלוויה של ג'ניפר סייםצילום: Splash News

 

לאחר מותה של סיים שמו של קיאנו נקשר עם ברנדה דיוויס ועם הדוגמנית צ'יינה צ'או, שני קשרים שלא הובילו לעתיד רומנטי מזהיר, אך המצב השתנה בשנת 2011, אז פגש את אלכסנדרה גרנט. השניים החלו את דרכם המשותפת כשותפים עסקיים וחברים טובים ועבדו יחד על ספרו של ריבס - Ode to Happiness and Shadows. זה אומנם לקח כמה שנים אך בסוף השניים המירו את החברות הטובה לזוגיות מצליחה אותה שמרו בסוד עד שנת 2019, כשהגיעו יד ביד לאירוע הגאלה היוקרתית LACMA בלוס אנג'לס. "קיאנו ואלכסנדרה יוצאים יחד כבר שנים", סיפר מקורב לשחקן לאתר Us Weekly, והוסיף: "זה ממש לא היה סוד והם יוצאים יחד מקיץ 2017 לפחות".

 

בשנת 2019 החלו לצוץ שמועות כי השניים התארסו בסתר ובחודש אפריל האחרון החלו לצוץ פרסומים כי השניים נישאו. מגזין OK דיווח כי השניים מיסדו את הקשר בחתונה סודית שהתקיימה בחצר האחורית של ביתם ולעיני 14 אורחים בלבד. נציגיו של ריבס הכחישו את השמועות על החתונה בשלב זה.

 

כאמור, חייו הרומנטיים של ריבס הם בהחלט תחום בו השחקן מייחד את עצמו משאר כוכבי הוליווד (או לפחות רובם), שמקפידים לצאת רק עם נשים יפות תואר, חלקן מפורסמות, עשירות וכאלה שעונות באופן כללי על הסטריאוטיפ "איך צריכה להיראות בת זוג של כוכב קולנוע". ריבס בחר בזוגיות עם אישה הקרובה לגילו (48), לא מפורסמת, ממוצעת למראה, שאפילו מקפידה לא לצבוע את שיער ראשה - רחמנא ליצלן.

 

מאושר. ריבס ואלכסנדרה גרנט (צילום: Gettyimages)
מאושר. ריבס ואלכסנדרה גרנטצילום: Gettyimages

 

נזכיר שהקונספט של אינטרנט בויפרנד אומר שלגולשים יש קראש על מפורסם, ובכן במקרה של ריבס, העובדה שהוא יוצא עם מישהי "כמונו", רק הגדילה את הבאזז סביבו. כלומר, אם ניקח לדוגמה את ליאונרדו דיקפריו שכולם יודעים שיוצא רק עם דוגמניות על צעירות, אז הוא בלתי מושג, אבל קיאנו? אם הוא יוצא עם אלכסנדרה גרנט, הוא יכול לצאת עם כל אחת אחרת.

 

ואם עד עכשיו לא התאהבתם בו, הגיע הזמן לשלוף את התותחים הכבדים. ריבס, שנכון לכתיבת שורות אלה, הונו האישי עומד על 380 מיליון דולר, העדיף מאז ומתמיד לנסוע בתחבורה הציבורית כאחד האדם. בשנת 2015 תועד השחקן כשהוא נוסע ברכבת התחתית בדרך לברוקלין. באחת העצירות עלתה לרכבת אישה בהיריון, קיאנו, שהבחין בה מיד, קם במהרה ממושבו ופינה לה את המקום. הסרטון כמובן הפך לוויראלי תוך דקות ספורות.

 

 

עוד מחווה נוגעת ללב של ריבס התרחשה בשנת 2001 בבית הקולנוע בסידני שבאוסטרליה. הסופר ג'יימס דאטור, שהיה אז בן 16 ועבד בקופות בקולנוע, סיפר כי השחקן, שהיה אז באוסטרליה לטובת קידום סרטו "מטריקס", הגיע לקולנוע כדי לצפות בסרט From Hell בכיכובו של ג'וני דפ. דאטור, שהתרגש מאוד למראה השחקן, ניסה לחשוב על תוכנית מהירה כדי לזכות בחתימתו ואמר לו שהוא "רוצה לעשות הנחה לאחד העובדים ולכן הוא זקוק לחתימה שלו". ריבס, שהיה מאוד מבולבל, אמר לו שהוא לא עובד כאן והמשיך בדרכו. דאטור סיפר כי היה מאוכזב מאוד שלא הצליח לזכות בחתימה הנחשקת אך שתי דקות לאחר מכן שמע דפיקות בדלת. "אמרתי לעצמי שזה בטח המנהל שלי, קמתי ופתחתי את הדלת אבל אז ראיתי שם את קיאנו. הוא אמר לי שהוא הבין שכנראה רציתי לקבל חתימה ממנו והגיש לי קבלה של גלידה עם החתימה שלו. כמה שניות לאחר מכן ראיתי אותו זורק את הגלידה לפח ונכנס לאולם הקולנוע. לקח לי זמן עד שהבנתי שקיאנו ריבס קנה גלידה, שהוא ממש לא רצה, רק כדי בשביל לקבל את הקבלה כדי שהוא יוכל לחתום עליה עבור אידיוט בן 16".

 

ויש עוד: בשנת 1997 נצפה השחקן ההוליוודי כשהוא מטייל ברחובות הצדדיים של מערב הוליווד יחד עם חסר בית. השניים שוחחו, אכלו יחד חטיפים, חלקו משקה ובשלב מסוים ריבס נשכב לצידו של ההומלס תוך כדי שהוא מקשיב לסיפור שלו. עוברי אורח שעברו באזור סיפרו כי זה לא נראה כמו תעלול של יחסי הציבור ונראה שריבס התעניין מאוד בסיפורו של חסר הבית וזה נגע לליבו.  

 

והוא לא נדיב רק במחוות אישיות: לפי דיווחים, השחקן נתן מיליון דולר דולר לכל אנשי הצוות שעבדו על הסט של שני סרטי ההמשך של מטריקס ובסך הכל 75 מיליון דולר – החל מהמלבישים ועד לצוותי האפקטים בטענה כי הם הגיבורים האמיתיים של הסרט. בנוסף, ריבס, שהיה בקשר צמוד לפעלולנים שעבדו במקום, העניק לכל אחד מהם אופנוע "הארלי דיווידסון" כתודה על מאמציהם. "רק רציתי להגיד תודה גדולה לכל החבר'ה האלה שעזרו לי לעשות את זה", אמר ריבס בתגובה.

 

מחווה כספית מוכרת אחרת של השחקן הייתה כשהוא החליט לקצץ משכרו האישי 2 מיליון דולר על מנת להבטיח כי למפיקים יהיה מספיק תקציב כדי ללהק את אל פאצ'ינו. בפעם אחרת הוא קיצץ מהכנסותיו בסרט "המחליפים" כדי לאפשר למפיקים להעסיק את שחקן הקולנוע האגדי ג'ין הקמן.

 

באחד הימים על סט הצילומים של "מטריקס" ריבס שוחח עם בונה התפאורה שסיפר לו כי הוא בקשיים כלכליים. איש התפאורה, שלא ביקש את עזרתו של ריבס, הופתע מאוד לאחר שהשחקן העניק לו, באופן אישי, בונוס על סך 20 אלף דולר לחג המולד כדי שיוכל לעמוד על הרגליים.

 

ומחווה אחרונה: במאי 2022 צפוי לעלות לאקרנים הסרט הרביעי בסדרת "ג'ון וויק" ולרגל סיום הצילומים העניק ריבס ארבעה שעוני רולקס המוערכים כל אחד בשווי של עשרת אלפים דולר והעניק אותם לצוות הפעלולים, לא לפני שחרט עליהם הקדשה אישית. יש לציין כי את כל המחוות ריבס שמר לעצמו מאז ומתמיד, ומי שהחליטו לצאת עם זה לתקשורת היו אותם אנשים שזכו לטוב ליבו.

 

למה אנחנו לא עובדים איתך? קיאנו ריבס והרולקס (צילום: אינסטגרם)
למה אנחנו לא עובדים איתך? קיאנו ריבס והרולקסצילום: אינסטגרם

 

ונסיים עם התמונה של קיאנו שהפכה לאחד הממים הידועים: במאי 2010 נתפסה ריבס בעדשת הפפראצי כשהוא יושב על ספסל בניו יורק, אוכל כריך ונראה עם מבט מדוכא. התמונה הפכה ויראלית במהירות האור וקיבלה את השם "קיאנו העצוב". קאט למוקדם יותר החודש - ריבס התארח בתוכניתו של סטיבן קולבר, The Late Show, וקולבר, שלא התאפק, מיד שלף את התמונה המדוברת על הספסל. ריבס, שהיה מאוד משועשע מהסיטואציה, הגיב: "בסך הכל אכלתי כריך, בן אדם". קולבר, שלא ויתר, שאל אותו אם הוא באמת היה עצוב ועל כך ענה ריבס: "חשבתי. קרו כל מיני דברים. הייתי רעב". תתנחם קיאנו, אנחנו נראים הרבה יותר גרוע כשאנחנו רעבים.

 

"קיאנו העצוב" (צילום: Splashnews)
"קיאנו העצוב"צילום: Splashnews

 

 

כאמור, חייו עמוסי הטרגדיות של ריבס לצד ליבו הרחב, הפכו אותו לאחד השחקנים הפופולריים ביותר ברחבי העולם ואתרי הרכילות מעבר לים עמוסים בכתבות בסגנון "13 פעמים שקיאנו ריבס היה האיש הכי טוב בעולם" (insider), "התרומות הכי מדהימות של קיאנו" (The Richest), "למה קיאנו ריבס הוא האיש הכי אהוב בהוליווד" (Gallantoro), "קיאנו ריבס, האדם היחיד בהוליווד שכולנו יכולים להסכים עליו" ("גלאמור"), וזה רק על קצה המזלג.

 

מעבר לזה, הוא באמת איש נחמד. "קיאנו ידוע כאחד הגברים הנחמדים והנדיבים ביותר בהוליווד. הוא זוכה לשבחים על תרומותיו הגדולות לבתי חולים לילדים ולחקר הסרטן, בעיקר בעקבות ההתמודדות של אחותו. גם בעבודה ועל סט הצילומים קיאנו תמיד מאוד חברותי. הוא מקפיד ללמוד את השמות של כולם, כל עובדי הסט ואם צריך גם מקריב מהמשכורת שלו לטובת השאר", הסבירו באתר Gallantoro את האפיל של האיש שכולם אוהבים.

 

האיש האהוב ביותר בהוליווד! (צילום: Gettyimage)
האיש האהוב ביותר בהוליווד!צילום: Gettyimage
 

  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018