ריחו"ל

בלה חדיד מתנזרת מאלכוהול: "חשתי שלא אוכל לשלוט בעצמי"

דוגמנית העל סיפרה שהחליטה להפסיק לשתות אלכוהול, לאחר שהבינה שהוא מגביר את החרדות והמתחים מהם היא סובלת. חדיד הסבירה שנפגשה עם רופא שערך סריקות למוחה והסביר לה על ההשפעה הרבה שיש לאלכוהול על מוחנו: "לאחר מכן היה לי הרבה יותר קשה לקחת את הכוס", סיפרה

מתנזרת מאלכוהול. בלה חדיד (צילום: GettyImages)
מתנזרת מאלכוהול. בלה חדידצילום: GettyImages

 

בלה חדיד (25) מתנזרת בזמן האחרון משתיית אלכוהול, והסיבה לכך כפולה: היא רוצה לשמור על בריאותה וגם לקדם מכירות.

 

בריאיון חדש שנתנה למגזין InStyle, סיפרה הדוגמנית המצליחה על אהבתה לאלכוהול, שלעיתים חרגה מגבולות הטעם הטוב: "שתיתי לא מעט. אהבתי אלכוהול והגעתי למצב שבו התחלתי לבטל יציאות בערבים מסוימים, מכיוון שחשתי שלא אוכל לשלוט בעצמי", היא מספרת.

 

ואכן, חדי הזיכרון שביניכם אולי זוכרים שבשנת 2014, זמן קצר לפני שהפכה לדוגמנית העל המצליחה שהיא היום, חדיד נעצרה לאחר שכמעט התנגשה עם רכבה ברכב משטרה. לאחר מכן התברר שנהגה תחת השפעת אלכוהול ועם רישיון שלא בתוקף. רישיונה נשלל והיא נשפטה לשישה חודשי מאסר על תנאי, 25 שעות של עבודות שירות ו-20 שעות של השתתפות בפגישות של "אלכוהוליסטים אנונימיים".

 

כעת היא מספרת שנפגשה לאחרונה עם רופא שערך סריקות למוחה והסביר לה את השפעות השתייה המרובה שיש על מוחנו. לאחר מכן, היא אומרת, "היה לי הרבה יותר קשה לקחת את הכוס".

"חשתי שלא אוכל לשלוט בעצמי" (צילום: GettyImages)
"חשתי שלא אוכל לשלוט בעצמי"צילום: GettyImages

 

חדיד היא לא רק דוגמנית מצליחה אלא גם אשת עסקים שיודעת לקחת רעיון טוב ולהוציא ממנו את המירב, ולדבריה הכנים לגבי ההתמודדות שלה עם האלכוהול יש גם מטרה כלכלית ושמה: מכירות. חדיד הפכה לאחרונה לשותפה במותג "קין שפריץ'", משקה לא אלכוהולי שסיפרה שמהווה עבורה תחליף מרגיע לכוסות היין שנהגה לשתות מדי ערב. עוד היא מספרת שסוג משקאות אחר של המותג היווה תחליף לקפה הבוקר שלה, וסיפק לה את האנרגיה הדרושה – ללא המתח והחרדות שהייתה נוהגת לקבל עם שתייה הקפה.

 

הדוגמנית הסבירה: "אני שותה את זה כשאני מרגישה את תחילתה של החרדה המשתקת שבגללה אני לא יכולה לעזוב את הבית, או כשאני לא רוצה לשתות אלכוהול ועדיין להרגיש משוחררת ולהיות מסוגלת לדבר עם אנשים", סיפרה חדיד ששיתפה בעבר את התמודדויותיה עם חרדות חברתיות.

 

עוד הסבירה חדיד על הסיבות בגללן רצתה להפסיק עם השתייה: "אני כבר לא רוצה לשתות כי אני יודעת איך זה ישפיע עליי כשאתעורר ב-3 בבוקר עם חרדה נוראית על הדבר ההוא שאמרתי לפני 5 שנים כשסיימתי תיכון. המשקאות המעטים ששתיתי, שלא באמת נתנו לי הרבה, גורמים להשפעה מתמשכת של כאב וחרדה".

 

חדיד גם סיפרה שהיא איננה לוקחת כדורי שינה יותר: "כשהייתי טסה הרבה, אלו היו הדברים היחידים שסייעו לי לא לקבל ג'ט לג".

 

יש לה הצעה - במקום אלכוהול, אולי תקנו את המותג החדש שלה? (צילום: GettyImages)
יש לה הצעה - במקום אלכוהול, אולי תקנו את המותג החדש שלה?צילום: GettyImages

 

בחודש נובמבר האחרון הדוגמנית המצליחה פרסמה תמונה של עצמה בוכה וכתבה: "הרשת החברתית היא לא אמיתית. לכל מי שמתקשה, אנא זכרו זאת. לפעמים כל מה שאנחנו צריכים לשמוע זה שאנחנו לא לבד. אז ממני אליכם, אתם לא לבד. אני אוהבת אתכם, אני רואה אתכם, אני שומעת אתכם. עזרה עצמית ומחלות נפשיות או חוסר איזון כימי הם לא עניין ישר כמו סרגל, והם יותר כמו רכבות הרים או מכשולים שוטפים, שלוקחים אותך למעלה, למטה ולצדדים. אבל אני רוצה שתדעו שתמיד יש אור בקצה המנהרה, ושרכבת ההרים הזו עוצרת בשלב מסוים".

"אני אוהבת אתכם, אני רואה אתכם" (צילום: אינסטגרם)
"אני אוהבת אתכם, אני רואה אתכם"צילום: אינסטגרם

 

החלטתה של הדוגמנית השנויה במחלוקת להתנזר מאלכוהול מגיעה בדיוק בזמן שבו חל אתגר "ינואר היבש", שהפך בשנים האחרונות לפופולרי מאוד במדינות מעבר לים, בעיקר בריטניה וארה"ב. מהות הרעיון הוא פשוט: לא לשתות טיפת אלכוהול למשך חודש אחד, והוא משמש כמעין הזדמנות לנקות את הגוף מהאלכוהול הרב שאנשים רבים צורכים בתקופת החגים, החל מחג ההודיה וחג המולד ועד לערב ראש השנה האזרחית החדשה.

 

לפי מגזין InStyle, אחד מכל חמישה מבוגרים לוקח השנה חלק ביוזמה – עלייה של 13 אחוזים מהשנה שעברה.

בחוץ גשום, בארון המשקאות - יבש (צילום: GettyImages)
בחוץ גשום, בארון המשקאות - יבשצילום: GettyImages

 

בין האתגרים, הסיפורים וקידום המכירות, חדיד הקדישה אמש (שבת) פוסט לדודתה גאדה, שהלכה לאחרונה לעולמה, וסיפרה עליה: "היא נולדה בנצרת פלסטין בשנת 1944. היא הייתה הבכורה מילדי חדיד ורק בת 6 כשהיא ומשפחתה סולקו באלימות מביתם ונאלצו למצוא מחסה בסוריה. המשפחה, שכללה 4 ילדים קטנים ועוד כאלו שיגיעו בהמשך, לא הורשו להישאר בארץ מולדתם פלסטין. היא, אבי ומשפתם התגוררו ב-3 יבשות שונות כפליטים עד שהשתקעו לבסוף בארה"ב".

 

חדיד ממשיכה ומספרת על ההישגים של דודתה, שהייתה האישה הראשונה שהתמנתה לתפקיד סגנית נשיא של אחד הבנקים הגדולים בוושינגטון ועסקה בפיתוח נדל"ן, כמו אביה של חדיד. "היא הייתה חלוצה פלסטינית ושברה מחסומים מקצועיים, אישיים ותרבותיים. היא הייתה חביבה, חכמה להפליא, אוהבת, נחושה, חזקה וקשוחה מאוד". חדיד מוסיפה: "אני מרגישה בת מזל להיות נצר לשרשרת נשים פלסטיניות חזקות. הנחישות היא בדמנו".

נצר לשושלת נשים חזקות (צילום: GettyImages)
נצר לשושלת נשים חזקותצילום: GettyImages

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018