אידיליה משפחתית או חיים בשקר: מה קורה בנסיכות מונקו?

אחרי חודשים ארוכים בהם שהתה מחוץ לארמון כדי לשקם את בריאותה, הנסיכה שרלין שבה למונקו והעלתה תמונה עם בעלה וילדיה לחג הפסחא. אבל כמו לא מעט נשים שנכנסו לבית המלוכה לאורך השנים (היי דיאנה), גם כאן החיוך הפוטוגני מסתיר מציאות קודרת למדי

חוגגים את הפסחא. הנסיך אלברט, הנסיכה שרלין והתאומים (צילום: אינסטגרם)
חוגגים את הפסחא. הנסיך אלברט, הנסיכה שרלין והתאומיםצילום: אינסטגרם
 

בתחילת השבוע ולכבוד חג הפסחא, פרסמה משפחת המלוכה ממונקו תמונה חגיגית בה רואים את נסיך מונקו, אלברט השני לצד רעייתו שרלין ושני ילדיהם המשותפים, התאומים ז'אק וגבריאלה בני השבע. לכאורה, מדובר בעוד תמונה שמציגה אידיליה משפחתית בחג, אך יודעי דבר יגידו לכם שזה הכי רחוק מהמציאות שאפשר לדמיין.

 

בחודש שעבר שבה הנסיכה לארמון לאחר חודשים ארוכים בהם הייתה מאושפזת. שמועות על מצבה הבריאותי - נפשי וגופני כאחד - הציפו את האתרים באירופה והפכו לקרקס תקשורתי עם חזרתה הביתה. "בהתאם להמלצות הרופאים וכל עוד החלמתה מתקדמת כשורה, הוד מלכותם הסכימו יחד שהנסיכה שרלין תוכל להמשיך את תהליך ההבראה בביתה יחד עם בעלה וילדיהם". עוד נמסר בהצהרה הרשמית מהארמון כי: "השבועות הקרובים אמורים לאפשר לנסיכה שרלין להתחזק בריאותית, לפני שתחזור בהדרגה למלא את חובותיה והתחייבויותיה".

 

הנסיכה אושפזה במרפאה פרטית בסוף נובמבר האחרון. בשעתו, נאמר כי מצבה נבע מעייפות קיצונית, שמועות על זיהום שהחמיר וטיפולי שיניים, אך כמובן שיש עוד דברים בגו. שרלין חזרה למונקו ושהתה בביתה 11 ימים בלבד - לאחר שבילתה חצי שנה בדרום אפריקה - עד שהתמוטטה. "בהתחלה הכל היה טוב ואחרי כמה שעות נעשה מאוד ברור שהיא לא בריאה", אמר הנסיך למגזין People. לאור השמועות שהשתוללו בממלכה (ובאירופה) על מצבם הזוגי, הנסיך הוציא הודעה יוצאת דופן למגזין בנוגע למצבה הבריאותי של אשתו: "אני כנראה אגיד את זה כמה פעמים, אבל אין לזה שום קשר למערכת היחסים בינינו. אני רוצה שזה יהיה ברור מאוד. הבעיות האלו לא קשורות לזוגיות שלנו, למערכת היחסים בין גבר ואשתו. אלו בעיות אחרות לגמרי". בהמשך, הוא הוסיף ואמר כי הנסיכה "מותשת גופנית ונפשית. היא לא מסוגלת להתמודד עם החובות המלכותיים שלה, החיים עצמם ואפילו לא משפחתה".

 

יש להבהיר כי במשך כל ששת החודשים שהנסיכה הייתה מאושפזת, מהארמון הכחישו בתוקף כל שמועה על קרע בזוגיות בינה לבין הנסיך. תחילה, התירוץ הרשמי היה שהנסיכה לקתה בזיהום אף אוזן וגרון שהסתבך והצריך ניתוחים עוקבים, אך אחרי כמה חודשים, הדברים נראו אחרת. "בגלל שאני יודע שיש שמועות, הרשו לי להבהיר: זה לא קורונה וזה לא סרטן", אמר אלברט והוסיף: "ואם אתם רוצים לדבר על ספקולציות נוספות, זה גם לא ניתוח פלסטי והיא לא עשתה שום 'עבודה' בפניה".

 

מתגעגעים לאמא. הנסיכים אלברט, ז'אק וגבריאלה (צילום: Gettyimage)
מתגעגעים לאמא. הנסיכים אלברט, ז'אק וגבריאלהצילום: Gettyimage

 

אלא שמסתבר שחבריה של הנסיכה לא אהבו את דבריו של בעלה לעיתונות. מקורבים סיפרו לאתר Page Six כי הנסיכה הייתה בסכנת חיים ממשית: "זה לא הוגן שהיא מוצגת כמישהי עם בעיות נפשיות ורגשיות. אנחנו לא יודעים מדוע הארמון ממעיט בכך שהיא כמעט מתה בדרום אפריקה". אותו מקורב ציין כי שרלין סבלה מדלקת חמורה שגרמה לבעיות בסינוסים ובבליעה והיא לא הייתה מסוגלת לאכול מזון מוצק יותר משישה חודשים. "היא הצליחה לשתות רק נוזלים דרך קשית וכתוצאה מכך איבדה כמעט מחצית ממשקל גופה".

 

המקור הוסיף והתעקש כי הנסיכה בהחלט לא איבדה את שפיותה: "היא מותשת משישה חודשים של ניתוחים וחוסר יכולת לאכול כמו שצריך. והיא מתגעגעת נואשות לילדיה ולבעלה כשהיא תקועה שם בדרום אפריקה ולא יכולה לחזור הביתה".

 

כעת כאמור, הנסיכה שבה לביתה - עוד לא ידוע לכמה זמן - אך נקווה כי כל בעיותיה הבריאותיות מאחוריה. אבל למה בעצם חרושת השמועות משתוללת ומדוע היה דחוף לנסיך להבהיר כי אין לזה קשר לזוגיות שלהם? ובכן, זה בדיוק הזמן לערוך היכרות מעמיקה עם משפחת המלוכה של מונקו, שידעה לא מעט שערוריות, אשפוזים, נסיונות בריחה וילדים מחוץ לנישואים. מייגן מרקל, מאחורייך.

 

הנסיך אלברט השני שולט בנסיכות מאז מותו של אביו בשנת 2005. הוא בנם של רנייה השלישי והשחקנית המנוחה גרייס קלי, ויש לו שתי אחיות - קרולין וסטפני. מהיום שנולד הוא היה מיועד לרשת את המלוכה, אך הרגליו כרווק, תגית ה"פלייבוי" שהוצמדה לו ורשימת הנשים הארוכה שעברו במיטתו, עוררו חשש גדול בנסיכות. בין השמות המוכרים אפשר למנות את נעמי קמפבל, קתרין אוקסנברג, ברוק שילדס, קלאודיה שיפר, אנג'י אוורהארט ועוד לא מעט מפורסמות ששמן נקשר בשלו לאורך שנות ה-90.

 

הכל השתנה בשנת 2000, כשהוא  פגש לראשונה את השחיינית האולימפית שרלין ויטסטוק, ילידת זימבבואה, במפגש השחייה Mare Nostrum במונקו. הרומן ביניהם החל מיד אך התקיים מתחת לרדאר ורק שש שנים לאחר מכן, בטקס הפתיחה של אולימפיאדת החורף 2006, השניים עשו את הופעת הבכורה שלהם כזוג. "זו הייתה הפעם הראשונה שהופענו בציבור כזוג", סיפרה שרלין בריאיון ל"ווג" בשעתו, ונזכרה: "אלברט מאוד הרגיע אותי. היה ברור לשנינו שאנחנו חולקים את אותן התשוקות. ספורט הוא המכנה המשותף שלנו".

 

האוהבים הצעירים (צילום: Gettyimage)
האוהבים הצעיריםצילום: Gettyimage

 

מי שלא בקיא בהיסטוריה הזוגית שלהם, היה יכול לחשוב שהזוגיות בין השניים זרמה על מי מנוחות - בשנת 2010 הם הכריזו על אירוסיהם ובשנה לאחר מכן נישאו בחתונה שנמשכה שלושה ימים והאורחים היו בני מלוכה מכל רחבי תבל. אלא שעד לרגע שהשניים צעדו יחד אל הכנסייה, איש לא היה בטוח שהחתונה אכן תצא לפועל, זאת לאחר ששרלין ניסתה לברוח מהנסיך וממונקו שלוש פעמים - אך נעצרה בכל פעם.

 

ניסיון הבריחה הראשון התרחש זמן קצר לאחר שדווח כי לנסיך נולד ילד מרומן שהוא ניהל עם אישה אחרת בזמן ששרלין והוא יצאו. לפי הדיווחים, הנסיכה הייתה בפריז, במדידות של שמלת הכלה שלה וניסתה להימלט -  ללא הצלחה. הפעמיים הבאות התרחשו כשהיא שהתה במונקו: במהלך הגראנד פרי של 2010, אז החרימה הפמלייה של הנסיך אלברט את הדרכון שלה, ובפעם האחרונה, רק יומיים לפני החתונה. על פי הדיווחים, שרלין הזמינה כרטיס טיסה בכיוון אחד לדרום אפריקה אך נעצרה בדרך ושוכנעה להישאר.

 

כאמור, בסופו של דבר השניים אכן נישאו בחתונה יוקרתית שעלתה 53 מיליון פאונד, אך הנסיכה בכתה לאורך כל היום - בלי להסתיר את הדמעות ולו לרגע, עם כותרות שמתייחסות למצבה - וישנם אפילו דיווחים על כך שהנשואים הטריים בילו את ליל הכלולות שלהם בחדרים נפרדים, כשמחוץ לחדרה של שרלין הוצבו שומרים. מהארמון הכחישו בתוקף את הדברים: "כל זה לא נכון ואנחנו מאמינים כי זה נובע מקנאה מוחלטת", נמסר בהצהרה המלכותית למגזין People.

 

חודשים לאחר החתונה התראיינה הנסיכה ל"טיימס" והתייחסה לתמונות הבכי שהופצו מיום חתונתה: "הכל היה כל כך מהמם והיו לי כל כך הרבה רגשות מעורבים בגלל השמועות אז המתח הצטבר ופרצתי בבכי. ואז שוב בכיתי, כי חשבתי לעצמי 'אוי לא, עכשיו כל העולם רואה אותי בוכה'. אלו היו שלושה ימים נפלאים".  

 

גם חברתה הטובה של שרלין ומי שהפכה לעוזרת האישית שלה, איזבלה קריסטנסן שיבחה את החתונה: "זה היה אירוע ממש יפה. הנאום של אלברט היה נוגע ללב והנאום של אביה של שרלין היה מדהים. זה היה אירוע מאוד רומנטי. שרלין עברה להתגורר במונקו בגלל האהבה וזה מאוד מיוחד", אמרה בריאיון למגזין Hello.

 

בוכה  ביום חתונתה (צילום: Gettyimage)
בוכה ביום חתונתהצילום: Gettyimage

 

עם זאת ולמרות המילים היפות, אי אפשר להתעלם מהעובדה ששרלין בכל זאת ניסתה לברוח שלוש פעמים מבעלה לעתיד.

 

אלברט עלה על כס המלכות כשהיה בן 47 והשאלות סביב חייו האישיים עלו לא פעם. הנסיך חזר ואמר כי הוא מאוד רוצה להתחתן ובדיוק כמו רבים אחרים הוא רק מחכה שתגיע האישה הנכונה עבורו. יותר מזה, הנסיך הוסיף ואמר כי כל אישה שתהיה איתו מיד תאלץ לעמוד בהשוואה לאמו - שנחשבה לכליל השלמות של התקופה, ו"לא רק אותי זה הפחיד אלא גם נשים רבות שהכרתי".

 

מאז צעירותו נחשב הנסיך לרודף שמלות מושבע. בתחילת שנות ה-80 יצא עם הבמאית והשחקנית האמריקנית ססיליה פק, בתו של גרגורי פק שהיה חבר קרוב של אמו של אלברט. בהמשך יצא גם עם השחקנית קתרין אוקסנברג שגילמה את דמותה של אמנדה באופרת הסבון "שושלת". מערכת היחסים של השניים הסתיימה לאחר שלאוקסנברג נמאס מכך שהנסיך מסתכל כל הזמן על נשים אחרות. אלברט התנצל בפני השחקנית בעזרת זר פרחים מרשים, אותו היא שלחה אליו בחזרה יחד עם הפתק "אהבה ללא נאמנות היא כמו פרח ללא שמש".

 

עוד רומן שניהל הנסיך היה עם סוניה מורגן, כוכבת "עקרות בית אמיתיות". אמנם הוא התרחש הרבה לפני שידורה של תוכנית הריאליטי, אך מורגן לא הפסיקה לדבר על הנסיך במהלך הריאליטי ולהתלוצץ על כך שיש לה חצאית שנשארה אצלו. "את יכולה להאמין לזה?", שאלה בטון מתלוצץ את בת'ני פרנקל.

 

והיו עוד לא מעט נשים בדרך: הנסיך בילה לא מעט עם השחקנית קתי לי קרוסבי, גרם לאימו "להזדעדע עד עמקי נשמתה" לאחר שבילה לילות שלמים עם הזמרת השחורה מישל פרימן, יצא למשך תקופה עם השחקנית מורגן פיירצ'יילד, בילה בחברתה של בתו של רוג'ר מור, פיזר שמועות על רומן עם השחקנית ברוק שילדס, זעזע שוב את אימו כשיצא עם כוכבת מגזין "פלייבוי" טרי וייגל, יצא עם השחקנית האמריקנית ננסי סטפורד, ניהל רומן עם השחקנית האיטלקיה פטריזיה פלגרינו, שאמרה עליו בריאיון למגזין People שהוא היה "מאהב נפלא", חיזר נואשות אחרי ליסה מארי פרסלי, בתו של אלביס פרסלי, יצא לשלל דייטים עם קלאודיה שיפר והרשימה עוד ארוכה.

 

היה או לא היה רומן? הנסיך וברוק שילדס (צילום: Gettyimage)
היה או לא היה רומן? הנסיך וברוק שילדסצילום: Gettyimage

יצאו לכמה דייטים. הנסיך וקלאודיה שיפר (צילום: Gettyimage)
יצאו לכמה דייטים. הנסיך וקלאודיה שיפרצילום: Gettyimage

 

אבל אם לכל אלו אפשר להתייחס כמשובות נעורים לפני הנישואים, היו גם כמה רומנים בדרך, שהפכו את חייה של שרלין לגיהנום:

  

בשנת 2005, שבועות ספורים לאחר שירש את הכתר, חשף מגזין רכילות צרפתי כי לנסיך יש ילד סודי, אלכסנדר. אימו של אלכסנדר היא דיילת בשם ניקול קוסט שניהלה רומן עם הנסיך משנת 1997. אלכסנדר נולד בסוף שנת 2002, שנתיים לאחר שאלברט ושרלין החלו לצאת באופן רשמי. קוסט סיפקה למגזין הצרפתי תמונות של בנה, שנראה בדיוק כמו הנסיך אלברט בצעירותו - רק בעל גוון עור כהה. המגזין הצרפתי Paris-Match פרסם תמונות של אלכסנדר והכינוי שהודבק לו היה "הנסיך השחור". עוד סיפרה קוסט למגזין כי אלברט תמך בה ובבנה מרחוק אך בנדיבות. "זה מצב מאוד לא נעים", אמר הנסיך בריאיון ל"ניו יורק טיימס" לאחר שהפרשה יצאה לאור, והוסיף: "הדאגה היחידה שלי כעת היא שלומו של הילד".

 

ניקול קוסט ובנה אלכסנדר (צילום: Gettyimage)
ניקול קוסט ובנה אלכסנדרצילום: Gettyimage

 

בשנת 2006 בדיקת DNA שנערכה אישרה את טענותיה של תמרה רוטולו, מלצרית מקליפורניה, שטענה כי בתה ג'זמין היא פרי אהבתם שלה ושל הנסיך אלברט. השניים ניהלו רומן קצרצר בשנת 1991, בזמן שרוטולו שהתה בצרפת. במשך שנים התחננה המלצרית לקבל מזונות מהנסיך - ללא הצלחה אך כשלבתה מלאו 14 הוכרז כי היא באופן רשמי חברה במשפחת המלוכה. נציין כי על פי ספר החוקים המלכותי של מונקו - ילדים ש"אינם חוקיים" והגיעו לעולם על ידי פרשיית אהבים מחוץ לנישואים לא נכנסים לסדר הירושה. "יום אחד אלברט אמר לי 'הו, אם הייתי מקשיב לכל הטענות, היו לי יותר ילדים מלכל אחד אחר בעולם', סיפר מגיש הטלוויזיה הצרפתי סטפן ברן, והוסיף: "אני חושב שכשאתה תוצר של סיפור אהבה כל כך מדהים בין כוכבת זוהרת לנסיך, אתה מוצא את עצמך מנסה לעשות את זה שוב. אולי הוא היה צריך להשתמש יותר בקונדומים".

 

הנסיך אלברט ובתו ג'זמין (צילום: Gettyimage)
הנסיך אלברט ובתו ג'זמיןצילום: Gettyimage

 

בדצבר 2020 החלו לצוץ שמועות חדשות על ילד סודי נוסף של הנסיך מרומן שניהל בשנת 2004 עם אישה ברזיאלית בשם מריזה, שלטענתה הכירה אותו במועדון בריו. מגזין החדשות הצרפתי L'Express פרסם טענות שהוכחשו בתוקף על ידי הזוג המלכותי ועורכי הדין שלהם. "אנשים רואים מבחוץ שאתה חי את סיפר האגדה, אבל החיים תמיד דופקים בדלת".

 

למרות שעורכי הדין ביטלו בתוקף את הטענות, מריזה המשיכה להילחם ולאחר שבני המלוכה התעלמו ממנה בתה סיליה החליטה לשלוח מכתב לאביה לכאורה, בחודש ספטמבר האחרון. "אבא יקר, כשהייתי בת חמש או שש כל הזמן שאלתי את אמא שלי איפה אתה ולמה אתה לא איתנו אבל אף פעם לא קיבלתי ממנה תשובה. אני לא מבינה למה גדלתי בלי אבא - ועכשיו כשמצאתי אותך, אתה לא רואה לראות אותי".

 

זמן קצר לאחר פרסום הפרשה האחרונה הנסיכה שרלין הגיעה לאירוע צדקה עם חצי ראש מגולח - מה שמיד עורר גל שמועות לגבי מצבה הנפשי, אך הנסיכה טענה כי היא מאמינה לנסיך ועומדת לצידו - תמיד. "כשלבעלי יש בעיות הוא מספר לי על זה", אמרה למגזין "ריבר", והוסיפה: "אני אומרת לו לעיתים קרובות שלא משנה מה שאני תומכת בו באלף אחוז ואני אעמוד לצידו בכל מה שיעשה, בזמנים טובים או רעים".

 

תספורת חדשה ומפתיעה (צילום: Gettyimage)
תספורת חדשה ומפתיעהצילום: Gettyimage

 

ובכל זאת - בחודש יוני האחרון דווח כי הנסיכה תיעדר מחגיגות יום נישואיהם העשירי שלה ושל הנסיך, מה שהוביל שוב לגל שמועות אותו ניסתה נואשות למנוע: "זו תהיה הפעם הראשונה שלא אהיה עם בעלי ביום הנישואים שלנו שיתקיים בחודש יולי וזה מצער אותי מאוד. עם זאת, לאלברט ולי לא הייתה ברירה אלא למלא אחר הנחיות הצוות הרפואי, גם אם זה קשה לנו", אמרה הנסיכה בהצהרה רשמית שפרסמה. היא גם הוסיפה: "אלברט תומך בי בצורה מדהימה. השיחות היומיומיות שלי איתו ועם הילדים עוזרות לי לשמור על מצב הרוח אבל אני מתגעגעת אליהם מאוד".

 

ולמרות ההתעקשות החוזרת ונשנית כי חיי הנישואים שלהם תקינים, בחודש ספטמבר האחרון הגיע הנסיך לגאלה כשהוא מלווה על ידי השחקנית שרון סטון, מה שהצית שוב את השמועות בדבר משבר ביחסים. "אלברט כנראה נזקק לדייט כי בת זוגו הנסיכה 'הבורחת' לא הייתה בסביבה", נכתב באתר Mercury News. למען ההגינות נציין כי הנסיך וסטון חברים טובים משכבר הימים.

 

מצא תחליף הוליוודי. הנסיך אלברט ושרון סטון (צילום: Gettyimage)
מצא תחליף הוליוודי. הנסיך אלברט ושרון סטוןצילום: Gettyimage

 

לסיכום, כפי שראינו בתחילת השבוע, הנסיכה שרלין התאחדה עם בני משפחתה והארבעה חגגו את חג הפסחא יחדיו, כשהם מנסים לשדר עסקים כרגיל לעולם. מצג השווא הזה (לפעמים, לא תמיד), מאוד מאפיין את בני המלוכה ברחבי העולם ויעידו על כך דיירי ארמון בקינגהאם הבריטי, שאנו כה אוהבים לסקר ונדהמים לגלות כל פעם מחדש עד כמה סודות ותככים יש בו. כעת נותר רק לחכות ולראות אם האידיליה המשפחתית תחזיק מעמד או שניסיון בריחה מספר ארבע בדרך.

 

סקרנים לגלות מה יקרה בעתיד (צילום: Gettyimage)
סקרנים לגלות מה יקרה בעתידצילום: Gettyimage

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018