רכילות+

דורית רבליס: "אחרי הקורונה עבדתי תמורת פחות כסף. זה היה שווה את זה"

קריירת הדוגמנות של דורית רבליס נתקלה בשני מכשולים משמעותיים שאירעו כמעט בו זמנית: פרוץ הקורונה וגיוסה לצבא. עכשיו, רגע לפני השחרור וכשהמגפה כמעט מאחורינו, היא חוזרת לבסס את מעמדה כאחת הדוגמניות המובילות בארץ ושם עולה בעולם. אז איך הרגישה כשראתה את תמונתה מתנוססת בשאנז אליזה, למה הסכימה לקבל פחות כסף ממותגי על, מה ההבדלים בין הפקות בינלאומיות ומקומיות ומה יש לה להגיד על בן הזוג החדש. צפו

 

 

כמו רוב החיילים בצה"ל, גם דורית רבליס (20) סופרת את הימים עד לשחרור. "חמישה חודשים", היא מבשרת בחיוך. "זה יהיה היום הכי מאושר כשאני אגזור את החוגר".

 

יש לך כזו טבלה שאת צובעת כל חודש?

"אני אכין אחת, עוד לא היה לי זמן".

 

בשעות שבהן היא לא חיילת בצה"ל, רבליס עושה חיל בעולם הדוגמנות. היא החלה את דרכה בתעשייה באמצע העשור הקודם, פילסה בזריזות את דרכה לפסגה והפכה במהרה לאחת הדוגמניות הצעירות הבולטות בתחום. מאז היא הספיקה להצטלם לשערים של מגזינים נחשבים ולקחת חלק בקמפיינים ובתצוגות של מותגי על וחברות מצליחות, החל מקלווין קליין, טום פורד וטומי הילפיגר ועד אורבן אאוטפיטרס וזארה.

 

 (צילום: ערן לוי)
צילום: ערן לוי

 

כיום היא הפרזנטורית של רשת קסטרו בארץ, מנגו וגרלן בחו"ל, והיד כמובן עוד נטויה. אלא שבשנים האחרונות הקריירה הפורחת שלה נתקלה בשני מכשולים משמעותיים שהתרחשו בו זמנית: הקורונה וגיוסה לצבא. "זה היה מאוד קשה", היא נזכרת. "לא ידעתי אם הקריירה שלי תחזור להיות מה שהייתה לפני הקורונה, והייתי אז בפיק מטורף. פתאום החיים שלי, כמו של רוב העולם, נעצרו לשנה וחצי".

 

עכשיו נראה שהרע מכול מאחורינו.

"ובאמת חזרתי בפול גז, הקורונה עזבה וכך גם העבודות שלי חזרו".

 

חזרת לאותה נקודה?

"איכשהו בנס חזרתי לאותה נקודה, משהו שלא ציפיתי שיקרה כי מאוד חששתי מהמקום הזה שפתאום הכול ילך לאיבוד וכל מה שבניתי בחמש שנים ייזרק לפח. אבל חזרתי לנקודה שבה עצרתי ואין כיף מזה".

 

עולם הדוגמנות שלפני ואחרי. משלמים אותו הדבר? בתי אופנה נפגעו ומשלמים היום פחות?

"אני חושבת שבית אופנה שהוא מותג על עדיין יישאר כזה והכסף שם לא באמת ישנה, הם ישלמו את אותו מחיר. אבל כשהקורונה נרגעה וכולם חזרו לשגרה, הרבה פעמים התגמשנו מבחינת התקציב כי אנשים נפגעו, אין מה לעשות".

 

ביקשו ממך לעבוד תמורת פחות כסף?

"כן".

 

וזה היה שווה את זה?

"אני חושבת שכן. כמו שאני נפגעתי ולא עבדתי שנה וחצי, ככה גם הם. קיבלתי את זה, אני לא יכולה לבוא ולהציב סכום גבוה מדי, צריך לעבוד ביחד".

 

"זה יהיה היום הכי מאושר כשאני אגזור את החוגר" (צילום: ערן לוי)
"זה יהיה היום הכי מאושר כשאני אגזור את החוגר"צילום: ערן לוי
 

 

גם הצבא בא לקראתה, בערך. היא התגייסה בשנת 2020 במסגרת מסלול "אמן פעיל" שמאפשר לטאלנטים במקצועות שונים לשרת בצה"ל ובו זמנית להמשיך לעבוד במקצוע שלהם. יחד עם זאת, היא מרגישה שלמרות ההקלות שקיבלה, הקריירה שלה בכל זאת ספגה נזקים: "האמת שזה מורכב. עברתי תפקיד ממקום שהגביל אותי, אבל היום אני נמצאת במקום טוב, שיותר מאפשר ועוזר לי, ומבין את הסיטואציה שאני נמצאת בה. יש לי קריירה שאני מפתחת הרבה שנים ולא רוצים להרוס לי את זה, אבל כן הייתה תקופה שלא באמת מימשתי בה עד הסוף את הדוגמנות".

 

האזרחות ממש מעבר לפינה, ואז תהיי פחות מוגבלת.

"ברור. לפעמים אמרתי 'לא' להצעות לטובת הצבא. זו מסגרת שמאוד מגבילה, ואני לא בהכרח יכולה לטוס כשבא לי. בכל זאת אני חיילת ואני צריכה לתת מעצמי ולתרום למדינה. אבל חד משמעית ברגע שאשתחרר אז אני אהיה חופשיה לעשות הכול".

 

יחד עם זאת, רבליס מודה שגם במסגרת השירות הצבאי, יצא לה בהחלט לטוס לא מעט: "אני ממש הרבה על טיסות. בוא נגיד שקצת נמאס לי מזה, זה משפט שלא תשמע מכל אחת. אבל עשיתי בשנה שעברה קמפיין לבושם חדש, גרלן, זה היה הספתח שלי לאחר הקורונה, והוא יצא ממש בחודש האחרון. אני ואמא שלי הסתובבנו בשאנז אליזה, נכנסנו לחנות והיו בה מיליון מסכים רק עם הפנים שלי. זה היה דבר הכי מרגש בעולם".

 

פעם ראשונה שמשהו כזה קורה?

"לא, אבל הרבה זמן לא קרה שפתאום ממש הייתי רק אני על שלטי חוצות ובכל החנות. זה היה מטורף".

 

"חששתי שהכול ילך לאיבוד וכל מה שבניתי בחמש שנים ייזרק לפח. אבל חזרתי לנקודה שבה עצרתי" (צילום: ערן לוי)
"חששתי שהכול ילך לאיבוד וכל מה שבניתי בחמש שנים ייזרק לפח. אבל חזרתי לנקודה שבה עצרתי"צילום: ערן לוי

 

עושה תיאבון לעוד?

"תמיד יש רעב לעוד, ותמיד בא לי עוד ועוד. העולם כל כך רחב וגדול שאני לא חושבת שאי פעם מישהו יצליח לעשות הכל מהכל, אבל ברור שבא לי לנסות כמה שיותר דברים וגם לפתח את עצמי בתחום המשחק ולהמשיך לעוד הישגים, לטרוף את העולם".

 

מה את מתכננת לעשות אחרי שתשחררי? טיול, תואר?

"האמת שתמיד רציתי לעשות טיול אחרי צבא, אבל אז חשבתי על הקריירה ואיך זה יסתדר, אז אמרתי למה לא באמת לשלב את שניהם. העבודה שלי היא לרוב מעבר לים, אז למה לא לעשות את זה ביחד?"

 

אז את אומרת, טיול בדרום אמריקה, קופצת רגע לגיחה באל איי, מצטלמת וחוזרת.

"בול, זה הרעיון שלי. עוד חצי שנה מהיום זה מה שיקרה".

 

מה עם לימודים?

"יקרה כשאני אחזור. אדריכלות. זה מה שרציתי מאז שהייתי קטנה, עוד לפני הדוגמנות. בגלל זה גם הרחבתי פיזיקה בבית הספר, כי זה חלק מהתנאים לקבלה".

 

"אני אוהבת לשמור דברים לעצמי, שומרת על הפרטיות שלי" (צילום: ערן לוי)
"אני אוהבת לשמור דברים לעצמי, שומרת על הפרטיות שלי"צילום: ערן לוי

 

אז יש מצב שבאיזשהו שלב תזנחי את קריירת הדוגמנות לטובת אדריכלות?

"אני לא חושבת שאני אשים לדוגמנות סטופ ואלך ללמוד. בעידן שלנו אפשר לשלב את זה תוך כדי הקריירה, הרבה עושים את זה וזה לגמרי אפשרי. ואני חושבת שקריירה מתישהו נפסקת. זה מאוד דינמי".

 

את חושבת שבעולם הדוגמנות יש סוף בשלב כלשהו, וצריך שתהיה איזו תוכנית גיבוי?

"כן, אבל אני רק בת 20. עוד מוקדם לדבר על זה".

 

אבל כשיגיע היום, את תהיי מוכנה.

"יש תכניות, לגמרי".

 

שלומית מלכה, הפרזנטורית של קסטרו שלצידך, עזבה הכול ונסעה לתקופה אל מעבר לים כדי לנסות ולהתפתח שם. זה משהו שאת מכוונת אליו?

"חד משמעית, ברור. כבר עכשיו אני מתפתחת שם ומתקדמת אבל בהחלט יכול להיות שאעבור לתקופה. יהיה לי הרבה יותר נוח, אין מה לעשות".

 

"אני ממש הרבה על טיסות. בוא נגיד שקצת נמאס לי מזה" (צילום: ערן לוי)
"אני ממש הרבה על טיסות. בוא נגיד שקצת נמאס לי מזה"צילום: ערן לוי
 

 

רבליס כבר עשתה צעד אחד גדול בדרך אל העצמאות: היא עזבה את בית הוריה שבאשדוד ועברה לגור בתל אביב – צעד שלא רבים מבני גילה עושים. "היום זה כבר לא טריוויאלי שאנשים עוזבים את הבית בגיל כזה, אבל שירתי בקריה בתל אביב העבודה שלי בתל אביב והכל סובב סביב תל אביב אז הרבה יותר נוח לי שם", היא מסבירה וממהרת להוסיף: "שלא תטעו, אני עדיין רואה את ההורים שלי ואני בקשר טוב איתם, בקשר יום יומי. הם דואגים לי מאוד, אבל הרגשתי שזה נכון לי לתקופה הקרובה לעבור מהבית שלהם".

 

ואיך ההרגשה? קיבלת עצמאות?

"האמת שכן, זה כמו לקנות רכב ופתאום אתה יכול לצאת מהבית ולא צריך לקחת את האוטו של ההורים. זה אותו הדבר".

 

ואם כבר דירה חדשה, זה הזמן לציין עוד תוספת חשובה שהתווספה לאחרונה ללו"ז של רבליס: בן זוג חדש. מדובר בשחקן דניאל פרץ (27), שחדי הזיכרון מבינכם אולי יזכרו מהעונה השישית של "המירוץ למיליון", בה הוא וחברו אליהו שבתאי הגיעו למקום השני בשנת 2018.

 

"כן, זה טרי מאוד, ממש בחיתולים עדיין, עוד לא הורדנו את החיתולים", רבליס צוחקת. "מה אני יכולה לספר? טרי מאוד. הכרנו דרך חברים". נראה שרבליס, שבמשך כל הריאיון הייתה פתוחה ומשתפת, מסתגרת מעט ברגע שנושא השיחה הופך להיות בן זוגה החדש. היא מאשרת את האבחנה: "אני אוהבת לשמור דברים לעצמי, שומרת על הפרטיות שלי".

 

"ראיתי בחו"ל הרבה בנות אנורקסיות ומה לא, זה מאוד זעזע אותי" (צילום: ערן לוי)
"ראיתי בחו"ל הרבה בנות אנורקסיות ומה לא, זה מאוד זעזע אותי"צילום: ערן לוי

 

ובכל זאת, הרשת מאוד אוהבת לדבר על החיים הרומנטיים שלך. כתבתי "דורית רבליס" בגוגל, וכל התוצאות הראשונות היו שמות שלך ושל בני זוג פוטנציאליים.

"כן, דורית ואלישע, דורית ורביב, דורית ועומרי קראוס, דורית ו..."

 

ואון רפאלי.

"רק מנסים לשדך אותי כל בתקופה האחרונה, ואני לא מבינה למה, אין לי מושג. טוב לי גם להיות רווקה והייתי רווקה כל התקופה הזאת וניסו לשדך אותי עם מיליון ואחד אנשים. לא יודעת למה ומה הסיבה, אבל לא הייתי עם אף אחד מהם, ככה אני אניח את זה פה. עם אף אחד מהם לא הייתי".

 

אבל עכשיו המצב שונה.

"כן, עכשיו אני בזוגיות, טוב לי ואני מאושרת".

 

איך מתחילים עם דוגמנית בינלאומית? הסטנדרטים של בטח מאוד גבוהים.

"אני אדם פשוט בסך הכול, אני כמו כולם. סטנדרטים גבוהים... גם הוא בסטנדרט מאוד גבוה".

 

איך זה מרגיש שפתאום הפפראצי מצלם אתכם ביחד, וכבר אין פרטיות?

"זה כיף ולא כיף. למשל, לאחרונה תפס אותנו פפראצי מבלי ששמנו לב, וניסינו להבין איך זה קרה ומי המניאק שהרים מצלמה וצילם אותנו. ניסינו לפענח מאיזו זווית ומאיפה זה בא. אין מה לעשות, לפעמים זה לא בשליטתנו".

 

"אמרתי 'לא' להצעות לטובת הצבא. זו מסגרת מאוד מגבילה" (צילום: ערן לוי)
"אמרתי 'לא' להצעות לטובת הצבא. זו מסגרת מאוד מגבילה"צילום: ערן לוי

 

את דוגמנית מצליחה עם לא מעט ניסיון. יוצא לך עדיין להיתקל בהערות לגבי מראה או משקל? שלך או של דוגמניות שלצידך?

"לאחרונה זה כבר חלף, אני פחות שומעת על זה. כשהתחלתי לדגמן אז כן, היו מעירים לי על המשקל והייתי חווה הרבה 'לא' בגלל שאני לא מספיק רזה. מזל שהייתה לי סביבה תומכת שאמרה לי 'דורית קחי את הכפית ותאכלי, הכל בסדר. שום תת משקל לא יהיה פה'. אבל כן ראיתי בחו"ל הרבה בנות אנורקסיות ומה לא, שזה מאוד זעזע אותי. אבל היום אני רואה בנות בריאות, באמת. זה כבר לא קיים".

 

זו מגמה חדשה בעולם האופנה?

"אני חושבת שכן, אני חושבת שכבר פחות מחפשים את הרזון הקיצוני, שפחות מחפשים מישהי שתהיה קולב. מחפשים מישהי עם אופי שתהיה נשית ולא איזה קולב רזון, כמו שהיה פעם. זה כבר לא זה, ממש לא".

 

אני רואה תמיד שבקמפיינים מנסים היום לשים הכול מהכול – בחורות מלאות, רזות, כהות עור, ג'ינג'יות.

"אבל זה חשוב שיהיה ככה, שיהיה נגיש לכולם".

 

השאלה אם זה לא נראה מתאמץ מדי.

"לפעמים זה מרגיש מאולץ, אבל אני חושבת שזה טוב שעושים את זה. בסופו של דבר לכל אחד יהיה מה להגיד, אם לא שמו את הכהה או שלא שמו את המלאה, אז מראש שמים את כולם, שלא יהיה מקום לתלונות. הכי הרבה שיגידו זה שזה מאולץ. וזה נראה מדהים".

  

"היו מעירים לי על המשקל ועל זה שאני לא מספיק רזה. מזל שהייתה לי סביבה תומכת" (צילום: ערן לוי)
"היו מעירים לי על המשקל ועל זה שאני לא מספיק רזה. מזל שהייתה לי סביבה תומכת"צילום: ערן לוי

את מרוצה מהמקום שאת נמצאת בו כרגע מבחינת התעשייה?

"כן, אני מאוד מרוצה ומאושרת".

 

מה הצעד הבא?

"נראה לי שעולם המשחק. קיבלתי 'לא', עשיתי אודישנים. התחלתי ללמוד וזה לגמרי משהו שאני שואפת אליו".

 

הרבה דוגמנים ודוגמניות עושים את זה היום, יעל שלביה משחקת בפלמ"ח, עדן פינס עשתה תפקיד ב"בני אור".

"נכון, ואני רוצה ללמוד את זה, אני רוצה לבוא ולהיות מקצוענית על הסט. להיות שחקנית ולא בגלל ש'היא שם בדוגמנות אז נביא אותה לשחק'. בא לי להיות שחקנית ושיגידו לי 'זאת שחקנית'".

 

נשמע קצת שאת מפחדת מהביקורת שיש היום על שחקנים שאומרים עליהם 'יש להם הרבה עוקבים, נביא אותם שיעשו גם תפקיד'.

"ביקורות כבר לא מעניינות אותי. אין לי מה לקרוא ביקורות, זה לא מעניין".

 

את אומרת "לא אכפת לי מה יגידו, אני עושה מה שאני רוצה".

"בדיוק. אני מסמנת לי מטרה ומשיגה אותה".

 

"בתקשורת ניסו לשדך אותי עם מיליון ואחד אנשים. לא הייתי עם אף אחד מהם" (צילום: ערן לוי)
"בתקשורת ניסו לשדך אותי עם מיליון ואחד אנשים. לא הייתי עם אף אחד מהם"צילום: ערן לוי

 

"הרבה יותר כיף לי בארץ, למרות שבחו"ל זה לא רק שלט חוצות בדיזנגוף אלא בטיימס סקוור" (צילום: ערן לוי)
"הרבה יותר כיף לי בארץ, למרות שבחו"ל זה לא רק שלט חוצות בדיזנגוף אלא בטיימס סקוור"צילום: ערן לוי

 

צילום: ערן לוי

סטיילינג: דניאלה קפלוטו (לסוכנות Artbook)

איפור: מורן אילנברג (לסוכנות Artbook)

שיער: גיא סמואל

הפקה: ערן לוי, ערן רחמני

צילום וידאו: אוראל לוי

 

ייצוג דורית רבליס: R&R -רותם גור

יחסי ציבור: נטע הר-לב

 

קרדיטים לבוש:

לוק שער: שמלה וז'קט - עדי קרני, עגילים - Daniella Capelouto Jewellery

לוק שני: שמלת טול ורודה - אלון ליבנה, עגילים - Daniella Capelouto Jewellery 

לוק שלישי: אוברול - עידן לרוס

לוק רביעי: שמלה - קסטרו

לוק חמישי: שמלה צהובה - שיר גולדשטיין NANIG, שרשראות - קוקונט לאב, עגילים - Daniella Capelouto Jewellery

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018