ריחו"ל

ג'וני דפ ניצח בתביעת הדיבה נגד אשתו לשעבר

חבר המושבעים פסק לטובתו של כוכב הקולנוע, וקבע שאשתו לשעבר אמבר הרד הכפישה אותו ותיאלץ לשלם לו פיצויים בסך 15 מיליון דולר. הרד תקבל מדפ פיצויי נזיקין בסך של 2 מיליון דולר בלבד

ג'וני דפ ואמבר הרד (צילום: Gettyimages)
ג'וני דפ ואמבר הרדצילום: Gettyimages

 

אמבר הרד נמצאה אשמה בהכפשתו של בעלה לשעבר ג'וני דפ, כך קבע הערב (ד') חבר המושבעים במשפט, שהיה אחד המתוקשרים והפומביים שידעה תעשיית הבידור בשנים האחרונות. הרד תיאלץ לשלם לדפ פיצויים בסך 15 מיליון דולר.

 

חבר המושבעים הכריז כי הרד הוציאה את דיבתו של בעלה לשעבר בשלל סעיפים, ולכן פסקו לטובת הכוכב ההוליוודי בסכום של 15 מיליון דולר (כזכור, הוא תבע אותה על סך 50 מיליון דולר). במקביל, הרד תבעה אותו על סכום של 100 מיליון דולר, והמושבעים מצאו כי גם היא צודקת בסעיפים מסויימים ופסקו כי השחקן ישלם לה 2 מיליון דולר בפיצויי נזיקין, אך אפס בעונשין. כלומר, בסופו של דבר על הרד לשלם לדפ 13 מיליון דולר.

 

תשלם 13 מיליון דולר לאקס. הרד (צילום: GettyImages)
תשלם 13 מיליון דולר לאקס. הרדצילום: GettyImages
 

 

לפני שהשופטת הכריזה על החלטת המושבעים, היא שלחה אותם בחזרה לחדרם על מנת לקבוע מה לדעתם צריך להיות סכום הפיצויים לצד הזוכה. הם שבו לאחר כעשר דקות ונתנו לה את החלטתם המעודכנת.

 

דקות אחרי שפסק הדין ניתן, הרד פרסמה פוסט באינסטגרם שבו תיארה את תחושותיה: "האכזבה שאני חשה היום היא מעבר למילים", כתבה. "אני שבורת לב שהרי ההוכחות שהצגתי עדיין לא עמדו נגד הכוח וההשפעה הלא פרופורציונליים של בעלי לשעבר. אני אפילו יותר מאוכזבת מהמחשבה על מה פסק הדין הזה אומר עבור נשים אחרות. זוהי מפלה. הוא מחזיר אותנו אחורה לזמנים שבהם אישה שאומרת את דעתה בקול רם יכולה להיות מבוישת ומושפלת. זה מחזיר אחורה את הרעיון שיש לקחת ברצינות אלימות נגד נשים. אני מאמינה שעורכי הדין של ג׳וני הצליחו לגרום למושבעים להתעלם מהנושא המרכזי של חופש הביטוי ולהתעלם מראיות שהיו כל כך חותכות - שניצחנו בבריטניה. אני עצובה שהפסדתי, אבל אני יותר עצובה לגלות שהפסדתי זכות שחשבתי שהיא בסיסית באמריקה - לדבר בחופשיות".  

 

 

זמן קצר לאחר ההכרזה דפ פרסם הצהרה משלו בעמוד האינסטגרם, וכתב: "לפני שש שנים חיי, חיי ילדיי, חייהם של הקרובים אליי וגם חייהם של אלה שהאמינו ותמכו בי במשך כל כך הרבה שנים, השתנו לעד. ושש שנים לאחר מכן חבר המושבעים החזיר לי את חיי. מההתחלה המטרה של התביעה הייתה לחשוף את האמת, ללא קשר לתוצאה. אמירת האמת הייתה משהו שהייתי חייב לילדים ולכל אלה שהמשיכו לתמוך בי. אני מרגיש שלווה בידיעה שסוף-סוף השגתי את זה".

 

דפ הוסיף: "אני נפעם מכמויות האהבה, האדיבות והתמיכה שקיבלתי מכל העולם. אני מקווה שהדרך שלי לגרום לאמת להיאמר תעזור לאחרים - גברים ונשים - שמצאו את עצמם בסיטואציה כמו שלי. אני גם מקווה שהמצב כרגע יחזור לחף מפשע - עד שיוכח אחרת. הטוב עוד צריך להגיע ופרק חדש מתחיל".

 

 

שלב הדיונים והעדויות תם בשבוע שעבר, וביום שישי התכנסו המושבעים, שבעה במספר, על מנת לשוחח ולקבל את החלטתם. מיום שישי ועד היום, הם דנו בנושא במשך 13 שעות בסך הכול. 

 

דפ עצמו לא היה נוכח בבית המשפט עקב התחייבויות קודמות הקשורות לעבודתו, וצפה בפסק הדין בשידור וידיאו מבריטניה, שם הוא נמצא כעת. כשנודע שלא יהיה נוכח במקום, מעריציו הרבים שהקפידו להגיע ולתמוך בו מחוץ לאולם הדיונים במהלך המשפט, בחרו ברובם שלא להגיע הפעם.

 

עורכי דינה של הרד תקפו אותו קודם לכן ופנו אליו דרך כלי התקשורת: "חוסר הנוכחות שלך מוכיח מהו סדר העדיפויות שלך. ג'וני דפ מנגן בגיטרה בבריטניה בעוד שאמבר הרד ממתינה לפסק הדין בווירג'יניה. דפ לוקח את הזילזול שלו לסיבוב הופעות".

 

ג'וני דפ (צילום: AP)
ג'וני דפצילום: AP

 

המשפט התחיל ב-11 באפריל ובמרכזו מאמר שכתבה הרד בשנת 2018 לאתר "וושינגטון פוסט", שבו סיפרה שבן זוגה לשעבר נהג להתעלל בה. היא לא ציינה במאמר את שמו של דפ, אך הכוכב טוען שהיה ברור לכולם שמדובר בו מכיוון שדבריה מתייחסים להאשמות שעשתה נגדו בזמן גירושיהם בשנת 2016, ושבעקבות המאמר הקריירה שלו נפגעה ושאיבד תפקידים. עוד טען דפ שהיא הייתה זו שהייתה כלפיו והתעללה בו בזמן שהיו ביחד. הוא תבע ממנה פיצויים בסך 50 מיליון דולר. הרד מצידה, השיבה בתביעה נגדית של 100 מיליון דולר וטענה שהפעמים היחידות בהן הייתה אלימה כלפי דפ היו כשנאלצה להגן על עצמה מפניו.

 

במהלך המשפט העידו אנשי מקצוע ומכרים של בני הזוג לשעבר, ביניהם גם דוגמנית העל קייט מוס, שהייתה זוגתו של דפ במשך כארבע שנים עד לפרידתם בשנת 1998. מוס העידה מטעמו של דפ ושללה את דבריה של הרד כשאמרה: "הוא מעולם לא דחף אותי, בעט בי או זרק אותי במורד המדרגות".


אמבר הרד (צילום: AP)
אמבר הרדצילום: AP

 

בנאום הסיכום שלו, אמר עורך דינה של הרד: "לא מדובר בשאלה מי היה בן זוג טוב יותר, או אם אתם חושבים שייתכן שגברת הרד התעללה במר דפ. אם אתם מאמינים ששניהם היו אלימים זה כלפי זה – אז אמבר זוכה. אם אמבר ספגה התעללות אפילו פעם אחת, היא זוכה". הוא הוסיף: "מר דפ אינו יכול להוכיח שהוא לא התעלל באמבר אפילו פעם אחת. פסיקה נגדה תשלח מסר האומר שלא משנה מה קורבנות של התעללות יעשו, תמיד הם יצטרכו לעשות יותר".

 

עורכת דינו של דפ אמרה: "בהחלט יש אדם מתעלל בבית המשפט, אבל לא מדובר במר דפ. הוא זה שחווה התעללויות מילוליות, פיזיות ורגשיות מתמשכות מצידה של גברת הרד". וסקז הזכירה למושבעים את עדות המומחה שאבחן את הרד כסובלת מאישיות מפוצלת, אמר שיש לה "בעיות רבות" וכי היא "נואשת לתשומת לב ולאישור מאחרים". היא סיימה את דבריה בבקשה למושבעים: "אנא השיבו למר דפ את חייו בחזרה, על ידי כך שתגידו לעולם שהוא אינו המתעלל שגברת הרד טוענת שהוא".

 

ג'וני דפ ואמבר הרד (צילום: Gettyimages)
ג'וני דפ ואמבר הרדצילום: Gettyimages

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018