עמדו בהבטחתם: הנסיך הארי ומייגן מרקל לא גנבו את תשומת הלב מהמלכה

חגיגות יובל הפלטיניום של המלכה אליזבת מתקרבות לסיומן, ובזמן שהמלכה עצמה נעדרה מרוב האירועים המרכזיים, הנסיך וויליאם, קייט מידלטון ושלושת ילדיהם מילאו את מקומה וזכו באהדת הציבור. במקביל, הנסיך הארי התקשה לקבל את המעמד המלכותי החדש והנמוך שלו

הכוכבים האמיתיים של החגיגות (צילום: Gettyimage)
הכוכבים האמיתיים של החגיגותצילום: Gettyimage

 

חגיגות יובל הפלטיניום יגיעו היום (א') לסיומן ואיתן גם החשש הגדול של הנסיך צ'רלס לכך שהנסיך הארי ומייגן מרקל "יגנבו" למלכה אליזבת את תשומת הלב עם הגעתם לבריטניה. בית המלוכה בהחלט נערך היטב ודאג להפריד את הדוכסים מסאסקס משאר המשפחה בצורה די בולטת.

 

ההופעה הפומבית הראשונה של הארי ומייגן התקיימה ביום שישי, כשהשניים הגיעו לכנסיית סנט פול לטובת טקס ההודיה המסורתי. ברגע שיצאו השניים מרכבם נאלצו להתמודד עם קריאות "בוז" קולניות - לצד קריאות עידוד בודדות. "הייתה תגובה קולנית מאוד מצד הקהל ברגע שהארי ומייגן הגיעו", אמר הכתב המלכותי ריצ'רד פאלמר, והוסיף: "זה היה שילוב של קריאות בוז וקריאות עידוד. הכתב שלנו, שהיה בחוץ, סיפר שהתגובה להגעתם הייתה מעורבת, אך לקראת כניסתם לכנסייה התגובות הפכו ליותר חיוביות".

 

מאז יום שישי לא ראינו יותר את הדוכסים מסאסקס, שעל פי הדיווחים חגגו את יום הולדתה הראשון של בתם ליליבת דיאנה בפרוגמור קוטג', יחד עם כמה מבני המשפחה. למרות הפרסומים בשבוע שעבר - המלכה אליזבת לא נכחה בחגיגות יום ההולדת אלא הסתפקה במפגש שערכה עם הדוכסים מסאסקס ושני ילדיהם בבוקר יום שישי. נזכיר אגב כי זו הייתה הפעם הראשונה שאליזבת פגשה את הנינה שלה.

 

נעלמו כלא היו. הנסיך הארי ומייגן מרקל (צילום: Gettyimage)
נעלמו כלא היו. הנסיך הארי ומייגן מרקלצילום: Gettyimage

 

למרות שהדוכסים מסאסקס ניסו לשמור על התנהלות נינוחה וחייכו בכל הזדמנות, ג'ודי ג'יימס, מומחית לשפת גוף, אמרה בריאיון ל-FEMAIL כי החרדה של הנסיך הארי בנוגע למעמדו הנמוך החדש במשפחת המלוכה בלטה. "היה דבר אחד משותף בין הנסיך הארי לאחיו הגדול הנסיך וויליאם במהלך הביקור בכנסיית סנט פול - הצורך של שניהם להישען על נשותיהם לטובת תמיכה רגשית. הארי ומייגן, שבדרך כלל נהנים במיוחד מגילויי חיבה בפומבי, הפכו את הנגיעות לאחיזת ידיים חזקה. מלבד פעם אחת בה הנסיך הארי הסיט את שיערה של אשתו בעדינות מפניה, השניים לא שחררו את אחיזת הידיים והיה ברור מאוד כי הם עושים זאת עבור המצלמות".

 

ג'יימס הוסיפה כי ההתעסקות של הארי עם בגדיו במהלך הטקס - הסידור והיישור של החליפה, היו ניסיון של הנסיך להרגיע את הלחץ והעצבים. "למרות החיוכים והניסיון להמחיש כי הוא במצב רוח טוב, שפת הגוף של הנסיך הארי הביעה חרדה פנימית. הארי, שהפך להיות ברשימת ה-A ליסט בארצות הברית נדחק לפתע לרשימת ה-B המלכותית ונראה שיש לזה השפעה רבה ומובנת. המגע העצמי שלו, סידור הלבוש וההזדקפות הכריזו על רמת החרדה הפנימית שלו, והאופן שבו הטה את ראשו הצידה רמז על ניסיון להקשיב לתגובות הציבור שנקראו לעברם".

 

תמונות נוספות ששוחררו מטקס ההודיה הראו את הנסיך הארי מפזר חיוכים משועשעים לעברם של משפחת טינדל, קרובי משפחתו. ג'יימס הסבירה כי גם זה נבע מלחץ ומניסיון להקליל את חזרתם לבריטניה. "ההתנהגות ה'שובבה' מנוגדת להתנהגות המאופקת שלו וזה יכול להתפרש גם כן כהתפרצויות של לחץ, מתח ועצבים. גם ביציאה מהכנסייה, כשהוא שוחח עם זארה טינדל, המבט שלו חיפש כל הזמן את המכונית שלו".

 

מי שלא "נפלה" למלכודת שפת הגוף הייתה מייגן, ששמרה על איפוק לאורך כל הטקס. "שפת הגוף של מייגן הייתה יציבה ומוצקה והיא סיפקה להארי תחושת תמיכה וחוזק פנימי. באחד הרגעים בהם הארי השתובב היא נגעה בעדינות במותניו כדי להזכיר לו שעליהם לשמור על פרופיל נמוך - אבל החיוך החם והמרגיע שלה לא נעלם לרגע".

 

מקיימים את הבטחתם להימנע מדרמות (צילום: GettyImages)
מקיימים את הבטחתם להימנע מדרמותצילום: GettyImages

 

אתר ה"דיילי מייל" פרסם כי חגיגות יום הולדתה של ליליבת דיאנה היו סמליות ונערכו בחצר. החגיגות כללו עוגת יום הולדת, בלונים, חטיפים וכמה משחקים. מי שהוזמנו לחגיגות היו שלושת ילדיהם של של בת דודתו של הארי זארה - מיה (8), לנה (3) ולוקאס (שנה). גם ילדיהם של פיטר פיליפיס, אחיה של זארה, הוזמנו. "זה היה מקסים וכל מה שאפשר לצפות ממסיבת יום הולדת של ילד", אמר מקור יודע דבר ל"סאן", והוסיף: "הרעיון היה שהאירוע יהיה מאוד רגוע עם אנשים שיוכלו להגיע וללכת כרצונם. זו הייתה הזדמנות מצוינת עבור חלק מילדי המלוכה לפגוש את ליליבת וארצ'י". לאחר החגיגות הצטרפו הארי מייגן ושני ילדיהם לטירת ווינדזור שם צפו יחד עם המלכה במופע הגדול שנערך לכבודה, במהלכו הופיעו דיאנה רוס, להקת קווין, רוד סטיוארט, קרייג דיוויד, דוראן דוראן, אלישיה קיז ועוד.

 

מי שפתחה את החגיגות בארמון עם איחולים למלכה אליזבת הייתה הזמרת דולי פרטון, ששלחה סרטון וידיאו שהוקרן בפני המלכה. "אני רוצה לברך אותך על יובל הפלטיניום ועל 70 שנות מלוכה. רק רציתי להגיד לך תודה על כך שהיית נפלאה. את יותר מפנינים ואת יותר מפלטינה. היית יהלום נוצץ בעולם הזה למשך כל כך הרבה זמן וכולם אוהבים אותך - ואני תמיד אוהב אותך". חדי העין יכלו להבחין כי לצד פרטון הונחה תמונה ממסוגרת מהפעם הראשונה שבה פגשה את המלכה, בתיאטרון גלזגו ב-14 במאי 1977. מפורסמים נוספים שהופיעו בסרטון הברכות של המלכה היו ג'רי האלוויל, קווין, אדם למברט, בארי גיב ומייקל בובלה.

 

 

ונחזור רגע לנסיך צ'רלס, שכל כך חשש מכך שהדוכסים מסאסקס יגנבו לו - סליחה, למלכה אליזבת את ההצגה, עד שייתכן ולא עצר לרגע לחשוב שבנו הבכור, הנסיך וויליאם, יעשה זאת בעצמו. וויליאם לקח חלק פעיל מאוד בחגיגות ביחד עם אשתו קייט מידלטון ושלושת ילדיהם, הנסיכים ג'ורג', שרלוט ולואי - שקיבלו את מלא תשומת הלב.

 

ביום חמישי הצטרפו שלושת הנסיכים לשיירה המלכותית ונופפו לאזרחים בהתלהבות. רגע מתוק במיוחד היה כשהנסיך לואי בן הארבע, שלגמרי חדש בעניין הנפנופים, לא הפסיק לנופף לשלום עד שאחותו שרלוט הניחה עליו את ידה ואמרה לו להפסיק. לאחר שהשיירה המלכותית הגיעה לארמון בקינגהאם, וויליאם, קייט והילדים הצטרפו למלכה אליזבת שחיכתה להם במרפסת ויחד עם שאר בני המלוכה צפו במטס המלכותי.

 

 

בזמן שהנסיכים ג'ורג' ושרלוט כבר יותר מתורגלים, הנסיך לואי נתפס ברצף פרצופים משעשע, כזה שאפילו גרם למלכה אליזבת, שלרוב מנסה להציג חזות יחסית קשוחה באירועים רשמיים, לחייך - מה שעוד יותר המיס לכולנו את הלב.

 

 
הלב שלנו מתפוצץ! (צילום: Gettyimage)
הלב שלנו מתפוצץ!צילום: Gettyimage

 

אתמול (שבת) בני המלוכה התפצלו - הנסיך צ'רלס ואשתו הלכו ביחד עם הנסיכה אן ובעלה למרוץ הסוסים המפורסם, הדרבי של אפסום במחוז סארי, ואילו הדוכסים מקיימברידג' יצאו ביחד עם הנסיכים ג'ורג' ושרלוט להסתובב במחוז וויילס כדי להעצים את תחושת החגיגות. הדוכסים ושני ילדיהם ניגשו לאזרחים, לחצו ידיים, קיבלו מתנות מהמעריצים הנרגשים פגשו את הצוות שהכין את המופע והשתעשעו עם מקל הניצוח. כמובן שכל הטוב הזה הפך לסרטון רילס מתוק.

 

 
התמונה שכבשה את העולם. הנסיכה שרלוט ואחיה הנסיך ג'ורג' (צילום: Gettyimage)
התמונה שכבשה את העולם. הנסיכה שרלוט ואחיה הנסיך ג'ורג'צילום: Gettyimage
 
"יום אחד כל זה יהיה שלכם". שרלוט, וויליאם וג'ורג' (צילום: Gettyimage)
"יום אחד כל זה יהיה שלכם". שרלוט, וויליאם וג'ורג'צילום: Gettyimage

"תרחיק את זה ממני, אני אלרגית!" (צילום: Gettyimage)
"תרחיק את זה ממני, אני אלרגית!"צילום: Gettyimage

הדוכסית האהובה על העם. קייט מידלטון (צילום: Gettyimage)
הדוכסית האהובה על העם. קייט מידלטוןצילום: Gettyimage

 

בערב הגיעו הדוכסים מסאסקס לצפות ביחד עם ג'ורג' ושרלוט במופע לכבודה של המלכה, וגם אז תועדו בלי סוף כשהם שרים במרץ ומפזרים חיוכים מרוצים לכל עבר. הדוכסית קייט ישבה לצידה של הנסיכה שרלוט ואילו הנסיך וויליאם ישב לצידו של הנסיך ג'ורג', שנופף בדגל בהתלהבות ופצח בשירה יחד עם אביו.

 

 

לקראת סיום החגיגות נערכה בקרדיף (בירת וויילס) מסיבת רחוב אשר כללה יריד אוכל. שעות ספורות לפני תחילת המסיבה, מידלטון פרסמה רילס חדש בה רואים אותה ואת שלושת ילדיהם אופים קאפקייקס לכבוד היריד. בסרטון, שבאמת אי אפשר להפסיק לצפות בו, רואים את קייט מציגה אימהות למופת ואת ילדיה קורנים מאושר ונקרעים מצחוק. מידלטון, שללא ספק הולכת בדרכה של חמותה המנוחה הנסיכה דיאנה, הצליחה לכבוש את העם הבריטי מחדש ואין דבר שיותר חודר ללב הקר של הבריטים ממראה האושר של הנסיכים הקטנים.

 

נציין כי יתכן ולמייגן הייתה הזדמנות לקבל קצת מאהדת הציבור בבריטניה וברחבי העולם אם היא רק הייתה יוצאת החוצה יחד עם הנסיך הארי ושני ילדיהם, אך הדוכסים מסאסקס ממשיכים "לברוח" מהתקשורת ולשמור בקנאות על הקן המשפחתי - כשבמקביל נזכיר כי בימים אלה ממש הם מצלמים סדרת דוקו-ריאליטי על חייהם לנטפליקס - כך שעניין הפרטיות מוטל בספק. מנגד, אי אפשר שלא לשבח את הדוכסים על כך שקיימו את הבטחתם לשמור על פרופיל נמוך ולהימנע מדרמות - למרות שכאמור, הארי קצת התקשה בכך בעוד שמייגן הייתה זו ששמרה על שניהם לאורך כל סוף השבוע.

 

 
רגע מקסים בין אמא לבת. קייט מידלטון והנסיכה שרלוט (צילום: אינסטגרם)
רגע מקסים בין אמא לבת. קייט מידלטון והנסיכה שרלוטצילום: אינסטגרם

 

לגבי צ'רלס, זו בהחלט הייתה גם ההזדמנות של יורש העצר לנסות לזכות באהדת התושבים הבריטים מאחר ואימו המלכה ביטלה את הגעתה לרוב האירועים החשובים, אך גם הפעם הוא התקשה מאוד להיכנס לליבם של האזרחים, שעדיין שומרים לו טינה על התנהגותו לאשתו לשעבר, הנסיכה דיאנה. בזמן שיורש העצר היה כה טרוד מהגעתם של הארי ומייגן לבריטניה הוא הספיק לשכוח ש"האיום" הגדול מגיע בכלל מכיוונו של בנו הבכור ואשתו, שכהרגלם היו אלו שכבשו את לב הקהל.

 

לא ניצל את ההזדמנות כראוי. הנסיך צ'רלס ואשתו קמילה (צילום: Gettyimage)
לא ניצל את ההזדמנות כראוי. הנסיך צ'רלס ואשתו קמילהצילום: Gettyimage
 

 

את חגיגות היובל חתמה אליזבת עם הופעה ציבורית נוספת על מרפסת ארמון בקינגהאם, כשהנסיך צ'רלס ואשתו עומדים מצידה האחד והנסיך וויליאם, קייט וילדיהם מצידה השני.

 

"כשחושבים כיצד לציין 70 שנות מלוכה בתור המלכה שלכם - אין ספר הדרכה לעקוב אחריו, אבל נגע לליבי שכל כך הרבה אנשים יצאו לרחובות כדי לחגוג את יובל הפלטיניום שלי", מסרה אליזבת בהצהרתה הרשמית לאחר תום החגיגות, והוסיפה: "למרות שאולי לא נכחתי בכל אירוע באופן אישי, הלב שלי היה עם כולכם ואני נשארת מחויבת לשרת אתכם, כמיטב יכולתי, בתמיכת המשפחה שלי".

 

 
חותמים את חגיגות הג'ובילי (צילום: Gettyimage)
חותמים את חגיגות הג'וביליצילום: Gettyimage

מלכה! (צילום: Gettyimage)
מלכה!צילום: Gettyimage

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018