ריחו"ל

"אלוהים יעזור לך": החברים של ג'סטין ביבר מתפללים לבריאותו

חבריו המפורסמים של הכוכב מיהרו להגיב על הפוסט בו חשף שהוא סובל משיתוק בפניו, ביניהם ג'סטין טימברלייק, קלואי קרדשיאן ושון מנדס, ששלחו לו מילות עידוד, תפילה ואימוג'ים של לבבות. מנתח בריטי המתמחה בשיקום פנים בחן את הווידיאו של הזמר ואמר: "נראה שהוא כבר בתהליך של החלמה"

 

תקופה לא פשוטה עוברת על ג'סטין ביבר, שסובל משיתוק בחצי הימני של פניו – כך סיפר הכוכב בסוף השבוע. ביום שישי האחרון, ביבר פנה לעוקביו ברשתות החברתיות בווידיאו והסביר שמצבו הבריאותי הוא הסיבה לכך שביטל את הופעותיו הקרובות.

 

קרוב ל-45 מיליון גולשים צפו עד כה בסרטון, שקיבל יותר מ-364 אלף תגובות תומכות ממעריצים ומחברים מפורסמים. ג'סטין טימברלייק כתב: "אוהב אותך אחי, מתפלל עבורך ושולח הרבה אנרגיות של החלמה". קלואי קרדשיאן כתבה: "אנחנו מתפללות עבורך! אנחנו אוהבות אותך! תנוח, כולנו מבינות!".

 

דיאן קיטון שלחה לבבות, כמו גם הראפר ליל יאכטי. די ג'יי קאלד כתב: "אוהב אותך אחי! אתה תהיה נהדר, תנוח אחי. אנחנו אוהבים אותך! אלוהים אוהב אותך! אנחנו אוהבים את אלוהים! אהבה לנצח!". שון מנדס כתב: "אוהב אותך כל כך, אני מעריץ אותך כל כך", דיפלו שלח גם הוא את אהבתו, והמפיק המוזיקלי טימבלנד כתב: "אלוהים יעזור לך אחי, אני מתפלל ויש בי אמונה שתחלים במהרה. אתה הבן של אלוהים והוא רואה אותך".

 

הראפר סולג'ה בוי שלח אימוג'ים של תפילה ולני קרביץ פירגן גם הוא בשלל אימוג'ים שונים של לבבות, תפילה ושאר תנועות ידיים שלא קשורות בהכרח. הזמרת קלאני כתבה: "אוהבת אותך חבר, בבקשה תיקח את כל הזמן שתזדקק לו". מנהלו של הכוכב, סקוטר בראון, כתב: "אוהב אותך וגאה בך", ורומיאו בקהאם הגיב: "אוהב אותך אחי". בין המגיבים היה גם הפרופיל הרשמי של אינסטגרם, שכתב לכוכב: "אנחנו נהיה כאן כשתהיה מוכן, מלך".

 

החברים והמעריצים שולחים את אהבתם. ג'סטין ביבר (צילום: אינסטגרם)
החברים והמעריצים שולחים את אהבתם. ג'סטין ביברצילום: אינסטגרם

 

ביבר קיבל גם תמיכה פומבית צפויה מאשתו היילי – לאחר שפרסם את סיפורו, היא עשתה סטורי משלה בו שיתפה את דבריו וכתבה: "אני אוהבת אותך מותק". גם היילי ידעה לאחרונה את מנת חלקה בבעיות בריאותיות: לפני כשלושה חודשים היא אושפזה לאחר שסבלה מאירוע מוחי, ועברה ניתוח ש"הסתיים בהצלחה", לדבריה.

 

מקורב לבני הזוג סיפר בסוף השבוע: "אחרי החששות בנוגע למצבה של היילי מוקדם יותר השנה ועכשיו העניין עם ג'סטין, יש להם הרבה עם מה להתמודד. היילי מודאגת. בדיוק כמו שג'סטין עשה הכל כדי לטפל בה, היא עושה זאת כעת עבורו. המקורב הוסיף: "הם צוות נהדר ויעברו זאת ביחד. ג'סטין מצפה בקוצר רוח להבריא ולהמשיך לעבוד".

 

יחד עם זאת, מקורב אחר של ביבר סיפר שהזמר מודאג ושהתסמינים שהוא חווה "מלחיצים אותו מאוד". עם זאת הוסיף המקורב: "הוא אובחן בשלב מוקדם מאוד ויש תקווה שהוא יחלים באופן מלא תוך כמה שבועות".

 

עכשיו תורה לטפל בבעלה. היילי ביבר (צילום: GettyImages)
עכשיו תורה לטפל בבעלה. היילי ביברצילום: GettyImages

 

"50% מהחולים מחלימים, אבל זה לוקח זמן", אמרה היום (א') לאולפן ynet ד"ר עדי וילף-ירקוני, מומחית לנוירולוגיה ולטרשת נפוצה מבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

 

ייתכן והכוכב יוכל למצוא נחמה גם בדבריו של צ'רלס נדוקה, יועץ ומנתח בריטי בתחום השיקום הפלסטי אשר הקים ארגן צדקה בריאותי לשיקום בעיות בפנים, נדוקה אמר לאתר US News: "הבחנתי בווידיאו שמר ביבר פרסם שיש ראיות לכך שהוא כבר מחלים וזה מעודד. במצב של שיתוק פנים, אחד הסממנים הבולטים הוא שהחולים לא מסוגלים לסגור לגמרי את העין כשהם ממצמצים ושהם לא יכולים לחייך. לפני שהחיוך מחלים, הסימטריה מתחזקת בפנים, הבסיס של האף מורם מעט והפה מתאזן. בווידיאו שבו צפיתי, נראה שיש סימנים מוקדמים להחלמה". מנגד, ביבר עצמו פרסם סטורי המשך ובו סיפר כי הוא לא יכול לאכול.

 

לפי האתר FacialPalsy אשר מפעיל נדוקה, אם החולה מקבל טיפול תוך 72 שעות מרגע הופעת התסמינים, סביר להניח שהוא יחלים באופן מלא ואפילו תוך כמה שבועות, במידה והנזק לעצב לא חמור מדי.

 

יש סיבה לאופטימיות (צילום: Gettyimages)
יש סיבה לאופטימיותצילום: Gettyimages

 

נתוני שירות הבריאות הלאומי מראים כי מתוך 100 אלף אנשים בארה"ב או בריטניה, חמישה יסבלו מהמחלה, שתוקפת בדרך כלל את גילאי 60 ומעלה. הרופאים ממליצים לפנות לטיפול כמה שיותר מהר לאחר הופעת התסמינים, שכוללים צניחה של שרירי הפנים, קושי לסגור את העין, פגיעה בחוש הטעם, וקשיים באכילה, שתייה ובדיבור.

 

בסרטון שפרסם ביבר, אשר אורכו קרוב ל-3 דקות, ניתן להבחין שהוא לא יכול למצמץ בעינו הימנית, ושכל הצד הימני חסר תזוזה. "כמו שאתם בטח יכולים לראות, יש לי תסמונת בשם רמזי-האנט, שנגרמה בגלל וירוס שתוקף את העצבים באוזן שלי ואת העצבים בפנים שלי, וגרם לשיתוק בפנים שלי". בסטורי נוסף הוא כתב: "קשה לי יותר ויותר לאכול, וזה מאוד מתסכל. בבקשה תתפללו עבורי".

 

עוד הסביר ביבר: "לכל אלו מכם שכועסים על הביטול של ההופעות, אני לא מסוגל פיזית לעשות אותן. זה די רציני כפי שאתם יכולים לראות". הכוכב הוסיף באופטימיות: "זה רק עניין של זמן, אנחנו לא יודעים כמה זמן זה ייקח אבל זה יהיה בסדר. אני מאמין וסומך על אלוהים שיש סיבה לכל זה. אני עדיין לא בטוח מה היא כרגע, אבל בינתיים אנוח ואני אוהב אתכם".

הקדישה לו סטורי אוהב. היילי וג'סטין ביבר (צילום: GettyImages)
הקדישה לו סטורי אוהב. היילי וג'סטין ביברצילום: GettyImages

 

ההודעה של ביבר על מצבו הבריאותי הגיעה זמן קצר לאחר שנודע כי הוא נאלץ לבטל את הופעותיו הקרובות בסיבוב ההופעות העולמי שלו. לפני שחשף הכוכב את מצבו הבריאותי, הוא הסתפק בלהגיד למעריציו: "עשיתי ככל שביכולתי כדי להבריא אבל המחלה שלי מחמירה. לבי נשבר מכך שעליי לדחות את ההופעות הקרובות (בהוראות הרופאים). לכל האנשים שלי, אני אוהב אתכם כל כך ואני אנוח ואבריא".

 

זו לא הפעם הראשונה שביבר מבטל הופעות – בשנת 2017 הוא ביטל 14 תאריכים בסיבוב ההופעות העולמי שלו (במהלכו הגיע גם לישראל) עקב "דיכאון, חרדה ותשישות".

 

סיבוב ההופעות הנוכחי של ביבר החל בפברואר והיה אמור לכלול כ-130 הופעות – ביניהן גם אצלנו. אם מצבו הבריאותי יאפשר זאת והכל יתרחש כמתוכנן, הוא יופיע בפארק הירקון ב-13 באוקטובר.

נתראה שוב בקרוב? ג'סטין ביבר בישראל, בשנת 2017 (צילום: ירון ברנר)
נתראה שוב בקרוב? ג'סטין ביבר בישראל, בשנת 2017צילום: ירון ברנר

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018