רכילות+

אלישע בנאי: "הרבה פעמים כשרואים אותי אומרים 'מי זה הג'ינג'י הזה עם הקעקועים? איזה פוץ'"

אלישע בנאי נמצא בתעשיית הבידור כבר 15 שנה, אבל רק לאחרונה הפך לסלב "באופן רשמי", בזכות השתתפותו בריאליטי, הופעתו בסדרות נוער ובחירתו כפרזנטור למותג מצליח. כעת, הוא מספר על הרצון למצוא אהבה (אבל לא בטינדר), על המחשבות על ילדים ואימוץ ("אני אהיה אחלה אבא שבעולם"), וכן, גם על הייחוס המשפחתי: "יש לי במה להתגאות, אמא ואבא הם האהבה שלי". צפו

 

 

"למה כשאני מתראיין זה הולך למקומות שאני יוצא מטומטם?" שואל אלישע בנאי ספק בצחוק ספק בתסכול. "תמיד אני מסתכל על זה אחר כך ואומר 'בואנה איזה אידיוט, אלוהים ישמור'. למה אני תמיד צריך לצחוק על דברים?" הוא תוהה ועונה לעצמו באותה נשימה: "זה ממבוכה... כן, בוא נמשיך".

 

הוא מצחיק בנאי, ואינטליגנטי מאוד, ובמהלך השיחה הוא מרבה להתבדח - לא פעם על חשבונו - ונוטה לענות בציניות או בתשובות לא רציניות. אבל אם אצל אחרים זה יכול להיות מייגע באיזשהו שלב, אצלו זה נשאר בגבול הפאן, לא מעט בזכות הקסם האישי - שגם מי שלא הכיר לפני, גילה בריאליטי "MKR המטבח המנצח".

 

 (צילום: רותם לבל)
צילום: רותם לבל

 

עשית הרבה תפקידים על המסך, הוצאת אלבומים, ואיכשהו דווקא כשהגעת ל-MKR - פתאום גדל הבאזז סביבך ועלית חזק לכותרות. למה לדעתך?

"אני לא יודע, אולי יש בי משהו מבחינת הלוק הראשוני שמייצר אנטגוניזם מסוים, למרות שמצד שני יש הרבה שאוהבים. אבל באמת ב-MKR ראו אותי באופן מאוד חשוף. זה ריאליטי, אז אתה נמצא תחת מצלמות, וזו פעם ראשונה שאתה לא שותף ליצירה, אתה פשוט אתה בתוך חלל. כשאני עושה אלבום, קליפ או עושה סרט, אני תמיד בתוך היצירה. אבל בריאליטי, הדבר היחידי שנשאר לך זה להיות אתה. אז הייתי אני, והייתי אני ביחד עם אמא שלי, ואני חושב שאני בסדר, אני חושב שאני בן אדם רגיש ואכפתי, נחמד ואוהב בני אדם".

 

ויודע לבשל.

"גם יודע לבשל. אנשים ראו פנים אחרות שלי ואהבו נורא".

 

הוא רק בן 33 אבל נמצא בתעשייה כבר 15 שנה כמוזיקאי ושחקן, אולם רק לאחר שיצא מאזור הנוחות שלו והשתתף בריאליטי של קשת עם אמו, השחקנית אורלי זילברשץ, צמח סטטוס הסלב המכובד ממילא שלו עוד יותר, ובחודשים האחרונים הוא גם סימן וי על תפקיד שלא מעט כוכבים חושקים בו: פרזנטור. בנאי הצטרף לנבחרת של קסטרו, שכוללת את און רפאלי, אימרי ביטון, רביב כנר, שלומית מלכה ודורית רבליס. "תראה, אני נולדתי להיות דוגמן", הוא אומר בקריצה. "כל מה שעשיתי עד היום, סרטים, סדרות, אלבומים, שום דבר אין בו את התהילה של הדוגמנות, זה עולם אחר".

 

למה לדעתך בחרו בך?

"אלוהים ישמור, באמת שאין לי מושג למה בחרו אותי".

 

"הרצון הראשוני לא היה להיות מפורסם, אבל זה כיף כשאוהבים אותך ומי שאומר לך שלא – משקר" (צילום: רותם לבל)
"הרצון הראשוני לא היה להיות מפורסם, אבל זה כיף כשאוהבים אותך ומי שאומר לך שלא – משקר"צילום: רותם לבל

 

אתה נמצא שם לצד כמה דוגמנים ותיקים ומצליחים.  

"אנשים שנראים יותר טוב ממך, זה מה שאתה בא להגיד, אה? בכנות, אני חושב שבחרו אותי לקסטרו בגלל שאני כבר הרבה שנים כבר בביזנס הזה, ושומר על עצמי לעשות את הדברים שאני אוהב, משתדל להיות בכמה שיותר מקומות שבהם אני מחובר לעצמי. ואני זה אני, זה מה שיש. והרבה מאוד פעמים כשרואים אותי אומרים 'וואי מי זה הג'ינג'י הזה עם הקעקועים? איזה פוץ'. ואז עשינו אמא שלי ואני את MKR ואנשים גילו שאני לא רק הג'ינג'י הזה עם הקעקועים אלא גם בן אדם די נחמד ורגיש שאוהב אנשים וכיף להיות איתו, ואיפשהו זה הכל הסתנכרן ביחד, והתחילו להגיע אליי הרבה מאוד הצעות לכל מיני דברים".

 

גם בראיונות קודמים שלנו צחקת על זה שאתה מדגמן. אתה חושב שאולי זה נובע מחוסר ביטחון?

"ברור! ברור, אני מפוצץ בחוסר ביטחון, איזו שאלה. תראה, באמת יש לי ביטחון מטורף בהרבה מאוד דברים, אבל עם זה מגיע גם הרבה מאוד חוסר ביטחון. יש לי חוסר ביטחון לגבי המוזיקה שאני עושה והסדרות שאני משחק בהן, וגם כשאני מצטלם, הכול מגיע עם חוסר ביטחון. וזה עניין של באלאנס, איך להיות במקום טוב בתוך החיים שלך. אתה יודע, כולנו בסוף יצורים קטנים בתוך העולם הענק הזה ואנחנו רוצים שיאהבו אותנו. גם אני רוצה שיאהבו אותי".

 

אתה מסתכל במראה ואוהב את מה שאתה רואה?

"אני חושב שיש לי לוק. אני לא יודע אם אני חתיך קלאסי, כאילו, בחרתם בי לאחד מה-50 היפים והנכונים, וזה היה מאוד מרשים מבחינתי. הגעתי לאירוע והיו באמת כל מיני חתיכים בטירוף כאלה, עם ריבועים בבטן וקו לסת שבאמת אני יכול לגרד פרמז'ן על הזיפים שלהם וכולם כל כך גבריים. הסתכלתי ואמרתי, 'וואו, מה אני עושה פה?' אבל אני חושב שיש לי מה להציע".

 

מה יש לך להציע? חוש מחוש הומור למשל.

"יש לי המון אהבה לתת".

 

"זה לא שאתה באמריקה, מוציא להיט אחד ויכול להתפרנס מזה כל החיים. בארץ זה לא ככה" (צילום: רותם לבל)
"זה לא שאתה באמריקה, מוציא להיט אחד ויכול להתפרנס מזה כל החיים. בארץ זה לא ככה"צילום: רותם לבל

 

בשנה שעברה בנאי ובת זוגו בעשור האחרון נפרדו וכעת לראשונה בחייו הבוגרים, הוא רווק, ולדבריו, הוא לא ממש טוב בחיפוש אקטיבי של זוגיות. "אני לא כל כך פעיל. הייתי רוצה לצאת לדייט מגניב, אבל זה לא קורה. צריך למצוא מישהי נכונה. אני אבוד לגמרי, אין לי מושג. אני רואה מישהי עוברת ברחוב, מסתכל ואומר 'וואו, אני מאוהב בה', ואז אני מפחד ללכת אליה. זה הכי רחוק שקרה לי. אתם צריכים לעזור לי! להוריד טינדר? לא נראה לי שאני הטיפוס לזה".

 

למה לא?

"נראה לי שכדאי שזה יהיה בלייב. אני פחות בעניין של הודעות ברשת החברתית, אני חושב שאם אפגוש מישהי מהממת, אני ישר אבין שזה-זה. ואני כן בחור שמתאהב ממבט ראשון ואני כן צריך להתרגש בצורה מטורפת, אז זה צריך לקרות באופן אישי".

 

אתה עונה לבנות ששולחות לך הודעות באינסטגרם?

"אני עונה לכולן, בוא נתחיל מזה. אני עונה ממש לכולן, כולל לכאלו שמבקשות ממני דברים ממש מוזרים. תתעשתו על עצמכם בני אדם, איזה הודעות, אלוהים ישמור, באמת, תוהו ובוהו, זוהמה. אבל מה אני בכלל נכנס לזה בכלל, לא כזה מתחילות איתי באינסטגרם, טוב זה לא נכון, קצת מתחילות איתי, אבל לא הרבה".

 

צעירות, מבוגרות? יש לך העדפה?

"די, אני נורא מובך מזה. אני אולי עם פאסון כי לבשתי חליפה יפה והכל טוב, אבל אני מובך נורא".

 

"בסוף כולנו יצורים קטנים בעולם ענק ורק רוצים שיאהבו אותנו. גם אני" (צילום: רותם לבל)
"בסוף כולנו יצורים קטנים בעולם ענק ורק רוצים שיאהבו אותנו. גם אני"צילום: רותם לבל

 

איך יודעים מתי הן מחפשות את אלישע, ומתי הן מחפשות את אלישע בנאי המפורסם?

"זו הסיבה שאני רוצה להכיר בנות פנים אל פנים, כדי לדעת מי עומדת מולי. מה היא מחפשת, מה היא רוצה, האם היא מגניבה, האם היא חכמה, האם היא נמצאת במקום הרגשי שאני נמצא בו כרגע בחיים שלי, בגיל 33".

 

מה המקום הזה?

"אני במקום בחיים שיש בי הרבה מאוד יכולת הכלה. 10 שנים של זוגיות, אני יודע לחיות בזוג. ואני מתישהו גם בטח ארצה ילדודס. אולי אני אאמץ, אני לא צוחק".

 

באמת? אתה חושב על זה ברצינות?

"כן, מתישהו אני ארצה ילדים. ואם אני לא אמצא אהבה ופרטנרית, אז אולי אני אחשוב על זה. אני אהיה אחלה אבא שבעולם. אתה יודע כמה ילדים יש שאין להם בית? יש לי גם את המשפחה שלי שתעזור לי. הכל טוב".

 

"אני רואה מישהי עוברת ברחוב, מסתכל ואומר 'וואו, אני מאוהב בה', ואז אני מפחד ללכת אליה" (צילום: רותם לבל)
"אני רואה מישהי עוברת ברחוב, מסתכל ואומר 'וואו, אני מאוהב בה', ואז אני מפחד ללכת אליה"צילום: רותם לבל

 

המשפחה שאלישע מדבר עליה היא אחת המפורסמות בארץ: אמא שלו היא כאמור השחקנית אורלי זילברשץ ואביו הוא המוזיקאי ומקים להקת "משינה", יובל בנאי. והם לא לבד, שאר בני משפחתו הם כמה מהאומנים המצליחים והמוכרים במדינה, החל מסבא יוסי בנאי המנוח ועד קרובי משפחה בדרגות שונות כמו גברי בנאי, אורנה בנאי, אביתר בנאי, אהוד בנאי ומאיר בנאי ז"ל.

 

השאלות על המשפחה, זה משהו שברור לך שיגיע בשלב כלשהו בריאיון?

"מן הסתם, ברור".

 

ואתה בסדר עם זה? יש כאלו שפחות אוהבים לדבר על המורשת המשפחתית שלהם.

"כן, בטח. היו לי שנים שפחות, אבל עכשיו אין לי שום בעיה. תראה, במקרה שלי יש לי במה להתגאות, אז הכל בסדר. אמא ואבא שלי הם האהבה שלי".

 

יש איזה לחץ מהבית, להוכיח את עצמך? להצליח?

"לחץ מהם? אפס. לי יש ציפיות מעצמי, באופן כללי אני בן אדם פרפקציוניסט, ואני רוצה לעשות את כל מה שאני עושה הכי טוב שאני יכול".

 

"אני מפוצץ בחוסר בטחון" (צילום: רותם לבל)
"אני מפוצץ בחוסר בטחון"צילום: רותם לבל

 

הרגשת פעם שאתה חי בצילם? בכל זאת, הם שניים מהאנשים המפורסמים במדינה.

"אחי, אמא שלי עולה כל יום את כל קינג ג'ורג' עם האופניים שלה מזיעה בדרך לשוק ועושה קניות. אנחנו נפגשים ואוכלים חומוס סבבה בכרם התימנים. אבא שלי, אני בא אליו הביתה ואנחנו אוכלים ארוחות ערב או הולכים לים. אני זוכר את עצמי בתור ילד, את אבא שלי מסיים הופעה מול 50 אלף איש בפארק הירקון ויום למחרת אנחנו הולכים לאכול חומוס ולגלוש.

 

"אני לא חושב שלאמא או לאבא שלי וגם לא לי היה רצון להיות מפורסמים. רצינו לעשות אומנות. אני גם מיתמם, זה כיף להיות מפורסם, זה כיף להיות מול מצלמות ושאוהבים אותך ושנותנים לך אהבה, זה גם כיף. אבל הרצון הראשוני לא היה להיות מפורסם. אבל כן, זה גם כיף כשאוהבים אותך ומי שאומר לך שלא – משקר".

 

"אני בחור שמתאהב ממבט ראשון אז זה צריך לקרות באופן אישי, לא ברשת" (צילום: רותם לבל)
"אני בחור שמתאהב ממבט ראשון אז זה צריך לקרות באופן אישי, לא ברשת"צילום: רותם לבל

 

בשנת 2007 עולם הבידור קיבל לזרועותיו את אלישע, שהחל את דרכו כמוזיקאי והתפתח עם השנים גם כשחקן קולנוע וטלוויזיה, עם רזומה עשיר בסדרות כמו "תאג"ד" ו"נבסו" ובסרטים דוגמת "תפוחים מן המדבר" (עליו גם היה מועמד לפרס אופיר), "אחד בלב" ו"תמונת ניצחון". בימים אלו הוא הוציא אלבום EP בשם "ממשיך לרדוף אחרי החלומות", מצלם את "שישה אפסים" של כאן 11 ובקרוב תעלה סדרת הנוער "אינפיניטי" בה הוא משחק. "אנחנו במדינת ישראל אתה יודע. אני עושה 16 דברים במקביל", הוא אומר בחיוך. "זה לא שאתה באמריקה, מוציא להיט אחד ויכול להתפרנס מזה כל החיים. בארץ זה לא ככה, אז עושים המון דברים ועובדים קשה וקורעים את התחת. אם צריך אני גם אעבוד במטבח, ואם צריך אני אעשה את זה ואת זה וממשיכים. אבל אני לא סובל אחי", הוא ממהר להבהיר. "אני נהנה לאללה. אני אוהב לקרוע את התחת. אם אתה לא תקרע את התחת בשביל עצמך, בשביל להצליח, בשביל ליהנות – מה תעשה? כולנו קורעים את התחת ואני אמשיך לקרוע את התחת. יותר מזה, גם אם אני אוכל להפסיק לקרוע את התחת, אני לא אפסיק. אני אמשיך לעבוד קשה".

 

מה הלאה? יש חלום גדול לקריירה? לחיים האישיים?

"אני רוצה למצוא אהבת אמת. להמשיך לעשות מוזיקה שאולי גם תעוף, להמשיך לשחק בסרטים וסדרות. ונגיד פתאום, בטעות, אני לא אפתח פה, אבל איזה פרויקט שעשיתי נמכר לחו"ל - אז פתאום אני אהיה בהולו, נטפליקס, אמזון וכאלה. משם זה יכול להמשיך, אז זה נחמד".

 

"אם צריך אני גם אעבוד במטבח. אבל אני נהנה לקרוע את התחת" (צילום: רותם לבל)
"אם צריך אני גם אעבוד במטבח. אבל אני נהנה לקרוע את התחת"צילום: רותם לבל

"אמא ואבא הם האהבה שלי. יש לי במה להתגאות" (צילום: רותם לבל)
"אמא ואבא הם האהבה שלי. יש לי במה להתגאות"צילום: רותם לבל

 

צילום: רותם לבל

סטיילינג: נועה רנרט

איפור ושיער: אביחי ממן

הפקה: ערן רחמני

ע.סטיילנג: מאי מולכו

צילום וידאו: אוראל לוי

ייצוג אלישע בנאי: ייצוג 1 

 

צולם ב - The Elliot Hotel Tel Aviv- מלון בוטיק אליוט

רח' ישכון 11, ת"א. טל: 077-364-5515

 

קרדיטים לבוש:

 

לוק חליפה: חליפה+חולצה+נעליים - קסטרו, משקפיים - משקפיים בשינקין, חגורה - וולבר

לוק בלי חולצה: ג׳ינס+חגורה - וולבר

לוק ורוד: סריג+ג׳ינס+כובע+חגורה - Stussy, משקפיים - משקפיים בשינקין

לוק משבצות חום: ז׳קט+מכנסיים+חגורה - Stussy, משקפי שמש - משקפיים בשינקין

לוק נייבי ג׳ינס: חולצה+ג׳ינס - קסטרו, מטפחת+חגורה - וולבר

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018