8 צפייה בגלריה
מפגן של טעם טוב. פנינה רוזנבלום ומשה חיים
מפגן של טעם טוב. פנינה רוזנבלום ומשה חיים
מפגן של טעם טוב. פנינה רוזנבלום ומשה חיים
(צילום: שאול גולן)
לא מעט אירועים בביצה הישראלית נחקקו בזיכרון הקולקטיבי של מדינת ישראל, אך עם השנים קצת שכחנו מאבני הדרך האמיתיות, אלה שהכתיבו אופנות ושינו סדרי עולם. החתונה הראשונה של דוגמנית הצמרת במיל' ואשת העסקים, פנינה רוזנבלום ובעלה הראשון משה חיים היא אירוע עליו מדברים עד היום. רוזנבלום וחיים הכירו על חוף הים באילת בשנת 1991 ונישאו שנה לאחר מכן, במאי 1992, בחתונה שכמותה לא נראתה בישראל.
היא הייתה בת 37, הוא היה בן 24 והאהבה פרחה. החתונה המפוארת התקיימה ב"גן אורנים" בתל אביב, לשם הגיע הזוג המאושר ברכב מסוג מוסטנג, כשהם מלווים בשיירת אופנועי הארלי דיוידסון. כל אנשי הביצה המקומית של אותה תקופה הגיעו לחגוג עם השניים את היום המאושר בחייהם, ביניהם הדוגמנית תמי בן עמי ז"ל, ברי סימון, מלכת היופי לשעבר ניקול הלפרין, הזמר אדם, ספי ריבלין, שולה חן, טל ברודי, יהודה ברקן ועוד רבים וטובים, 1,200 אם לדייק, ביניהם אנשי עסקים ופוליטיקאים. להזכירכם, האירוע התקיים הרבה לפני שתוכנית הריאליטי של משפחת קרדשיאן הייתה בתכנון, אולם רוזנבלום הייתה הראשונה לזהות את הפוטנציאל הפרסומי ואישרה שהאירוע יעבור בשידור חי בטלוויזיה.
8 צפייה בגלריה
לא פחות יוקרתית מהחתונה של דיאנה וצ'ארלס
לא פחות יוקרתית מהחתונה של דיאנה וצ'ארלס
לא פחות יוקרתית מהחתונה של דיאנה וצ'ארלס
(ארכיון ידיעות אחרונות צילום: שלום בר-טל)
בשנת 2002, עשור אחרי החתונה האגדית עם השמלה הצהובה שנכנסה לפנתיאון האופנה הישראלי, החליטו השניים לפרק את החבילה ולהתגרש. שלושה שבועות אחרי שעמדו על מדרגות הרבנות, השניים נישאו בשנית לאחר שמקורבים הפצירו בהם שלא לוותר על האהבה. הסיבוב השני לא צלח גם הוא, ובני הזוג מצאו את עצמם ברבנות אחרי שנה.
"זו הייתה החתונה הכי מדוברת במדינה. זה היה משהו שאף אחד לא ראה", משחזרת רוזנבלום בשיחה עמנו השבוע. "דודו דותן ז"ל ירד מהליקופטר והיו מספר תזמורות. זה היה אירוע ענק עם למעלה מאלף מוזמנים. החופה הייתה באמצע האגם והגענו עם מוסטנג ואופנועים. כולם חשבו שאנחנו אלה שיורדים מההליקופטר אז כולם הסתכלו לשמיים, ופתאום הגיעה מוסטנג עתיקה כזאת. כל העולם הגיע לחתונה שלי, לא היה אחד שלא היה שם. פוליטיקאים, אמנים, מי שאתה רק רוצה. המון אנשים שכבר לא איתנו לצערי הרב"
8 צפייה בגלריה
כל המי ומי
כל המי ומי
כל המי ומי
(ארכיון ידיעות אחרונות צילום: אביגיל עוזי, שאול גולן, צביקה טישלר)
איך היו התגובות לאירוע?
"אנשים נדהמו, המדינה עמדה מלכת. לא ראו דבר כזה לפני, זה היה משהו אחר. אני הקדמתי את כולם, אני תמיד מקדימה את כולם בכל דבר שאני עושה. אנשים לא הפסיקו לדבר על החתונה שלי".
קיבלת הנחות סלב על האירוע?
"קיבלנו קצת הנחות, אבל לא הנחות סלב. שום דבר לא היה בחינם".
לא חשבת שזו הגזמה להשקיע ככה בחתונה?
"לא. אני התחתנתי בגיל 37, לא התחתנתי צעירה ובשבילי זו הייתה חתונה ראשונה והיה לי חשוב לזכור אותה. אני לא מתחרטת על שום דבר בחיים, זה היה משהו מדהים. אירוע מיוחד במינו שאף אחד לא ראה לפני. זה היה ערב מיוחד והיה כיף אדיר".
8 צפייה בגלריה
מקודשת, מקודשת, מקודשת
מקודשת, מקודשת, מקודשת
מקודשת, מקודשת, מקודשת
(צילום: שאול גולן)
למרות שמערכת היחסים שלהם לא החזיקה מעמד, גם משה חיים מסכים שהערב היה מרגש ומשמח. "זה היה די בומבסטי. אני לא באתי מעולם הפרסום, לא חייתי בחברת הידוענים. מי שבאמת הניע את העוצמה של החתונה הייתה פנינה והייתה חתונה מרגשת. פחות הכרת את כל החברים שהגיעו, אבל כל המשפחה שלי הייתה. זה היה אירוע מאוד משמח, מרגש, גדול".
איך זה היה להתחתן עם אישה מוכרת כמו פנינה?
"פנינה כבר הייתה מאוד מפורסמת, אבל לא עשיתי את החשבונות האלה. אולי היום כשאני מסתכל על זה בדיעבד זה נראה לי מוזר, אבל אז זה לא היה המצב. באותן שנים זה היה כמו כל אדם אחר שמתחתן מאהבה גדולה".
האירוע לא היה נראה לך מוגזם?
"במקום בו אני נמצא היום, אני בהחלט חושב שזו הייתה חתונה ראוותנית. הייתי בחור צעיר מאוד שכל העולם פרוש לפניו, אז ברור שאירוע כזה משך אותי. היום בוודאי שלא אעשה חתונה כזאת וגם שהתחתנתי בשנית לא עשיתי אירוע גרנדיוזי כמו שזה היה. מהצד שלי הייתה הבנה בגלל פנינה. היא כבר הייתה אישיות גדולה, מישהי שאי אפשר שלא לעשות רעש סביב החתונה שלה, כך שקיבלתי את זה. לא תכננתי שזה יהיה כזה גרנדיוזי ולא רציתי שזה יהיה גרנדיוזי, אבל זה לא היה תלוי בי".
8 צפייה בגלריה
אהבה, קווים לדמותה
אהבה, קווים לדמותה
אהבה, קווים לדמותה
(צילום: שאול גולן)
הרגשת שהיית אורח בחתונה של עצמך?
"הרגשתי טוב בחתונה. התחתנתי עם פנינה מתוך אהבה וכל השנים חיינו באהבה. האירוע היה גרנדיוזי ומיוחצן, אבל החופה, התהליך היהודי והחלק של קידוש האישה היו חשובים לי במיוחד".
אתה ופנינה לא הגעתם מאותו רקע. מה המשפחה שלך חשבה על אירוע מהסוג הזה?
"זה היה יוצא דופן, אבל הם קיבלו את זה ברוח טובה ופרגון, הכל נעשה באווירה טובה. זו בסך הכל חתונה, אנשים מפרגנים במקרים כאלה ובני משפחתי השתלבו בצורה בלתי רגילה. נכון שזה היה אירוע גדול ומלכותי, אבל בסופו של דבר מדובר בבני אדם. כל מה שהיה מתוקשר היה בצד מבחינתי, פנינה ואני היינו העיקר".
יש משהו שזכור לך במיוחד מאותו ערב?
"יש דבר אחר שאני לא אשכח: היה רגע בו נעצרתי והסתכלתי לכיוון הבמה. ראיתי זמרים שעמדו בשורה אחד אחרי השני, כל אחד יותר גדול מחברו. יזהר כהן, חיים משה, מרגלית צנעני, זהבה בן ועוד. אנשים עלו על הבמה, שרו ובירכו. פתאום הבנתי שזה משהו מאוד מיוחד ושכולם באו לכבודנו".
8 צפייה בגלריה
השמלה בלתי נשכחת, וכך גם הפן של החתן
השמלה בלתי נשכחת, וכך גם הפן של החתן
השמלה בלתי נשכחת, וכך גם הפן של החתן
(צילום: שאול גולן)
מפיקת האירועים וחברתה הטובה של רוזנבלום אירית רחמים, שנחשבת למפיקה של האלפיון העליון, מסכימה שהיה מדובר באירוע חריג שלא היה נפוץ בתחילת שנות ה-90. "פנינה הייתה בין הראשונים שהפיקו אירוע בסדר גדול כזה" סיפרה רחמים, והסכימה שחתונות גרנדיוזיות קצת יצאו מהאופנה.
"עד לפני שנתיים הייתה פנטזיה מטורפת שהשמיים הם הגבול, אבל בשנים האחרונות האירועים הפכו להיות קטנים וצנועים יותר", מציינת רחמים. "הם מתקיימים בלופטים ובתי כנסת וכוללים כמויות קטנות יותר של אורחים". ואנחנו חושבים שבניגוד לחתונות ענק ושמלות צהובות, אהבת אמת אף פעם לא תצא מהאופנה...
8 צפייה בגלריה
והם חיו באושר ו...אה, רגע
והם חיו באושר ו...אה, רגע
והם חיו באושר ו...אה, רגע
(צילום: שאול גולן)