9 צפייה בגלריה
יד ימין ישראלי. לארי קינג וניב יעקובי
יד ימין ישראלי. לארי קינג וניב יעקובי
יד ימין ישראלי. לארי קינג וניב יעקובי
(צילום: זיו שדה)
האם ידעתם כי יד ימינו של המראיין האגדי, לארי קינג, הוא בכלל ישראלי? תכירו את ניב יעקובי, צעיר בן 35, ומי שמנהל עבור קינג את עסקיו בשבע השנים האחרונות, בהיקפים של מיליוני דולרים. חוץ מקודקוד חשוב בחברה, הוא גם השכן ממול, זה שמדי בוקר נפגש עם לארי בקפה השכונתי, לקריאת עיתונים משותפת ולצעידה. אז איך הגיע יעקובי מראשון לציון לחיים הנוצצים של בוורלי הילס? "גדלתי בבית שבו נתנו לי לראות מגיל צעיר גם צד של שפע וגם את הצד השני, של חוסר", הוא מסביר. "אבא שלי היה סוחר בעתיקות והוא היה אדם מאוד לארג'. במלחמת המפרץ למשל, נסענו לחודש ללונדון כל המשפחה, וישנו במלונות הכי מפוארים. אבל היו רגעים שגם איבדנו הכל, ולא היה כלום".
"אם אמא שלי לא הייתה כל כך חרוצה ומסורה לנו, גם לא הייתה לנו קורת גג. אבא לקח סיכונים בלי לקחת אותנו בחשבון, ובתור ילד אני זוכר את הפחד מלאבד הכל. זה גרם לי לרצות לכוון גבוה. בשלב כלשהו, אבא עזב ואמא שלי עבדה כל היום, גם בלנקות בתים אם צריך, וגידלתי את האחיות הקטנות שלי. מהר מאוד הבנתי שאם אני לא אדאג לעצמי, אף אחד לא ידאג לי".
לארי קינג וניב יעקובי בריאיון משותף ל-Pplus פנאי פלוס 
9 צפייה בגלריה
בסטיז
בסטיז
בסטיז
(צילום: Abraham Joseph Pal)
חברים, הוא מעיד על עצמו, לא היו לו אף פעם, "הפעם הראשונה שהתחברתי עם מישהו הייתה לפני שנה. בעבר לא היה לי זמן לחברים, היו לי שתי אחיות לדאוג להן. אבל זה לא היה עול, מצאתי בהן הרבה אמת". לחלומות על אמריקה יעקובי היה מתפנה רק אחרי שהשכיב את שתי האחיות לישון - "קראתי המון על העולם ועל עסקים, וחלמתי חלומות גדולים על ארצות הברית".
את השירות בצה"ל העביר במשטרה הצבאית וכבר אז גילה כישורים שיועילו לו בעתיד - "ארגנתי אירוע מאוד גדול במוזיאון תל אביב. עשיתי טלפונים, הזמנתי שני שרים, אהוד אולמרט ומאיר שטרית", הוא מתגאה. "הייתה לי חליפה אחת בארון, ואותה לבשתי. אף אחד לא ידע שאני חייל. הזמנתי את מפקד המשטרה הצבאית כאורח, והוא הגיע בלי שהיה לו מושג שאני חייל שלו. כמה ימים אחרי זה קבעתי פגישה אצלו והצגתי את עצמי. הוא כמעט נפל מהכיסא, ובאותו רגע העביר אותי ללשכה שלו, כיד ימינו. הקמתי את אגודת הידידים של המשטרה הצבאית ועשינו אירועים בקנדה ובארצות הברית. מאוד נהנתי".
אחרי שהשתחרר הוא גייס הון ממשפחת לוצאטו, שכר את דן שילון כעורך, גייס 20 עובדים, והקים מגזין בשם "כותרת" - "זאת הייתה הרפתקה עסקית לא מוצלחת שזכתה גם להדים תקשורתיים, אבל לאף אחד לא היה מושג שאני בחור בן 21 . סגרנו אחרי שנה עם חוב של מיליון שקלים. הבנתי שיש לי שתי אפשרויות: או שאני מתרסק או שאני מתרומם. עוד באותו היום הקמתי חברה חדשה".
9 צפייה בגלריה
מציאות שהיא חלום
מציאות שהיא חלום
מציאות שהיא חלום
(צילום: Abraham Joseph Pal)
הפרויקט הבא של יעקובי היה תערוכה בשם Story Of Israel, שהוא הציג ברחבי העולם. "נסעתי יחד עם הרב לאו לאחת התצוגות, הוא אישיות מדהימה, והזמן איתו היה בית ספר לחיים. אני מאוד טוב בקשרים אישיים, דרך התערוכה הכרתי משקיעים, איתם יצרתי הזדמנויות בתחום הנדל"ן. עשיתי הרבה מאוד כסף והחזרתי את כל המיליון שהפסדתי במגזין כותרת - עם תוספת". כשיעקובי מגיע לאפריקה, הוא מצליח להתחבר לראשי ההנהגה ומעתיק את מגוריו לשם - "שלוש שנים גרתי במלאווי. הנשיא של מלאווי היה אז נשיא האיחוד האפריקאי ומאוד התקרבתי אליו ולאנשי העסקים במדינה - הם גם צמרת השלטון. אתה רואה אנשים מאושרים גם כשאין להם כלום. גם מדונה פעילה שם, עם קרן פילנתרופית שהקימה. פגשתי אותה פעם בארוחת ערב וחלקנו חוויות". עוד באפריקה, יעקובי פוגש את באן קי מון, אז הוא היה המזכיר הכללי של האו"ם, שהכיר לו את לארי קינג - "עם חוצפה ישראלית ניגשתי אליו וסיפרתי לו שאני יזם מישראל, הייתה לנו שיחה נעימה והוא שאל אותי בסופה מה הוא יכול לעשות בשבילי. 'תכיר לי את לארי קינג', עניתי".
קינג היה אז בשיאו עם תוכנית מצליחה ב-CNN, ובלשכה שלו לא מיהרו לתאם את הפגישה עם האנונימי מישראל. "התקשרתי שוב ושוב והפעלתי אנשים עד שחזרו אליי", יעקובי מגלה, "רבע שעה, זה מה שנתנו לי איתו". בסופו של דבר, רבע השבע הזאת התארכה ללא פחות משלוש שעות. "אמרתי לו שהפוטנציאל העסקי שלו לא ממומש, כי הוא לא רק איש תקשורת, הוא מותג. מצד אחד היה בינינו חיבור מדהים והוא תפס אצלי מקום של אבא ממש, אבל מבחינה עסקית זה לא קרה מיד. הוא אמר לי 'אני לא מציע לך דבר, אבל אין לי בעיה לשמוע מה שאתה מציע'. ארזתי שלוש מזוודות ועברתי ללוס אנג'לס, בלי משכורת ובלי הבטחות. במשך שנה וחצי הכנסתי לו מיליונים. הרבה אנשים סביבו לא רצו אותי שם, אבל הכסף דיבר, והוא האמין בי ונתן לי לרכז את כל הפעילות העסקית שלו. הקמנו חברת אחזקות, כשהוא בתפקיד יושב הראש ואני בתפקיד נשיא החברה. עם הזמן הפכנו גם לחברים טובים".
9 צפייה בגלריה
שמישהו יצבוט אותנו
שמישהו יצבוט אותנו
שמישהו יצבוט אותנו
(צילום: Abraham Joseph Pal)
מה הסברת לו שהוא לא ידע?
שלהיות סלבריטאי זה כוח, זו מתנה שאתה מקבל ואפשר לעשות מזה הרבה כסף. היום ללארי קינג יש מרצ'נדייז מטורף, אפילו מצעים ב'טארגט' יש לנו, שהסלוגן שלהם הוא 'סליפ לייק אה קינג'".
חמישים שנה מפרידות ביניכם, ובכל זאת אתם חברים טובים?
"אף פעם לא היו לי חברים בגילי, תמיד אהבתי יותר מבוגרים. לארי מצחיק וצעיר ברוחו, תמיד יש על מה לדבר איתו. יש בינינו רמה כזו של אינטימיות, שאם אין לו מצב רוח בבוקר, אני יודע להיות בשקט. הוא היה צריך לפתוח חשבון בנק לא מזמן, ושם אותי כמיופה כוח בחשבון. מה יכולה להיות יותר הבעת אמון מזה?".
9 צפייה בגלריה
ישבו לדינר יחד. ריהאנה
ישבו לדינר יחד. ריהאנה
ישבו לדינר יחד. ריהאנה
(צילום: Splashnews)
הוא נשוי פעם שמינית, יש לו ילדה בת 60 . אתה חי חיים של רווק...
"נכון, לא היו לנו אותם חיים, אבל מאז שאנחנו יחד החיים שלי וואו. הפלגתי ביאכטה עם שמעון פרס ז"ל, הייתי בחופשה באיטליה עם ריטה, את גיל 30 חגגה לי טינה טרנר בציריך, בארוחת ערב מצומצמת אצלה בבית. בארוחה אחרת ישבתי עם ריהאנה, אצל נעמי קמפבל בבית הייתי עם פיג'מה - רגעים כאלה שצבטתי את עצמי כדי לוודא שאני לא חולם. לא מזמן אני ונעמי נסענו למלון ספא בתורכיה. היא וקייט מוס נוסעות לשם הרבה. הייתי במקרה בתל אביב והיא התקשרה ואמרה 'מחר אני נוסעת, בוא איתי'. אני והיא נהיינו ממש חברים, בסוף המפגש הראשון שלנו אמרתי לה 'את מדהימה, לא ציפיתי'. היא אמרה לי 'אל תספר לאף אחד, אני רוצה שכולם יחשבו שאני ביץ'. לכל הסלבז יש שני צדדים - מי שהם באמת והדמות שהם מסגלים לעצמם, הרבה פעמים הקשר בין שניהם רופף".
9 צפייה בגלריה
לגזור ולשמור! שמעון פרס, ריטה ויעקובי
לגזור ולשמור! שמעון פרס, ריטה ויעקובי
לגזור ולשמור! שמעון פרס, ריטה ויעקובי
(אוסף פרטי)
הם בטח לא ממהרים לבטוח בך.
"נכון, הם מעמידים אותך בכל מיני מבחנים, ואתה חייב להיות עם חוש ריח מאוד מפותח כדי לא ליפול במלכודות האלה. קרה שחתכתי קשר עם ידוען משמעותי כי הרגשתי שהוא לא טוב ללארי".
ומה לגבי האנשים של לארי שחשדו בך בהתחלה?
"חלקם כבר לא שם, וחלקם בולעים את הגלולה. כולם כבר יודעים שאני מלווה אותו, ואני גם הכי מסתדר איתו. הוא ניו יורקר מברוקלין, אין לו סבלנות. אנחנו יכולים להפגש עם מישהו ששווה 40 מילארד דולר, והוא ייתן לי להכין אותו רק חמש דקות לפני הפגישה".
יעקובי גם קירב את לבו של קינג היהודי לארץ הקודש. כבר כמה שנים שהם תומכים בפרויקטים ישראליים, מגייסים תרומות למען ניצולי שואה והומלסים, ופועלים לטובת שיפור תדמיתה של ישראל בעולם. גם במישור העסקי, יעקובי תיווך בין קינג לחברות ישראליות בהן השקיע.
9 צפייה בגלריה
טסו לחופשה יחד. נעמי קמפבל
טסו לחופשה יחד. נעמי קמפבל
טסו לחופשה יחד. נעמי קמפבל
(gettyimages)
כמה אתה מרגיש ישראלי, וכמה אתה מצניע את זה בהלך הרוח הנוכחי?
"כששואלים אותי מה היתרון שלי אני אומר שאני ישראלי, כי אנחנו חוצפנים ועומדים על שלנו. מצד אחד, יש הערכה גדולה מאוד לישראליות באל.איי אבל מצד שני, יש כאלה שמוציאים לנו שם רע. אני נכוויתי גם מישראלים, כשבארץ רציתי לקדם דברים עם לארי, היו אנשים שפקפקו בקרבה שלי אליו. יש חוסר פרגון. פיתחתי מגננות כי יש המון אנשים שמנסים לנצל אותו דרכי, ומציעים לי הצעות חסרות שחר".
אתה בקשר עם סלבז ישראלים בהוליווד?
"לא ממש. עם גל גדות היה לי קשר, כי לארי הולך לראיין אותה. היא הישראלית הראשונה שבאמת מצליחה בהוליווד, אצל אחרות זה נראה ככה רק מישראל, כאלה שעושות סלפי עם כוכבים אמריקאיים כדי לייצר אשליה שהן בסצנה. האמריקאי הממוצע לא יודע מי הן בכלל. במו עיניי ראיתי ישראלית הולכת לידוען ומצטלמת איתו, ולמחרת זה היה בכל מקום. זה ברור ששנייה לפני כן, הם לא הכירו".
9 צפייה בגלריה
הצלחה! גל גדות
הצלחה! גל גדות
הצלחה! גל גדות
(צילום: Gettyimages)

הראיון המלא עם ניב יעקובי - בגיליון פנאי פלוס החדש - עכשיו בדוכנים!

9 צפייה בגלריה
שער פנאי פלוס. לארי קינג וניב יעקובי
שער פנאי פלוס. לארי קינג וניב יעקובי
שער פנאי פלוס. לארי קינג וניב יעקובי
(צילום: זיו שדה)