(צילום: ירון ברנר)
כשארבעת מכשירי הסלולר של אדם מונחים מולו, קשה לצפות ממנו להקשבה מלאה. ובכל זאת, אירית רחמים ממש מנסה להתאפק ולא לענות - לא לזה של הלקוחות, לא לזה של בית הספר, ולא לזה של המשרד, שמצלצל בלי הרף. רק כשבן זוגה מתקשר, ומגיע לנייד של המשפחה, היא עונה ומקשיבה בדריכות.
אבל תוך כדי כל זה, היא גם מספיק בתוך השיחה ומספיק בשליטה כדי לדבר על חייה בשטף, תוך שהיא מקריאה ממחברת פסקאות שכתבה לעצמה לקראת הריאיון, עם סימוני מרקר צהוב.
השבוע היא תרצד על המסך שלכם בעונה החדשה של "גולסטאריות" ב־HOT. שמונה שנים עברו מאז הופיעה ב"הישרדות", שם לקחה את המיליון אבל גם קיתונות של ביקורות שגרמו לה להדיר את רגליה מהמדיום הזה. "אחרי הישרדות לא רציתי לעשות יותר טלוויזיה", היא נזכרת, "הציעו לי את 'האח הגדול', 'מאסטר שף', תוכנית בערוץ 24 והכול, אבל הייתי חייבת תקופת הפוגה. פניתי אחורה כי זו חרב פיפיות. ב'הישרדות' יצאתי עם תדמית של אחת גיבורה וקשוחה ונוקשה, וזה באמת מדויק לקריירה שלי, אבל לא לחיים שלי. נפגעתי. אמרו עליי המון דברים. ללשון אין עצם, אבל היא שוברת את כל העצמות בגוף. הבנתי שהתקשורת היא כמו שמש, כשהיא קרובה היא שורפת, כשהיא רחוקה היא מחממת".
אז רחמים החליטה רק להתחמם. הידיעות עליה במהלך השנים האחרונות היו קשורות בעיקר לאירועים שהפיקה במסגרת העסק שלה, כולל אירועים חשובים בחייהם של לא מעט סלבריטאים. אפשר היה לראות אותה לא מעט במדורי הרכילות, אי שם מאחור, לבושה בהידור, עם אוזנייה באוזן, מתקתקת את העסק. ל"גולסטאריות" השתכנעה לבוא בגלל בן זוגה בחמש שנים האחרונות, עמוס לוזון, איש נדל"ן והבעלים של קבוצת הכדורגל מכבי פתח תקווה.
"הוא מאוד רצה שאני אלך", היא מספרת. "הוא חבר טוב של ירון ליכטנשטיין (בעלי הסוכנות וחברת התוכן ADD שגם נמנה על יוצרי הפורמט של "גולסטאר" - מ.ז) ושניהם ישבו עליי טוב. אני לא כדורגלנית, אבל לבן זוגי יש קבוצת כדורגל, בעלי לשעבר שחקן כדורגל (שחקן העבר לירון בסיס - מ.ז) והבן הגדול שלי מור הוא כדורגלן, אז בוא נגיד שאני מבינה בכדורגל".
אבל שיחקת פעם?
"ממש לא. ביום הראשון קיבלתי הלם תרבות כי היה שם קיבוץ גלויות. ראיתי את אביגיל (שרעבי, אוהדת מושבעת של בית"ר ירושלים - מ.ז) שהלכה וירקה כל היום, ונחרדתי. רציתי הביתה. למזלי פגשתי את ענבל (גבריאלי - מ.ז) שישר התחברתי אליה. אבל מסביבי ראיתי מה שראיתי והבנתי שהולך להיות מאוד מאתגר. הייתה לי את מידת הרחמים לגברת אביגיל כי יש לי חולשה לחלשים וכל אחת באה עם המטען שלה, אבל לאט לאט הבנתי שיש פה נשים חזקות ושורדות לא פחות ממני. בסופו של דבר נוצר חיבור בין כולן ונוצרה העצמה נשית מטורפת. התחברתי לכולן והיינו גרעין. גם אם בהפקה רצו לסכסך בשביל שיהיה תוכן, לא הצליח להם. זו הייתה חוויה שאזכור כל החיים".
כמו "הישרדות".
"'הישרדות' זו צלקת. זו הייתה המראה של החיים שלי, אבל גם טראומה וכאב, ולא הייתי חוזרת על זה גם בשביל מיליון. חזרתי משם עם פחדים וחרדות שעד היום לא השתחררתי מהם. הרעב היה בלתי נסבל והגעגועים לילדים היו מאוד קשים. היום לא הייתי עושה את זה".
4 צפייה בגלריה
"חזרתי מ'הישרדות' עם פחדים וחרדות שעד היום לא השתחררתי מהם"
"חזרתי מ'הישרדות' עם פחדים וחרדות שעד היום לא השתחררתי מהם"
"חזרתי מ'הישרדות' עם פחדים וחרדות שעד היום לא השתחררתי מהם"
(צילום: דביר כחלון)
רחמים היא דוגמה נהדרת למי שבהחלט הגיעה רחוק, ובעשר אצבעותיה. סיפור חייה הוא טלנובלה אמיתית: היא נולדה בברזיל וגדלה בבית יתומים עד גיל שנה, אז אומצה על ידי זוג ישראלי ועברה לחולון. כשהייתה בת 15 נפטרה אימה מסרטן, ושנה אחר כך נפטר גם אביה. "הוא ממש אהב אותה, התחתן איתה למרות שידע שהיא לא יכולה להביא ילדים ובסוף מת משיברון לב, הוא פשוט לא עמד בזה", מספרת רחמים. אחרי מות הוריה המאמצים, נשארה עם אחיה הגדול, מאומץ גם הוא, לבד בעולם הזה, נחושה לשרוד.
"באתי ממקומות וממחוזות מאוד מורכבים, מטלטלים ומאתגרים, ובמקום הזה מצאתי את התרופה שלי", היא מסבירה. "חוויתי קושי נורא, התחלתי את דרכי כילדה בודדה ואת הייאוש והכאב השארתי מאחוריי. בחרתי במקצוע שהוא תרפיה בשבילי. כל משפחה ששימחתי הפכה להיות משפחה שלי. ממי שבאה ממקום בלי משפחה, זה בדיוק מה שהייתי צריכה"
אחרי שמאבדים את שני ההורים בגיל הנעורים, מה עושים בכלל?
"היינו יושבים לבד בבית אני ואחי, בשבתות וחגים וכשהייתי רואה את כל האורות דולקים בדירות ממול, כאב לי עלינו. אבל מהר מאוד הצמחתי כנפיים חזקות ויצאתי לעבוד, גם כי לא הייתה ברירה. הייתי חייבת רשת ביטחון".
4 צפייה בגלריה
"הייתי חייבת רשת ביטחון"
"הייתי חייבת רשת ביטחון"
"הייתי חייבת רשת ביטחון"
(צילום: דביר כחלון)
אחרי תקופה שבה רקדה - כולל במסגרת אנסמבל בת שבע - החליטה רחמים להקים חברה שסיפקה רקדנים לאירועים, והיא בת 18 בלבד. "היו לי רקדנים בכל העולם. 14 רקדנים היו רוקדים קבוע בווגאס, היו לי רקדנים באנטוורפן ובגרוזיה שרקדו שם לקהילה הגרוזינית, היו לי צוותים באירועים ובחתונות. בזמן שהתגייסתי כבר היה לי עסק. בגיל 19 כבר קניתי דירה. הייתי חייבת בית".
בגיל 20 התחתנה, והתגרשה כעבור שבע שנים. שנה לאחר מכן התחתנה שוב, הפעם עם הכדורגלן לירון בסיס. מסיבת הרווקות שלה במסעדת הסי פוד מרקט נגמרה בפיגוע רב נפגעים, כאשר מחבל ירה על המסעדה וגבה את חייהם של שלושה אנשים. מבסיס יש לה שני ילדים: מור, בן 17, ואורי בן ה־13. מייד אחרי שחזרה מ"הישרדות" הסתיימו גם הנישואים הללו.
היום היא מחזיקה בחברת הפקות אירועים מצליחה שעובדת בעיקר עם האלפיון העליון, "אבל לא רק, וממש חשוב לי שתכתבי את זה". לפני שנה וחצי הקימה גם בית ספר להפקת אירועים, שאותו הספיקו לסיים כבר 500 תלמידים. יש לה שני משרדים בתל אביב ואת מתחם בית הספר ששוכן ליד הים, היא מעסיקה 75 עובדים ועוד עשרות פועלים ואנשי צוות שנשכרים לאירועים בהפקתה.
"אני לא מפיקת אירועים, אני לוחמת אירועים", היא מסבירה את סוד ההצלחה, "הפקה אצלי זה כמו תינוק. אני נמצאת עם המשפחות ברגע הכי חשוב שלהן וזו לא עבודה קלה. צריך בשביל זה המון כוחות נפשיים, אני לא ישנה בלילות, זה מלא עצבים ומלא חרדות שאת צריכה לקחת מהמשפחות ולשים אותן עלייך. אני בובספוג, סופגת הכול. אני חולת עבודה, אני ישנה 3 שעות בלילה. רק ביום כיפור אני ישנה 7 שעות. יש לי תשוקה מטורפת לזה, בכל חופה אני דומעת כשהכלה עולה על המסלול, לא יעזור כלום".
ועכשיו יש לך בית ספר להפקת אירועים. כמה מפיקים כבר צריך בישראל הקטנה?
"היום כל אירוע זה הפקה. כל מסיבת רווקות וכל יום הולדת זה כבר משהו רציני, צריך הרבה. בניתי מיזם לנשים שרוצות שינוי. באות אליי נשים ממשרד הביטחון ועורכות דין, וגם ילדים שלא פתחו ספר בבית הספר ולא בנויים ללימודים אקדמיים, ועכשיו לומדים בתשוקה. עכשיו פתחנו מאגר לאנשים שידם אינם משגת ורוצים מפיק, והתלמידים שלנו מסייעים להם".
בבית הספר שלה סיימה עכשיו בהצטיינות תלמידה אחת, דניאל גרינברג, זוגתו של אייל גולן שרחמים הכירה ב"גולסטאריות". זו בחורה שיודעת מה היא רוצה. היא הייתה אז ממש בחבלי לידה עם אייל, ונתתי לה מלא עצות טובות".
אה, זו את? כי אומרים שהיא "כישפה" אותו.
"אומרים שדניאל כישפה את אייל בגלל שהוא פחות עם חברים? בולשיט! אני ראיתי מההתחלה שזה משהו רציני. אולי הוא זכה בפרח? היא לוקחת חבילה לא קטנה, גרוש עם ילדים וזמר מצליח, זה לא פשוט, ואחת כמוה כל אחד היה רוצה. אם היא בונה זוגיות עם פחות המוניות - כל הכבוד לה! היא הכניסה חוקים שיעזרו לשניהם לשרוד בזוגיות הזו. שאפו לך, דניאל! אני מעריכה את הדרך שלה. היא ניפצה כל תפיסה שקשה לחיות עם זמר. כשנגמרה העונה היא ישר נרשמה לבית הספר שלי, ועכשיו היא סיימה קורס של כמה חודשים שבו היא התמידה שאת לא מאמינה. לא הלכה להשקות, לא נסעה לחו"ל, לא החמיצה שיעור! באה עם חום כדי לא להפסיד".
ועוד מעט גם היא תעמוד מתחת לחופה. תפיקי לה את האירוע או שהיא תפיק אותו בעצמה?
"היא יכולה, אבל זה מאוד קשה לכלה להפיק את החתונה של עצמה. יש סבירות גבוהה שזו תהיה אני אבל אני לא יכולה לדבר על זה הרבה. את יכולה להבין מזה מה שאת רוצה".
בשנתיים האחרונות חיתנה רחמים לא מעט זוגות מפורסמים, ביניהם גם גרושתו של גולן, אילנית לוי שנישאה לאלירז שדה אחרי שבע שנות זוגיות, הזמר דודו אהרון ואשתו נטלי, מאיה בוסקילה ובחל"ה, בר זומר, חן רוזנבלום (הבת של פנינה) וגם את ימי ההולדת המושקעים של יעל שלבייה ונועה קירל. "השנה זכינו לצירוף מקרים ובאמת היו המון אירועים של סלבז, אחד גירה את השני ותודה לקדוש ברוך הוא".
למה כולם באים דווקא אלייך?
"לא בגלל שזה חינם. המושג 'חינם' לא מכובד ואני מאמינה שעל עבודה טובה משלמים. אני נותנת מעבר למה שכתוב בחוזה ואני תמיד אוהבת להוכיח שאני הכי טובה. כמפיקה אני מרושתת ומייעלת להם את התקציב ומצליחה לתת להם יותר בכמות ובנפח. אני הקבלן הראשון, הם נותנים לי תקציב, ואני סוגרת עם כל הספקים ומשלמת להם. בזה אני עושה עבודה טובה מאוד. הם באים אליי כי הם נוכחים באירועים שלי לאורך השנים ורואים כמה אני חולת נפש. אייל גולן בעצמו יודע שאם הוא מופיע באירוע שאני עושה אין מצב כזה שהוא לא יעלה על הדקה שהוא אמור לעלות. אני מטורפת".
4 צפייה בגלריה
"אני נותנת מעבר למה שכתוב בחוזה ותמיד אוהבת להוכיח שאני הכי טובה"
"אני נותנת מעבר למה שכתוב בחוזה ותמיד אוהבת להוכיח שאני הכי טובה"
"אני נותנת מעבר למה שכתוב בחוזה ותמיד אוהבת להוכיח שאני הכי טובה"
(צילום: דביר כחלון)
את תיק האימוץ שלה לא פתחה מעולם, על אף שהיא סקרנית כבר שנים. "אין אדם שלא רוצה לדעת מה השורשים שלו, ובן הזוג שלי מרגיש שיש לי חסך מאוד גדול ורוצה שנפתח את זה ביחד, אבל הנאמנות שלי להורים שלי לא נותנת לי לעשות את זה. זו בגידה מבחינתי. קיבלתי הצעה לתוכנית טלוויזיה שבה אני יוצאת לחפש את ההורים שלי, וסירבתי. אבל ברור שזה מעגל שלא נסגר, ולפעמים אני בוכה, ולא מבינה אפילו למה".
מאז 2015 היא בזוגיות עם לוזון, איש עסקים מצליח עם וילה מפוארת ששווה מיליונים בארסוף, שם הם מתגוררים מרביעי עד שבת. בראשון עד רביעי הם בדירתה של רחמים באזורי חן. "לטובת הילדים שרצו להישאר קרוב למסגרות ולחברים שלהם. אבל זה דווקא נחמד ככה, בשני בתים, הכול יש לי כפול, וזה נותן גיוון בחיים".
איך הכרת את לוזון?
"זה התחיל מידידות עמוקה. הוא לא הטייפ שלי בכלל, אני אהבתי צעירים חתיכים, אבל אנחנו מאותו עולם והכרנו במשך שנים. גם אני לא הייתי הטעם שלו אבל כל פעם שנפגשנו הצחקנו אחד את השנייה ואהבנו להיות יחד. זה היה כמו חמין, לאט לאט".
הוא מבוגר ממך בהרבה שנים.
"נכון, אבל גם אני לא קטנה. כשהתגרשתי לפני 12 שנה הוא מצא אותי בנקודת תורפה והוא היה ידיד טוב. הוא היה אוהב נשים ואת החיים, בכלל לא חשבתי שזה יכול לקרות בינינו כי אני רכושנית וקנאית ובחיים לא הייתי יכולה להיות עם מישהו כזה. הוא ידע לתת לי חום ואהבה, מה שהיה חסר לי, וביחד כיף לנו וטוב. הוא אדם מדהים בעל המון נתינה, יש לו שלושה ילדים ביולוגים ושלושה מאומצים והוא איש שרק עוזר למי שמסביבו. אבל שלא תטעי, אנחנו צונאמי ביחד. אנחנו רבים לא מעט, נפרדנו וחזרנו מלא פעמים, אבל הוא ממש מאוהב ואני לא פחות, חמסה חמסה".
וחתונה?
"אני בעד זוגיות ושותפות וגם בעד מוסד הנישואים, אבל במקרה שלי ושל עמוס הזוגיות בריאה בדיוק במתכון הזה. אני מאמינה בזוגיות שלנו. בינינו, לאן יש לו ללכת? אחרי כל מה שבנינו, הוא יחזור. הדור החדש בעייתי: קם, שובר את הכלים והולך. אני אומרת לכל חברה שרוצה להתגרש: 'אל תעזי. אם הוא לא מכה אותך, אל תתגרשי'. פעם, כשהווידאו היה מתקלקל היו מנסים לתקן. היום הולכים וקונים חדש. אותו הדבר עם נישואים".
אבל גם את התגרשת פעמיים.
"נכון, ואני לא ממליצה. זה לוקח אותך אחורה גם אם אתה הכי חזק, וגם אם יש לך הון. צריך לנסות לסלוח על הכול, גם על בגידה. יש משברים וצריך להיות חכמים. כל פרק ב' זה עוד בעיה חדשה, אז למה להיכנס לזה שוב? צריך לנסות למקסם ולהעצים את מה שיש".
וכאילו שקורות החיים שלה לא מספיק דרמטיים, היה גם גידול בגרון, אחד שאחרי ניתוח, התגלה כשפיר. "הייתי בערב התרמה של מקום כזה שעורכים בו בדיקות מקיפות לסרטן, ומי שהגיע קיבל ואוצ'ר לבדיקות", היא מספרת. "נתתי אותו מתנה לחברה שאמרה לי: 'בואי נלך יחד'. וזה היה המזל שלי. זה היה גידול מאוד גדול בבלוטת המגן וגם למרות שהתגלה בסוף כשפיר, אמרו לי שמזל שמצאו אותו עכשיו וכרתו אותו, אחרת זה היה מסוכן".
את בת 45, הגיל מפחיד אותך?
"מה זה לא. אני אישה משוגעת ושמחה, ואין לי שעות פנאי, לא יושבת בבתי קפה, לא מסתלבטת. עובדת. קמה בבוקר, מבשלת כמויות מטורפות בסירים, יורדת למכון ואז עובדת עד הלילה. אין לי רגע דל, הכול סקנדל. הגיל רק עושה לי טוב. אני לא שחקנית ולא דוגמנית ותראי כמה רוצים אותי בטלוויזיה. ממש עכשיו עשיתי קמפיין למפעל הפיס ורוצים אותי לעוד אחד. ואני יודעת לדרוש. אישה צריכה לדרוש. אם פונים אליי ורוצים אותי למשהו, אני דורשת פי 4 ממה שאני רוצה, בשיטת 'מצליח'. ככה זה ביזנס וומן. ואני לא לוקחת שקל מבן הזוג שלי. כשפתחתי את בית הספר כולם אמרו שעמוס נתן לי כסף. לא נכון! אני אנפץ את חרושת השמועות. חיכיתי כמה שנים בשביל זה כי לא רציתי לסכן את הכסף של הילדים שלי. לא לקחתי ממנו עשר אגורות. הוא מעורב מאוד בחיים שלי, עוזר לי לקבל החלטות ויכול להפתיע אותי עם מתנות מקסימות ולא טריוויאליות, אבל אני לא אתמך בו לעולם. אני אוהבת להיות אישה עצמאית".

הריאיון המלא עם אירית רחמים וכתבות נוספות - עכשיו ב"פנאי פלוס"!

4 צפייה בגלריה
אירית רחמים על שער "פנאי פלוס"
אירית רחמים על שער "פנאי פלוס"
אירית רחמים על שער "פנאי פלוס"
(צילום: דביר כחלון)