פרויקט "הבטחות" 2021: אביב פנקס, ידין גלמן ומיה עברין 
8 צפייה בגלריה
(צילום: אור דנון)

מי אני: אביב פנקס, שחקנית בת 29 מתל אביב

8 צפייה בגלריה
אביב פנקס
אביב פנקס
אביב פנקס
(צילום: אור דנון)
"מלחיץ להיחשב להבטחת השנה", אומרת לנו פנקס בתחילת הריאיון. "יש כזה הגיג שאומר שלפני שמטוס ממריא, זה הכי מסוכן. אז אני מפחדת שאתם אומרים שאני עומדת להמריא. אני מעדיפה להגיע לגובה אופטימלי, לשייט שם בשקט".
בניגוד לרוב הרשימה שלנו, שמורכבת מכאלה שנמצאים יחסית בתחילת דרכם המקצועית, פנקס, בוגרת בית הספר למשחק של יורם לוינשטיין, היא כבר שחקנית עם רזומה מכובד של סרטי קולנוע ("מקובלות" ו"מראות שבורות"), סדרות טלוויזיה (בהן "נעלמים, "תאג"ד" ו"פלמ"ח" שם הייתה גם בצוות התסריטאים) והצגות תיאטרון ("מאמה מיה"). יחד עם זאת, היא עדיין לא שם שגור ומוכר בכל בית. מן הסתם, לדעתנו גם זה יגיע - ובהתחשב בכמות הפרויקטים בהם השתתפה לאחרונה, זה עומד לקרות מאוד בקרוב. "הצטלמתי השנה לכל מיני דברים", היא מספרת, "לעונה השנייה של "שבאבניקים", בתור דמות לא פראיירית בכלל, חילונית שבאה לעשות שמח. גם לעונה השנייה של "פלמ"ח" שבה הייתי בין הכותבים, סדרה חדשה בשם "מי הבוס", קמפיין "וואן פרוג'קט", שזה תחום חדש בחיי, של דוגמנות ופרזנטוריות".
את הולכת להתפוצץ השנה.
"חמסה, חמסה, שום, בצל. יש לי ארסנל שלא מבייש סבתא מרוקאית".
לפני אודישנים?
"לכל רגע בחיים אני יכולה למצוא אמונה תפלה".
מה הטיפ הכי טוב שקיבלת במקצוע?
"לא לפחד מפאדיחות, כי זה מצטלם הכי טוב בסוף".
קהל עוקבים גדול באינסטגרם כבר יש לה, עם כמות שעומדת על 70 אלף אנשים. אז איך מגיעים למספרים כאלו? "אני יודעת להגיד שאחרי מי שאני עוקבת, חשובה לי האותנטיות, וזה מה שקונה בסוף. זה כלי שצריך ללמוד להשתמש בו ואני משתדלת לעשות את זה בצורה הכי אמיתית שאפשר. אני מנסה לא לזייף שם".
פנקס מודעת לעובדה שהרשתות החברתיות משפיעות לא מעט על עולם הבידור, וכמות עוקבים מכובדת בהחלט יכולה לעודד את מקבלי ההחלטות ללהק שחקנים כאלו או אחרים לתפקיד: "כל הנושא הזה מאוד מעורבב. אני לא יושבת בחדרים שבהם מקבלים החלטות, אבל אני מאמינה שלהבדיל מפעם, היום כשאתה מגיע עם כמות עוקבים מסוימת, אפשר להגיד: 'אוקיי, היא תביא 70 אלף צופים', וזה בטוח שיקול שנכנס".
8 צפייה בגלריה
השנה היא הולכת להתפוצץ. פנקס
השנה היא הולכת להתפוצץ. פנקס
השנה היא הולכת להתפוצץ. פנקס
(צילום: אור דנון)
מה את חושבת על זה, ששחקנים אולי מקבלים תפקיד רק בגלל שהם חזקים באינסטגרם?
"זה מורכב. בסופו של דבר, לפחות כך אני רוצה להאמין, כל אחד מקבל את מה שמגיע לו ואת הנתח שלו. זה גם כלי שצריך ללמוד להשתמש בו. אני מרגישה שאני סוג של יצור כלאיים כזה, כשהאינסטגרם התחיל הייתי בין האחרונות להצטרף, פתחתי אותו כשכבר היו לי שתי סדרות באוויר. היה לי קצת קשה להיכנס לעניינים. היום אני נהנית מזה".
מי הקהל שלך?
"הוא מגוון. צעירים שגדלו עליי - נורא להגיד את זה, ואני גם מוצאת הרבה שפה עם בני גילי ועם כאלו שקצת יותר. עכשיו פתאום גם כלות מדברות איתי, בגלל החתונה".
הבנתם נכון, פנקס היא כלה לעתיד ותעמוד עם בן זוגה מתחת לחופה ממש בעוד מספר שבועות. כשהיא נשאלת על תוכניותיה לעוד 5 שנים, היא רואה בעיני רוחה תמונה משפחתית ופסטורלית: "נשים רגע את הקריירה בצד, להיות נשואה באושר לבעלי החתיך, נגדל ילדים ליד הים וכל השאר יסתדר מעצמו".
כשפנקס לא מתחזקת את העמוד שלה, היא עסוקה בלעקוב אחרי האחים הצעירים שלה: "הם יהרגו אותי שאני מגלה את זה. יש לי ארבעה אחים קטנים, אני אחות בכורה וסופר מגוננת. אני מסתכלת על כל תגובה שהם השאירו לאנשים אחרים. זה מורכב, ההורים שלי התגרשו, יש לי כמה אחים מכל צד אבל אני מרגישה אחראית לכולם. אל תעשו לי בלוק".
8 צפייה בגלריה
יפים ומוכשרים. אביב פנקס, ידין גלמן ומיה עיברין
יפים ומוכשרים. אביב פנקס, ידין גלמן ומיה עיברין
יפים ומוכשרים. אביב פנקס, ידין גלמן ומיה עיברין
(צילום: אור דנון)

מי אני: ידין גלמן, שחקן בן 27 מתל אביב

8 צפייה בגלריה
ידין גלמן
ידין גלמן
ידין גלמן
(צילום: אור דנון)
כמעט כל סלב בביצה מכיר את זה – בשלב כלשהו בקריירה מתחילות להגיע פניות ממכרים וזרים שמבקשים לקבל מהכוכב או מהכוכבת ברכה ליום ההולדת, בר או בת המצווה, חתונה או כל אירוע אפשרי אחר של מישהו ממקורביהם. ידין גלמן הוא עדיין שחקן אנונימי יחסית, אבל כבר הספיק לקבל כזו בקשה: "מישהו שלח לי הודעה באינסטגרם וביקש שאעשה ברכת יום הולדת, כי הוא ראה ששיחקתי עם אנשים שהוא מכיר". בהחלט יתכן שכמונו, גם אותו אדם ידע שגלמן עומד להפוך בקרוב לאחד הכוכבים הלוהטים בתעשייה, ורצה לתפוס אותו רגע לפני שהביקוש אליו יעלה על גדותיו. לצערו, גלמן לא נענה לבקשתו: "זה ריגש אותי אבל לא צילמתי לו. לא היה לי מושג מי זה ואני גם לא מישהו חשוב", הוא מסביר בצניעות. כשאנחנו מודיעים לו שבקרוב ייאלץ להתרגל להרבה בקשות מהסוג הזה ולעוד שלל סיטואציות שמגיעות עם המקצוע, הוא נראה לחוץ לרגע ומיד מחייך: "זה מאוד חדש לי, אני לא מוכן לזה. פפראצי, פתאום מצלמים אותך בים או אוכל המבורגר צמחוני... אני בא מעולם אחר, חברים שלי לא שחקנים, הלכו ללמוד מקצועות רגילים".
איך ההרגשה להיות "הבטחה"?
"אני לא מרגיש הבטחה, זו מילה מאוד גדולה, אבל זה הכי כיף בעולם שזה מה שחושבים עליי. אני חושב שזו עבודה קשה, הכל זו עבודה קשה, אבל כיף שחושבים עליי וזה מחמיא מאוד. עוד שניה הכל ייצא ואז תוכלו לבחון את זה".
ואכן, עדיין לא יצא לכם לראות את גלמן על המסך - אפשר אפילו להגיד ששלפנו אותו מהניילונים, אבל כאמור זה עומד להשתנות בקרוב מאוד. מלבד היותו תלמיד שנה ב' בבית הספר למשחק של יורם לוינשטיין, גלמן בילה את התקופה האחרונה בצילומים לכמה פרויקטים נחשבים מאוד, ביניהם סרטו של אבי נשר "תמונת הניצחון", העונה השנייה של "פלמ"ח", העונה הרביעית של "נעלמים" והסדרה החדשה של שירלי לוי – ככה שבקרוב מאוד פניו הולכות להתנוסס לא מעט על המסכים שלכם.
גלמן תמיד ידע שהוא רוצה להופיע, אבל לא היה בטוח באיזו מתכונת. בכיתה ט' הוא חשב שכשיהיה גדול יהיה ראפר, ואפילו כתב וביצע את שיריו לחברים. כשאנחנו מבקשים ממנו לתת לנו קטע קטן הוא מיד מבהיר בחיוך: "זה לא יקרה פה, לא. אולי בריאיון הבא". בגיל 18 תכנן להיות בכלל ליצן רפואי וההחלטה להיות שחקן הגיעה כשנה לאחר מכן. כשאנחנו שואלים אותו איפה לדעתו יהיה בעוד חמש שנים מהיום, הוא עונה: "זו שאלה גדולה. היום אני בן 27 ומרגיש בן 21, אז אני בסדר עם הזמנים. קודם כל אני אעשה מה שהכי טוב לי ומה שעושה לי טוב. אני מקווה שאשחק במשהו שאני כתבתי, מקווה שאהיה איפשהו בין תל אביב ללוס אנג'לס".
8 צפייה בגלריה
עבודה קשה מנצחת הכל. גלמן
עבודה קשה מנצחת הכל. גלמן
עבודה קשה מנצחת הכל. גלמן
(צילום: אור דנון)
מי ההשראה שלך?
"אני חושב שכריסטיאן בייל. הוא שחקן ענק בעיניי והוא עושה טרסנפורמציות בגוף שלו, למשל מאנורקס בדמות אחת לשמן בדמות אחרת. מטורף כמה שהוא נכנס לכל דמות".
היית משמין בשביל תפקיד?
"בלי למצמץ. אם התפקיד משמעותי מספיק, אני אעשה הכל".
הוא רווק ועדיין מחפש את האחת, אבל הקוראת אגם רודברג אולי תשמח לשמוע שכבר שני עשורים שהיא הסלב-קראש שלו, ושיש להם אפילו תמונה משותפת: "כשהייתי בן 7 או 8 הודיעו שהיא מגיעה לבורגר ראנץ' בירושלים, ואני ואח שלי הלכנו להצטלם איתה. מאז יש לי קראש עליה. עד היום", הוא מספר. רודברג בחברה טובה - הקראש הבינלאומית של גלמן היא זנדאיה, שאחריה הוא מודה שהוא עושה סטוקינג באינסטגרם, וגם אחרי ראיין ריינולדס ובלייק לייבלי הוא מקפיד לעקוב: "הם הכי מצחיקים בעולם. אם מישהו לא עוקב אחריהם, אני מאוד ממליץ".
משהו שחשוב שנדע עליך?
"אני חולה על בשר אבל צמחוני כבר 3 שנים, וזה משהו שחשוב לדעת עליי כי קשה לי להיות בקרבת בשר".
מה הטיפ הכי טוב שקיבלת עד היום?
"אחי הגדול תמיד היה אומר שעבודה קשה מנצחת כישרון, כשכישרון לא עובד מספיק קשה. הוא לקח את זה משחקן כדורסל שאמר את זה. סחתיין על אח שלי".

מי אני? מיה עיברין, שחקנית בת 22 מכפר סבא

8 צפייה בגלריה
מיה עיברין
מיה עיברין
מיה עיברין
(צילום: אור דנון)
אל תנסו להיזכר איפה ראיתם את מיה עיברין עד היום, מהסיבה הפשוטה שהיא עוד לא עשתה את הופעתה הראשונה על המסכים, עדיין. ממש לאחרונה היא סיימה לצלם את התפקיד הראשון שלה בסדרה "ריקוד האש" של הבמאית רמה בורשטיין ("לעבור את הקיר", "למלא את החלל"). "זה תפקיד ראשי לצד יהודה לוי וזה כבוד אדיר עבורי. לככב בסדרה שרמה בורשטיין מביימת? זה חלום. אני זוכרת שקיבלתי את הטקסט לאודישן בפעם הראשונה, קראתי אותו ומשהו בדרך שרמה כותבת נגע לי ללב. משהו באיך שהדמות שלי כתובה, הרגשתי שאני חייבת לעשות אותה, בחיים לא הרגשתי כזו הזדהות עם דמות".
שמעתי שלא מעט שחקניות נבחנו לתפקיד.
"נכון, באודישנים היו מלא בנות מנוסות יותר אבל רמה האמינה בי והימרה עליי לתפקיד. היא ידעה שהוא נכנס ללב שלי מיד. משהו באיך שהסתכלתי על הטקסט ועל תיאור הדמות - הרגשתי אותה, זיהיתי אותה בבטן שלי. קראתי את הטקסט לאודישן הראשון ואת תיאור הדמות של פייגי ומיד רציתי להעביר את הסיפור שלה על המסך".
אז עיברין היא עדיין "ירוקה" בתחום, דבר שבא לידי ביטוי גם באינסטגרם שלה שמונה קצת יותר מ-700 עוקבים – מספר נמוך באופן יחסי, אבל זה ממש לא מרגש אותה. "יכול להיות שמלהקים בודקים כמה עוקבים יש לי באינסטגרם, אבל אני לא יודעת מזה וזה לא מפריע לי. אני לא כזה מתפעלת אותו".
תמיד חלמת להיות שחקנית?
"הייתי ילדה שפחות מצאה את עצמה במסגרות ולא ממש ידעתי מה אני רוצה לעשות, אבל אני זוכרת שהגעתי לשיעור משחק ראשון ושמעתי את המורה מדבר ואני זוכרת את התחושה שהייתה לי כשהגעתי הביתה. את התחושה שיש פה מקום שאני יכולה להביע את עצמי ומרגישה בנוח. והייתי ילדת מגמת תאטרון, היינו חבורה שהולכת להצגות, מוקסמת לחלוטין ממה שקורה על הבמה, מדברים על תפקידים בסדרות ישראליות ומהמקום הזה, בחיים לא חלמתי, כלומר, חלמתי אבל לא ידעתי, שהתפקיד הראשי הראשון יהיה כל כך גדול".
עיברין גם מחכה לא מעט זמן לראות את עצמה על המסך, "אני יודעת שהתקבלתי מפברואר 2019 ואני מתה כבר מציפייה".
וזה שמכתירים אותך כ"הבטחה" בגלל תפקיד שאף אחד עוד לא ראה?
"זה מחמיא אבל אני לא מבטיחה שום דבר", היא אומרת וצוחקת. "אני רק מקווה להמשיך לעשות דברים שאני אוהבת, דברים מדהימים שמעניינים אותי".
פרט ליהודה לוי, עיברין זכתה לעוד קולגה מפורסמת בסדרת הדרמה שתעלה בהמשך השנה, נועה קולר, שגם נתנה לה את הטיפ הכי טוב שקיבלה עד היום. "לפני הסצנה הראשונה היה המון זמן של הכנה לסדרה. אני ורמה נפגשנו במשך משהו כמו שנה והיו חזרות במשך שלושה חודשים ובכל זאת הגיע היום הראשון לצילומים, אני פעם ראשונה על סט, מוצאת את עצמי בחמש בבוקר כבר מאופרת, מסודרת ומאורגנת עם בגדים, יושבת לפני הסצנה הראשונה ומרגישה שאני מתה. אני יושבת שם ולא יודעת איך אני הולכת לעשות את זה. ואני יושבת שם ליד נועה קולר שמשחקת איתי בסצנה והיא גם שיחקה את אמא שלי בסדרה, ובאמת התפתח קשר אמא-בת בחזרות ובצילומים. ואמרתי לה 'נועה, אני מתה מפחד, אני לא יודעת מה אני עושה'. והיא אמרה: 'תקשיבי לי, אין לי מושג מה אני עושה, לאף אחד אין מושג מה הוא עושה פה, פשוט תלכי על זה'. וזה הכי עזר לי. פשוט הלכתי על זה".
חוץ ממנה, מי הסלב קראש שלך?
"חואקין פיניקס בגלל הכשרון והסקס אפיל. שילוב מנצח".
משהו חשוב לדעת עלייך.
"אני עוקבת באדיקות אחרי אביבית בר זוהר באינסטגרם. היא חינניות מתפרצת! אני מרותקת לסיפורים שהיא מספרת, אני איתה בדייטים שלה, מקשיבה לה לגמרי".
משהו לא חשוב שידעו עלייך?
"אני מידה 40 בנעליים והגובה שלי הוא 1.63 מטר. אין טיפה של פרופורציה".
8 צפייה בגלריה
מבטיחים ומוכשרים. עיברין וידין
מבטיחים ומוכשרים. עיברין וידין
מבטיחים ומוכשרים. עיברין וידין
(צילום: אור דנון)
ייצוג אביב פנקס: ניב עשת כהן
ייצוג ידין גלמן: ADD, יחצ: נתנאל מויאל
ייצוג מיה עיברין: פרי כפרי ייצוג וניהול אמנים
צילום: אור דנון
סטיילינג: זוהר מאירי
איפור: אביגיל ערמון לוי, דניאל גורן
שיער: עמנואל ציון, נעמי אזולאי
הפקה: ערן רחמני, מיכאלה חזני
ע. סטיילינג: ליאת ביטן, פז בן סימון
צולם במושב אביגדור
תודה מיוחדת ל- נויהל'ה - גבינות משק טריות, אביגדור
לפרטים: 054-675-4499
הנכד-FOODTRUCK טורקי
אירועי בוטיק
לפרטים: 050-4221158
קרדיטים לבוש
שער:
אביב: טופ לבן - פרטי, חצאית פסים כחול לבן - oma, שרשרת פנינים לא מלוטשות - zozi shine, סנדלים - גריק סנדלס
ידין: חולצה לבנה מכופרת -מירזה, מכנסי קורדרוי - אמריקן וינטג', שרשרת - בי סמבול, כפכפים - גריק סנדלס
מיה: ג'קט לבן - מאמו, סנדלים - גריק סנדלס
סט שני:
אביב: טופ מבריק - דנמה פריז, חצאית - מירית רודריג
ידין: ג'קט כאמל - פולו ראלף לורן לפקטורי 54, חולצת טי שרט לבנה - מירזה, מכנסיים פסים אדום לבן - מירזה
מיה: חולצה ניוד - סבן סבנטי 770, מכנסיים - מאמו