(צילום: אינסטגרם)
אסון מירון אולי ירד (שלא בצדק!) מהכותרות בימים האחרונים, אבל יש מי שעדיין חיה את הפרשה - ליהיא גרינר שלחה באמצעות עורכי דינה מכתבי התראה למגישת הטלוויזיה צופית גרנט ולכוכב הרשת מישל טרוני, בטענה שהשניים הכפישו את שמה ברשתות החברתיות לאחר הסטורי שהעלתה בעקבות האסון. מכתבים לאנשים נוספים שכתבו דברים בגנותה של גרינר צפויים להישלח בקרוב.
כזכור, רגע אחרי שהתבררו מימדי האסון, גרינר העלתה סטורי נסער ובו אמרה: "חיות, מה זה, נגמר העולם? אני לא מבינה את זה. תשמרו על עצמכם. אני מבינה שיש פה סגולות וכל מיני דברים, אבל אפשר ללכת לרבי שמעון בר יוחאי ביום אחר. כולם כמו סרדינים. תראו מה קרה, מה עשיתם. רצחתם אנשים, דרכתם על אנשים. מה זה? זה פסיכי, זה חולני".
בעקבות הסערה הציבורית שהסרטון עורר, גרינר מחקה אותו והעלתה חדש בו ניסתה לכפר על הדברים שאמרה, והתנצלה בבכי: "לא לכלכתי על אף אחד, אתם עומדים על זה שאמרתי שזה כמו חיות, אמרתי את זה על הכמות של האנשים, על העומס, זה מה שעלה לי לראש, זה לא שהם ספציפית חיות", ניסתה כוכבת הריאליטי להסביר. אלא שהסרטון עלה לה באלפי אנשים שהסירו עוקב, הודעות נאצה פרטיות שקיבלה ועוד שלל מכתבי שנאה שהובילו אותה להקפיא את חשבון האינסטגרם שלה.
רגע אחרי, מגישת הטלוויזיה צופית גרנט העלה פוסט בפייסבוק שלה וכתבה: "כמה שאת מטומטמת לא ורגישה, אל תבקשי סליחה, כי לא מגיע לך שיסלחו לך, הכיעור כל כך פנימי". גם כוכב הרשת מישל טרוני, שכיכב ב"הישרדות" לצד גרינר, כתב: "את מחפשת פרובקציות, דבר טוב אחד למען החברה לא עשית! כלום לא עשית. להיות מטומטמת בשביל קריירה כל אחד יכול לעשות" והוסיף, "אני לא מאמין בכלל שהייתי באותה תוכנית איתך איך איזה רמה אני איכס על הפרצוף שלי! אני נשבע לך כל תוכנית שאת תהיי.. אני אביא איתי חצי … שרק יעשו שם רע".
2 צפייה בגלריה
מילותיה של צופית גרנט
מילותיה של צופית גרנט
מילותיה של צופית גרנט
(פייסבוק)
אם מישהו חשב שגרינר תעבור על זה לסדר היום, הוא כנראה לא מכיר את כוכבת הריאליטי ובשבוע שעבר, עורכי דינה ממשרד "אלון, ברנס, גשרי ושות'" שלחו מכתבי התראה לגרנט וטרוני ובהם נכתב: "במהלך חודש מאי 2021 העלית ברשתות החברתיות (פרופיל הפייסבוק והאינסטגרם שלך), פוסט הכולל איומים מפורשים לצד הכפשה קשה ומבישה, הסתה פרועה ("שיימינג") ופגיעה בשמה הטוב של מרשתי - וזאת אך בשל העובדה כי הביעה תחושבת תסכול וכאב נוכח האסון הכבד והמיותר ב'מירון', בו קיפחו את חייהם לשווא".
2 צפייה בגלריה
מכתב ההתראה
מכתב ההתראה
מכתב ההתראה
"יודגש כי כפועל יוצא ממסע הסתה זה - מוטרדת מרשתי, מאז ועד היום ו'זוכה' לאיומים ממשיים על חייה ועל בני משפחתה (תלונה למשטרת ישראל הוגשה בעניין)". עוד התבקשו גרנט וטרוני להסיר את הפוסטים המדוברים ולפרסם התנצלות בנוסף. "הנך נדרש לפרסם לאלתר הודעת התנצלות על הפרסום ולדרוש הפסקת האיומים ו'מסע השיימינג' וההסתה הפרועה נגד מרשתי". בסופו של המכתב, גם הובהר: "במידה ודרישה זו לא תיענה באופן מיידי, שומרת מרשתי על הזכות לנקוט כנגדך בכל האמצעים העומדים לרשותה על פי הדין לרבות פנייה לערכאות משפטיות".
מטעם משרד עורכי דין בן קרפל ושות' המייצגים את צופית גרנט נמסר: "התבטאותה של גב' גרנט היא הבעת-דעה נדרשת ורלוונטית במיוחד בהתחשב בהתבטאויות הקיצוניות וחסרות הרגישות שגב' גרינר פרסמה בפומבי בסמוך לאסון מרון. הגם שכך, התבטאותה של גב' גרנט חיה ברשת דקות ספורות; והוסרה אך ורק משום שאינה עולה בקנה אחד עם סגנונה. גב' גרנט עדיין סולדת – בפירוש – מדרכה של גב' גרינר. ונדמה שגם גרינר בעצמה סולדת מהתנהגותה שלה; הראיה לכך היא ההתנצלות שפורסמה מטעמה בתוך 24 שעות מרגע הפצת הסרטון שעורר תגובות נזעמות (ובצדק). מבחינה משפטית, גב' גרנט דוחה בשתי ידיים את טענותיה של גרינר. ולו זו האחרונה מעוניינת, דרכה אל בית-המשפט פתוחה".
סרטון ההתנצלות של ליהיא 
(מתוך עמוד האינסטגרם)
מטעם מישל טרוני נמסר: "צר לי מאוד שלאחר התקרית החמורה בה כל המדינה צפתה בגרינר מבזה ציבור שלם של מאמינים ודתיים לאחר האסון הנורא בהר מירון - היא כעת מוסיפה חטא על פשע ומבקשת להגביר את הלהבות עוד יותר. ליהיא גרינר מזמן הפכה מכוכבת ריאליטי לבן אדם המבקש לסכסך, לפלג - ולאחרונה גם לבזות 45 אנשים שאיבדו את חייהם באסון במירון. אני עומד איתן מאחורי כל מילה שאמרתי נגד גרינר - ועדיין אומר. והנה מה שיש לי להגיד כעת: כל אדם אשר דיבתו הוצאה ע"י ליהיא גרינר ב-7 השנים האחרונות מוזמן לפנות אלי ואני אממן את התביעה נגדה מכיסי. הגיע הזמן לשים סטופ לאנשים שמנצלים את הבמה שניתנה להם על מנת לפגוע באנשים לרבות: אנשים מתים, ילדים מתים, אנשי כוחות הביטחון, בני עדות המזרח, ועוד. הגיע הזמן לעמוד איתן מול ליהיא גרינר ומול בריונות מילולית ולא לפחד להגיד את האמת הקשה - אין מחילה למי שביזה את המתים באסון הנורא בהר מירון. אין מחילה למי שמבזה פעם אחר פעם אנשי ציבור, עדות המזרח ועוד.. ולבסוף תמיד להתנצל, לגרום לכולם לסלוח ואז לחזור על אותה טעות פעם אחר פעם. אם גרינר באמת התנצלה אחרי שמתחה ביקורת ולקחה אחריות על דבריה - למה היא מפעילה כעת עורכי דין נגד מי שמתח ביקורת נגדה? הרי היא עצמה התנצלה בגין דבריה. בכל מקרה - כל מי שהפרוטה אינה בכיסו וחש נפגע מליהיא גרינר (לרבות המשפחות של הקורבנות במירון) מוזמן כאמור לפנות אלי על מנת שאוכל להעמיד לו ייצוג משפטי חינמי נגד גרינר ונגד התופעה הפסולה של אלימות מילולית ושיימינג. ומילה לכל עם ישראל - אם קיבלתם במה, מכל סיבה שהיא, נצלו אותה אך ורק לצורך מטרות ראויות וטובות. השמיעו את הקול שלכם למען אלו שצריכים, למען הטוב, למען החלש, למען חסר הישע.. לעולם לא לטובת ביזוי והשפלה. כל חיי נלחמתי למען החלשים, לא אפסיק עכשיו בגלל מכתב מעורכי דין של ליהיא, גם הפעם זעקנו את הזעקה של כולם ובצדק, עובדה שהיא התנצלה ללא הפסקה על אותו מקרה וניסתה להסביר את עצמה, היא מודעת לנזק שנעשה. טוב שהיינו לצד הנפגעים ודיברנו בשמם ביום האסון הכבד המדובר. תמיד, לא משנה מה, תעמדו איתן מול הפוגע, מול הרוע, מול הטועה, תנו להם לראות איך מרגיש החלש ושימו אותו בנעליים שלכם, שימו אותו במקום שהוא שם אתכם ותראו איך הוא מרגיש באותה השניה.. פתאום הוא יתנצל מכל הלב והנשמה כי הוא יבין איך זה מרגיש. שוב, אני חוזר, לעולם לא לשכוח להילחם למען הטוב, למען האדם החלש, למען זה שרוצה לדבר ואין לו 'קול' ולמען חסרי הישע".