4 צפייה בגלריה
קטפה שיא חדש. ולנטינה סמפאיו
קטפה שיא חדש. ולנטינה סמפאיו
קטפה שיא חדש. ולנטינה סמפאיו
(צילום מסך מאינסטגרם)
הדוגמנית ולנטינה סמפאיו (23) עשתה היסטוריה ונבחרה להיות הדוגמנית הטרנסג'נדרית הראשונה שתככב במגזין בגדי הים היוקרתי והנחשק ספורטס אילוסטרייטד. ההישג החדש מגיע בדיוק שנה לאחר שסמפאיו נבחרה להיות הדוגמנית הטרנסג'נדרית הראשונה במשפחת המלאכיות של מותג ההלבשה התחתונה ויקטוריה'ס סיקרט.
"אני מתרגשת, זכיתי בכבוד הגדול להיות חלק מגיליון בגדי הים של מגזין ספורטס אילוסטרייטד", כתבה סמפאיו בעמוד האינסטגרם שלה, והוסיפה: "נולדתי בכפר דייגים נידח וצנוע בצפון ברזיל. ברזיל היא מדינה יפהפייה, אך היא גם המדינה בעלת המספר הגבוה ביותר של פשעי אלימות ורציחות נגד הקהילה הטרנסית בעולם - פי שלושה מזה של ארצות הברית. להיות טרנסית זה בדרך כלל לעמוד מול דלתות סגורות - בעיקר לליבם של אנשים. אנו מתמודדים עם עלבונות ופחד. האפשרות לגדול במשפחה אוהבת ומקבלת, לקבל חווייה פורה בבתי הספר או למצוא עבודה מכובדת מהווה עבורנו אתגר בלתי נתפס".
"הוצפתי בכל כך הרבה רגשות כששמעתי את החדשות, זה הרגיש כמו חלום", אמרה הערב (ו') סמפאיו הנרגשת למגזין People, והוסיפה: "לככב במגזין Si Swim תמיד היה ברשימת הדברים שרציתי להשיג בקריירה שלי. זה חלום שהתגשם מכל כך הרבה בחינות, מדובר בהישג בעל משמעות עצומה. להגיע ממקום של פחד - ועכשיו להיות חלק מאחד המגזינים הכי אייקוניים שבאמת מחבק וחוגג את המגוון. זה משנה חיים".
השאיפה של סמפאיו להופיע במגזין לא הייתה רק עבורה, לטענתה, אלא עבור כל קהילת הלהט"ב. "כקהילה, כל הצלחה אישית היא צעד קדימה עבור כולם. אני מודה לאל ולכל מי שתמך ועזר לי במסע שלי עד כה. אני מכבדת את האתגרים והקשיים של כל אלה שסללו לי את הדרך, הם הפכו את המקום שאני נמצאת בו היום לאפשרי. אני מחויבת להמשיך לצמוח ולפרוץ גבולות כדי שאוכל, בדרך כלשהי, לסלול את הדרך לאחרים. אנחנו כאן, תמיד היינו ותמיד נהיה".
עוד סיפרה סמפאיו על החוויה על הסט שלטענתה הייתה קסומה: "כולם תמכו בי והיו נחמדים אליי, הם גרמו לי להרגיש מאוד נוח ובטוחה. אני אסירת תודה לעורכת, MJ, ולצוות שראה ואתי וכיבד אותי כפי שאני. כולם תמכו בי להמשיך להפיץ מסר של אהבה, חמלה ואחדות לכולם".
MJ Day, עורכת מגזין בגדי הים של ספורטס אילוסטרייטד, סיפרה כי סמפאיו הייתה על הכוונת שלה כבר זמן רב. "נפגשנו לראשונה לאחר שביצענו פרויקט מיתוג משותף עם הסוכנות שלה", אמרה העורכת, והוסיפה: "זו הייתה זכות גדולה לעבוד עם ולנטינה. כל אישה שנבחרת לייצג משהו ראשונה עושה זאת מתוך הבנה שעם השבחים, התמיכה וההישגים יגיעו גם התגובות השליליות. הכוח וחוסר האנוכיות שוולנטינה הציגה היה משהו שלא הכרתי בעבר. אני כל כך גאה בכך שהיא הביאה לנו את התקווה והקבלה בעזרת בגדי הים של Si".
4 צפייה בגלריה
אכן לוהטת!
אכן לוהטת!
אכן לוהטת!
(צילום: אינסטגרם)
4 צפייה בגלריה
"צלמו אותי ככה, טבעית"
"צלמו אותי ככה, טבעית"
"צלמו אותי ככה, טבעית"
(צילום: אינסטגרם)
4 צפייה בגלריה
מרגשת!
מרגשת!
מרגשת!
(צילום: Gettyimages)