4 צפייה בגלריה
בואו נראה, על מה עוד אפשר לדבר? בן אפלק
בואו נראה, על מה עוד אפשר לדבר? בן אפלק
בואו נראה, על מה עוד אפשר לדבר? בן אפלק
(צילום: Gettyimages)
אתם בטח כבר מכירים את הנוהל – לכוכב כלשהו יש פרויקט חדש שהוא צריך לקדם, אותו כוכב פוצח בסבב ראיונות וכדי לעורר עניין, אפילו שכולם כבר יודעים בערך כל מה שיש לדעת עליו, נובר בארון הסודות שלו ומוציא לאור עוד כמה חשיפות שבתקווה ירגשו ויעוררו מספיק עניין סביבו. קחו לדוגמה את בן אפלק (49), שמקדם בימים אלו את סרטו החדש The Tender Bar, שביים ג'ורג' קלוני ועליו הוא מועמד לגלובוס הזהב בקטגוריית שחקן המשנה. אפלק אחד הכוכבים הוותיקים והמדוברים בתעשייה, אבל למזלו יש לו עוד כמה נושאי שיחה שבהחלט עושים כותרות, כמו אלו שעליהם הוא דיבר אתמול (ג') בתוכניתו של הווארד סטרן, ביניהן מערכת היחסים עם גרושתו ג'ניפר גארנר (49), וזו עם בת הזוג המתקאמבקת ג'ניפר לופז (52).
במהלך התקופה בה יצאו ביחד בתחילת שנות ה-2000, אפלק ולופז היו אחד הזוגות המפורסמים בעולם, אם לא המפורסם שבהם וכצפוי הידיעות על הקאמבק הרומנטי שלהם בחודש אפריל האחרון כבשו את מדורי הרכילות. אפלק סיפר שחידוש הזוגיות עם האקסית המיתולוגית לוותה בלא מעט חששות מצידו מכיוון שידע כמה רעש זה יעשה בקרב הציבור, בעיקר בהתחשב בכך שרק זמן קצר לפני כן לופז ביטלה את אירוסיה לבן זוגה דאז אלכס רודריגז: "זה בהחלט היה משהו שחשבתי עליו והיססתי לגביו. המחויבות שלי לילדיי היא הדבר החשוב ביותר, אני לא רוצה לעשות שום דבר שיפגע בהם. החיים שלי משפיעים עליהם, אני ואמא שלהם מפורסמים. זה קשה, זה נטל לא פשוט".
4 צפייה בגלריה
לא נכנס מחדש לזוגיות בלב שלם. אפלק וג'ניפר לופז
לא נכנס מחדש לזוגיות בלב שלם. אפלק וג'ניפר לופז
לא נכנס מחדש לזוגיות בלב שלם. אפלק וג'ניפר לופז
(צילום: Gettyimage)
גרושתו ג'ניפר גארנר הייתה גם היא נושא שיחה מרכזי בריאיון ואפלק סיפר על התקופה שהובילה לפרידתם ב-2015, לאחר עשר שנות נישואים: "לקחנו את הזמן, עשינו החלטה, פשוט התרחקנו", סיפר אפלק. "היו לנו נישואים שלא עבדו. זה קורה. היא מישהו שאני אוהב ומכבד אבל אני לא צריך להיות נשוי לה יותר".
אם גארנר הקשיבה לדבריו עד כאן, סביר להניח שהנהנה בהסכמה, אך את דבריו הבאים לא בטוח שאהבה לשמוע: "כנראה שהייתי ממשיך להשתכר אם עדיין היינו נשואים", הודה אפלק לאחר שסטרן שאל אותו לגביו דבריו בריאיון שהעניק ל"ניו יורק טיימס" בשנה שעברה, אז אמר שהחל לשתות יותר ויותר בזמן שנישואיהם התפרקו. "זו הייתה אחת הסיבות שבגללה התחלתי לשתות, הרגשתי כלוא. הרגשתי שאני לא יכול לעזוב בגלל הילדים, אבל לא הייתי מאושר. אז מה שעשיתי היה לשתות בקבוק וויסקי ולהירדם על הספה, וזה הפך להיות הפיתרון".
בני הזוג לשעבר נפגשו בשנת 2000 על סט צילומי הסרט "פרל הארבור", ונישאו כחמש שנים לאחר מכן. יש להם שלושה ילדים, ויולט (16), סרפינה (12) וסמואל (9). אפלק סיפר שהוא וגארנר ניסו לפתור את הבעיות ביניהם למען ילדיהם אך כשלא הצליחו, העדיפו להיפרד כשהם עדיין ביחסים טובים: "היינו ממשיכים לריב בלי הפסקה אם היינו נשארים ביחד, והרגשנו שאנחנו לא רוצים שזו תהיה הדוגמה שאנחנו נותנים לילדים לחיי נישואים".
בסופו של דבר השניים הצליחו לעבור את הליך הגירושים ברוח טובה יחסית, למרות שזה לא היה פשוט: "האם היו לנו רגעים של מתח? האם היו לנו אי הסכמות לגבי המשמורת על הילדים? האם זה היה קשה עבורנו? האם כעסנו? כן. אבל זה תמיד נעשה תוך כדי שמירה על כבוד הדדי. ידעתי שהיא אמא טובה ואני מקווה שהיא ידעה שאני אבא טוב. הייתי כזה. הייתי צריך להתפכח, ידעתי את זה גם והודיתי בכך. אמרתי לה 'את צודקת, אני חייב להפסיק לשתות'".
4 צפייה בגלריה
"היינו ממשיכים לריב בלי הפסקה אם היינו נשארים ביחד". אפלק וג'ניפר גארנר
"היינו ממשיכים לריב בלי הפסקה אם היינו נשארים ביחד". אפלק וג'ניפר גארנר
"היינו ממשיכים לריב בלי הפסקה אם היינו נשארים ביחד". אפלק וג'ניפר גארנר
(צילום: Gettyimages)
אפלק, שנכנס למכון גמילה ב-2018, הוסיף: "התרופה להתמכרות היא הסבל. אתה סובל כל כך עד שמשהו בפנים מבשר לך 'זהו, סיימתי'. ואני בר מזל, מכיוון שזה קרה לי כשהרגשתי שההתמכרות שלי משפיעה על הילדים שלי. הבנתי את זה וזה היה היום הגרוע בחיי. הייתה תקופה שחשבתי שההרגשה הזו תיעלם, אבל אני נשבע שמאז לא רציתי לשתות אפילו פעם אחת".
הכוכב גם סיפר שתהליך הגמילה שעבר עזר לו להבין יותר את אביו, טימות'י אפלק, שהיה גם הוא מכור בעברו לאלכוהול, אך נגמל לפני כ-30 שנה: "זה עזר לי לסלוח ולהבין שגם לו היה מאוד קשה. מה שקורה כשאתה מתפכח זה שאתה רואה הרבה אנשים ומתמלא חמלה כלפי אלו שהיו במצב דומה לשלך".
4 צפייה בגלריה
בן אפלק
בן אפלק
בן אפלק
(צילום:Mega)