4 צפייה בגלריה
סוחבות טראומות עבר. ג'נט ג'קסון
סוחבות טראומות עבר. ג'נט ג'קסון
סוחבות טראומות עבר. ג'נט ג'קסון
(צילום: Gettyimage)
בימים אלה עולה לאוויר סדרת דוקו חדשה בת ארבעה פרקים (שתשודר בראשון, ה-30-31 בינואר, בyes דוקו) העוסקת בחייה של ג'נט ג'קסון (55). הסדרה צולמה במהלך חמש שנים ועלייתה לאוויר כפופה לחגיגות ה-40 שנה לאלבומה הראשון של הזמרת וכוללת קטעי ארכיון שטרם נראו וסרטונים ביתיים מהשנים האחרונות. אבל עם כל הכבוד להיסטוריה, אנחנו פה בשביל הרפש. ותסמכו על משפחת ג'קסון שיש לא מעט ממנו. במהלך הדוקו ניצלה ג'נט את הבמה כדי לדבר על הפרעות האכילה מהן היא סובלת, תוך כדי שהיא מפנה קצה של אצבע מאשימה לאחיה, הזמר המנוח מייקל ג'קסון. כנראה שהפתגם "אחרי מות, קדושים אמור", פחות מדבר אליה.
"היו זמנים שמייקל נהג להקניט אותי ולקרוא לי בשמות. הוא קרא לי 'חזירה', 'סוסה', 'זונה' או 'פרה'. הוא היה צוחק על זה וגם אני הייתי צוחקת, אבל בפנים זה כאב. כשמישהו אומר לך שאתה שמן - זה כואב", אמרה הזמרת, והמשיכה לדבר על נושא המשקל שהטריד אותה לאורך השנים. לדבריה זה התחיל כשהיא קיבלה תפקיד בסיטקום "זמנים טובים" שהחל להצטלם בשנות ה-70. "אני אכלנית רגשית. כשאני נלחצת או כשמשהו מפריע לי - אני אוכלת, זה מנחם אותי. בצילומים של 'זמנים טובים' התחלתי להתעסק עם המשקל והמראה שלי. התפתחתי בגיל מאוד צעיר וכבר היה לי חזה, אז על הסט היו מצמידים לי אותו כדי שיראה שטוח".
זו לא הפעם הראשונה שג'קסון מדבר על נושא המשקל. בשנת 2011 יצא לאור ספרה של הזמרת True You, בו דיברה על בעיות הדימוי העצמי מהן היא סובלת. ג'נט נזכרה בשנת 2006, אז נאלצה להעלות במשקל לטובת סרט ומתוך ידיעה מוחלטת שהיא "תהפוך לבדיחה" בצהובונים. "זה משהו שהתמודדתי איתו כל חיי". באותה השנה, סמוך ליציאת הספר, הפכה ג'קסון לפרזנטורית של מותג הדיאטות Nutrisystem. בינואר 2017 הביאה לעולם את בנה אייסה אל מאנה יחד עם בעלה לשעבר, ויסאם אל מאנה איש עסקים מיליארדר קטארי. לאחר הלידה החלה ג'קסון מסע כושר ותזונה נכונה וירדה 31 ק"ג.
באפריל 2017 הודיעה הזמרת כי היא ובעלה נפרדים ובדוקו החדש הבהירה כי היא לא ויתרה על אהבה, עדיין. "אני מרגישה שזה יותר קשה להיות דמות ציבורית ולחפש אהבה. קשר בריא יהיה נחמד עבורי".
4 צפייה בגלריה
"כשמישהו קורא לך שמן - זה כואב"
"כשמישהו קורא לך שמן - זה כואב"
"כשמישהו קורא לך שמן - זה כואב"
(צילום: Gettyimage)
נחזור לאחיה המנוח: במהלך הדוקו נזכרה הזמרת בתקופה הקשה שעברו כמשפחה כשהחלו לצוץ האשמות נגד מייקל, שהואשם בהתעללות מינית בילדים. ג'נט סיפרה כי הייתה הרוסה וכעסה על הנזק האישי שנגרם לה. "זה היה מתסכל. היו לנו חיים נפרדין לחלוטין ולמרות שהוא אח שלי - לא היה לזה כל קשר אליי, אבל רציתי להיות שם עבורו כדי לתמוך". התביעה נגד ג'קסון הוסדרה בינואר 1994, אז סוכם כי הזמר ישלם 23 מיליון דולר לג'ורדן צ'נדלר, אז ילד בן 13 שטען כי הוטרד על ידי הזמר. "מייקל שילם את הכסף ורק רצה שזה ייעלם, אבל זה היה נראה כאילו הוא אשם".
בשנת 1995 הוציאו מייקל וג'נט את השיר Scream, במטרה לתקוף את ההאשמות נגד הזמר. "זה היה השיר שלו ואני הייתי שם כדי לתמוך בו", סיפרה, והוסיפה כי למרות זאת "נחסמה" על ידי הצוות של מייקל ולא ידעה מה בדיוק מתרחש. "מייקל צילם בלילות, אני צילמתי בימים. חברת התקליטים שלו חסמה גישה אל הסט אז לא יכולתי לראות מה קורה. הם לא רצו אותי שם. הרגשתי שהם ניסו להפוך את זה למשהו מאוד תחרותי בינינו. זה כאב לי. הרגשתי שאני שם כדי להלחם איתו - לא להילחם בו".
עוד התייחסה הזמרת לשם משפחתה, ג'קסון, וסיפרה כי זה בהחלט פתח לה דלתות אך גם הפריע לה מאוד בדרך. "אני אסירת תודה כי נפתחו לי הרבה הזדמנויות בזכות השם הזה. ויחד עם זאת, יש ציפייה רבה שמגיעה יחד עם הזה. רציתי את הזהות שלי, לא רציתי שאנשים יקבלו את המוזיקה שלי בגלל שם המשפחה שלי".
4 צפייה בגלריה
משפחה שכזו. ג'נט, מייקל ולה טויה ג'קסון
משפחה שכזו. ג'נט, מייקל ולה טויה ג'קסון
משפחה שכזו. ג'נט, מייקל ולה טויה ג'קסון
(צילום: Gettyimage)
ולא רק על אחיה המנוח: במסגרת הדוקו התייחסה הזמרת גם לאביה המנוח ג'ו ג'קסון, שהלך לעולמו בשנת 2018. ג'נט דיברה על החיים הקשים תחת שליטתו ועל ההעללות שחוותה ממנו. "כשגדלתי, מעולם לא חוויתי את אבא שלי כמו שרציתי. אף פעם לא ידעתי באיזה מצב רוח הוא יהיה, אבל גם כשהיה במצב רוח טוב ושיחק איתנו - זה לא היה מצחיק", סיפרה, והוסיפה דוגמה מזעזעת: "אבי נהג להעיר אותנו כשהוא שם לנו גפרורים בין האצבעות בכפות הרגליים ומדליק אותם. הוא היה יכול להיות מאוד מרושע לפעמים".
ואם כבר בג'ו ג'קסון המתעלל עסקינן, נזכיר כי בשנת 2011, בריאיון לפירס מורגן, דיברה ג'נט על היחסים עם אביה: "אני חושבת שאבי התכוון לטוב, הוא לא רצה שום דבר מלבד את הטוב ביותר עבור ילדיו - אבל הדרך שלו לא בהכרח הייתה נכונה" אמרה, ונזכרה בפעם ההיא שאביה הכה אותה כשיצאה מהמקלחת "אני לא זוכרת אם באמת הגיע לי", אמרה וציינה כי מאז לא הניח עליה אצבע.
ג'נט הוסיפה ואמרה כי הייתה רוצה שהקשר ביניהם יהיה שונה, אך זה לא היה אפשרי, בטח כשאביה דרש ממנה ומאחיה לקרוא לו בשמו המלא. "פעם אחת קראתי לו אבא והוא נעמד מיד ואמר לי שאני צריכה לקרוא לו ג'וזף. 'אני ג'וזף בשבילך', הוא אמר לי".
4 צפייה בגלריה
הייתה רוצה יחסים טובים איתו. ג'נט ואביה ג'ו ג'קסון
הייתה רוצה יחסים טובים איתו. ג'נט ואביה ג'ו ג'קסון
הייתה רוצה יחסים טובים איתו. ג'נט ואביה ג'ו ג'קסון
(צילום: Gettyimage)