6 צפייה בגלריה
ימים קשים עברו על כוחותיהם. קניה ווסט וקים קרדשיאן
ימים קשים עברו על כוחותיהם. קניה ווסט וקים קרדשיאן
ימים קשים עברו על כוחותיהם. קניה ווסט וקים קרדשיאן
(צילום: Gettyimages)
הימים האחרונים היו בהחלט סוערים עבור קניה ווסט ואשתו בנפרד קים קרדשיאן, לאחר שהכוכב פצח בשרשרת האשמות באינסטגרם כלפי הכוכבת, ולאורך סוף השבוע פרסם מספר פוסטים בהם האשים אותה בין היתר בכך שהיא מנסה להרחיק אותו מילדיהם וטען שהיא חושבת שהוא מתכנן להרוג אותה.
ווסט מחק מאז את הפוסטים המטרידים, אך כידוע – הרשת לעולם זוכרת, ולפי הדיווחים קרדשיאן כבר מתכננת לנקוט נגדו באמצעים משפטיים בעוד שבת זוגו הנוכחית ג'וליה פוקס מנסה ליישר ביניהם את ההדורים.
שרשרת האירועים החלה ביום שישי האחרון, אז פרסם ווסט תמונה של בתם הבכורה של השניים נורת' (8), מתוך סרטון טיק טוק שעשתה. ווסט שאל את 10.9 מיליון עוקביו מה עליו לעשות לגבי העובדה שבתו נמצאת בטיק טוק בניגוד לרצונו. הפוסט גרף מיליוני לייקים ועשרות אלפי תגובות.
קרדשיאן, שלרוב לא מגיבה על מעלליו של בעלה בנפרד, חרגה ממנהגה והשיבה בפוסט ארוך משלה בו כתבה: "ההתקפות החוזרות ונשנות של קניה עליי בריאיונות וברשתות החברתיות פוגעות יותר מכל טיק טוק שנורת' עשויה לעשות... הגירושים קשים עבור ילדינו, והניסיונות האובססיביים של קניה לשלוט ולהפעיל מניפולציות על מצבנו בצורה כל כך שלילית רק מכאיבים יותר לכולנו".
6 צפייה בגלריה
תמונה משפחתית שמחה, שכנראה כבר לא תחזור על עצמה
תמונה משפחתית שמחה, שכנראה כבר לא תחזור על עצמה
תמונה משפחתית שמחה, שכנראה כבר לא תחזור על עצמה
(צילום: אינסטגרם)
אם קרדשיאן קיוותה שבכך תסתיים ההתכתשות הפומבית, ווסט העמיד אותה במהירות על טעותה ופצח בשרשרת פוסטים אותם פרסם לאורך כמה ימים, ובהם האשים אותה בכך שניסתה לחטוף את בתם שיקגו כשסירבה להזמין אותו ליום הולדתה, שכפתה עליו לערוך בדיקת סמים ושהאשימה אותו בתכנון לרצוח אותה: "קים האשימה אותי אתמול בכך שאני רוצה להרוג אותה. אז תנו לי להבין – אני מתחנן להגיע ליום ההולדת של בתי, מאשימים אותי שאני מסומם, אחר כך אני לוקח את הספרים שלי ומאשימים אותי בגניבה, ועכשיו מאשימים אותי בניסיון לרצח". הכוכב הוסיף: "הרעיונות האלו יכולים להכניס מישהו לכלא. משחקים כאן עם חיים של גברים שחורים... אני לא מסתכן לגבי החיים של ילדיי השחורים יותר".
בנוסף, ווסט שיתף הודעה שקיבל כביכול מקרובת משפחתה של קים, בה היא כתבה לו שהוא צודק לגבי עניין הטיק טוק וביקשה שייצור איתה קשר. ווסט כתב לה בתגובה: "לא מתחשק לי לדבר על זה יותר", אך שיתף את ההתכתבות באינסטגרם וכתב: "זו דוגמה לכך שבת הדוד של קים מסכימה איתי". הוא סיפר גם שקיבל תמיכה מבני משפחה נוספים של הכוכבת: "בת דודתה קארה התקשרה להגיד לי שהיא מסכימה איתי ואמרה שהיא תגיד את זה בפומבי - מה שהיא לא עשתה, ואז הציעה שאקח את התרופות שלי".
ווסט הוסיף: "אני נלחם למען הורים בכל אחד מהצדדים שעתיד ילדיהם נשלט על ידי הצד האחר. אין לי אפילו זכות לכעוס כאבא מבלי שיטענו שאני מעורער".
6 צפייה בגלריה
האשים אותה שהאשימה אותו. אז מי אשם?
האשים אותה שהאשימה אותו. אז מי אשם?
האשים אותה שהאשימה אותו. אז מי אשם?
(צילום: gettyimages)
מקורביה של קרדשיאן מספרים שנמאס לה להתמודד עם התקפי הזעם ועם "התעלולים הדרמטיים" של ווסט, ושהיא שוקלת לנקוט נגדו בצעדים משפטיים: "קניה מאשים אותה בדברים שאינם נכונים ושפוגעים בה מאוד. אם הוא לא יפסיק לתקוף אותה, עורכי הדין שלה ייאלצו לפעול כדי להגן עליה, על ילדיהם ועל המותג שלה. ההתנהגות שלו היא בדיוק הסיבה שבגללה קים הגישה בקשת גירושים".
עם או בלי קשר לאיומים המשפטיים, ווסט מחק מאז את הפוסטים המדוברים ואתמול (א') אף זכה לבלות עם ילדיו. הראפר וארבעת הילדים שלו ושל קים: נורת', סיינט (5), שיקגו (4) וסאלם (2), נכחו כולם באירוע של כנסייה בלוס אנג'לס.
כמובן שגם אם הושג שקט זמני בין בני הזוג לשעבר, אין זה אומר שמעריציהם והסובבים אותם לוקחים חלק בהפסקת האש הזו. הבוקר (ב') קרדשיאן הגיבה על הפוסט של אחותה קיילי ג'נר, בו היא בישרה שילדה את בנה. תגובתה של קים – אימוג'ים של לב ומלאך כחולים, זכתה לעשרות אלפי לייקים אך גם חוללה ויכוח בין הגולשים: "את יכולה להגיב כאן אבל לא יכולה לסמס לקניה בחזרה? משהו כאן לא בסדר", כתב אחד מהם. עוקב נוסף הגיב: "קניה רוצה את הילדים שלו" ואחר כתב: "תני לקניה לראות את הילדים". מעריציה של הכוכבת תקפו בחזרה: "עליו להיות שפוי קודם", נכתב באחת התגובות בעוד שגולשת תומכת אחרת כתבה: "האושר שלך חשוב קים, אל תתני לקניה ולמעריצים שלו לשלוט בך. בריאותך הנפשית חשובה גם".
בינתיים מי שמנסה ליישר את ההדורים בין שני הצדדים היא בת זוגו הטרייה של ווסט, השחקנית ג'וליה פוקס, שהתגרשה גם היא לאחרונה מאבי בנה בן השנה. מקורביה סיפרו לאתר Page Six: "ג'וליה נמצאת במצב דומה. היא מבינה שגירושים הם עניין מלוכלך וכשילדים מעורבים בכך, זה הופך את המצב לכמעט בלתי אפשרי. היא רק רוצה שהם יפתרו את הבעיות".
ווסט ופוקס יוצאים ביחד שבועות ספורים בלבד, אך מנהלים קשר פומבי מאוד – נראה שמצלמות הפפראצי מתעדים אותם בכל מקום אליו הם יוצאים והכוכבת אף שיתפה את סיפור ההיכרות שלהם ותמונות בלעדיות של השניים במגזין Interview. בסוף השבוע האחרון חגגה השחקנית את יום הולדתה ה-32, ובעוד שבני זוג טריים אחרים אולי לא בטוחים כמה ראוי להשקיע במתנה אחרי תקופת זמן קצרה שכזו, ווסט דווקא לא חסך בהוצאות וקנה לא רק לכלת השמחה אלא גם לחברותיה – תיקים של מותג בירקין היוקרתי, ששווים נע בין 25 אלף עד 200 אלף דולר לכל תיק.
בניגוד לפוקס שוחרת השלום, לראפרית אזיליה בנקס נמאס מהתנהגותו של ווסט ולא חסכה במילים בסטורי שפרסמה: "אתם נותנים יותר מדי תירוצים עבור קניה. זו הפעם השנייה שבה הוא מתנהג בבריונות כלפי נורת' ווסט. בפעם הקודמת זה היה עם עניין ההפלה (לפני כשנתיים, ווסט סיפר שניסה לשכנע את קרדשיאן לעבור הפלה כשהייתה בהיריון עם נורת'; ע.ד), ועכשיו הוא תוקף אותה באינסטגרם שלו כאילו היא סוג של עבריינית".
בנקס הוסיפה: "לקניה לא הייתה בעיה עם שער המגזין שבו נורת' הופיעה בחולצת בטן חשופה ועם איפור, הוא חשב שזו אופנה... אתם רוצים לקרוא לזה עניין של בריאות נפשית, אבל להאשים אמא בחטיפת בתה שלה? האם שיקגו הייתה אמורה לבלות איתו ועם ג'וליה בזמן שהם משתכרים ומתמסטלים, כדי שג'וליה תוכל לנשוף עשן בפנים של שיקגו?
"אולי נורת' מחפשת מפלט מהנה, מכיוון שהיא נאלצת לראות ברשת את האבא האידיוט שלה מלכלך על אמא שלה, וכשקים לא נותנת לו את תשומת הלב שאליה הוא משתוקק כל כך, הוא מוציא את הכעס שלו עליה, מפרסם תמונה שלה ומדבר על הרצונות שלו, כאילו היא פיסת רכוש ולא ילדה צעירה ושחורה שרק רוצה להיות מאושרת.
"קניה ווסט הוא פסיכופט מתעלל וזה מעבר למחלה נפשית. תפסיקו לנסות לעזור לו ותתחילו לנסות לעזור לילדה המסכנה שהוא ממשיך להביך ולהתעלל בה בפומבי בניסיון לקבל סימפתיה".
6 צפייה בגלריה
מסרבת לעשות לווסט הנחות. אזיליה בנקס
מסרבת לעשות לווסט הנחות. אזיליה בנקס
מסרבת לעשות לווסט הנחות. אזיליה בנקס
כאמור, ווסט מחק את כל הפוסטים, אך נראה שהנזק נעשה. מקורביה של קרדשיאן סיפרו בימים האחרונים למדורי הרכילות: "לקים נמאס מההתנהגות הפרועה שלו וחשה צורך להגיד משהו באופן פומבי אחת ולתמיד. היא עשתה כמיטב יכולתה כדי לפתור זאת בצורה ראויה, אך קניה לא הותיר לה ברירה מלבד להגן על עצמה ועל ילדיהם. היא לא תרשה לו להמשיך ולחצות את הגבולות איתה. היא מעולם לא נתנה לו סיבה להיות כל כך מריר, ועליו להמשיך בחייו ולהפסיק להכניס את ילדיהם לתוך כל זה".
יש לציין שלאורך השנה האחרונה, היה נראה שהשניים נמצאים בקשר טוב אחד עם השנייה ושהפרידה הייתה ברוח טובה. קרדשיאן הגיעה לאירועי האופנה שערך ווסט בעוד שהוא הגיע לצפות ולתמוך בה מהקהל בזמן שהנחתה את "סאטרדיי נייט לייב". בהחלט יתכן ששם הדברים השתבשו – לאחר שהבין שהתחילה לצאת עם כוכב התוכנית פיט דיווידסון, איתו התנשקה במהלך אחד המערכונים.
6 צפייה בגלריה
הנשיקה שברה את הכלים? קים קרדשיאן ופיט דיווידסון, מתוך "סאטרדיי נייט לייב"
הנשיקה שברה את הכלים? קים קרדשיאן ופיט דיווידסון, מתוך "סאטרדיי נייט לייב"
הנשיקה שברה את הכלים? קים קרדשיאן ופיט דיווידסון, מתוך "סאטרדיי נייט לייב"
(צילום: מתוך SNL)
ווסט הביע לאחרונה בריאיון את מורת רוחו מכך שנאלץ לשבת בקהל ולצפות באשתו מתנשקת עם בן זוגה החדש. בנוסף, בשירו Eazy שיצא לאחרונה, מאיים הראפר להכות את דיווידסון ואף רומז בו שקרדשיאן לא באמת מטפלת בילדיהם בעצמה: "אני מכבד את האומנות, אבל המשפחה האמיתית עדיפה... המצלמות משגיחות על הילדים אז תפסיקו לקחת קרדיט".
6 צפייה בגלריה
המשך מן הסתם, עוד יגיע
המשך מן הסתם, עוד יגיע
המשך מן הסתם, עוד יגיע
(צילום: Gettyimages)