4 צפייה בגלריה
לקראת מלחמה חדשה. ג'ייסון סודייקיס ואוליביה ווילד
לקראת מלחמה חדשה. ג'ייסון סודייקיס ואוליביה ווילד
לקראת מלחמה חדשה. ג'ייסון סודייקיס ואוליביה ווילד
(AP)
בחודש אפריל האחרון, השחקנית והבמאית אוליביה ווילד קיבלה מסמכים משפטיים לעיני העולם כולו כשעלתהעל הבמה בכנס קומיק-קון, מבעלה לשעבר השחקן ג'ייסון סודייקיס. הרגע המביך התרחש מול קהל של 4,100 איש ואף שודר בלייב, כשהיא פתחה את המעטפה שהוגשה לה, וגילתה שסודייקיס תובע ממנה משמורת על שני ילדיהם. כעת מגיע תורה להגיב.
אתר ה"דיילי מייל" חשף אמש (ד') מסמכים משפטיים שהגיעו לאתר ובהם נראה כי הסכם המשמורת וההורות המשותפת של ווילד וסודייקיס, שהתחיל באופן ידידותי, הפך למחלוקת מרה - בעיקר בנוגע למעבר של ווילד ללונדון, שם מתגורר בן זוגה הנוכחי, הזמר הארי סטיילס.
מאז שנפרדו השניים בנובמבר 2020 הם הקפידו לשמור על יחסים טובים והסיכום ההתחלתי היה לשלוח את ילדיהם לבית הספר בלוס אנג'לס לטובת שנת הלימודים הקרובה. "ג'ייסון החליט שהוא רוצה לנסוע לניו יורק בשנה הבאה, בזמן שהוא לא עובד, ורוצה שהילדים יהיו שם איתו", טענה ווילד בתיק שהוגש. "כשלא הסכמתי, מכיוון שהילדים לא גרים בניו יורק כבר כמה שנים, ג'ייסון הגיש את המסמכים האלה".
נעצור לרגע כדי להזכיר את הסיטואציה עצמה: בזמן שדיברה על הבמה מול קהל של אלפי עיתונאים, עובדים ובכירים של תעשיית הקולנוע, עלה לבמה אדם לא מזוהה שהגיש לה מעטפה גדולה עליה היה כתוב "אישי וסודי". ווילד שאלה אותו: "זה עבורי? זה תסריט?" ולקחה אותה ממנו. היא פתחה אותה לעיני הקהל, קראה את המסמך במשך כמה שניות, והמשיכה בנאומה.
לאחר התקרית מקורביו של סודייקיס מיהרו להבהיר שהכוכב לא ידע שהמסמכים יוגשו לה באופן שכזה ובפלטפורמה הזו: "הוא לא ידע מראש מתי ואיך איך זה יקרה. האחראית לכך היא החברה שדרכה נשלחו המסמכים והוא לחלוטין לא היה רוצה שהם יוגשו לה בדרך שכזו". כעת מתברר שווילד פחות השתכנעה בכך שמדובר בטעות תמימה - והיא בהחלט לא מתכוונת לעבור על כך בשתיקה.
4 צפייה בגלריה
רגע מביך מאוד על הבמה
רגע מביך מאוד על הבמה
רגע מביך מאוד על הבמה
(צילום: GettyImages)
ארבעה חודשים עברו מאז הוגשו לווילד המסמכים וכעת היא מתייחסת לרגע המדובר. "ג'ייסון השתמש בטקטיקות משפטיות מקוממות. המעשים שלו נועדו בבירור לאיים עליי ולתפוס אותי לא מוכנה. הוא היה יכול להגיש לי את המסמכים בדיסקרטיות אבל במקום זאת הוא בחר בדרך האגרסיבית ביותר".
ווילד הוסיפה: "העובדה שג'ייסון בחר להביך אותי מבחינה מקצועית ולהציג את הסכסוך האישי שלנו בפני כולם באופן הזה מנוגדת מאוד לרווחת ילדינו. מכיוון שג'ייסון הבהיר שלא נוכל לפתור את המחלוקת מחוץ לבית המשפט - למענם, הגשתי בקשה למשמורת בלוס אנג'לס".
נציין כי על פי מסמכי בית המשפט האקסים בילו את רוב חייהם המשותפים בניו יורק - שם נולדו שני ילדיהם. השניים רכשו בית בברוקלין בשנת 2014 וחיו שם עד שנת 2019 - עד שנאלצו להתמודד עם בעיית עובש שהפכה את הבית לבלתי ראוי למגורים. מאז 2019 בילו ווילד, סודייקיס והילדים את רוב זמנם בלוס אג'לס בשל עבודתם אך סודייקיס מצידו טוען כי הבית האמיתי שלהם נמצא בברוקלין.
מאז דצמבר 2021 מתגוררים סודייקיס, ווילד ושני ילדיהם בלונדון אך במסמכים שהגיש לבית המשפט טען השחקן כי התכוון לחזור להתגורר "בביתם הקבוע" בברוקלין בחודש יולי האחרון - לאחר שסיים לצלם את הסדרה "טד לאסו". סודייקיס הוסיף כי הוא מקווה שווילד וילדיהם יחזרו גם הם לניו יורק כדי שיוכלו להמשיך את הסדר המשמורת הנוכחי. מנגד, ווילד טוענת כי בארבע השנים האחרונות בילו ילדיה בלוס אנג'לס או בלונדון ואפילו למדו בשני בתי ספר שונים - בשתי הערים.
בעבר חשפה ווילד - לא פעם - את תוכניותיה לעבור להתגורר עם סטיילס בלונדון, אך סודייקיס, כאמור, לא מקבל זאת. "לטוב ולרע אני מניו יורק והטוב ביותר עבור הילדים זה לגדול שם. אוליביה אמרה לי שאם לא אגור באופן קבוע בלוס אנג'לס היא תאפשר לי לבלות עם אוטיס ודייזי בסופי שבוע ובחופשות ובכך היא תשלול ממני את הזכות להיות לצד הילדים בתקופות החשובות בחייהם. שנית, אוליביה אמרה שבכוונתה לעבור עם הילדים ללונדון לאחר סיום הלימודים ב-2023". עוד הוסיף כי הוא "חושש" שהיא תיקח ממנו את הילדים ובאותו הרגע ביקש מעורך דינו להגיש את המסמכים - זאת בידיעה כי וויילד הייתה צפויה לטוס ללוס אנג'לס למחרת בבוקר. "לא רציתי שהמסמכים יוגשו לה בביתו של בן זוגה הנוכחי מכיוון שחששתי שהילדים יהיו שם".
סודייקיס הוסיף והבהיר כי הוא "כעס" מאוד על השתלשלות האירועים, לאחר שגילה שווילד קיבלה את המסמכים על הבמה. "אני מבין שהשליח רק עשה את עבודתו אבל אני מתחרט על מה שקרה. המצגת של אוליביה הייתה אירוע חשוב עבורה - גם מבחינה אישית וגם מבחינה מקצועית, ואני מאוד מאוד מצטער על כך שזה פגע ברגע המיוחד הזה שלה".
4 צפייה בגלריה
חושש לאבד את הילדים
חושש לאבד את הילדים
חושש לאבד את הילדים
(צילום: AP)
לטובת מי שפחות בעניינים נזכיר כי בנובמבר 2020 ולאחר תשע שנות זוגיות ווילד וסויידקיס הודיעו כי הם נפרדים. "זה היה בלתי נמנע", סיפר מקורב לזוג, והוסיף: "הם הפכו ליחידה הורית משותפת ונהדרת. הילדים שלהם בעדיפות ראשונה ולב הקשר של המשפחה".
חודשיים לאחר הודעת הפרידה כבר החלו לצוץ שמועות בדבר רומן חדש הנרקם בין ווילד לסטיילס. לא לקח הרבה זמן והגיעו גם תמונות שאישרו את השמועות לאחר שהשניים הגיעו יחד, יד ביד, לחתונה של הסוכן האישי של סטיילס בקליפורניה. הארי ואוליביה הכירו על סט הצילומים של "אל תדאג דארלינג" בבימויה של ווילד, והמשיכו זאת בחיים האמיתיים.
"אני מאושרת יותר ממה שהייתי אי פעם ואני בריאה יותר ממה שהייתי אי פעם וזה פשוט נפלא להרגיש כך", אמרה ווילד בריאיון לשער מגזין "ווג" בחודש דצמבר האחרון. "ברור שזה מפתה לתקן את הנרטיב השקרי, אבל בסופו של דבר כל מה שחשוב זה מה שאמיתי, מה שאת אוהבת ואת מי שאת אוהבת".
4 צפייה בגלריה
"מאושרת יותר ממה שהייתי אי פעם"
"מאושרת יותר ממה שהייתי אי פעם"
"מאושרת יותר ממה שהייתי אי פעם"
(צילום: mega)