4 צפייה בגלריה
 המלכה אליזבת'
 המלכה אליזבת'
המלכה אליזבת'
(צילום: AP)
בתחילת השבוע פורסם באתרים מעבר לים כי המלכה אליזבת (93) תעזוב את ארמון בקינגהאם ותעבור לטירת ווינדזור, שם תיכנס להסגר יחד עם בעלה ,הנסיך פיליפ, במטרה להישמר מפני נגיף הקורונה. כיאה למלכה שהיא, פחות מ-24 שעות לאחר שנכנסה להסגר אליזבת הפרה את ההנחיות, הגיעה לביקור בכנסייה ולאחר מכן חזרה לארמון בקינגהאם. מקורות מהארמון סיפרו כי המלכה לא רוצה לייצר פאניקה בקרב הציבור ומטרתה להדגיש כי הכל ממשיך כרגיל - אבל היום (ה') זה בהחלט השתנה.
צלמי הפפראצי תיעדו את המלכה, מלווה בכלב הקורגי שלה, ביציאה מארמון בקינגהאם ובדרכה לטירת ווינדזור, שוב. גורם בכיר מהארמון אישר ואמר כי המלכה אליזבת עוברת לטירה מטעמי בטיחות בלבד. על פי הדיווחים, מצבה הבריאותי של המלכה מצוין והיא תעבור לטירת ווינדזור יחד עם כמה מאנשי הצוות שלה תוך כדי שתמלא בקפידה אחר הנחיות הממשלה.
כך פורסם בחשבון האינסטגרם הרשמי של המלכה: "פיליפ ואני הגענו היום לווינדזור, ואנו יודעים כי משפחות רבות ברחבי בריטניה ובעולם כולו נכנסות לתקופה של דאגה רבה וחוסר ודאות. מומלץ לכולנו לשנות את הרגלי השגרה שלנו ואת דפוס החיים הקבוע, לטובת הקהילות שאנו חיים בהן, ובעיקר כדי להגן על הפגיעים שבתוכן".
עוד נאמר בהצהרה: "אנו מודים מאוד על המחוייבות והמומחיות של המדענים שלנו, הרופאים ושירותי החירום הציבוריים, אך כעת, יותר מכל זמן אחר, לכולנו יש תפקיד חשוב כיחידים, היום ובמהלך הימים, השבועות והחודשים הקרובים. רבים מאיתנו יאלצו למצוא דרכים חדשות להישאר בקשר אחד עם השנייה, ולוודא כי יקיריהם בטוחים. אני בטוחה שנצליח לעמוד באתגר הזה".
לסיום, הוסיפה המלכה: "אתם יכולים להיות בטוחים שאני ובני משפחתי מוכנים למלא את חלקנו". את ההצהרה הרשמית של המלכה פרסמו בחשבונות האינסטגרם גם הנסיך וויליאם וקייט מידלטון, וכמו כן הנסיך הארי ומייגן מרקל, שנמצאים הרחק בקנדה.
ההחלטה לפיה המלכה אליזבת תישאר בהסגר, למרות שהפרה אותו רק לפני מספר ימים, התקבלה בעקבות הנחיותיו החדשות של ראש ממשלת בריטניה, מר בוריס ג'ונסון, ששינה גישה ואחרי ימים ארוכים של שאננות ואדישות הוציא הנחייה חדשה וקרא לכל אזרחי בריטניה, במיוחד לאלה שעברו את גיל 70, להימנע ממפגשים ומנסיעות לא חיוניות במטרה למנוע את התפשטות נגיף הקורונה.
4 צפייה בגלריה
 המלכה אליזבת'
 המלכה אליזבת'
המלכה אליזבת'
(צילום: AP)
4 צפייה בגלריה
סגור לרגל נגיפים. ארמון בקינגהאם
סגור לרגל נגיפים. ארמון בקינגהאם
סגור לרגל נגיפים. ארמון בקינגהאם
(צילום: Gettyimages)
נזכיר כי לא רק המלכה בהסגר אלא גם הנכד החביב עליה (אולי כבר פחות), הנסיך הארי, ואשתו, הדוכסית מייגן מרקל, שנמצאים בימים אלה בהסגר באחוזת הפאר שלהם בקנדה, זאת לאחר שפורסם כי סופי טרודו, אשתו של ראש ממשלת קנדה וחברתם הטובה, נדבקה בנגיף הקורונה.
"אלה זמנים לא בטוחים ועכשיו, יותר מתמיד, אנחנו זקוקים אחד לשנייה, זקוקים זה לזו, לתמיכה וכדי להרגיש פחות לבד בתקופה, שלמען האמת, די מפחידה", כתבו הדוכסים מסאסקס בחשבון האינסטגרם שלהם, והוסיפו: "יש כל כך הרבה אנשים מסביב לעולם שזקוקים לתמיכה ברגעים אלה, בקו החזית או בבית. הנכונות שלנו, כעם, לעמוד יחד ולהתמודד עם מה שאנחנו חווים מהקורונה. הרגע הזה הוא המבחן האמיתי של הרוח האנושית". עוד הוסיפו הדוכסים מסאסקס והבטיחו כי ימשיכו לספק מידע, תמיכה ומענה באופן קבוע על מנת לתמוך ולהרגיע את האזרחים המודאגים.
4 צפייה בגלריה
מספקים תמיכה מרחוק. מייגן מרקל והנסיך הארי
מספקים תמיכה מרחוק. מייגן מרקל והנסיך הארי
מספקים תמיכה מרחוק. מייגן מרקל והנסיך הארי
(Getty images)