4 צפייה בגלריה
הנסיך וויליאם
הנסיך וויליאם
הנסיך וויליאם
(צילום: Gettyimage)
בפודקאסט חדש ומלכותי שייצא לאוויר העולם מחר (ב'), חושף הנסיך וויליאם כי סבל מדיכאון לאחר שניסה להציל את חייו של ילד שהיה מעורב בתאונת דרכים קשה, אירוע שהשפיע עליו רבות והשאיר אצלו תחושות קשות מאוד.
התאונה המדוברת התרחשה בשנת 2017, אז שיחק הילד, בובי יוז, עם חברים מחוץ לביתו ונהג שעבר באזור לחץ בטעות על דוושת הגז במקום על הבלם ופגע בו. וויליאם, שהיה חלק מצוות החירום האווירי שהגיע למקום, סיפר: "התאונה לא הייתה רחוקה מאיתנו, במרחק טיסה של כ-15 דקות. אני זוכר את הצוות שהיה איתי, חברים טובים שלי. קיבלנו שיחה קצרה ולא מפורטת ומיד יצאנו לדרך. ציפינו למקרה קל, פציעה קלה, אך מהר מאוד גילינו שהילד הקטן הזה נפצע קשה ממכונית ויש דברים שאתה פשוט לא רוצה לראות. כל מה שחשבנו היה איך להציל את חייו של הילד הזה. ההורים היו היסטריים, כפי שניתן לדמיין. הם צרחו, בכו, לא ידעו מה לעשות. אבל הצוות שלנו התחיל לעבוד והצלחנו לייצב את מצבו. הכל קרה מהר מאוד ותוך פחות משעה הוא כבר הגיע לבית החולים, מה שנתן לו את הסיכוי הטוב ביותר לשרוד".
וויליאם הוסיף: "באותו הלילה חזרתי הביתה נסער. לא בכיתי אבל בפנים הרגשתי שמשהו בי השתנה. הרגשתי מתח עצום וידעתי שלמחרת אני חוזר שוב, לצוות אחר, למקרה הבא. ובגלל שלא תמיד כולנו ביחד אז אי אפשר להקדיש יום שלם כדי לעכל את מה שעברנו. אין רצון לדבר על מה שקרה כי אתה לא רוצה להכביד על אנשים אחרים ואתה גם לא רוצה לחשוב 'האם זה רק אני שבאמת מושפע מזה ככה?'. זה לא עזב אותי במשך שבועות רבים. זה היה כאילו שמישהו הכניס את המפתח למנעול ופתח אותו מבלי שנתתי לו אישור לעשות זאת. הרגשתי שכל העולם גוסס. זו הרגשה יוצאת דופן, אתה פשוט מרגיש שכולם סביבך כואבים, כולם סובלים. וזה לא אני, מעולם לא הרגשתי את זה בעבר והכל היה תמיד בסדר גמור. כל הזמן שאלתי את עצמי 'למה אני מרגיש ככה? למה אני כל כך עצוב?', והבנתי שאני בעצם לוקח איתי הביתה טראומה של אנשים, עצבות של אנשים, וזה משפיע עליי. היה לי מזל גדול שהיה לי עם מי לדבר על זה. השיחות עם הצוות והמפגש עם המטופל והמשפחה שלו עזרו לי מאוד".
4 צפייה בגלריה
הרגיש את הפחד כאבא. וויליאם ובנו ג'ורג'
הרגיש את הפחד כאבא. וויליאם ובנו ג'ורג'
הרגיש את הפחד כאבא. וויליאם ובנו ג'ורג'
(צילום: Gettyimage)
הסוף היה טוב - למרות שהצוות הרפואי אמר להוריו של בובי כי הסיכויים שלו לשרוד קלושים ואף המליצו להם לנתק אותו מהמכשירים, הוא שרד, כנגד כל הסיכויים. במהלך השנים וויליאם שמר על קשר עם בובי, כיום בן עשר, ועם משפחתו ואף הבטיח להם שיהיה שם לצידם תמיד. ביום חתונתם של הנסיך הארי ומייגן מרקל, וויליאם אף אירח את בובי והוריו במטה של צוות החירום האווירי במזרח אנגליה. וויליאם סיפר כי עד היום מרגש אותו מאוד להתעדכן בשלומו של הילד: "הם אומרים תודה ומראים לי שהוא בסדר. זה משפיע עליי גם עכשיו".
אמו של הילד, קארלי יוז, התראיינה הבוקר ל"דיילי מייל" בעקבות דבריו של הנסיך ואמרה: "וויליאם סיפר לנו כיצד זה השפיע עליו כאבא ועד כמה הוא חש את הכאב שלנו. הוא מדהים. הסתכלתי לו בעיניים ובאמת שיש לו לב טוב".
"אנחנו באמת לא רגילים לשמוע ראיונות כאלה לעיתים קרובות", אמר מקור מלכותי שהתייחס לפודקאסט של הנסיך, והוסיף: "זוהי תובנה משמעותית מאוד לגבי הדוכס מקיימברידג'. לא רק כבן מלוכה אלא כאדם".
פטריק ג'פסון, מי שהיה המזכיר האישי של הנסיכה דיאנה, התייחס גם כן לפודקאסט של וויליאם ואף כינה אותו כרגע מהפכני. "זו הנוסחה לשלטון עתידי מוצלח".
4 צפייה בגלריה
גילה את הנוסחה לשלטון מוצלח. וויליאם
גילה את הנוסחה לשלטון מוצלח. וויליאם
גילה את הנוסחה לשלטון מוצלח. וויליאם
(צילום: Gettyimage)
הפודקאסט, העונה לשם Prince William: Time To Walk, הוקלט לסדרה שלמה של Apple ויתארחו בו מפורסמים כמו דולי פרטון ונעמי קמפבל, שיחלקו זיכרונות ושירים אהובים תוך כדי הליכה. וויליאם עצמו בחר לצעוד לאורך שלושה ק"מ באחוזת סנדרינגהאם שבנורפוק, בין כנסיית סנט מרי מגדלה לביתו שבאנמר, המסלול שהוא בדרך כלל עושה ברכבו בחג המולד ביחד עם משפחתו.
גם וויליאם, כמו שאר האורחים שישתתפו בפודקאסט, בחר לשדר במהלך התוכנית כמה מהשירים האהובים עליו, אחד מהם היה The Best של הזמרת טינה טרנר, שיר שהנסיך סיפר כי הוא מזכיר לו את אימו המנוחה, הנסיכה דיאנה: "כשאני והארי היינו צעירים ולמדנו בפנימייה, אמא שלי נהגה להשמיע לנו שירים כדי להרגיע את החרדות שהיו לנו מהחזרה לבית הספר. The Best היה אחד השירים שהיא נהגה להשמיע לנו וזה שהכי דבק בי עד היום. אמא שלי הייתה נוהגת ושרה את השיר הזה בקולי קולות, וזה הרגיש כמו רגע משפחתי אמיתי. כשאני מאזין לשיר הזה עכשיו, הוא מחזיר אותי לאותן נסיעות ומאוד מזכיר לי אותה".
4 צפייה בגלריה
זיכרונות ילדות. וויליאם, הארי ודיאנה
זיכרונות ילדות. וויליאם, הארי ודיאנה
זיכרונות ילדות. וויליאם, הארי ודיאנה
(צילום: אינסטגרם )