3 צפייה בגלריה
הנסיך אנדרו
הנסיך אנדרו
הנסיך אנדרו
(צילום: Gettyimage)
חצי שנה לאחר שהוגשה תביעה רשמית נגד הנסיך אנדרו מטעמה של וירג'יניה ג'ופרה, אחת המתלוננות בפרשת ג'פרי אפשטיין, בטענה כי הנסיך הכריח אותה לקיים עמו יחסי מין כשהייתה בת 17, השניים הגיעו להסדר - כך דווח הערב (ג') באתרים מעבר לים.
"וירג'יניה ג'ופרה והנסיך אנדרו הגיעו להסדר מחוץ לכותלי בית המשפט. הנסיך אנדרו מתכוון לתרום תרומה משמעותית לעמותת הצדקה של הגברת ג'ופרה למען תמיכה בזכויות הקורבנות", כך נכתב במסמכים שהוגשו לבית המשפט. הסכום המדויק טרם פורסם.
"הנסיך אנדרו מעולם לא התכוון להשמיץ את הגברת ג'ופרה והוא מבין שסבלה - הן כקורבן להתעללות והן כתוצאה ממתקפות ציבוריות לא הוגנות. זה ידוע לכל שג'פרי אפשטיין סחר באינספור נערות צעירות במשך שנים רבות. הנסיך אנדרו מתחרט על הקשר שלו עם אפשטיין ומשבח את אומץ ליבה של גברת ג'ופרה. הנסיך מתחייב להפגין את חרטתו על הקשר עם אפשטיין על ידי תמיכה במאבק נגד סחר במין ותמיכה בנפגעות". מקורב לנסיך אמר ל"מייל אונליין" כי לא תינתן הצהרה נוספת מלבד זו שנכתבה במסמכי בית המשפט.
3 צפייה בגלריה
וירג'יניה ג'ופרה
וירג'יניה ג'ופרה
וירג'יניה ג'ופרה
(צילום: AP)
נזכיר כי בחודש אוגוסט האחרון הגישה ג'ופרה תביעה לבית המשפט במנהטן ודרשה פיצויים מהנסיך אנדרו, שלדבריה הכריח אותה לקיים עמו יחסי מין בניגוד לרצונה כשהיא רק בת 17. לטענתה, הנסיך ידע שהיא קטינה כשכפה את עצמו עליה במספר הזדמנויות שונות באחוזה של אפשטיין, שמאז הספיק לשים קץ לחייו ,בניו יורק. "עושרו, כוחו, מעמדו וקשריו של הנסיך אנדרו אפשרו לו להתעלל בנערה מפוחדת ופגיעה שאיש לא הגן עליה. היה צריך להעמיד אותו לדין על מעשיו כבר מזמן", נכתב בתביעה.
בחודש ינואר האחרון, יום לאחר שבית משפט סירב לבטל את התביעה האזרחית שבה הוא מואשם בתקיפה מינית, הודיע ארמון בקינגהאם כי הנסיך יחזיר לאמו, המלכה אליזבת, את תאריו הצבאיים. "דוכס יורק ימשיך שלא לקחת על עצמו אף תפקיד ציבורי וימשיך להגן על עצמו בתיק הזה כאזרח פרטי", נמסר עוד בהודעה שפרסם ארמון בקינגהאם.
מקור מהארמון סיפר לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי בין היתר, המשמעות היא שהנסיך לא יכונה יותר "הוד מעלתו" ותפקידיו המלכותיים יעברו לשאר בני המשפחה".
3 צפייה בגלריה
הנסיך אנדרו, המלכה אליזבת ויורש העצר - הנסיך צ'רלס
הנסיך אנדרו, המלכה אליזבת ויורש העצר - הנסיך צ'רלס
הנסיך אנדרו, המלכה אליזבת ויורש העצר - הנסיך צ'רלס
(צילום: Gettyimage)