3 צפייה בגלריה
עוד פרס לאוסף. הנסיך הארי ומייגן מרקל
עוד פרס לאוסף. הנסיך הארי ומייגן מרקל
עוד פרס לאוסף. הנסיך הארי ומייגן מרקל
(צילום: רויטרס)
הנסיך הארי ומייגן מרקל יכולים להוסיף לרזומה שלהם הישג חדש: בסוף השבוע האחרון הגיעו השניים לטקס פרסי NAACP - ארגון זכויות אדם אזרחי למען אפרו-אמריקאים, שם קיבלו את פרס נשיא העמותה כהוקרה על תרומתם ועל השירות הציבורי. את הפרס קיבלו עבור קרן ארצ'וול, אותה הקימו בשנת 2020 על מנת לסייע בהתמודדות עם נגיף הקורונה וכמו כן מיקדו את מלוא תשומת הלב בסיוע לתנועת Black Lives Matter. בעבר זכו בפרס החשוב שמות גדולים בהם מוחמד עלי, ג'סי ג'קסון, לברון ג'יימס וריהאנה.
"תודה על הכבוד הגדול", פתחה מרקל את הנאום המשותף. "זה מעורר השראה לחשוב על המורשת של פרסי התדמית, שהחלה זמן קצר לאחר שחוק זכויות האזרח מ-1964 וחוק זכויות ההצבעה משנת 1965 עברו, והיום אנו יכולים להמשיך את המורשת הזו. אנחנו כל כך נרגשים להיות כאן".
לאחר הפתיח של מרקל הנסיך הארי לקח את המושכות וניצל את הבמה להתייחס לאזרחי אוקראינה הנמצאים בימים אלה תחת מלחמה. "לפני שאתחיל אני רוצה לציין את אזרחי אוקראינה הזקוקים בדחיפות לתמיכה שלנו כקהילה גלובלית. אני גם מודה על הפרס הזה ועל הקהילה הזו שקיבלה אותי בחום. אני חושב שזה בטוח לומר שאני מגיע מרקע שונה מאוד מאשתי המדהימה - ובכל זאת, חיינו התאחדו מסיבה כלשהי. אנחנו חולקים מחויבות ואחריות להילחם בעוולות ובחוסר צדק". ואילו מרקל הוסיפה: "אני גאה שאנחנו עושים את העבודה הזו ביחד".
(צילום: רויטרס)
בהמשך הנאום המשותף דיברה מרקל על המעבר לקליפורניה, זמן קצר לפני הרצח האכזרי של ג'ורג' פלויד, שנחנק למוות על ידי שוטר. "עבור אמריקה השחורה - תשע הדקות ועשרים השניות הללו התעלו על קונספט הזמן. בחודשים לאחר מכן, כשבעלי ואני דיברנו עם קהילת זכויות האזרח, התחייבנו בפני עצמנו ובפני הארגון שלנו להאיר אור על אלה שמתקדמים צדק גזעי. אנו גאים לשתף פעולה עם NAACP ועם כל אחד מכם. תודה על הכבוד המדהים הזה".
3 צפייה בגלריה
הנסיך הארי מייגן מרקל
הנסיך הארי מייגן מרקל
הנסיך הארי מייגן מרקל
(צילום: רויטרס)
ונחזור להזדהות עם אזרחי אוקראינה - ביום חמישי האחרון פרסמו הדוכסים מסאסקס הצהרת תמיכה באתר Archewell וגינו בתוקף את הפלישה הרוסית: "הנסיך הארי ומייגן, הדוכס והדוכסית מסאסקס, וכולנו בארצ'וול עומדים לצד תושבי אוקראינה נגד הפרה זו של החוק הבינלאומי וההומניטרי ומעודדים את הקהילה העולמית ומנהיגיה לעשות את אותו הדבר".
שעות ספורות לאחר שפורסמה תמיכתם של הדוכסים מסאסקס, גם הנסיך וויליאם ואשתו, הדוכסית קייט מידלטון, הביעו את תמיכתם בעם האוקראיני: "באוקטובר 2020 הייתה לנו הזכות לפגוש את הנשיא וולודימיר זלנסקי והגברת הראשונה כדי ללמוד על התקווה והאופטימיות שלהם לעתיד אוקראינה. היום אנו עומדים לצד הנשיא וכל אזרחי אוקראינה כשהם נלחמים באומץ למען העתיד הזה". נזכיר כי בני המלוכה לא נוהגים להביע את עמדתם הפוליטית והצהרה זו של וויליאם וקייט בהחלט יוצאת דופן ואף נדירה. אנחנו לא בטוחים שאליזבת תאהב את זה, רק אומרים.
3 צפייה בגלריה
מתעניינים בפוליטיקה? קייט מידלטון והנסיך וויליאם
מתעניינים בפוליטיקה? קייט מידלטון והנסיך וויליאם
מתעניינים בפוליטיקה? קייט מידלטון והנסיך וויליאם
(צילום: אינסטגרם)