רכילות+
פרויקט חג

הכוכב הבא: מצעד הצעירים המבטיחים של הביצה

ביכורים 2014: כמו בכל שנה, גם הפעם, בחר מגזין "פנאי פלוס" את 12 הבטחות השנה בעולם הבידור. אז נכון, השמות שלהם עדיין לא אומרים לכם יותר מדי אבל תתחילו לשנן: אייל שיקרצי, ליהי קורנובסקי, גל אמיתי, יונתן בשן ושני קליין

אייל שיקרצי, 17, שחקן

תאמינו או לא, אבל אייל שיקרצי, אביר זגורי הערס מ"זגורי אימפריה", דווקא חולם לפתוח מסעדה יפנית

 

 

ילדות צעירות מחמיאות לי באינסטגרם ובפייסבוק. אייל שיקרצי (צילום: זיו שדה)
ילדות צעירות מחמיאות לי באינסטגרם ובפייסבוק. אייל שיקרציצילום: זיו שדה

 

אם לשפוט על פי הקול שלו, אייל שיקרצי נשמע כמו ילד חמוד וטוב לב, מספיק כדי לגרום לפרנויה קלה שמובילה אותי לוודא פעמיים כי אכן מדובר באותו בחור שמשחק את אביר זגורי, הערס המקלל, אדום השיער וגונב ההצגה ב"זגורי אימפריה", שעשתה שמות ב־HOT. "הדמות שלי היא ילד בעייתי, שובב, חרמן, מניפולטיבי", מסביר שיקרצי, "ויש בי קצת מכל הדברים האלה, אבל קצת, כי הוא אוהב כדורגל, ואני אוהב כדורסל".

זה התפקיד הראשון של שיקרצי בן ה־17, שבהחלט נראה צעיר מגילו ומדבר על תפקיד הפריצה שלו בהתלהבות בלתי מוסתרת: "אנשים אוהבים את אביר. ילדות צעירות מחמיאות לי באינסטגרם ובפייסבוק: 'או מיי גאד, חיים שלי, חתיך שלי'. מסתבר שאני שלהן. אז מקבלים את המחמאות ואומרים תודה". ושיקרצי צריך להתרגל לזה, מאחר ש"זגורי" הפכה ללהיט מאסיבי, תופעה שמחברת בין חובבי "עספור" ובין אלה שדווקא נוהגים לעוף על תוכני פרימיום. קרוס־אובר, קוראים לזה, ועונה שנייה כבר יושבת על המדף.

 

כמישהו חסר ניסיון, איך בכלל הגעת לאודישנים?

"אני במגמת תיאטרון, יש לי סוכנת מגיל 13, ואחרי שנתיים וחצי שהייתי אצלה בלי ללכת לשום אודישן, קיבלתי במייל את התיאור של אביר זגורי ומאוד אהבתי אותו, מאוד התחברתי. הגישה שלי היתה שאין לי מה להפסיד, כי מקסימום אני חוזר לנקודה שבה התחלתי. לא התכוננתי יותר מדי. באתי, אמרתי 'אתן את מה שיש לי', ולמזלי זה הלך טוב".

 

אילו תגובות אתה מקבל ברחוב?

"בצילומים קיבלתי תגובות בעיקר על השיער. אנשים שאלו אם הפועל לקחה בדרבי. אחרי שהסתפרתי, לאנשים לא תמיד נעים לגשת כי הם לא בטוחים שמדובר בי, ואז הם ניגשים לשאול אם זה אני, ואם אני ערס, ואם אני באמת אוהד הפועל באר שבע".

נכון לעכשיו, ולמרות הבאזז האופף אותו, הפנטזיות המקצועיות של שיקרצי לא ממש קיימות. הן מתמקדות בסיום התיכון, צבא, ורק אז הוא מתכוון להחליט אם הקטע של משחק באמת מדבר אליו. "זה מאוד מרתק אותי", הוא אומר, "אבל יש לי עוד זמן להחליט. החלום האמיתי שלי הוא לפתוח מסעדה יפנית, אבל אני צריך לטייל ביפן לפני זה וללמוד להכין סושי. אין לי חלום ספציפי בנוגע למשחק".

 

יש שחקן מסוים שהיית רוצה לשחק איתו?

"אין לי שחקן שאני מעריץ. אחרי שפגשתי את איבגי ואת עוז זהבי, הבנתי שכולם בסך הכל בני אדם. לשחק בחו"ל נשמע יותר מרתק, אבל צריך לעשות הרבה כדי להגיע לשם. אבל אם כבר, הייתי מת לשחק עם רובין וויליאמס. זה יכול להיות מדהים".

 

ליהי קורנובסקי, 21, שחקנית

לפני שפרצה אצל בני התשחורת כתמר ב"יומני החופש הגדול", ליהי קורנובסקי דווקא היתה יותר בעניין של "ריגולטו" מאשר דיסני

 

לא מוכנה לדבר על הדוד המפורסם. ליהי קורונובסקי (צילום: זיו שדה)
לא מוכנה לדבר על הדוד המפורסם. ליהי קורונובסקיצילום: זיו שדה

 

ליהי קורנובסקי בכלל היתה זמרת אופרה לפני שהגיעה, בטעות, לתפקיד תמר ב"יומני החופש הגדול" של ערוץ דיסני ישראל. "זה מילא את רוב החיים שלי עד הצבא, ואפילו התגייסתי כמוזיקאית מצטיינת", היא מספרת. היא גדלה בכפר סבא ולמדה בתלמה ילין, אבל אם תשאלו אותה עכשיו אם היא מתכננת לעבוד על אלבום, היא תיקרע מצחוק, בטח אחרי שמצאה את עצמה עובדת כשחקנית. "האמת, אחרי התיכון היו לי כמה חודשים של חופש ורציתי לעשות כסף לטיול שאחרי צבא וכל החרא הזה", היא מסבירה את השתלשלות העניינים, "שאלתי את החברים התיאטרוניסטים שלי מתלמה ילין והם אמרו לי שעושים כסף בפרסומות, אז כדאי שאשיג סוכנות. עשיתי את זה, הסוכנות שלחה אותי לאודישנים, וככה הגעתי לדיסני והתקבלתי. חוץ מזה, את הקטע של המשחק היה לי גם כשעסקתי באופרה, כי אופרה זה משהו שמחייב תיאטרליות".

 

בקרוב תראו אותה בסדרה "שכונה" של גיורא חמיצר, וגם בתפקיד קטן כליה ב"נצפו אמש", הסדרה המסקרנת בכיכובו של יהודה לוי ב־HOT, שיצרו שירלי מושיוף ותומר שני, ושאמורה לפתוח לה צוהר לעולם שלא כולל רק אפשרויות פסטיגליות.

"זה מרגש, כי זו באמת הפעם ראשונה שלי במשהו שהוא לא לילדים" היא זורחת, "זה אומנם תפקיד קטן, אבל הרגשתי שאני עובדת עם הצוות הכי טוב והכי איכותי שיש".

 

במהלך השיחה מתברר שיש כמה דברים עליהם קורנובסקי לא מוכנה לדבר בכלל, כמו הדוד המאוד מפורסם שלה, אחד מהזמרים המיתולוגיים ביותר בארץ (הבטחנו שלא נגיד!), ואוי ואבוי אם תשאלו אותה על בן הזוג שהכירה על סט "יומני החופש הגדול", יונתן בשן. עליו היא לא מוכנה להסגיר מילה, אפילו לא כמה זמן הם ביחד.

 

מובן לך שככל שתתפרסמו, יציקו לך עם זה יותר.

"לא בא לי שכל המדינה תדע כמה זמן החבר שלי ואני ביחד", היא מרצינה, "אני מאוד אידיאליסטית בקטע הזה. קשה לי עם זה".

בשנה הבאה תמצאו אותה במרכז הבין תחומי, לומדת מינהל עסקים. ״כבר המון זמן שאני רוצה להתחיל ללמוד, אני רוצה שתהיה לי מסגרת. בכלל, אני אוהבת מסגרות, ואני רוצה להרחיב את הידע שלי על דברים שאני לא מבינה בהם".

 

אז למה לא פשוט ללמוד משחק?

"כבוגרת תלמה ילין, בית ספר לאמנויות, כבר חוויתי אמנות מכל כיוון. זו מסגרת מאוד נוקשה של ארבע שנים, ואני מרגישה שעכשיו בא לי לשנות פאזה, לראות דברים אחרים, לחוות דברים אחרים. גם אין לי תוכניות לגבי המשחק. נראה מה יהיה, אני זורמת. לאט לאט". 

 

גל אמיתי, 27, שחקן

גל אמיתי משיג תפקידים כשהוא מטייל עם הכלב ויודע שאדם צריך לקדם את עצמו גם בלי קשר להיותו הבויפרנד של אגם רודברג

 

לא רק החבר של אגם רודברג. גל אמיתי (צילום: זיו שדה)
לא רק החבר של אגם רודברג. גל אמיתיצילום: זיו שדה

גל אמיתי עבר הרבה עד שנהיה החבר החתיך של אגם רודברג ושחקן מבטיח בזכות עצמו. הוא גדל בדרום אפריקה, ועלה לארץ בגיל 7, היישר לעומר שבדרום. בתיכון בחר במגמת תיאטרון, בשל מה שחייבת להיות הסיבה הפרוזאית והמושלמת ביותר בהיסטוריה של העולם: "היו מלא בנות שם וכולם קיבלו 100". אה, ואז הוא פשט את הרגל באנגליה בגיל 23.

 

אוי ואבוי, מה קרה?

"עזבי, זה סיפור עצוב. השורה התחתונה היא שזה קרה באנגליה עם שתי עגלות של מוצרי ים המלח. עכשיו הכל בסדר עם העו"ש".

איכשהו, למרות שהעיפו אותו מכמה בתי ספר (ואפילו מפנימייה צבאית!), אמיתי מצא את עצמו לומד משחק בסטודיו של יורם לווינשטיין, ובהמשך גם עם מה שהולך ומלבלב בימים אלו לכדי קריירת משחק מבטיחה ביותר. בין פרויקט לפרויקט, הגיעה גם הוראת תיאטרון בבתי ספר בדרום. ״אני מלמד אותם את המילה 'במאי'", הוא מספר, "הם לא מכירים את המילה הזאת. את יודעת, המחנכת שלי פגשה אותי במקיף עומר לא מזמן, והיא כמעט התעלפה כששמעה שאני מורה״.

 

למה? היית שובב במיוחד?

"הייתי תלמיד לא טוב. הייתי נורא".

 

מה עשית?

"הייתי ילד חרא, נו, בואי נשאיר את זה שם. אני לא דוגמה טובה. עכשיו אני יכול להגיד שאני מורה ואני נהנה מכל רגע".

וכן, הוא שחקן עסוק מאז שסיים את לימודי המשחק לפני חצי שנה. הוא השתתף בעונה השנייה של "הומלנד" ("עזבי, אין מצב שתוכלי לראות אותי שם, הופעתי לחצי שנייה"), ובספטמבר הקרוב תראו אותו ב"משפחה טובה", הסדרה החדשה של איתן פוקס ואיתי סגל, ובקרוב גם בהפקה משותפת של הקאמרי ותיאטרון חיפה למחזה זוכה טוני, "וניה וסוניה ומאשה וספייק", תפקיד שהשיג במהלך טיול עם הכלב. ״הבמאי משה נאור שכן שלי", הוא מסביר, "וידעתי שעושים אודישנים, אז פשוט ניגשתי אליו וביקשתי אודישן״.

 

אמביציה בריאה. תגיד, החברה המפורסמת היא יתרון או חיסרון?

"גם וגם. זה מגניב, כיף, אבל אי אפשר ללכת לקניון או לים בשבתות. בכל מקרה, אף אחד לא יתן לי תפקיד כי אני חבר של אגם".

 

נראה אתכם עובדים יחד?

"אנחנו הכי לא דביקים שיש, אבל אנחנו חברים מאוד טובים ואני אוהב אותה בכל ליבי. ככה התחלנו, עבדנו יחד בסטודיו, כל הזמן ליהקו אותנו ביחד. אבל עכשיו לעבוד ביחד? לא יודע, יש כל כך הרבה אנשים לעבוד איתם, אז למה דווקא ביחד? אבל אפשר לעבוד ביחד. אני מאמין שזה יקרה. בהחלט".

 

יונתן בשן, 24, שחקן

עם תפקיד בסדרת נעורים חדשה ומבטיחה וזוגיות מלבלבת עם ליהי קורנובסקי, יונתן בשן לגמרי מאיים להפוך ליון תומרקין הבא

 

ההורים מגזימים לחלוטין. יונתן בשן (צילום: זיו שדה)
ההורים מגזימים לחלוטין. יונתן בשןצילום: זיו שדה

 

תכירו: זה יונתן בשן, שחקן, יזם, חתיך במשרה מלאה, כוכב נוער בהתהוות וגר בתל אביב. איפה בתל אביב? אז זהו, שהוא מעדיף לא לדבר על זה. "הסטיגמה הזאת ליוותה אותי כל השירות הצבאי שלי כמפקד מחלקה בחרוב", הוא מספר קצת אחרי שהוא מסגיר את המיקום הספציפי. כי בשן, שהאחים הקטנים שלכם מכירים כאדם מ"יומני החופש הגדול" ובקרוב גם בסדרת הנעורים "שוברי גלים" (שתעלה ב־yes לקראת סוף החודש), גדל ברמת אביב ג'. "בכל שיחת חולין שאלו מאיפה אני, תמיד עניתי שמתל אביב, ותמיד שאלו 'מאיפה בתל אביב'. 'צפון תל אביב', עניתי, ואז הגיע 'איפה בצפון תל אביב?'. אז נו, אני מרמת אביב ג', שיהיה".

 

אז הסטיגמה על רמת אביב ג' רחוקה מהמציאות?

"כן. לא שיש לי תלונות, כן? אבל אין לי בית גדול או פנטהאוז".

אבל גם בלי פנטהאוז, לגמרי נראה שיש במה לקנא. אחרי ארבע שנים בצה"ל וטיול קצר באירופה, נשלח על ידי סוכנו לקורס משחק מול מצלמה, ואחר כך נחת ב"יומני החופש הגדול", שם הכיר את בת זוגו ליהי קורנובסקי (שמשחקת שם את תמר ומופיעה גם היא בפרויקט חגיגי ומופלא זה). אז גם הכיר לראשונה את תופעת ההערצה בקרב קהל היעד המתהווה שלו, זו שרק הולכת להחמיר - וכנראה, על פי כל מיני דברים שאנחנו שומעים פה, גם עלולה להגיע לממדים של "החממה", "גאליס" ודומותיהן - כשתעלה בקיץ "שוברי גלים", שבה הוא הולך לככב באחד מהתפקידים הראשיים בסיפור על צעירים חובבי גלישה לצד, בין היתר, יאנה יוסף.

 

נו, איך התחושה להיות יון תומרקין בהתהוות?

"תראי, זה מלטף את האגו. אני מאוד אוהב ילדים וכל פעם שהם מגיעים, אני מצטלם וחותם בשמחה. אבל באיזשהו שלב זה נהיה קשה, בעיקר כשיש הורים בסיפור, כי הם פשוט מגזימים לחלוטין. מבחינתם אני חייב לעצור את כל מה שאני עושה ולהצטלם עם הבן שלהם, גם אם אני באמצע ארוחה, כי ככה הם החליטו. פיזית, בכוח, הם קצת כופים את עצמם".

אבל מעבר לפאן, תפקידי המשחק - ובעיקר התפקיד ב"יומני החופש הגדול" - גם קצת קלקלו לו את התוכניות לטיול של אחרי צבא. "היה לי כבר כרטיס לדרום אמריקה", הוא מקונן, "ונאלצתי לדחות פעמיים. אני מקווה לעשות את הגרסה המקוצרת שלו ביולי עם החברה ועוד כמה חברים".

 

וחוץ מזה, יש עוד תוכניות?

"אני לא יודע, אני בן אדם לא צפוי. כל שבוע יש לי קריזה אחרת ובא לי משהו אחר, כשיש לי זמן אני גם מתחזק את התחביבים שלי. אני מתעסק בהרבה דברים במקביל. עכשיו אני עובד על עוד עונה של 'שוברי גלים', יש לי גם סטארט־אפ שהקמתי עם חברים ואני מקווה שבקרוב תצא לאור. נראה לי שזה מספיק בשביל שנת 2014, לא?".

 

שני קליין, 29, שחקנית

שני קליין צרחה כשגילתה כי זכתה באחד מהתפקידים הראשיים בסרט "אפס ביחסי אנוש", וכפי שהתברר בדיעבד, הכי בצדק

 

100 בבחירת תפקידים. שני קליין (צילום: זיו שדה)
100 בבחירת תפקידים. שני קלייןצילום: זיו שדה

 

כששני קליין הגיעה ביחד עם הצוות של הסרט שבו שיחקה, "אפס ביחסי אנוש", לפסטיבל טרייבקה בניו יורק, היא לא ידעה שבאחת ההקרנות נמצא השחקן החביב עליה, ג'ף גולדבלום ("פארק היורה", "הזבוב"). הסרט, בבימויה של טליה לביא, זכה בפרס הסרט העלילתי הטוב ביותר, וגולדבלום נשאר אחרי סוף ההקרנה, לסשן השאלות והתשובות. "הוא הראשון שהרים את היד כדי לשאול שאלה", נזכרת קליין, שמגלמת את רמה המפקדת בסרט שזכה לשבחים רבים, "אבל מאחוריו היה זרקור שהאיר עלינו ולא זיהינו שזה הוא. ופתאום בסוף הוא ניגש אלינו ואמר שהוא כל כך אהב את הסרט ושמח להכיר אותנו. התרגשנו נורא".

"אפס ביחסי אנוש" הוא התפקיד הראשון הגדול של קליין מאז סיימה את לימודיה בסטודיו למשחק של יורם לווינשטיין, פריצה של ממש. עד כה היא שיחקה בתפקידים קטנים בסדרות "רמזור", "לא הבטחתי לך", "בתולות" ו"זנזורי", בסרטים "ההר" ו"ערבים רוקדים" (שעתיד לפתוח את פסטיבל הקולנוע הקרוב בירושלים ועובד מספרו של סייד קשוע), ובקליפ לשיר של שון גיטלמן הזאטוט שכבר זכה ל־3 ומשהו מיליון צפיות, תאמינו או לא ("משם מזהים אותי הכי הרבה"), והפרויקטים העתידיים שלה כוללים פיילוט שנכתב עבורה וסרט של הבמאי יריב מוזר, שבו יש לה תפקיד. "רוב הדברים שעשיתי הם קומיים", היא אומרת, "שזה מה שאני הכי אוהבת לעשות. מהרגע ששמעתי על האודישנים ל'אפס ביחסי אנוש', התבייתתי על התפקיד כי ידעתי שהוא שלי".

 

איך הקהל האמריקאי הגיב לסרט הצה"לי?

"האמריקאים מאוד אהבו את הסרט, אבל מדובר על קצינות שלישות בצה"ל, ולא היה ברור לנו אם הם יבינו את הרעיון. בסוף אחת ההקרנות אני שומעת אשה שאומרת לחברה שלה, 'אני לא מבינה למה הקצינה לא התפטרה'".

 

איך הגבת כשקיבלת את ההודעה אחרי האודישן?

"ארבעה חודשים חיכיתי לאודישן הזה. קיבלתי את ההודעה רק אחרי הרבה זמן, כשהייתי בטיול באיטליה עם המשפחה. חיים שרגא, הסוכן שלי, שלח לי הודעה שהוא רוצה לדבר איתי, והייתי בטוחה שהוא יגיד שלא התקבלתי, אז ניסיתי להתחמק מהשיחה, אבל הוא התעקש. כשהוא התקשר הוא שאל כל מיני דברים לא ברורים, כמו 'את יודעת לצרוח?', ואני חשבתי שהוא מתכוון לאודישן שצרחתי שם ואולי בגלל זה לא התקבלתי. ואז הוא אמר לי שאני בפנים, והתחלתי לצרוח בטירוף. צחקנו על המזל שלי, שקיבלתי את התפקיד, אבל בטח המטוס יתרסק בדרך חזרה לארץ".

 

>> המשך הכתבה בגיליון "פנאי פלוס" של השבוע, שם תמצאו את: אושרת אינגדשט, דיקלה זקס, תאופיק ברהום ורננה נאמן.

>> ואת עופר חיון, אלמה דישי וניבר מדר תוכלו למצוא כאן.

 

 

 

תגובות לכתבה
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018