ריחו"ל
בנו של השחקן ריצ'רד דרייפוס: קווין ספייסי תקף אותי מינית
הארי דרייפוס סיפר שכשהיה בן 18 הגיע עם אביו לדירתו של ספייסי כדי לערוך חזרות למחזה והותקף על ידי כוכב "בית הקלפים" כשאביו נכח בחדר. "הוא הניח את ידו על ירכי והתקדם לכיוון המפשעה"

היה בכיתה י"ב כשהותקף. הארי דרייפוס
היה בכיתה י"ב כשהותקף. הארי דרייפוס

 

הארי דרייפוס, בנו של השחקן זוכה האוסקר ריצ'רד דרייפוס, כתב מאמר לאתר BuzzFeed וסיפר שנפל קורבן לתקיפה מינית מצד קווין ספייסי כשהיה בן 18. התקרית התרחשה ב-2008, כשדרייפוס הבן הגיע ללונדון כדי לבלות את חופשת חג המולד עם אביו, שעבד על הצגה עם ספייסי. השניים הגיעו לביתו של כוכב "בית הקלפים" כדי להתאמן על קריאת השורות, ואז אירעה התקיפה. "בזמן ששורות אלה נכתבות, יותר מעשרה גברים סיפרו שהותקפו, בהם השחקן אנתוני ראפ. כל הסיפורים מצביעים על דפוס חוזר. קווין ספייסי הוא טורף מיני", כתב דרייפוס.

 

"התרגשתי מאוד לפגוש את קווין וחששתי שהוא יהיה כמו הדמויות שהוא משחק: קר, מנוכר ומחושב. בפעם הראשונה שבה נפגשנו, החששות שלי נעלמו כלא

היו. הוא חייך בחמימות ונתן לי חיבוק. הלב שלי נמס וחשבתי לעצמי, 'הוא כל כך נחמד'. אחרי כמה ימים אבי ואני הלכנו לבית של קווין כדי שהם יוכלו להתאמן על התסריט של ההצגה. עמדנו במטבח וכשאבא שלי הלך לשירותים, ספייסי עמד לידי ושאל איך עובר עליי חג המולד. אמרתי לו שהוא לא טוב ושאני ביישן ולא מעז לשוחח עם אנשים שאני לא מכיר. הוא לקח את ידי, שילב את אצבעותיו באצבעותיי ואמר לי לא להיות ביישן. המשכתי לחשוב שהוא אדם נחמד".

 

דפוס חוזר. קווין ספייסי (gettyimages)
דפוס חוזר. קווין ספייסיgettyimages

 

בהמשך הערב, מתאר דרייפוס, הסלימה ההתנהגות של ספייסי. "עברנו לסלון וקווין נתן גם לי תסריט. אבי הקריא את התפקיד שהוא גילם בהצגה ואני הקראתי את התפקיד של אשתו. חשבתי שזה מדהים, אני זוכה לשחק בנוכחות אחד ממושאי ההערצה הגדולים ביותר שלי. ישבתי על הספה וקווין ישב קרוב אליי. אחרי כמה דקות הוא הניח את היד שלו על הירך שלי, והתחלתי לחשוד. לקח לי הרבה זמן לחשוד כי לא עלה בדעתי שהוא מעוניין בי בכזו צורה. הוא היה גבר מבוגר, גיבור שלי, הבוס של  אבא שלי. קמתי ועברתי לשבת בצד השני של הספה. קווין קם גם הוא ועבר לשבת לידי.

 

"אבא שלי לא שם לב למה שקורה כיוון שהיה מרוכז בקריאת התסריט. קמתי שוב ועברתי חזרה למקום המקורי שלי על הספה כי לוודא שקווין יבין את הרמז. הנחתי את כפות הידיים על הירכיים, אבל הוא חזר לשבת לידי והצליח להשחיל את ידו בין הרגליים שלי. לא רציתי לגרום לריב בינו ובין אבא שלי, אז לא אמרתי כלום. העבודה הזו הייתה חשובה מאוד לאבא שלי, וקווין היה הבוס שלו. ואז זה קרה, ונמשך בערך 20 שניות. ספייסי טיפס עם היד שלו במעלה הירך שלי, סנטימטר אחר סנטימטר, לכיוון המפשעה שלי. הוא סיים את המסע שלו וחפן אותי. הבטתי בעיניו, ניסיתי לסמן לו בלי למשוך את תשומת הלב של אבי. חשבתי שאני מגן עליו ועל הקריירה שלו".

 

אב גאה. ריצ'ארד דרייפוס (gettyimages)
אב גאה. ריצ'ארד דרייפוסgettyimages

 

ריצ'רד דרייפוס, אביו של הארי, לא היה מודע למעשה הנורא שביצע ספייסי בבנו לפני תשע שנים וגילה זאת יחד עם שאר העולם כשקרא את המאמר של הארי. האב הגאה מיהר לצייץ בחשבון הטוויטר שלו ולהביע תמיכה בבנו. "אני אוהב את הבן שלי יותר משאוכל להביע במילים. ואני כל כך גאה בו עכשיו".

 

בסוף השבוע האחרון סיפרו שמונה אנשי צוות שעבדו עם ספייסי על הסט של הסדרה "בית הקלפים" שנפלו קורבן להטרדות מצידו. גבר בריטי סיפר שהתעורר במיטתו של השחקן כשהוא מבצע בו מעשה מגונה. משטרת לונדון הודיעה שנפתחה חקירה בעניין ודובריו של השחקן הודיעו שהוא פונה לעזרה וטיפול.

 

הציוץ המרגש
הציוץ המרגש

 

 

תגובות לכתבה
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
ספיישל
הדגמים המנצחים של 2018