ריחו"ל

בלה חדיד: "הכאב של העם הפלסטיני גורם לי לבכות"

הדוגמנית התייחסה להצהרתו של הנשיא טראמפ שהכריז כי ארצות הברית מכירה בירושלים כבירת ישראל, ויצאה נגד ההחלטה בפוסט נוקב בחשבון האינסטגרם שלה: "היחס להם זוכים פלסטינים אינו הוגן"

דעתנית. בלה חדיד (gettyimages)
דעתנית. בלה חדידgettyimages

 

אמש (ד') הכריז נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שארצות הברית רואה בירושלים את בירת ישראל. ההכרזה גררה תגובות רבות ברחבי העולם, אבל אפילו אנחנו לא ראינו את זה בא מכיוונה של בלה חדיד. הדוגמנית בת ה-21 העלתה פוסט נוקב לחשבון האינסטגרם שלה והסבירה ל-16 מיליון עוקבים מה היא חושבת על ההצהרה. "חיכיתי כדי שאצליח לנסח את זה בצורה מושלמת, אבל הבנתי שאין דרך מושלמת לנסח אי צדק", פתחה וכתבה.

 

"זה יום מאוד עצוב. הצפייה בחדשות ובכאבו של העם הפלסטיני גורם לי לבכות עבור דורות שלמים של פלסטינים. לראות את אבא שלי ובני הדודים שלי מרגישים אותו הדבר עבור האבות הקדמונים שלנו - זה הופך את הטקסט הזה הרבה יותר קשה לכתיבה. ירושלים היא הבית של כל הדתות. עכשיו אני מרגישה שהלכנו חמישה צעדים לאחור בדרך לעולם של שלום. הטיפול בעם הפלסטיני אינו הוגן וחד צדדי, ואסור לנו לתת לזה לעבור לסדר היום. אני עומדת עם הפלסטינים".

 

הפוסט של בלה חדיד
הפוסט של בלה חדיד

 

אין זו הפעם הראשונה שחדיד מביעה דעה נחרצת על המורשת הפלסטינית. בחודש ספטמבר האחרון התראיינה למגזין Harper's Bazaar Arabia וסיפרה על

אביה, מוחמד חדיד, שנולד בנצרת למשפחה מוסלמית. "אבא שלי היה פליט שהגיע מפלסטין לאמריקה כשהיה תינוק. למזלנו הוא הצליח להגיע אבל זה היה מאוד קשה והיום זה קשה פי מאה". עוד היא הוסיפה: "זה מעציב אותי שהעצמאות נלקחת מהמון אנשים והם לא יכולים להעניק חיים חדשים וטובים יותר למשפחות ולילדים שלהם. זה משגע אותי שבנאדם אחד יכול להחליט אם יהיו או לא יהיו לך חיים טובים". אז לא נראה אותך מצטלמת במנהרת הכותל בקרוב?

 

בלה ומוחמד חדיד (אינסטגרם)
בלה ומוחמד חדיד

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018