ריחו"ל

אלוהים אחרים: הסלבס שהמירו את דתם

שינייד אוקונור זנחה את הנצרות לטובת האיסלאם ומבקשת שתקראו לה שוהאדה, אבל היא ממש לא המפורסמת היחידה שבחרה דת חדשה בתקווה לחיים טובים יותר (או לפחות כדי להתחתן). אז מי הסלבס שהמירו את דתם, ולמה?

פעם שינייד אוקונור, היום שוהאדה דאוויט (צילום: טוויטר)
פעם שינייד אוקונור, היום שוהאדה דאוויטצילום: טוויטר
 

 

השבוע כולנו פערנו פה בתדהמה כשגילינו שהזמרת המעורערת שינייד אוקונור בת ה-51 החליטה להמיר את דתה ולהתאסלם. אגב, מעכשיו תקראו לה שוהאדה דאוויט. כידוע, אוקונור סובלת כבר שנים מהפרעה דו קוטבית ומדיכאון, עברה מספר התמוטטויות עצבים, ניסתה לשים קץ לחייה, אישפזה את עצמהשלחה הודעות זימה לקומיקאי ראסל ברנד וקראה למיילי סיירוס "זונה". אולי עכשיו, כשהיא מצאה משמעות באיסלאם, היא תמצא רוגע נפשי.

 

כמחווה לאוקונור החלטנו לבדוק איזה עוד כוכבים בהוליווד המירו את דתם, בין אם עבור אהבה חדשה ובין אם בכפייה. מג'וליה רוברטס ועד בוב דילן, בואו נתפלל.

 

סאב קוץ' מילגה: ג'וליה רוברטס

נמסטה. ג'וליה רוברטס (צילום: Gettyimages)
נמסטה. ג'וליה רוברטסצילום: Gettyimages

 

נפתח עם האישה הכי יפה בעולם, השחקנית ג'וליה רוברטס (51), שבשנת 2010 החליטה שהיא רוצה להמיר את דתה ולאמץ את ההינדואיזם. ביי ביי נצרות. השינוי הגיע לאחר שרוברטס שהתה בהודו בזמן הצילומים לסרט "לאכול, להתפלל, לאהוב".

 

בריאיון שהעניקה למגזין "הינדו", המגזין המוביל ביותר בהודו, סיפרה על ההחלטה שלה וענתה לכל הציניקנים והמצקצקים. "אנחנו חולקים את אותו חלום של שלום ושלוות נפש", אמרה השחקנית, והוסיפה: "אין לי שום כוונה לפגוע בדתות אחרות. אני לא מאמינה בהשוואות בין דתות או בני אדם, זה משהו מאוד מרושע לעשות. ההינדואיזם נותנת לי סיפוק רוחני ואני מאושרת". אוקיי, חברה, מה שעושה לך טוב.

 

עובדת בונוס: אביה של רוברטס היה בפטיסט, אמה קתולית ולה יש חלום אחד והוא "לחזור להודו, הארץ הקדושה".

 

מלכת אסתר: מדונה

בת ישראל. מדונה (צילום: Gettyimages)
בת ישראל. מדונהצילום: Gettyimages

 

המלכה האם, מדונה (60), נולדה וגדלה כילדה קתולית מאמינה – ואפילו למדה בבית ספר קתולי, ממש לפי הספר. איפשהו, במהלך השנים ועם פרוץ הקריירה המגה מרשימה של המלכה, מדונה התרחקה מהדת, דיללה את ביקוריה בכנסייה ובהמשך אימצה תחביב חדש והתחילה להתעניין בעולם הקבלה.

 

השנה הייתה 1996, מדונה, שבדיוק הפכה לאימא צעירה, סיפרה כי לידתה של לורדס (22) הפכה אותה לרוחנית ומאמינה. ואם חשבתם שזה נגמר בתורת הקבלה ואימוץ כמה מנטרות לחיים אז לא – מדונה החליטה שהיא לוקחת את זה צעד אחד קדימה וביוני 2004 החליטה להוסיף את השם אסתר. שם יהודי כשר. הרעיון לשנות את השם הגיע במהלך לימודי הקבלה אצל הרב ברג בלוס אנג'לס. מדונה אפילו הרחיקה וביקשה שמאותו רגע יקראו לה רק אסתר – מיותר לציין שזה לא תפס, כן?

 

עובדת בונוס: לבתה המאומצת של מדונה (AKA אסתר) קוראים גם כן, אסתר. צירוף מקרים?

 

אהלן וסהלן: מייקל ג'קסון

מרחבא! מייקל ג'קסון (צילום: Gettyimages)
מרחבא! מייקל ג'קסוןצילום: Gettyimages
 

 

טוב, זה הרי ברור לגמרי שאם התייחסנו למדונה, מן הראוי שנתייחס למקביל הגברי, מייקל ג'קסון המנוח, הלא הוא מלך הפופ של כל הזמנים. ג'קסון, שחייו היו, איך נאמר את זה יפה, שערורייה אחת גדולה, נולד לקתרין, שהאמינה בארגון המשיחי "עדי יהוה" – שטוען שיש לחזור לאמונותיהם של שליחי ישו במאה הראשונה לספירה - וגידלה את ילדיה על פיו.

 

ג'קסון, שכנראה באיזשהו שלב הבין שעניין "עדי יהוה" הוא מגה מסובך ויש שם כמיליון חוקים הזויים ונהלים שצריך לזכור ולשנן, הבין שזה כבר לא בשבילו ובשנת 2008 החלו לצוץ שמועות על כך שג'קסון החליט להתאסלם. מי שפרסם את השמועה לראשונה היה הצהובון ההולנדי The Sun, אז נכון שג'קסון מעולם לא אישר אבל תודה לאל שלמלך הפופ היו מספיק חברים "טובים" ששמחו לספר כי נכחו בטקס עצמו וזה אכן קרה.

 

עובדת בונוס: אחותו הקטנה של מלך הפופ המנוח, ג'נט ג'קסון (52), הלכה בעקבותיו וכמה שנים לאחר מכן התאסלמה בשביל בעלה. אגב, הגברת לקחה את זה צעד אחד קדימה והחליטה לאמץ את לוק החיג'אב.

 

להתראות ערכים, שלום כת: טום קרוז

היי, סייקו. טום קרוז (צילום: Gettyimages)
היי, סייקו. טום קרוזצילום: Gettyimages

 

ברכות, הגענו ללוני-טון של הוליווד הלוא הוא טום קרוז (56). אתם זוכרים, זה שקופץ על ספות, מתנהג כמטורף ולמעשה אפשר להכריז עליו באופן חד משמעי כסייקו. קרוז, שבשנת 1986 החליט להצטרף לדת (או לכת, תלוי את מי שואלים) הסיינטולוגיה, השקיע את כל כולו, בלנסות לכפות על אחרים להצטרף אליו (באמת, רק תשאלו את דיוויד בקהאם).

 

מי שהחליטה לשים לזה סוף היא אשתו לשעבר של השחקן, קייטי הולמס (39), שהחליטה שהיא לא מוכנה שהאדון המטורלל יכפה את הדת על בתם הקטנה, סורי (12). הפיצוץ הגדול הגיע בשנת 2011, קרוז החליט לשלוח את סורי, שהייתה אז בת 6 בלבד, למחנה אימונים סיינטולוגיה. הולמס הצליחה לחזל"ש את כל הסיפור הזה וברחה עם הילדה, שלפי שמועות מעבר לים לא פגשה את אביה מאז.

 

עובדת בונוס: קרוז טוען שהסיינטולוגיה עזרה לו להתגבר על הדיסלקציה. אחלה, ומה לגבי ההפרעות האחרות?

 

בוקר טוב עולם: אורלנדו בלום

מואר. אורלנדו בלום (צילום: Gettyimages)
מואר. אורלנדו בלוםצילום: Gettyimages

 

השנה הייתה 2004 ולשחקן הלוהט, אורלנדו בלום (41), הייתה הארה. בלום, שגדל כל חייו כאנגליקני (המוסד הנוצרי-תיאולוגי הרשמי של אנגליה) החליט שעבר התעוררות פנימית ושהדבר החשוב ביותר הוא ללמוד את חיי היומיום ו"להשתמש בזה כדלק ואנרגיות שידחפו אותך לחיות חיים גדולים יותר". או בקיצור, הבחור היה סופר משועמם והחליט להמיר את דתו לבודהיזם.

 

בדצמבר 2004 השתתף בלום בטקס דתי במרכז הבודהיסטי הבינלאומי, סוקה גאקאי שבבריטניה, וציין את מחויבותו לאמונה החדשה. בלום הוצג בפני 60 חסידי הדת כשהוא אוחז את ה-"גוהנזון" (ספר התפילה הבודהיסטי) וכך למעשה השתלב באופן רשמי בתנועה. עוברי אורח ברי מזל שעברו באזור סיפרו ל-British Daily Mirror Newspaper כי בלום השתלב היטב עם הבודהיסטים ואף נראה מאושר במיוחד.

 

עובדת בונוס: איך שנגמר הטקס בלום התחיל לחלק חתימות לחסידים. טוב, ככה, זה, סלב נשאר סלב.

 

מזגזגת: שרון סטון

כמה צבעים - זה כואב בעיניים. שרון סטון (צילום: Gettyimages)
כמה צבעים - זה כואב בעיניים. שרון סטוןצילום: Gettyimages
 

 

השחקנית היפה, שרון סטון (60), כנראה קצת התקשתה במהלך חייה באימוץ דת. זאת אומרת, היא אימצה בעברה את הדת-כת הסיינטולוגיה, ממש כמו חברה למקצוע, טום קרוז, אך כשזה התחיל לשעמם אותה אחרי כמה שנים, אז החליטה לפזול לכיוון הבודהיזם.

 

"אני עדיין מאמינה באלוהים", מבהירה סטון בכל הזדמנות שיוצא לה לדבר על זגזוג הדתות, אך השחקנית מסבירה זאת בטענה ש"בודהה הוא לא אלוהים. הבודהיזם זו רק דרך חיים".

 

עובדת בונוס: סטון מאמינה גדולה בקארמה וטוענת שרעידת האדמה הגדולה שהייתה בסין, בשנת 2008, שכתוצאה ממנה נהרגו 68 אלף איש, היא תוצאה של קארמה – זאת לאחר שהסינים התנהגו לא יפה לטיבטים. ובכן, הותרת אותנו חסרי מילים, באמת.

 

בשם האהבה: קרלי קלוס

כדת משה וישראל. קרלי קלוס וג'ושוע קושנר (צילום: אינסטגרם)
כדת משה וישראל. קרלי קלוס וג'ושוע קושנרצילום: אינסטגרם

 

מכירים את זה שאתם פוגשים את אהבת חייכם, ובשנייה הראשונה שאתם רואים אותו אתם יודעים שבשבילו תעשו הכל, גם אם זה אומר להמיר את הדת הנוכחית שלכם ולהחליף את האלוהים שלכם באחד אחר? אז קרלי קלוס (26).

 

דוגמנית העל היפה פגשה את אהבת חייה, איש העסקים ג'ושוע קושנר (אחיו של ג'ארד, שנשוי לאיוונקה טראמפ) אי שם בשנת 2011. קלוס, שהתאהבה עד מעל הראש והבינה מיד שהוא האחד, באותה נשימה הבינה כי תצטרך להמיר את דתה ולהתגייר, ממש כמו גיסתה איוונקה טראמפ בת ה-37 (יעל, בשבילכם), בתו של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ. קלוס החלה את תהליך הגיור, שבסופו נישאה לאהוב ליבה, בחודש אוקטובר האחרון.

 

עובדת בונוס: השניים ערכו טקס מסורתי יהודי ואינטימי. בקיצור, כנראה שהייתה שם שבירת כוס.

 

לא בלי אשתי: בנג'מין מילפייה

התגייר בשביל נטלי. מה עוד אפשר לבקש? בנג'מין מילפייה (gettyimages)
התגייר בשביל נטלי. מה עוד אפשר לבקש? בנג'מין מילפייהgettyimages

 

טוב, זה היה ברור שלא נסתפק רק בקלוס ובטראמפ שהמירו את דתן למען האהבה, בכל זאת, בכל הקשור לרומנטיקה אנחנו תמיד אוהבים לנדב מידע. והפעם, החלטנו לדבר על הנציגות גברית (ונציגות מגה לוהטת, יש לומר) ולתת במה לרקדן והכוריאוגרף בנג'מין מלפייה (41), בעלה של השחקנית נטלי פורטמן (37).

 

מלפייה ופורטמן הכירו על סט הצילומים של הסרט "ברבור שחור". מלפייה ופרטמן התאהבו במהרה. ביוני 2011 נולד בנם הבכור, אלף (7) ושנה לאחר מכן, באוגוסט 2012 השניים נישאו. שנתיים לאחר החתונה, בינואר 2014 הודיע מלפייה שהחליט להמיר את דתו ולהתגייר. אכן, צעד גרנדיוזי למען האהבה. "זה היה לי מאוד חשוב להיות יהודי, בדיוק כמו אשתי המדהימה", סיפר מלפייה בריאיון לעיתון "ידיעות אחרונות" והוסיף כי "התאהב בארץ ישראל". אנחנו בעד ביקור שורשים, רק אומרים.

 

עובדת בונוס: יש להם גם בת בשם עמליה. אנחנו מחכים שהם יבואו לביקור שורשים בירושלים.

 

בן 77 וטרם החליט: בוב דילן

אז מה כתוב לך בתעודת זהות? בוב דילן (צילום: Gettyimages)
אז מה כתוב לך בתעודת זהות? בוב דילןצילום: Gettyimages

 

נסיים עם אגדת הרוק, הזמר הגדול בוב דילן (77), שבזמנו הפנוי, אתם יודעים – כשהוא לא מופיע, כותב או מלחין - מתלבט אם הוא יהודי, נוצרי או שוב יהודי. דילן, זמר אמריקני-יהודי, מנהל מערכת יחסים מורכבת במיוחד עם כל הקשור לדת.

 

הזמר, שנע במהלך שנותיו בין יהדות, הכחשה, נצרות וחסידות, נולד וגדל כרוברט צימרמן, יהודי כשר. בתחילת הקריירה הואשם דילן בכך שהוא מתכחש לדתו היהודית ואף מנסה להסתיר אותה. אך כשהתבגר, ולקראת סוף שנות השישים החל לחקור את שורשיו היהודיים וכשמלאו לו 30 הגיע הזמר לביקור ביזראל, ארץ הקודש – שגרמה לו להתאהב בה ממבט ראשון ודילן אפילו חשב לעבור לגור בקיבוץ.

 

כמה שנים לאחר מכן, ב-1978 התנצר דילן לעיני התקשורת ויצר סערה חדשה. ועד שזו הספיקה להירגע ולהישכח החלה להתרוצץ שמועה חדשה, בשנת 1982, כי דילן חזר ליהדות והחל ללמוד אצל חסידי חב"ד מברוקלין. בשנת 2011 פורסמו תמונות של דילן באתר "דיילי מייל" שם הוא נראה כשהוא יוצא מבית כנסת בלוס אנג'לס. מאז ועד היום הוא שומר על אמונתו הדתית על אש קטנה אבל אנחנו יודעים איפה הלב שלו נמצא באמת.

 

עובדת בונוס: ב-1987 הוא הופיע בתל אביב והצהיר שזו הייתה ההופעה הגרועה ביותר שנתן בחייו. אנחנו מחכים לפיצוי.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018