משב רוח רענן או הוריקן מסוכן: מה עשתה מייגן מרקל לבית המלוכה?

הצהובונים תוקפים אותה, בני המשפחה שונאים אותה, העובדות שלה מתפטרות בזו אחר זו והיא ממשיכה בשלה. האם מייגן מרקל היא פעילה פמיניסטית ודעתנית שמנסה לרענן את הארמון, או אישה קשה ומניפולטיבית ששמה פס על החוקים? תחקיר מלכותי

שנויה במחלוקת. מייגן מרקל (צילום: Gettyimages)
שנויה במחלוקת. מייגן מרקלצילום: Gettyimages

 

"הוריקן מייגן" הוא לא כינוי שניתן לסופה שעומדת להכות בחופיה המזרחיים של ארצות הברית, זה הכינוי שהצהובונים בבריטניה העניקו למייגן מרקל (37), שזורעת הרס וחורבן ברחבי ארמון בקינגהאם. הנזקים שנמדדו עד כה חמורים כמעט כמו אלה שזורע אסון הטבע, ונראה שהממלכה המאוחדת איבדה מאחדותה והפכה לשתי קבוצות מפולגות: אלה שאוהבים את הדוכסית הדעתנית שמעזה לשבור מוסכמות מיושנות, ואלה שבזים לה ורואים בה סכנה מוחשית (ועממית) להמשכיות המונרכיה.

 

כותבת הביוגרפיות המלכותיות, קלאודיה ג'וזף, התייחסה למרקל בריאיון שהעניקה ל-BBC וסיפרה שהרצון לשנות הוא זה שגורם לדוכסית למשוך אליה אש: "מייגן שוברת את החוקים. היא מנסה להתאים את הארמון למאה ה-21 ובמקביל היא מנסה להתרגל לתפקיד החדש שלה. הבעיה אצלה מתחילה בזה שהיא מנסה למצב את עצמה כגלגול החדש של הנסיכה דיאנה. אם אף אחד מהארמון לא יתערב ויסיט ממנה את האש, הסיפור שלה יסתיים בצורה טראגית בדיוק כמו של דיאנה".
 

הטייטל מכובד, השמלה קצת פחות

 

"מייגן הייתה פה" (AP)
"מייגן הייתה פה"AP

השבוע מלאה חצי שנה לחתונה המלכותית, שהפכה את מרקל באופן רשמי לחלק מהמשפחה המפורסמת בעולם (עמך הסליחה, קים קרדשיאן) ונראה שהשחקנית לשעבר לא חיכתה זמן רב לפני שהחלה להפר את הכללים הנוקשים הנהוגים בארמון, ובראשם כללי הלבוש. על פי הקוד הנהוג, לנשים ממשפחת המלוכה אסור לחשוף כתפיים והן חייבות ללבוש גרבוני ניילון מתחת לשמלות וחצאיות, שצריכות להגיע לאורך הברך. בנוסף, הן יכולות להשתמש בלק אדום או בגוונים טבעיים בלבד, ממש כמו בצבא. "המלכה רואה בכללים אלה חשיבות רבה. למייגן הובהר שעליה להתלבש פחות כמו כוכבת הוליוודית ויותר כמו בת אצולה", סיפר מקורב למשפחה ל"דיילי מייל" הבריטי.

 

חרף זאת, טקס פרסי האופנה של בריטניה איפשר לדוכסית, שנמצאת בחודשי היריון מתקדמים, לבטל במחי יד את הכללים הנהוגים כאשר היא מסמנת וי על כל מה שאסור: כתפיים חשופות, רגליים עירומות ולק שחור רחמנא ליצלן. מרקל, שנחשבת לפמיניסטית ומי שפועלת רבות למען שוויון זכויות, לא נותנת לאף אדם לקבוע מה תלבש. מצד שני, כשאת נכנסת למשפחת המלוכה את צריכה לוותר על הרגלים ישנים. אישה שמתלבשת בצורה שהולמת אותה ונוחה לה או גברת שמתריסה נגד החוקים? תחליטו אתם.

 

הלוק השערורייתי מטקס פרסי האופנה של בריטניה (צילום: Gettyimages)
הלוק השערורייתי מטקס פרסי האופנה של בריטניהצילום: Gettyimages

 

האירוע הנוצץ גבה מחיר גם מיחסיה של מרקל עם הדוכסית קמילה, רעייתו של הנסיך צ'ארלס. "קמילה הביטה מהצד על התנהגותה של מייגן כבר זמן רב. היא שמרה על שתיקה, אבל הופעתה של מייגן באירוע האופנה היה הקש ששבר את גב הגמל", חשפו מקורבים לדוכסית מקורנוול. "זו לא רק הגישה שלה שהרגיזה את קמילה, אלא העובדה שהיא עברה שוב על הכללים המלכותיים וחשבה שתוכל להתחמק מזה. היא צריכה להפגין קצת יותר כבוד ולהתנהג בצורה קלאסית יותר, כפי שמצופה ממנה. קמילה חושבת שמייגן ממיטה בושה על המשפחה, והיא מוכנה לצאת למלחמה".

 

המתיחות על רקע המלתחה נמשכת כבר מספר חודשים: בקיץ האחרון מרקל והמלכה אליזבת' נסעו יחד לחנוך גשר חדש בצ'שייר. מייגן נדרשה לחבוש כובע לכבוד המאורע החגיגי, אולם סירבה לעשות זאת. המלכה, שחבשה כובע, הבהירה לחברה החדשה במשפחה שעליה ליישר קו. כפי שניתן לנחש - זה לא קרה.

 

גברת, איפה הכובע שלך? מרקל והמלכה אליזבת' (gettyimages)
גברת, איפה הכובע שלך? מרקל והמלכה אליזבת'gettyimages

 

מי הבוס?

לא מוקדם מכדי להשליך נעליים על עובדות? (AP)
לא מוקדם מכדי להשליך נעליים על עובדות?AP

 

בחודש שעבר הגיעה טלטלה נוספת מכיוונה של הדוכסית: מליסה טואבטי, העוזרת האישית ומי שהייתה אחראית על לוח הזמנים של מרקל, התפטרה ממשרתה אחרי חצי שנה בלבד. רבים בממלכה תהו מה גרם לטואבטי לעזוב משרה כה נחשקת בתוך שישה חודשים. אם לשפוט לפי מקורבים, שסיפרו כי היא "עזבה את הארמון בדמעות" - הסיבה היא ההוריקן.

 

זמן קצר לאחר מכן, סמנת'ה כהן, שעבדה בארמון ב-17 השנים האחרונות ושימשה כמזכירה של הדוכסית, הגישה גם היא מכתב התפטרות. רק אנחנו מזהים פה דפוס? הארמון הכחיש נמרצות את הדברים, אולם יודעי דבר סיפרו לאתרי רכילות שונים שפשוט בלתי אפשרי לעבוד עם מרקל. מקורב סיפר למירור הבריטי מה עומד מאחורי גל העזיבות: "היא אישה דעתנית מאוד שלא מצליחה להסתגל ובגללה גם הארי החל להתנהג כמו דיקטטור לאחרונה, מה שלא תורם הרבה לאווירה המתוחה ממילא".

 

הארי מאושר שזה משהו (AP)
הארי מאושר שזה משהוAP

 

עוד דווח כי מרקל מתעוררת בשעה חמש בבוקר ומתחילה לשלוח הודעות עם דרישות, רעיונות וטענות לאנשי הצוות שלה, דבר שאליו הם לא רגילים וגורם להם לאי נוחות. הדיילי מייל דיווח שרוב ההודעות נוגעות למהות התפקיד שלה וייצוגו בתקשורת כשבין הכינויים להם זכתה הגברת נמנים: "חולת שליטה", "הדוכסית הקשה" והאהוב עלינו עד כה - "מוניקה וצ'נדלר", על שם הדמויות מהסדרה "חברים", כיוון ש"היא שתלטנית והוא כנוע".

 

"כל המשפחות המאושרות דומות זו לזו. כל משפחה אומללה היא אומללה בדרכה שלה"

 

"אמרתי לך לחייך!" (AP)
"אמרתי לך לחייך!"AP

 

הנסיך הארי תמיד היה קרוב לאחיו, הנסיך וויליאם. הקשר בין השניים התחזק לאחר שאיבדו את אמם, הנסיכה דיאנה, אולם האישה שמנסה לתפוס את מקומה הרחיקה ביניהם. הראשונה שנפגעה מהדוכסית הייתה קייט מידלטון, שעזבה את ההכנות לחתונה בדמעות. המירור דיווח שהריב בין השתיים החל כשנערכו מדידות לשושבינות. מרקל הודיעה בצורה נחרצת שהיא לא אוהבת את איך ששרלוט, בתם בת השלוש של וויליאם וקייט, נראית והאמירה גרמה למידלטון לעזוב את החדר בזעם.

 

במקרה אחר, פנתה מרקל לעובדים של מידלטון ודרשה מהם שימלאו את בקשותיה. "קייט זעמה על מייגן והבהירה לה שהיא לא יכולה לפנות לאנשי הצוות שלה מכיוון שהם העובדים שלה ומקבלים הוראות רק ממנה", סיפר מקור עלום. מקורבים למרקל ניסו לנקות את שמה וטענו שהמתח נובע כיוון ש"יש לה דרישות גבוהות כי היא רגילה לעבוד בסביבה הוליוודית". ואנחנו חשבנו שהדרישות של משפחת המלוכה גבוהות יותר.

 

קרב הדוכסיות הגדול (צילום: Gettyimages)
קרב הדוכסיות הגדולצילום: Gettyimages

 

"המציאות היא שקייט היא אישה שונה לחלוטין ממייגן. היא שקטה, לא מנסה לשנות את המשפחה המלכותית, לא אוהבת את התהילה ומעדיפה להתרחק מאור הזרקורים. הדברים נכונים גם לגבי וויליאם", סיפרה הביוגרפית קלאודיה ג'וזף. הסכסוך בין השתיים גרם לזה שמרקל והארי צפויים לעזוב את דירתם בארמון קנזינגטון, שבו גרו בסמוך לוויל וקייט, והם עתידים לעבור להתגורר בקוטג' בארמון ווינדזור. "זה יעשה רק טוב לכל הצדדים", סיפר מקורב.

 

הצעד הבא בו נקטה מרקל מבורך בעינינו, אולם הוא עלול לגרום לקרע בין האחים להתרחב. מרקל, שדוגלת באורח חיים טבעוני ונחשבת כפעילה למען זכויות בעלי חיים, ביקשה מבעלה שיבריז ממסורת הציד השנתית, אותה מקיימים הגברים של המשפחה ביום שאחרי חג המולד. הארי נעתר לבקשתה ובשבוע הבא אביו, אחיו ואחיינו ג'ורג' (5) צפויים לצאת ולצוד חוגלות אומללות בלעדיו.

 

תנו לחוגלות לחיות! (AP)
תנו לחוגלות לחיות!AP

 

אז נכון, מדובר באקט מזעזע וברברי וראוי שבשנת 2018 הגברים בארמון ימצאו תחביב חדש ופחות מזיק. עם זאת, מקורבים לבית המלוכה חוששים שהדבר ירחיק עוד יותר בין האחים: "וויליאם חושש כיוון שזו דוגמא נוספת לכך שאחיו מתרחק מהמשפחה בגלל אשתו. הארי תמיד אהב לצוד וזו הייתה הזדמנות נהדרת עבורו ועבור וויליאם לבלות יחד. כעת נראה שימי הירי של הארי הסתיימו, זו נקודה נוספת שקישרה בין האחים וכעת היא נעלמה".

 

גבר הולך לאיבוד

 
ואם כבר בנסיך הארי עסקינן, זה הזמן לבדוק מה עבר עליו מאז שהפך לגבר נשוי. מקורביו מוכנים להישבע שהוא גבר אחר לגמרי: הארי אימץ את אורח החיים הטבעוני של מייגן והחל ללבוש בגדים שעשויים מבדים ידידותיים לסביבה. על פי דיווחים שונים, הנסיך הקשיב לזוגתו, שביקשה ממנו להוציא מחייו כל אדם שעלול להשפיע עליו לרעה וזה כלל כמות לא מבוטלת של חברי ילדות, שנפגעו עמוקות מניתוק הקשר. "מאז שהארי נישא, הוא מרוחק יותר", סיפר ארתור אדוארדס, שמצלם את בני המלוכה משנת 1977. "הוא תמיד היה ביחסים מצויינים עם אמצעי התקשורת והיה מעורב במה שקורה. זה נעצר לחלוטין".
 

אז עכשיו כשכל הנתונים בידיכם - הצביעו!

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018