ריחו"ל

בעקבות הבריונות ברשת: כוכבי הוליווד סוגרים את האינסטגרם

פיט דיווידסון, האקס של אריאנה גרנדה, פרסם פוסט מטריד שרמז על כך שהוא רוצה לשים סוף לחייו ומחק את האינסטגרם. היילי בולדווין הכריזה כי הבריונות ברשת גורמת לה להתקפי חרדה ולקחה פסק זמן - והם לא היחידים. מה גורם לכוכבי הוליווד להשבית את הרשתות החברתיות, אחד אחרי השנייה?

רק בריאות. פיט דיווידסון (צילום: Gettyimages)
רק בריאות. פיט דיווידסוןצילום: Gettyimages
 

 

בסוף השבוע האחרון פיט דיווידסון (25), כוכב התוכנית SNL ובעיקר - האקס של אריאנה גרנדה (25), פרסם פוסט מטריד בחשבון הטוויטר שלו, בו הוא רמז לכך שהוא מתכוון לשים קץ לחייו. "אני באמת לא רוצה יותר לחיות על כדור הארץ. אני עושה כל מה שאני יכול כדי להישאר, אבל אין לי מושג כמה זמן אצליח להחזיק מעמד. כל מה שתמיד ניסיתי לעשות זה לעזור לאנשים. תזכרו שאמרתי לכם".

 

בעקבות הפוסט המטריד של דיווידסון, כוכבי הוליווד נחלצו לעזרתו, החל מהראפר Machine Gun, דרך ניקי מינאז' ועד גרנדה, שצייצה בחשבון הטוויטר שלה כי היא "לא הולכת לשום מקום" והוסיפה שהיא יודעת שהוא מוקף בהרבה אנשים אחרים אבל היא עדיין שם בשבילו. דיווידסון, שנכון לרגע זה חי ונושם (טפו טפו חמסה חמסה), החליט לסגור את חשבונות האינסטגרם והטוויטר שלו, תוך כדי שהוא מסביר את חשיבות בריאות הנפש והקושי לדבר על הנושאים האלה.

 

תמיד פה בשבילו. אריאנה גרנדה ודיווידסון (צילום: Mega)
תמיד פה בשבילו. אריאנה גרנדה ודיווידסוןצילום: Mega

 

דיווידסון הוא לא היחיד ש"נשבר" כתוצאה מבריונות ברשת והחליט לקחת פסק זמן מהרשתות בעקבותיה. שבוע קודם לכן הייתה זו הדוגמנית היילי בולדווין (22), אשתו הטרייה של הזמר הקנדי, ג'סטין ביבר (24), שהחליטה לקחת הפסקה מהרשת, הבריונות וכל מה שקורה און ליין. "להתנתק מהאינסטגרם זה הדבר הכי טוב בעולם. בכל פעם כשאני לוקחת הפסקה ממנו אני מרגישה הרבה יותר טוב, הרבה יותר שמחה. אני מרגישה כמו בן אדם. בשנייה שאני חוזרת לשם אני מיד נתקפת חרדות והופכת עצובה".

 

עוד הוסיפה הדוגמנית, ואמרה: "זה קשה להתמקד בעצמך, בבריאות ובבריאות הנפש, כשבכל פעם כשאתה פותח את האינסטגרם מישהו עושה הכל כדי לפגוע בך, במערכת היחסים שלך, בעבודה שלך או למעשה בכל דבר טוב וחיובי בחיים שלך. אני פשוט לא מאמינה שאנחנו אמורים לחיות חיים שלמים שבהם כל אחד יוכל להביע את דעתו בצורה כל כך פוגענית - בטח כשאין להם שום קשר לחיים האישיים והפרטיים שלנו".

 

בולדווין סיכמה את דבריה ואמרה: "אנחנו מוכרחים לקחת צעד אחורה כדי להבין שאנחנו צריכים להביע יותר אהבה ולעודד זה את זה במקום לפגוע, להוריד ולשפוט אנשים אחרים. יש מספיק שנאה, כאב ועצב בעולם הזה, הדבר האחרון שאנחנו צריכים זה עוד שליליות, שנאה והרס". כוכבים רבים נוספים, ביניהם ג'סטין ביבר, סלינה גומז וקנדל ג'נר, לקחו לא פעם הפסקה מהרשתות החברתיות. כולם מאותה הסיבה.

 

התקפי חרדה ועצב. היילי בולדווין (צילום: Gettyimages)
התקפי חרדה ועצב. היילי בולדוויןצילום: Gettyimages
 

 

"פוגעים במה שטוב". ג'סטין ביבר והיילי בולדווין (צילום: Mega)
"פוגעים במה שטוב". ג'סטין ביבר והיילי בולדוויןצילום: Mega
 

 

באוגוסט 2016 החליט ביבר לסגור את חשבון האינסטגרם שלו לאחר שקיבל הערות פוגעניות ומעליבות במיוחד בעקבות פרסום תמונות עם סופיה ריצ'י, מי שהייתה בת זוגו באותה תקופה. "אני אהפוך את חשבון האינסטגרם שלי לפרטי אם לא תפסיקו עם כל השנאה הזו", כתב ביבר בחשבון שלו, והוסיף: "זה פשוט יוצא משליטה. אם הייתם מעריצים אמיתיים לא הייתם מתנהגים בצורה כל כך אכזרית לאנשים שאני אוהב".

 

התמונה ששברה את ביבר. ג'סטין ביבר וסופיה ריצ'י
התמונה ששברה את ביבר. ג'סטין ביבר וסופיה ריצ'י

 

מיותר לציין ש"האיום" של ביבר לא עבד. העוקבים שלו המשיכו עם ההערות הפוגעניות, מה שגרם לזמר הקנדי להשבית את חשבון האינסטגרם ולאקסית, סלינה גומז (26), לנצל את הסיטואציה ולעקוץ: "אם אתה לא יכול להתמודד עם השנאה אז תפסיק לפרסם תמונות של החברה שלך. זה אמור להיות משהו מיוחד שלכם, ביניכם. אל תכעס על המעריצים שלך, הם היו שם לצידך לפני כולם".

 

כמובן שכמו בכל דרמה טובה הכוללת את ביבר וגומז, זה רק הלך והחמיר כשביבר כתב: "מצחיק לראות אנשים שניצלו אותי בשביל לקבל תשומת לב ועדיין מפנים אליי אצבע מאשימה. זה קצת עצוב". גומז, שלא נשארה חייבת, מיהרה להגיב, ואמרה: "מצחיק שהאחד שבגד כל כך הרבה פעמים מפנה את האצבע כלפי האחת שסלחה ותמכה בו לאורך כל הדרך". מפה לשם, השניים חזרו, נפרדו, שוב חזרו, נפרדו, ביבר הציע נישואים לבולדווין וגומז שוב התאשפה במוסד לבריאות הנפש. קשוח, אנחנו יודעים.

 

נלחמים ברשתות החברתיות. ביבר וסלינה גומז (gettyimages)
נלחמים ברשתות החברתיות. ביבר וסלינה גומזgettyimages

 

שנה לאחר מכן, באוגוסט 2017, חבורת האקרים פרצה לחשבון האינסטגרם של גומז. ההאקרים פרסמו בשמה של גומז תמונות עירום של האקס, ג'סטין ביבר, מה שגרם הפעם גם לכוכבת הצעירה להשבית את החשבון שלה. בריאיון שערכה באותה השנה ל-New York Times סיפרה גומז שהיא מוחקת את הרשתות החברתיות פעם בשבוע והסבירה שזה עוזר לה לנפש. "את מקבלת כל כך הרבה הודעות מעליבות והערות איומות, כל הזמן אומרים לך כמה את מכוערת, זה שובר. לפעמים צריך לקחת הפסקה מהטירוף הזה".

 

רגע מביך. פריצת ההאקרים לחשבון של סלינה גומז (אינסטגרם)
רגע מביך. פריצת ההאקרים לחשבון של סלינה גומזאינסטגרם

 

בשנת 2017, האחות הכי פחות מופרעת לבית קרדשיאן-ג'נר, דוגמנית העל קנדל ג'נר (23), סיפרה בתוכניתה של אלן דג'נרס שהיא התעוררה בוקר אחד והחליטה למחק את האינסטגרם. זה אולי החזיק מעמד שבוע אבל לדבריה של ג'נר: "הייתי חייבת לקחת הפסקה מזה, זה הפך להיות תלותי ואינטנסיבי והייתי חייבת לקחת רגע לעצמי".

 

פיתחה תלות באינסטגרם. קנדל ג'נר (צילום: Gettyimages)
פיתחה תלות באינסטגרם. קנדל ג'נרצילום: Gettyimages

 

במאי 2018 הזמרת קארדי בי (26) החליטה שגם היא משביתה את האינסטגרם, זאת לאחר סכסוך תקשורתי מכוער שהתפתח עם הראפרית אזיליה בנקס (31), שכינתה את קארדי בי "קריקטורה שחורה". הריב תפס תאוצה, המעריצים לא חסכו בתגובות ובסופו של דבר קארדי בי החליטה שזה מקשה עליה ושהיא לא יכולה להמשיך כך - וסגרה את החשבונות שלה לתקופה קצרה. 

 

"אי אפשר להמשיך כך", קארדי בי (צילום: Gettyimages)
"אי אפשר להמשיך כך", קארדי ביצילום: Gettyimages
 

 

 

אז נכון, הרשתות החברתיות הפכו להיות מה שמעסיק את רובנו ברוב שעות היום, ויש שיאמרו שבצדק. הנגישות לאנשים שאנחנו עוקבים אחריהם והדרך לבטא את עצמנו היא כל הקסם באינסטגרם או בטוויטר, אבל תחושת הקרבה הזו יכולה להוביל לתחושת כוח שעלולה להיות מאוד שלילית. קל לשכוח שמאחורי המסך מסתתר אדם אמיתי ופגיע, בין אם הוא מפורסם או לא. העובדה שהכוכבים הגדולים מדברים בפתיחות על בריאות הנפש היא שינוי חשוב, ומחיקת חשבונות האינסטגרם של הסלבס אולי תוכל להוביל להעלאת המודעות לבריונות ברשת ומה שהיא עושה לאנשים.

 

די לבריונות! (צילום: Gettyimages, Mega)
די לבריונות!צילום: Gettyimages, Mega

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018