ריחו"ל

הבקשה המפתיעה של סם סמית׳: "פנו אליי בלשון רבים"

אחרי שהזמר סם סמית' סיפר שהוא לא רואה בעצמו גבר או אישה, כעת הוא מבקש - אל תפנו אליי בלשון זכר, אלא בלשון רבים: "החלטתי להשלים עם מי שאני", כתב והוסיף: "אני מפחד כרגע, אבל מרגיש חופשי"

מעכשיו ברבים. סם סמית' (צילום: Getty Images)
מעכשיו ברבים. סם סמית'צילום: Getty Images

 

לזמר סם סמית׳ יש בקשה: אל תפנו אליו יותר בלשון זכר - אלא ברבים. הזמר בן ה-27 פירסם ביום ו׳ פוסט אינסטגרם בו הוא כתב: ״היום הוא יום טוב, אז הנה זה - החלטתי לשנות את שם הגוף שלי ל-הם/אתם. אחרי חיים שלמים של מלחמה עם המגדר שלי, החלטתי להשלים עם מי שאני, מבפנים ומבחוץ״.

 

אם הבקשה נראית לכם מוזרה, או לא ברורה, נסביר כי אנשים כמו סמית', המזדהים כא-בינאריים לא רואים בעצמם זכר או נקבה, ולכן מעדיפים שיפנו אליהם בלשון רבים. סמית׳ סיפר כבר לפני כשנתיים שהוא לא מרגיש גבר לחלוטין: ״אני לא יודע מה ההגדרה, אבל אני מרגיש שאני אישה בדיוק כמו שאני מרגיש שאני גבר״, אמר אז בראיון. לפני כחצי שנה הזדהה לראשונה כא-בינארי.

 

View this post on Instagram

Today is a good day so here goes. I’ve decided I am changing my pronouns to THEY/THEM ❤ after a lifetime of being at war with my gender I’ve decided to embrace myself for who I am, inside and out. I’m so excited and privileged to be surrounded by people that support me in this decision but I’ve been very nervous about announcing this because I care too much about what people think but fuck it! I understand there will be many mistakes and mis gendering but all I ask is you please please try. I hope you can see me like I see myself now. Thank you. P.s. I am at no stage just yet to eloquently speak at length about what it means to be non binary but I can’t wait for the day that I am. So for now I just want to be VISIBLE and open. If you have questions and are wondering what this all means I’ll try my best to explain but I have also tagged below the human beings who are fighting the good fight everyday. These are activists and leaders of the non binary/trans community that have helped me and given me so much clarity and understanding. @tomglitter @munroebergdorf @transnormativity @alokvmenon @katemoross @glamrou @travisalabanza @twyrent @chellaman @jvn @lavernecox @stonewalluk @glaad @humanrightscampaign @mermaidsgender Love you all. I’m scared shitless, but feeling super free right now. Be kind x

A post shared by Sam Smith (@samsmith) on


כמובן שאנחנו נענה לבקשה ונדבר על סמית' מעכשיו ברבים. הם מספרים: ״הייתי מאוד לחוץ לגבי ההחלטה ומה אנשים יחשבו, אבל לעזאזל עם זה! אני מודע לכך שיהיו הרבה טעויות ובילבול בזהות שלי, אבל אני רק מבקש שתנסו״. מאוחר יותר הם גם צייצו בטוויטר: ״אני ממש מפחד כרגע, אבל מרגיש חופשי. תהיו נחמדים״. בנוסף הם כתבו שהם לא מרגישים כרגע בקיאים בנושא כדי להסביר ולענות על שאלות, אבל יעשו כמיטב יכולתם: "כרגע אני רק רוצה להיות פתוח וגלוי".

 

 

כאמור, סמית' סיפרו בעבר בראיונות שהם לא מרגיש בהכרח כגבר או אישה: "אני לא זכר או נקבה, אני חושב שאני צף על הספקטרום". בראיון אחר סיפרו: "מאז שהייתי ילד קטן, לא הרגשתי בנח להיות גבר. אף פעם לא".

 

"יש ימים בהם יש לי את הצד הגברי שבי, ובימים אחרים את הצד הנשי שלי. אבל כשאני באמצע, ביניהם, אז אני הופך להיות עצוב ומדוכא", אמרו אז.

 

לא זכר, לא נקבה (צילום: gettyimages)
לא זכר, לא נקבהצילום: gettyimages

מרגיש חופשי (Gettyimages)
מרגיש חופשיGettyimages

אנחנו איתכם!  (Gettyimages)
אנחנו איתכם! Gettyimages

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018