סימני מצוקה: השנה השחורה של המלכה אליזבת

האדון אנדרו נורמן ווילסון, ביוגרף בריטי, הכריז כי שנת 2019 היא השנה הנוראית ביותר שהייתה לבית המלוכה, ולמלכה אליזבת בפרט. "זו הייתה שנה קשה יותר מ-1992, אותה הכתירה המלכה כשנה איומה"

שנה מהגהנום. המלכה אליזבת (Gettyimages)
שנה מהגהנום. המלכה אליזבתGettyimages

 

שנת 2019 קרובה לסיומה, ואם יש מישהי אחת שממש שמחה מכך היא הוד רוממותה, המלכה אליזבת (93), שבהחלט תזכור את השנה הנוכחית כאחת השנים השחורות של חייה. בריאיון חושפני שערך הביוגרף אנדרו נורמן ווילסון ל"דיילי מייל" הוא סיפר על מצוקתה של המלכה.

 

ב-24 בנובמבר 1992 נשאה המלכה אליזבת נאום וסיכמה ארבעה עשורים על כס המלוכה. במהלך הנאום הוד רוממותה כינתה את אותה השנה כ-"annus horribilis" - כלומר "שנה איומה" בלטינית, מכיוון שאז עבר בית המלוכה מספר טלטלות, בהן גירושיו של הנסיך אנדרו מאשתו, הגברת שרה פרגוסון, גירושיה של הנסיכה אן, פרסום הביוגרפיה החושפנית של אנדרו מורטון על הנסיכה דיאנה, שעסקה ברובה בנישואיה ההרסניים לנסיך צ'ארלס והטופ - שריפה הרסנית למדי בטירת ווינדזור. ולמרות זאת - האדון ווילסון טוען כי שנת 2019 הייתה אפילו יותר קשה מאותה שנה טרגית בשנות -90. "אני בהחלט לא אסתכל אחורה בעתיד ואתמוגג מזכרונות על השנה החולפת", סיכמה אליזבת את שנת 1992 - מבלי לדעת שהרע עוד לפניה.


אנחנו כאן כדי לנגב לך את הדמעות (Gettyimages)
אנחנו כאן כדי לנגב לך את הדמעותGettyimages

 

"ניתן להאשים את המזל הרע בחלק מהאסונות שנפלו על בית המלוכה בשנת 2019, חלקם גם יכולים להיות מקוטלגים תחת 'החלטות לקויות', אבל יש אסון אחד גדול במיוחד שבהחלט מהווה איום על המלוכה כולה, ואני כמובן מדבר על הפרשה של הנסיך אנדרו וג'פרי אפשטיין, עבריין המין והפדופיל שהתאבד בכלא בחודש אוגוסט האחרון", אמר ווילסון, והוסיף: "לא ניתן להמעיט בגודל הנזק שנגרם למלוכה בעקבות אותה פרשה".

 

כזכור, בינואר 2015 דווח באתרים מעבר לים כי אישה אלמונית טענה כי הנסיך אנדרו הכריח אותה להיות שפחת המין שלו. התביעה של האלמונית הפכה לסיפור הראשי של עיתוני בריטניה באותה תקופה, ובכתב התביעה שהוגש טענה האישה כי "נכפה עליה לקיים יחסי מין עם הדוכס מיורק", לפקודתו של אפשטיין. מארמון בקינגהאם דחו פעמים רבות את הטענות ואמרו שהן שקריות וחסרות בסיס.

 

נקווה ש-2020 תהיה מוצלחת יותר (Gettyimages)
נקווה ש-2020 תהיה מוצלחת יותרGettyimages

 

ועד כמה שפרשת אפשטיין איומה – זו בהחלט לא הייתה הדרמה היחידה שפקדה את הממלכה. "שנת 2019 נפתחה עם תאונת הדרכים שעבר הנסיך פיליפ בחודש ינואר האחרון. הנסיך ללא ספק היה קשיש מדי מכדי לנהוג, והתנגש ברכב בו נסעו שתי נשים וילד, כשאחת מהן נפגעה ושברה את היד. לקח לו זמן רב להתנצל, מה שהחמיר את הכעס הציבורי". יש לציין כי עשרה ימים לאחר התאונה הנסיך התנצל וחודש לאחר מכן, בפברואר, החליט לוותר על רישיון הנהיגה.

"רק צרות אתה עושה". המלכה אליזבת והנסיך פיליפ (Gettyimages)
"רק צרות אתה עושה". המלכה אליזבת והנסיך פיליפGettyimages

 

כמובן שאם מדברים על דרמות - אי אפשר שלא להזכיר את הדוכסים מסאסקס, הנסיך הארי ומייגן מרקל, שהיו אחראים על עיקר הכותרות השליליות והשערוריות בארמון. בנובמבר 2018 דווח כי הארי ומייגן יעברו לגור בפרוגמור קוטג' באחוזת וינדזור. מבית המלוכה ניסו להציג את זה כ"מתנת חתונה מהמלכה אליזבת", אך בפועל, המעבר בוצע בעקבות מערכת היחסים האיומה בין מרקל וגיסתה, קייט מידלטון. "המעבר של הארי ומייגן עורר סערה גדולה, בעיקר בגלל עלות השיפוץ, סכום שהסתכם ב-3 מיליון פאונד, מה שהרגיז מאוד את אזרחי בריטניה", הסביר הביוגרף.

 

וכמובן שהחלק של הארי ומייגן בשנה השחורה של המלכה לא נגמר בזה. "בחודש מאי ילדה מייגן מרקל את בנם הבכור שלה ושל הנסיך הארי, ארצ'י. אפילו הבשורה המשמחת הזו הייתה מהולה בכעס, לפחות מבחינת הציבור, שכעסו בגלל הסודיות הרבה סביב הולדתו ולאחר מכן טקס ההטבלה". וזה בדיוק הזמן להזכיר כי עד לרגע זה, כחצי שנה אחרי, טרם פורסם מי הם הסנדקים של ארצ'י הקטן.

 

הצרות ממשיכות. משפחת המלוכה לאחר לידתו של ארצ'י
הצרות ממשיכות. משפחת המלוכה לאחר לידתו של ארצ'י

מיותר לציין שהדרמות סביב הדוכסים מסאסקס לא הסתיימו בזה. בחודש ספטמבר האחרון יצאו הדוכסים לסיור המלכותי הראשון שלהם כמשפחה באפריקה, כשבסופו הצטלמו לסרט תיעודי ל-Itv, וחשפו את הקשיים איתם הם מתמודדים. מרקל סיפרה בקול חנוק מדמעות כי "איש לא טרח להתעניין בשלומה", ואילו הנסיך הארי נידב מידע על היחסים המעורערים עם אחיו הגדול, הנסיך וויליאם, ואמר: "אנחנו לא מתראים לעתים קרובות כפי שנהגנו בעבר מכיוון שאנחנו מאוד עסוקים, אבל אני מאוד אוהב את וויליאם. יש ימים טובים ויש ימים רעים".

 

"הסרט התיעודי לא תרם למצבם של הדוכסים ובטח לא למלכה אליזבת", הסביר ווילסון, והוסיף: "כמעט במקביל לפרסום הסרט, הנסיך הארי ומייגן החליטו לתבוע ולצאת נגד התקשורת הבריטית, וכמובן שהם עשו זאת מבלי להתעייץ או לבקש אישור מבכירי הממלכה". ווילסון הוסיף ודיבר על הדימוי של הנסיך הארי, שהשתנה משמעותית. "בתקופתו כרווק, הארי היה חייל אמיץ ששירת באפגניסטן ומייסד משחקי Invictus שהוקמו למען אנשי הצבא שנפצעו. הוא נחשב, ובצדק, לדמות אהובה על רוב הציבור. הארי, כדוכס מסאסקס, הוא משהו שונה לגמרי", סיכם הביוגרף.

 

"כמובן שהעובדה שהנסיך הארי ויתר על החופשה המשפחתית בסקוטלנד לצד המלכה אליזבת, והעדיף לטוס בטיסה פרטית לדרום צרפת כדי להתארח אצל סר אלטון ג'ון, לא הוסיפה לתדמית של הנסיך. כעת הודיעו הדוכסים כי הם לא יבלו את חג המולד יחד עם המלכה, למרות שהם יודעים עד כמה זה חשוב לה".

 

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 
נעבור לזארה אן אליזבת טינדל, בתה של הנסיכה אן, שהוסיפה קצת דרמות למשפחת המלוכה בעצמה. באוגוסט האחרון פורסמו כתבות על העסקה הסודית של טינדל עם המיליונר מהונג קונג, ד"ר ג'וני הון, אדון נדיב ששילם לטינדל 100 אלף פאונד מדי שנה בתמורה לייעוץ.
 
לאחר מכן התברר כי גם הדוכסית מיורק, הגברת שרה פרגוסון, קיבלה מאותו מיליונר סכומים העולים על 300 אלף פאונד. "בשום מקרה לא נעשה פשע או מעשה עוולה, אך הציבור תהה מדוע בני המלוכה זכאים לקבל סכומים כאלה גדולים - במיוחד לאחר שאנחנו, משלמי המיסים, שילמנו סכומים עצומים בעבור האבטחה בחתונה של הנסיכה יוג'יני באוקטובר 2018", אמר ווילסון.
 
סוגרת עסקאות מהצד. זארה טינדל (צילום: Getty Images)
סוגרת עסקאות מהצד. זארה טינדלצילום: Getty Images
 
ווילסון סיכם את השנה השחורה של המלכה עם תזכורת למותה הטרגי של הנסיכה דיאנה, בשנת 1997, ואמר: "בכל מה שנוגע למלוכה, השערוריות יכולות להיעלם ולהתחלף בשניה, רק זכרו כמה הציבור כעס על תגובתה הלא סימפטית של המלכה אליזבת למותה של הנסיכה דיאנה. לקח להם שנים על גבי שנים לשקם את התדמית המלכותית והנה עכשיו זה קורה שוב". אליזבת, ליבנו איתך.
 
הבריטים לא שוכחים ולא סולחים. הנסיכה דיאנה (צילום: AP)
הבריטים לא שוכחים ולא סולחים. הנסיכה דיאנהצילום: AP
 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018