ריחו"ל

איך נראות היום הסופרמודלס של שנות ה-80?

ברוק שילדס העלתה תמונה בביקיני בגיל 54 ושרפה את הרשת, בכל זאת, עברו 40 שנה מאז שהתפרסמה כדוגמנית. כריסטי ברינקלי, אל מקפירסון, שריל טיגס, ג'ניס דיקינסון ועוד, צעדו לצידה על המסלולים והיו השמות החמים ביותר בעולם הדוגמנות של האייטיז. אבל איך הן נראות היום?

בגיל 54: ברוק שילדס בביקיני (צילום: אינסטגרם)
בגיל 54: ברוק שילדס בביקיניצילום: אינסטגרם

 

ברוק שילדס העלתה תמונה לאינסטגרם השבוע, בה היא עומדת על החוף בביקיני, וחושפת גזרה מהממת בגיל 54. שילדס קראה לתמונה "לגונה כחולה אחרת", כשהיא מתייחסת כמובן לסרט שפירסם אותה בגיל 15, "הלגונה הכחולה", בו הופיעה רוב הזמן במינימום בגדים. 

 

ברוק שילדס בביקיני

ברוק שילדס בביקיני

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

אלא שהתמונה הוכיחה חד משמעית כי שילדס רק השתבחה עם השנים, ולמרות שאת רוב הקריירה שלה כדוגמנית עשתה בגיל העשרה - עם הפרסומת השנויה במחלוקת לג'ינס של קלווין קליין - היום היא נראית טוב מתמיד. אז הודות לשילדס שלקחה אותנו במנהרת הזמן, החלטנו לבדוק מי היו הדוגמניות שצעדו לצידה על המסלולים.

 

מדברים הרבה על עידן הסופרמודלס של שנות ה-90, עם דוגמניות כמו קלאודיה שיפר, נעמי קמפבל, סינדי קרופורד, כריסטי טרלינגטון, לינדה אוונג'ליסטה ועוד, ששלטו על מסלולי הדוגמנות בעולם. אבל כבר בעשור הקודם, הסופרמודלס היו הסלבס הכי נכונות ושמן נישא בכל בית. אל מקפירסון, אימאן, שריל טיגס, כריסטי ברינקלי, פאולינה פורציקובה, קתי איירלנד, ג'יל גודאייקר ועוד, כיכבו על שערי המגזינים הכי נחשבים וסללו את הדרך לסופרמודלס של הניינטיז. קבלו את השמות הכי גדולים של העשור:

 

אל מקפירסון

שירים נכתבו עליה. אל מקפירסון (צילום: Getty Images, צילום מסך)
שירים נכתבו עליה. אל מקפירסוןצילום: Getty Images, צילום מסך
 

הדוגמנית בת ה-55 זכתה לכינוי "הגוף" על ידי מגזין TIME בשנת 1989, ואוחזת בשיא של חמישה שערים על שער מגזין בגדי הים של ספורטס אילוסטרייטד. בשנות ה-80 מקפירסון נחשבה לאחד השמות הכי חמים בתעשייה, היא צעדה על עשרות מסלולים, כיכבה על מאות שערי מגזינים ואחזה בזוגיות נחשקת עם בילי ג'ואל, שהודה כי השירים This Night ו-And So It Goes נכתבו עליה.

 

אחרי שפרשה מדוגמנות, מקפירסון הקימה ליין של בגדים תחתונים, מוצרי עור וטיפוח ואף כיכבה במספר תפקידי אורח, הידוע בהם הוא בסדרה "חברים", שם גילמה במשך חמישה פרקים את ג'נין לקרואה, שותפתו לדירה של ג'ואי שגם הופכת לבת זוגו. בהמשך היא השתתפה בגירסאות הבריטית והאירית של "הטופ מודל הבאה" ומעלה מדי פעם תמונות עם ביקיני כדי שלא נשכח שגם בגיל 55 היא עדיין "הגוף".

 

אל מקפירסון על שער גיליון מגזין ספורטס אילוסטרייטד
אל מקפירסון על שער גיליון מגזין ספורטס אילוסטרייטד

לא פלא שהיא זכתה לכינוי "הגוף"
לא פלא שהיא זכתה לכינוי "הגוף"

שיאנית השערים
שיאנית השערים

כן, ככה היא נראית היום
כן, ככה היא נראית היום

לא אנושית
לא אנושית

 

אימאן

היוותה מוזה למעצבי האופנה הגדולים. אימאן (צילום: Getty Images, צילום מסך)
היוותה מוזה למעצבי האופנה הגדולים. אימאןצילום: Getty Images, צילום מסך

בגיל 64, אימאן השאירה את ימי הדוגמנות רחוק מאחוריה, אך במשך יותר משני עשורים, היא נחשבה לאחד השמות החמים בעולם האופנה העילית. הדוגמנית ילידת סומליה כיכבה לראשונה על שער מגזין ווג בשנת 1976, ומאז ולאורך כל הקריירה שלה, פניה עיטרו מאות שערים והיא הייתה המוזה של מעצבי העל המוכרים ביותר, ביניהם איב סן לורן, ג'יאני ורסאצ'ה ואיסימיאקי.

 

לאחר שפרשה מהדוגמנות, הקימה ליין קוסמטיקה שיועד לנשים בעלות צבע עור כהה, שעד לאותה עת היה קשה מאוד למצוא בחנויות, היא פילנתרופית ופועלת להעלאת המודעות לברית מילה לנשים במדינות עולם שלישי, אך היא בעיקר ידועה בזכות נישואיה למוזיקאי האגדי דיוויד בואי, שהלך לעולמו לפני ארבע שנים.

 

אימאן על שער מגזין קוסמופוליטן בשנת 1982
אימאן על שער מגזין קוסמופוליטן בשנת 1982

אימאן היום (צילום: Gettyimages)
אימאן היוםצילום: Gettyimages

 

כריסטי ברינקלי

כיכבה שלוש שנים ברציפות על שער מגזין בגדי הים של ספורטס אילוסטרייטד. כריסטי ברינקלי  (צילום: Getty Images, צילום מסך)
כיכבה שלוש שנים ברציפות על שער מגזין בגדי הים של ספורטס אילוסטרייטד. כריסטי ברינקלי צילום: Getty Images, צילום מסך

הדוגמנית בת ה-65 זכתה לפירסום עולמי כשכיכבה שלוש שנים ברציפות על שער מגזין בגדי הים של ספורטס אילוסטרייטד מ-1979 ועד 1982. היא גם כיכבה בלוח השנה של המגזין ואף הוציאה שניים משלה. בשנת 2017, כשהיא בת 63, הצטלמה ברינקלי פעם נוספת למגזין בגדי הים, הפעם עם בנותיה אלכסה ריי ג'ואל וסיילור ברינקלי קוק והתמונות של השלוש נחשבו לגולת הפאר של הגיליון וגרפו מחאה גדולה כשנודע שהן לא זכו בשער הנכסף של המגזין, אלא קייט אפטון, בפעם השלישית.

 

ברינקלי הייתה נשואה ארבע פעמים, אחת מהן למוזיקאי בילי ג'ואל שחברתו הקודמת אל מקפירסון סיפרה בעבר שהוא העיף אותה מהדירה כדי להכניס את ברינקלי. כיום, היא עדיין מדגמנת ושומרת על אורח חיים בריא להפליא, הגם שלא נמנעת משיפורים קוסמטיים. היא הייתה אמורה להשתתף לאחרונה בעונה ה-28 של "רוקדים עם כוכבים", אך בעיות רפואיות מנעו ממנה, וברגע האחרון בתה סיילור נכנסה לתוכנית במקומה. גם כיום, היא לא מפחדת להעלות תמונות שלה בביקיני, אמנם לאינסטגרם, אבל בימינו זה נחשב לא פחות אם לא יותר.

 

על שער המגזין. ברינקלי בשנות ה-80
על שער המגזין. ברינקלי בשנות ה-80

כריסטי ברינקלי היום (צילום: Gettyimages)
כריסטי ברינקלי היוםצילום: Gettyimages


ואי אפשר בלי תמונה בביקיני
ואי אפשר בלי תמונה בביקיני

מדגמנת ביקיני על החוף בגיל 65
מדגמנת ביקיני על החוף בגיל 65
 

שריל טיגס

הפכה לאייקון בתרבות הפופ. שריל טיגס (צילום: Getty Images, צילום מסך)
הפכה לאייקון בתרבות הפופ. שריל טיגסצילום: Getty Images, צילום מסך
 

שריל טיגס התחילה את הקריירה המפוארת שלה בשנות ה-70 ונחשבת לסופרמודל האמריקנית הראשונה. היא כיכבה שלוש פעמים על שער מגזין בגדי הים של ספורטס אילוסטרייטד, שלוש פעמים על שער מגזין TIME ואף זכתה לכינוי All-American Model, אך היה זה הפוסטר שלה בביקיני רשת ורוד משנת 1978, שהפך אותה לאייקון בתרבות הפופ באמריקה.

 

בהמשך, היא הייתה הדוגמנית הראשונה שחתמה על חוזה של מיליון וחצי דולר עם חברת הקוסמטיקה קאבר גירל, הגבוה ביותר עד אז. זו לא הייתה הפעם האחרונה שטיגס שברה את תקרת הזכוכית שלה כדוגמנית, ובהמשך הקריירה שלה הייתה הדוגמנית הראשונה ששיתפה פעולה עם ענקית הקמעונאות סירס בליין בגדים ואקססוריז, שגרף רווחים בשווי של מיליארד דולר רק ב-1989.

 

בשנות ה-90 היא הופיעה בשלל תוכניות אירוח, ומאז ועד היום היא מתרגלת אקטיביזם, משמשת כדוברת של תוכנית של דיפאק צ'ופרה ופועלת ללא לאות למען איכות הסביבה.

 

על שער המגזין. שריל טיגס
על שער המגזין. שריל טיגס

טיגס כיום (צילום: Gettyimages)
טיגס כיוםצילום: Gettyimages
 

 

קרול אלט

כיכבה על יותר מ-500 שערים של הספורטס אילוסטרייטד. קרול אלט (צילום: Getty Images, צילום מסך)
כיכבה על יותר מ-500 שערים של הספורטס אילוסטרייטד. קרול אלטצילום: Getty Images, צילום מסך

כמו אחיותיה לכתבה, גם קרול אלט זכתה לפירסום עולמי בזכות שער מגזין בגדי הים של ספורטס אילוסטרייטד, אך הצליחה למנף את השער וכיכבה על יותר מ-500 שערים של המגזינים הנחשבים ביותר בעולם לאורך הקריירה שלה. היא נחשבת לאחת הדוגמניות המפורסמות ביותר בתקופתה ולאחת הסופרמודלס הנחשבות ביותר. היא כיכבה בבפרסומות של המותגים הנחשקים ביותר באותה עת, כמו פפסי, ג'נרל מוטורס, קאבר גירל וג'ינבשי והייתה הדוגמנית הראשונה שהפיקה את הפוסטרים ולוחות השנה בכיכובה.

 

מאז שנת 2013 היא מגישה תוכנית ברשת פוקס ניוז ששעוסקת בבריאות ו-וולנס, שבסופה היא עונה על שאלות של הצופים ברשתות החברתיות.

 

קרול אלט על שער גיליון מגזין ספורטס אילוסטרייטד 1983
קרול אלט על שער גיליון מגזין ספורטס אילוסטרייטד 1983

אלט כיום (צילום: Gettyimages)
אלט כיוםצילום: Gettyimages

 

פאולינה פורציקובה

קבעה שיא לחוזה הכי מכניס לדוגמנית. פאולינה פורציקובה (צילום: Getty Images, צילום מסך)
קבעה שיא לחוזה הכי מכניס לדוגמנית. פאולינה פורציקובהצילום: Getty Images, צילום מסך

הדוגמנית במיל' התפרסמה באמצע שנות ה-80, כשהייתה לדוגמנית הראשונה ממרכז אירופה שמככבת על שער מגזין ספורטס אילוסטרייטד, והשנייה אחרי כריסטי ברינקלי שזכתה שגופה יעטר את שער המגזין שנה אחר שנה. בשנת 1988 היא גם קבעה שיא כשחתמה על החוזה הכי מכניס לדוגמנית עד לאותה שנה - 6 מיליון דולר תודה רבה, בזכות שיתוף הפעולה שלה עם ענקית הקוסמטיקה אסתי לאודר.

 

בשנת 2008 היא הצטרפה לצוות השופטים בתוכנית "הטופ מודל הבאה" בהנחיית טיירה בנקס, במשך שנתיים אך פוטרה ובהמשך אמרה שהיה לה מאוד קשה לעבוד עם המנחה.

 

פאולינה פורציקובה על שער המגזין בשנת 1984
פאולינה פורציקובה על שער המגזין בשנת 1984

 

View this post on Instagram

I honestly believe the simple, small triangle bikini is the best bathing suit for nearly everyone, regardless of size or age or shape. The triangle shape is complimentary to the female body. If made from more substantial fabric, it will hold and lift. It’s small enough not to be in your way when you swim, and your tan lines - if you chose a little sun- are the easiest to blur. And its small size shouts that you’re confident with what you have. I’ll never forget the older women on a French beach, tanned to wrinkled leather, drapey and droopy, but all wearing tiny triangles and sunglasses and bright lipstick. They may not have been conventionally beautiful, but they had more confidence in their wrinkled finger than the 15 year old me in my modest one-piece. The confidence? That’s the part I want. I own probably six or seven bikinis, all simple triangles, and one full bathing-suit I was forced to buy when I had forgotten my bikini and wanted to use a pool at a hotel. (I never used it again).#bikini #trianglebikini #sexyhasnoagelimit #weareallbeautiful

A post shared by Paulina Porizkova (@paulinaporizkov) on

 

 

קתי איירלנד

אחת הדוגמניות במיל' העשירות בעולם. קתי איירלנד (צילום: Getty Images, צילום מסך)
אחת הדוגמניות במיל' העשירות בעולם. קתי איירלנדצילום: Getty Images, צילום מסך

 

קתי איירלנד התפרסמה בזכות מגזין ספורטס אילוסטרייטד, וליתר דיוק, הודות לעובדה שכיכבה 13 פעמים ברציפות במגזין בגדי הים של המותג. למעשה, בחגיגות ה-50 שנה למגזין בגדי הים של ספורסט אילוסטרייטד שהתקיימו ב-2014, נבחר השער שלה משנת 1989 כשער הגדול ביותר בכל הזמנים על ידי ההוצאה לאור.

 

בהמשך היא ניסתה את מזלה בקריירת משחק (הגם שלא מצליחה במיוחד) בתוכניות כמו "התוכנית של לארי סנדרס", "החבובות" ועוד הופעה בלתי נשכחת בסדרה "מלרוז פלייס".

 

בשנת 1993 היא הקימה מותג על שמה, שהפך אותה לאחת הדוגמניות במיל' הכי עשירות בעולם, עם הון עצמי שמוערך ביותר מ-400 מיליון דולר, ומחזור מכירות שעמד על 2.6 מיליארד דולר רק בשנת 2019.

 

ועוד משהו אחד קטן, כדי שנוכל להגיד גם ש"היא משלנו": איירלנד הייתה אחת הנואמות המרכזיות בכנס אייפאק בשנת 2012 לצד ברק אובמה ושמעון פרס, שם הביעה את תמיכתה בישראל והזהירה מהסכנות שמציבים אלו שלא מכירים את ההיסטוריה שלנו.

 

קתי איירלנד על שער מגזין ספורטס אילוסטרייטד
קתי איירלנד על שער מגזין ספורטס אילוסטרייטד

איירלנד היום (צילום: Gettyimages)
איירלנד היוםצילום: Gettyimages

 

ואפילו יש תמונה מהכותל:

 

 

 

ג'יל גודאייקר

 

אחת הדוגמניות שהיו המזוהות ביותר עם המותג "ויקטוריה'ס סיקרט". ג'יל גודאקר (צילום: Getty Images, צילום מסך)
אחת הדוגמניות שהיו המזוהות ביותר עם המותג "ויקטוריה'ס סיקרט". ג'יל גודאקרצילום: Getty Images, צילום מסך

קצת גיוון לא יזיק, ולכן, מדוגמניות ספורטס אילוסטרייטד, נעבור לדוגמניות "ויקטוריה'ס סיקרט", שגודאייקר נחשבת לאחת הדוגמניות שהיו מזוהות ביותר עם המותג בשנות ה-80.

 

כזכור, באותן שנים המותג לא התהדר בתצוגת אופנה מפוארת כפי שנהוג בשנים האחרונות, והסתפק בשליחת קטלוג לבתי הלקוחות, עליו גודאייקר כיכבה ובגדול. יש אף הטוענים כי מותג ההלבשה התחתונה חייב לה הרבה מהצלחתו באותן שנים.

  

 

בשנת 1994 היא זכתה לתהילה מחודשת כשכיכבה בפרק "החשיכה" בסדרה "חברים", כשנתקעה בתוך תא בנק לצד צ'נדלר בתפקיד עצמה. למעשה, היות והסדרה שודרה בשידורים חוזרים ברשת NBC במשך שנים ובשנים האחרונות אף עלתה לנטפליקס, גודאייקר הפכה להיות שם מוכר גם לקהל חדש של מילניאלז שהכיר את התוכנית דרך ענקית התוכן. בהמשך, היא התחתנה עם הזמר הארי קוניאק ג'וניור ולהם שלוש בנות.

 

  

ג'ניס דיקינסון

ברונטית בעולם של בלונדיניות. ג'ניס דיקינסון (צילום: Gett Images צילום מסך)
ברונטית בעולם של בלונדיניות. ג'ניס דיקינסוןצילום: Gett Images צילום מסך

מי שהכתירה את עצמה בתור הסופרמודל הראשונה של אמריקה, הייתה אחת הדוגמניות המצליחות ביותר בשנות ה-70 וה-80. ההתחלה שלה הייתה קשה, היא הייתה ברונטית בעולם של בלונדיניות, אבל עבדה הרבה באירופה ובמהרה חזרה לניו יורק, ואף הייתה מהמרוויחות הגדולות ביותר של תחילת שנות ה-80, עם שכר של אלפיים דולר ליום עבודה, כמעט פי ארבע מהתעריף המקובל. בהמשך עיטרה את שערי המגזינים הנחשבים ביותר, ביניהם קוסמופוליטן, ELLE, הרפרס בזאר, מארי קלייר והופיעה על שער מגזין ווג 37 פעמים.

 

ב-2003 היא חזרה לכותרות כאחת השופטות בתוכנית של טיירה בנקס, ובמשך ארבע עונות הייתה ידועה בכנות הברוטלית שלה כמו גם בויכוחים עם חבריה לצוות השופטים, מה שבסופו של דבר הוביל לכך שעזבה את התוכנית, אך חזרה אליה בהמשך כשופטת אורחת.

 

בהמשך היא כיכבה בתוכנית ריאליטי משלה, "הסוכנות של ג'ניס דיקינסון" והשתתפה בשלל תפקידי אורח, לפני שהכריזה על פשיטת רגל בשנת 2013, כשלפי הרכילויות, נבעו גם מבחירות עסקיות גרועות וגם מהתמכרות לניתוחים פלסטיים.

 

בשנת 2014, דיקינסון הייתה אחת מהנשים שהאשימו את ביל קוסבי באונס ואף טענה כי רצתה להכניס את הפרשה לאוטוביוגרפיה שלה בשנת 2002 אך קוסבי ועורכי דינו עצרו את המהלך.

 

ג'ניס דיקינסון על שער מגזין קוסמופוליטן 1981
ג'ניס דיקינסון על שער מגזין קוסמופוליטן 1981

דיקינסון כיום (צילום: gettyimages)
דיקינסון כיוםצילום: gettyimages

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018