האיום המרומז של צ'ארלס: "אין להארי משאבים בלתי מוגבלים"

למה מייגן לא השתתפה בשיחת ועידה, איך קרה שהמלכה אליזבת נתנה להארי "לצאת מזה בשלום" ולמה החברות של מייגן חוזות גירושים? מאחורי הקלעים של המשבר בארמון

 

צילום: רויטרס

צילום: רויטרס

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

אתמול (ב') קיימה המלכה אליזבת פגישת חירום מלכותית עם בנה, הנסיך צ'ארלס, ונכדיה, הנסיכים וויליאם והארי, בעקבות החלטתם של הארי ואשתו מייגן מרקל לקחת צעד אחורה מחובותיהם המלכותיים. הפגישה התקיימה בדלתיים סגורות ומרקל, שחמקה לקנדה מיד לאחר ההכרזה והייתה אמורה להצטרף לפגישה בשיחה טלפונית, לא השתתפה בה בסופו של דבר.  עורך ה"דיילי מייל", ריצ'ארד קיי, חשף כי ברגע האחרון הוחלט שלא להעלות אותה לשיחת ועידה מהחשש שמישהו מאזין להם. 

 

לאחר הפגישה, המלכה אליבת פרסמה הצהרה רשמית ובה הכריזה כי היא מקבלת את החלטתם ורצונם של הדוכסים מסאסקס לצאת לדרך עצמאית. "משפחתי ואני ערכנו דיון פורה בנוגע לעתידו של הנכד שלי ושל משפחתו. משפחתי ואני תומכים לגמרי ברצונם של הארי ומייגן להתחיל חיים חדשים כמשפחה צעירה. למרות שהיינו מעדיפים שיהיו פעילים באופן מלא כבכירים בממלכה, אנחנו מכבדים ומבינים את רצונם לחיות בצורה יותר עצמאית כמשפחה, בזמן שיישארו חלק חשוב במשפחתי".

 

איכזב את סבתא. הנסיך הארי והמלכה אליזבת (צילום: Gettyimages)
איכזב את סבתא. הנסיך הארי והמלכה אליזבתצילום: Gettyimages

 

עוד הוסיפה המלכה: "הארי ומייגן הבהירו כי אינם רוצים להסתמך על כספי הציבור בחייהם החדשים והעצמאיים. לכן סוכם כי תהיה תקופת מעבר בה הדוכסים מסאסקס ישהו בקנדה ובבריטניה. אלה עניינים מורכבים שהמשפחה שלי צריכה לפתור, ויש עוד עבודה שצריך לעשות, אך ביקשתי שנגיע להחלטה סופית בימים הקרובים".

 

אלא שלמרות הרוח המפויסת שנושבת מדבריה, גורמים בארמון מוסרים כי הנסיך צ'ארלס כועס מאוד על בנו והבהיר כי "אין לו משאבים בלתי מוגבלים" לכלכל את חייו החדשים. "צ'ארלס יודע שהארי סומך על התמלוגים שיגיעו מאחוזת קורנוול", אמר מקור שטוען כי יורש העצר פגוע מההחלטה של בנו, לא רק בגלל שהוא נתן להם יותר ממיליון פאונד שנועדו להביע בהם תמיכה, עזר כלכלית עם החתונה ומזרים להם כספים בכל הזדמנות, אלא בעיקר כי הארי לא עדכן אותו בהחלטה הגורלית. זאת, אחרי שצ'ארלס לקח את מייגן תחת חסותו ואפילו הוביל אותה בכנסיה.

 

מנגד, יכולות ההשתכרות של הזוג גבוהות מאוד, בין אם בהופעות, בשיתופי פעולה, בהרצאות ועוד. מנכ"ל משרד יחסי ציבור מצליח בניו יורק אמר ל"דיילי מייל" בזמנו כי השניים "יכולים להרוויח סכום שנתי של שמונה או תשע ספרות". אבל גם להחלטה של בני הזוג למתג מוצרים יש חוקים. "המלכה הורתה לצוות העובדים למצוא פתרון מהיר, תוך ימים ספורים, לדרכי מימון עתידיים לזוג, כולל מיתוג ואף הבהירה כי אף אחד לא מעוניין לראות את פניהם של הארי ומייגן על חמאה ומרגרינה", הבהירו בארמון ומומחה לענייני מלוכה הוסיף כי העובדה שהמלכה אליזבת הכירה בשאיפות של הדוכסים להיות עצמאיים מבחינה פיננסית, משמעה שהם קיבלו רשות לבצע עסקאות מסחריות תחת המותג "סאסקס" – שעל פי המומחים עשויות להגיע לסכומים של כ-400 מיליון פאונד.

  

"מאז שאתה קטן אתה רק עושה צרות". הארי והמלכה אליזבת (צילום: Gettyimages)
"מאז שאתה קטן אתה רק עושה צרות". הארי והמלכה אליזבתצילום: Gettyimages

 

כפי שפורסם, הארי הגיעה לבית סאנדרינגהאם כשעתיים לפני מועד הפגישה, כיוון שהנסיך הג'ינג'י רצה לנצל את ההזדמנות לשוחח לבד עם המלכה. "הארי רצה לקבל את ההזדמנות לשבת עם סבתא שלו ולספר לה את הצד שלו בסיפור", סיפר מקורב לנסיך, והוסיף: "הוא ידע עד כמה המלכה נפגעה ממנו ומההחלטה שהוא ומייגן קיבלו".

 

המלכה אליזבת הפרה את הפרוטוקול ואפשרה לפנות לנסיך הארי ומייגן מרקל בשמותיהם הפרטיים ולא בתואר "דוכסים". מומחה לענייני מלוכה הסביר כי בגילה המתקדם של אליזבת, 93, היא מצאה את המקום להפגין קצת רכות. "ייתכן שההצהרה עברה עריכה אצל גורמים רשמיים, אך בסופו של דבר זו המלכה שמדברת עם העם שלה – על בני המשפחה שלה. אני חושב שזה באמת מגיע מדאגה", אמר ההיסטוריון רוברט לייסי לרדיו של ה-BBC4. טרם ידוע האם המלכה תאשר להם לשמור את תאריהם המלכותיים.

 

העיקר שכולם מרוצים (צילום: Gettyimages)
העיקר שכולם מרוציםצילום: Gettyimages

 

מי שנושמת לרווחה לראשונה מאז שסערה המלכותית החלה היא אמה של הדוכסית. מקורבים למרקלים סיפרו כי דוריה רגלנד דאגה מאוד בתקופה האחרונה, אך כעת היא הרבה יותר רגועה. "למייגן יש את הגיבוי המלא של אמה. דוריה הייתה מודאגת מאוד לגבי מצבה של בתה, אך כעת מרגישה הקלה ושמחה מכך שבתה מעמידה את בריאות הנפש והרווחה האישית שלה במקום הראשון".

 

עוד הוסיף המקורב ל"דיילי מייל" כי רק לאחרונה מייגן עצמה הודתה בכך שהיא הייתה אומללה מאוד בבריטניה וכי לאחר לידתו של ארצ'י החלה לסבול מהתקפי חרדה וחששה לגבי עתידה וביטחונה.

 

חברה נוספת של הדוכסית התראיינה ואמרה כי "למייגן אין שום כוונה לחזור לבריטניה כדי לחיות שם לצמיתות. היא לא רוצה לגדל שם את ארצ'י בשום אופן. היא תגיע לביקורים מדי פעם וזה הכל". עוד הוסיפה החברה ואמרה כי הארי ומייגן נמצאים בשלבי חיפוש מתקדמים אחר בית בקנדה.

 

"רק שתפסיק לחפור לי בטלפון כל היום". דוריה רגלנד (AP)
"רק שתפסיק לחפור לי בטלפון כל היום". דוריה רגלנדAP

  

"מייגן תמיד מקבלת את מה שהיא רוצה", הוסיף מקור אלמוני, ואמר: "זו הייתה התוכנית שלה מהרגע הראשון, לעזוב את בריטניה ולהקים אימפריה משלה, יחד עם הארי. מאז ומתמיד היא רצתה להרוויח מיליונים והיא ידעה שזה לא יקרה אם לא תעשה שינוי".

 

כמה מחברותיה הטובות של מייגן לא פספסו את ההזדמנות להתראיין גם כן בעילום שם – ולטנף עוד קצת על הדוכסית, כשסיפרו שהן די משוכנעות כי בסופו של דבר מייגן תתגרש מהארי ותתחתן עם מיליארדר. "מייגן תמיד סיפרה כי היא רוצה להתחתן עם מישהו עשיר, אבל אולי עכשיו, בעקבות ההחלטה לצאת לעצמאות כלכלית, היא לא תצטרך להתגרש מהארי. ביחד הם יצליחו לבנות אימפריה ולהרוויח מיליארדים – וזה מה שמייגן תמיד רצתה".

 

ומה מצב היחסים בים מייגן לקייט מידלטון? שמחים ששאלתם: "מייגן וקייט בקושי מדברות אחת עם השנייה", סיפר מקור אלמוני למגזין Us Weekly, והוסיף: "הן כמעט ולא תקשרו בחודשים האחרונים. וויליאם וקייט נפגעו מאוד מהכרזתם של הארי ומייגן ומכך שלא שיתפו אותם. קייט בעיקר נפגעה מהיחס של הארי, היא חוזרת ואומרת כי היא תמיד הייתה שם לצידו ושימשה לו כמנטורית – עד שמייגן נכנסה לתמונה".

 

מקווים לראות אתכם שוב על המרפסת המפורסמת (צילום: Gettyimages)
מקווים לראות אתכם שוב על המרפסת המפורסמתצילום: Gettyimages

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018