המאבטחים של הארי ומייגן: "אנחנו אוספים עבורם טייק אווי ומוצרים מהמכולת"

אנשי האבטחה של הדוכסים מסאסקס זועמים ומספרים כי השניים שולחים את צוות הביטחון למשימות מרגיזות כגון איסוף טייק אווי או קניות מהסופר. "מדובר בקציני ביטחון בכירים, הם לא אמורים לצאת לסידורים וקניות"

המסנג'רים מסאסקס. הנסיך הארי ומייגן מרקל (צילום: Gettyimages)
המסנג'רים מסאסקס. הנסיך הארי ומייגן מרקלצילום: Gettyimages

 

אחרי כמה ימים נטולי דרמות, הנסיך הארי ומייגן מרקל חזרו לכותרות - וגם הפעם, לא בקטע טוב. מקור אלמוני התראיין לעיתון The Sun וחשף כי קציני האבטחה של הסקוטלנד יארד, משטרת המטרופולין של לונדון, זועמים ומתוסכלים מכך שהשניים שולחים אותם למשימות מעיקות. "למרות שאנשי הביטחון שמחים להיות לצדם של בני המלוכה ולבצע את עבודתם, הם מרגישים כי הם נאלצים לבצע משימות מטרידות, למשל לאסוף עבורם טייק אווי ממסעדות ומוצרי מזון".

 

המקור הוסיף ואמר כי "מדובר בקציני ביטחון בכירים, הם אמורים להגן על הדוכסים ולא לצאת לסידורים. זה מסוכן מאוד, אם משהו יקרה לדוכסים, יהיה נורא אם המאבטחים לא יהיו זמינים מכיוון שבדיוק קפצו לאיזה סידור או הלכו להביא להם קפה".

 

זה הזמן לעצור ולעדכן כי צוות של 15 מאבטחים הוטס לקנדה כדי לאבטח את הארי, מייגן ובנם הקטן ארצ'י. אבטחת הדוכסים עוררה זעם בקרב הציבור הבריטי והקנדי, שזעמו על כך שביטחונם של הדוכסים מסאסקס מתבצע על חשבונם. "יש זעם רב בבריטניה וגם בקנדה", סיפר מקור אלמוני ל-Mail Online בחודש ינואר האחרון, והוסיף: "זה מרתיח שניתן לכפות על האזרחים, משלמי המיסים, לשלם עבור שומרי הראש של הסאסקסים. להארי ומייגן יש כרגע שישה שומרי ראש, שלושה מבריטניה ושלושה מקנדה, המגנים עליהם 24 שעות ביממה באחוזה היוקרתית שהם שוכרים בוונקובר".

 

נזכיר כי המאבטחים האישיים שמלווים את השניים צפויים להרוויח סכום של כ-100 אלף פאונד בשנה, כל אחד מהם, וכמובן שזה לא כולל שעות נוספות או הוצאות אחרות. מומחים לענייני מלוכה וביטחון מעבר לים סיפרו כי השמירה והליווי של הארי ומייגן בחו"ל צפויים לעלות לקנדה בין 3 ל-6 מיליון פאונד בשנה. הם הרחיבו ואמרו כי כרגע שומרי הראש של הדוכסים מסאסקס עולים כמיליון פאונד בשנה - אך הסכום יכול לזנק בקלות ל-3 מיליון פאונד - ויותר, במידה והדוכסים יבלו את רוב זמנם בקנדה.

 

נחזור למקור האלמוני, שסיפר כי לשומרים יש "צי מכוניות" והוסיף כי המאבטחים כולם הם "גברים בריטים קשוחים, כך שזה לא קשה לזהות אותם במקום מבודד כמו אי ונקובר".

"מאמי, תשלח את הקצינים לסופר, חסר לי חלב"  (צילום: Gettyimages)
"מאמי, תשלח את הקצינים לסופר, חסר לי חלב" צילום: Gettyimages

 

ואם כבר חזרנו להתעסק קצת בהארי ומייגן, אי אפשר שלא להזכיר בכמה מילים את התנגדותם של הקנדים למעבר המלכותי של הדוכסים. בחודש ינואר האחרון, כשבועיים לאחר שהודיעו השניים כי בכוונתם לפרוש ממעמדם כבכירים במלוכה ולחלק את זמנם בין קנדה לבריטניה, האזרחים הקנדים לא טרחו להסתיר את זעמם. מומחים לענייני המלוכה מספרים כי בניגוד לציפיות, הדוכסים מסאסקס ממש לא רצויים. "נוכחותם של הארי ומייגן תעלה למשלמי המיסים כ-5 מיליון ליש"ט בשנה וכמו כן זה עלול לגרום למשבר חוקתי", אמר אחד המבקרים והסביר כי הסיבה לכך היא ששום מלכות בריטית מעולם לא התיישבה בקנדה והאומה כולה מתגאה בכך.

 

במקביל, האזרחים הציפו את מערכת העיתון The Globe and Mail במכתבים זועמים והבהירו כי השניים בהחלט לא רצויים. "קנדה אינה אמורה לשמש אמצע הדרך עבור כל מי שמחפש לצאת מבריטניה ובכל זאת להישאר מלכותי". אבל היי, לא הכל נורא. בניגוד לאזרחים - ראש ממשלת קנדה, ג'סטין טרודו, בירך את הארי, מייגן וארצ'י על המעבר, ואמר: "הדוכסים חברין ותמיד מוזמנים להגיע לקנדה".


ממשיכים להרגיז - גם מקנדה (צילום: Gettyimages)
ממשיכים להרגיז - גם מקנדהצילום: Gettyimages

 

צילום: רויטרס

צילום: רויטרס

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018