הארי ומייגן נגד המלכה: "אין לה סמכות שיפוטית על המילה 'רויאל'"

הדוכסים מסאסקס עולים להתקפה נגד ההחלטה של המלכה אליזבת לאסור עליהם להשתמש בתארי המלוכה שלהם, אך מבהירים כי יפסיקו להשתמש בהם באביב הקרוב. במקביל, חבריה של מרקל מספרים: "היא זועמת"

הלך התואר. מייגן מרקל והנסיך הארי (צילום: Gettyimages)
הלך התואר. מייגן מרקל והנסיך האריצילום: Gettyimages

 

העלילה מסתבכת: בשבוע שעבר פורסם כי המלכה אליזבת אסרה על הנסיך הארי ומייגן מרקל להשתמש במותג Sussex Royal שאפיין אותם עד כה, היות והם פרשו ממעמדם כבכירים במלוכה, ולא יכולים להמשיך לנצל את תאריהם המלכותיים. על פי הדיווחים, הדוכסים מסאסקס ייאלצו להיפרד מהמותג לאחר שהוציאו עשרות אלפי ליש"טים לטובת האתר החדש שלהם ואף רשמו את השם כסימן מסחרי בינלאומי עבור מגוון פעילויות ופריטים, בהם: ביגוד, כלי כתיבה, ספרים ועוד.

 

בסוף השבוע האחרון, הדובר של הדוכסים פרסם הצהרה רשמית בנושא. "בזמן שהדוכס והדוכסית מתמקדים בהקמת ארגון צדקה ללא מטרות רווח ובהתחשב בכללי ממשלת בריטניה הנוגעים לשימוש במילה 'רויאלס', הוסכם כי העמותה של הדוכסים לא תקרא בשם 'סאסקס רויאל - קרן הדוכס והדוכסית מסאסקס'. כמו כן, הדוכס והדוכסית לא מתכוונים להשתמש ב-Sussex Royal בשום צורה החל מהאביב הקרוב. בנוסף, הוסר הסימן המסחרי שביקשו השניים בעבור פעילויות ופריטים".

 

"אתה תראה, אליזבת תשמע ממני" (צילום: Gettyimages)
"אתה תראה, אליזבת תשמע ממני"צילום: Gettyimages

 

בניגוד להצהרה הרשמית והמכובסת, הדוכסים מסאסקס בחרו לצאת בהצהרה הרבה פחות מעודנת באתר האינטרנט הרשמי שלהם. "אנחנו שמחים לשתף אתכם בעדכון על רבים מהפרטים שסוכמו בישיבה המשפחתית בחודש ינואר האחרון. הדוכס והדוכסית מסאסקס יחלו את חייהם החדשים באביב 2020. המשפחה המלכותית מכבדת ומבינה את רצונם של הדוכסים מסאסקס לחיות חיים עצמאיים כמשפחה פרטית, מבלי לאפשר לתקשורת לחדור לחייהם. הדוכסים יישארו חלק בלתי נפרד ממשפחת המלוכה".

 

אז נכון, ההתחלה עוד סבירה, אבל מפה זה רק התדרדר. "כפי שפורסם באתר בתחילת חודש ינואר, הדוכס והדוכסית לא מתכננים לפתוח 'קרן' אלא לפתח דרך חדשה שתעזור ליצור שינוי ברחבי העולם. הקמת עמותה ללא מטרות רווח תהיה בנוסף למטרתם העיקרית של הדוכסים, ליצור שינוי משמעותי. לנוכח הכללים הספציפיים של ממשלת בריטניה סביב השימוש במילה 'רויאל' סוכם כי העמותה לא תשתמש במילים 'סאסקס רויאלס' או כל צורת שימוש אחרת של המילה. מאותה סיבה הדוכסים הסירו כל בקשה לשימוש בסימן המסחרי Sussex Royal".

 

ואם חשבתם שזה היה פאסיב אגרסיב, זו כבר מתקפה ישירה: "אמנם למלכה אין שום סמכות שיפוטית, לה או למשרד הקבינט, בנוגע לשימוש במילה 'רויאל' ברחבי העולם, הדוכס והדוכסית לא מתכוונים להשתמש ב-'סאסקס רויאלס' בשום דרך או צורה. לא בבריטניה ולא בכל מדינה אחרת. הדוכסים מסאסקס ימשיכו לפתח את העמותה שלהם ולדאוג לעתידם. אנו מקווים שתשתמשו באתר זה כמקור למידע עובדתי. באביב הקרוב הערוצים הדיגיטליים שלנו יעברו ריענון לקראת הצעד המרגש הבא".

 

פעם, כשהייתם רויאלס (gettyimages)
פעם, כשהייתם רויאלסgettyimages

 

גם חבריה של הדוכסית התראיינו ל"דיילי מייל" וסיפרו על זעמה של מרקל. "מייגן לא קיבלה את החדשות בצורה טובה, היא הסבירה שהשניים בחרו בשם הנבחר כדי להגן על המלוכה ולא להרוויח מכך", סיפרה מקורבת והוסיפה כי "מייגן הדגישה כי יש לה השפעה חיובית עצומה על האנשים מסביבה".

 

מקור אלמוני אחר סיפר כי הדוכסית בחרה גם להתייחס לכך שהמלכה אסרה על השניים להשתמש בתארי הרויאלס. "מייגן חוזרת ואומרת שההצלחה שלהם בלתי נמנעת, עם או בלי שם המותג. היא גם אומרת כי בלי קשר לשם, להארי וארצ'י דם מלכותי ואף אחד לא יכול לקחת את זה מהם, לכן הם, כמשפחה, תמיד ייחשבו לבני מלוכה". עוד הוסיף המקור ואמר כי מרקל טוענת כי היא והארי יודעים מה הכוונות האמיתיות שלהם וזה מה שחשוב. "הם עושים הכל על מנת ליצור עולם טוב יותר עבור ארצ'י".

 

למרות זעמה של מרקל, המקור הסביר ואמר כי "במובנים רבים זה בלתי נמנע לאסור עליהם להשתמש במותג, בהתחשב בכך שהשניים החליטו לפרוש, אך זו בהחלט מכה רצינית עבור הארי ומייגן מכיוון שהם השקיעו הכל במותג. אך למלכה אליזבת לא היתה ברירה אחרת".  

 

כמו כן, אותו רכלן מבפנים ניצל את ההזדמנות לחשוף פרטים חדשים על ארצ'י הקטן, ואמר: "לארצ'י יש אישיות עצומה בדיוק כמו של אביו. הוא סקרן מאוד ובודק הכל, יש לו צחוק מקסים והוא חייכן וחמוד. פשוט אהבה טהורה".

 

יצא על האבא. הארי וארצ'י
יצא על האבא. הארי וארצ'י
   

 

לעומת ה"דיילי מייל", המקורות של האתר TMZ הציגו את עמדתם של הדוכסים מסאסקס בצורה קצת פחות מנומסת. "הארי ומייגן רותחים, הם אומרים כי למלכה אין שום סמכות לפשוט מהם את התארים. זה בולשיט אחד גדול", אמר מקורב לדוכסים.


"חייבים למצוא קופירייטר חדש" (צילום: Gettyimages)
"חייבים למצוא קופירייטר חדש"צילום: Gettyimages

 

אנג'לה לוין, ביוגרפית מוכרת של הבית המלוכה הבריטי, לא הצליחה להתעלם מהתגובות של הדוכסים מסאסקס להחלטה של המלכה אליזבת, ופרקה את תסכולה ב"דיילי מייל". "להגיד ש'המילה רויאל אינה בבעלותה של המלכה אליזבת' זה ילדותי ובהחלט מעליב את המלכה אליזבת, שהיא האדם הנערץ ביותר בקרב הציבור הבריטי".

 

לוין התייחסה גם לנסיך הארי, שלטענתה היה "כריזמטי, אדם בעל נימוסים טובים, מתחשב וכזה שרק חושב על האחר", ותהתה, בקול רם "מה לכל הרוחות קרה לאותו הארי, שהיה אהוב על כולם. מדוע הוא נמצא בעמדה כה מוזרה לצד אשתו ויוצא נגד סבתו, בת ה-93, אותה הוא כל כך אוהב. 'החברים' של הארי ומייגן מספרים בכל הזדמנות עד כמה השניים מרוצים ומאושרים מפרישתם, אז מדוע הם נשמעו כל כך מרירים בהצהרה הרשמית לאחר שנאסר עליהם להשתמש בתארי המלוכה?".

 

לוי סיכמה את דבריה בכך שבחרה להזכיר כי "הנסיך הארי ומייגן מרקל הודיעו על פרישתם מבלי להתייעץ עם איש מבני המשפחה, הם היו מוכנים לעזוב את המשפחה המלכותית בכל מחיר – מבלי לחשוב על ההשלכות, מבלי לעדכן את המלכה אליזבת, שגילתה על החלטתם יחד עם שאר העולם".

 

עצירה לנשיקה - כדי לעצבן עוד קצת את המלכה (צילום: gettyimages)
עצירה לנשיקה - כדי לעצבן עוד קצת את המלכהצילום: gettyimages

 

כמו כן, בסוף השבוע האחרון פרסמו הדוכסים מסאסקס סרטון קצר המבשר על שובם לבריטניה לטובת אירועי משחקי האינוויקטוס, שיתקיימו ב-28 בפברואר, שם ישתתף גם הזמר ג'ון בון ג'ובי. הדוכסים צפויים להופיע במספר אירועים מלכותיים נוספים, כשהעיקרי והגדול מכולם יתקיים ב-7 במרץ - פסטיבל מאונטבאטן, שבו תירשם הופעתו האחרונה של הנסיך הארי כקפטן של חיל הנחתים המלכותי.

 

 

שיהיה בהצלחה, חברים (צילום: gettyimages)
שיהיה בהצלחה, חבריםצילום: gettyimages

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018