רכילות+

מיכל הקטנה: "אמרו לי שאני לא ראויה להיות אמא"

אחרי שערוריית השיער שלא באמת נתרם ואחרי שספגה אש כשחזרה לפעילות מיד אחרי הלידה, פגשנו את מיכל הקטנה לשיחה על התגובות הכועסות שקיבלה מהציבור ("כתבו שאני מזניחה את הילדים שלי"), מערכת היחסים עם בעלה ("הנוסחה היא כל הזמן להעצים את הגבר") ולמה היא חושבת שהיא בכלל מהווה השראה. צפו

 

שערוריית תרומת השיער, האימהות שכותבות לה שהיא מזניחה את הילדים שלה (ואלו שכותבים דברים חמורים בהרבה), הכבוד שהיא עושה לבעלה, הרב שנותן לה כוח, המשפחה המתרחבת ועל פי התוכניות, עוד תמשיך להתרחב: מיכל ויצמן, AKA מיכל הקטנה, בת 37 ואם לחמישה, ממש לא מעוניינת לעמוד בציפיות שלכם ממנה, ואם בא לה להצטלם במסעדה 16 שעות אחרי לידה, זה בדיוק מה שהיא הולכת לעשות. אז תפסנו אותה לריאיון פורים לא מתנצל בעליל. והמסר שלה? במקום לרכל עליה, קחו ממנה דוגמה. 

 

נס פורים שלי

"היום שבו הכרתי את הרב שלי. אני לא זזה בלעדיו, הוא הדבר הכי יקר לי בעולם. אמונה זה תמיד דבר טוב, כל אחד חייב אמונה ומסגרת והוא נותן לי הרבה מאוד כוח, כי כמה שאני נראית בן אדם מאוד חזק, אני אדם מאוד סוליסט שמאוד קנאי לפרטיות שלו ואת הדברים הכואבים אני משאירה בבטן. אני לא מעשנת, אני לא שותה ואני מתמודדת עם המציאות כמו שהיא, אז חשוב שיהיה לי מישהו כזה. הכרתי אותו לפני 6 שנים כשהייתי במשבר מאוד גדול בזוגיות שלי. היינו במשבר וזה היה ממש רגע לפני גירושים. הגעתי אליו והוא ישר אמר לי: 'את במשבר מאוד גדול ויש לך עוד שנתיים לצלוח אותו'.

 

"זה היה מאוד מרסק, לשמוע בשיא השבר שיש עוד שנתיים אבל ככה היה והוא גם אמר לי שבסופו של המשבר יהיו לי תאומים. זה היה נראה לי הזיה, כי באותה תקופה המשבר היה כל כך גדול שאפילו לא שכבנו. אחרי שנתיים נכנסתי להיריון, אבל עם עובר אחד. באתי אליו ואמרתי לו: 'טעית, יש רק אחד'. והוא לא אמר כלום. שבוע אחרי זה הפלתי, וכשיצאתי מהגרידה ניר (ויצמן, בן זוגה ואבי ילדיה - מ"ז) חיכה לי עם ורד בחוץ וזה היה סופו של המשבר, כאילו התגרשתי והתחתנתי מחדש. ואחר כך גם באו התאומים".

 

עד לא ידע

"הייתה לי לידה מדהימה. שבוע 39, צירים וירידת מים, אפידורל, ותיק תק. תוך חמש שעות מהרגע שנכנסתי לחדר הלידה כבר ילדתי, בלי קרעים ובלי תפרים. ישר משם, כשהיא עוד מחוברת לחבל הטבור שלי, היא עלתה על הציצי לארבעים דקות ואני בכיתי בלי הפסקה. אי אפשר היה לכבות את הממטרות. מחדר הלידה הגעתי למלונית והכול היה מהמם, הגיעו כמות היסטרית של חברים ומשפחה וסבתות וכל הילדים, והייתה חגיגה נורא גדולה.

 

"ב־21:00 בערב, 16 שעות אחרי הלידה, כשכולם הלכו, שמתי טרנינג והתכוננתי ללכת לישון. ואז ניר אמר: 'מה את עושה? בואי נחצה את הכביש ל'טוטו' ונרים כוסית לכבוד אלי המהממת'. ניר הוא בליין מטורף, הוא רוצה לצאת כל יום והוא רוצה שכל יום אני אבוא גם. זוגיות זו העבודה הכי קשה שלי, ואני לא מוכנה לוותר על זה. אחרי הלידה כל התשומת לב על האישה ועל התינוק והיה לי חשוב לתת תשומת לב גם לניר. הרגשתי נהדר, סיימתי להניק, היה מזג אוויר חורפי ורומנטי. הזמנו יין, אכלתי דג ואז ניר אמר: 'למה את לא מעלה תמונה?'. זה אפילו לא היה רעיון שלי. העליתי, חזרתי למלונית הלכתי לישון וקמתי לסערה.

 

"עשרת אלפים תגובות, כולל בהמון קבוצות של אימהות. חברים עשו לי צילומי מסך ושלחו לי. זה פתח כל מהדורה, הדבר הזה, של גלית ואילנית ושל שי שטרן שהלך לצלם באסף הרופא. פנו אליי עודד בן עמי ורפי רשף, וזה הגיע בסוף גם ל'ארץ נהדרת'. זה היה משוגע וצחקתי על זה, עד שזה הגיע לאימהות שחצו את הגבול וכתבו לי שאני אמא לא ראויה ושאני מזניחה את הילדים שלי.

 

"מה עשיתי? לא עליתי על במה ואמרתי: 'כל אמא צריכה לצאת ל'טוטו' מייד אחרי הלידה'. זה האינסטגרם הפרטי שלי ואם לא מתאים לכם, תורידו לי עוקב. שכל אחד יעשה מה שטוב לו, מצידי קחי חופשת לידה של 10 שנים. אני אראה באינסטגרם שלי מה שבא לי. מה? בנות שמראות את הבטן המידלדלת שלהן ואת הצלקת של הניתוח, זה יותר יפה? אני רוצה לשדר שמח, טוב ומהמם. ככה זה, תמיד יהיה לאנשים מה להגיד, בלידה הקודמת דיברו על הסקיני ג'ינס. מה אני אעשה? גם עכשיו נשארו לי רק שני קילו וחצי קילו להוריד. אני מפחדת כבר להגיד. אני עוברת ברחוב ואנשים בוחנים לי את הבטן.

 

"היריון זה לא מחלה. גם אני עייפה וגמורה, ואם היה אפשר היה לקנות שעות שינה, הייתי קונה. אבל יש לי מערכת יחסים נפלאה וחשוב לי לשמור עליה, ואני האחרונה שאקח משכך כאבים ואכנס למיטה. לא עשיתי את זה מעולם, ואני לא אעשה את זה עכשיו. אני שבועיים אחרי לידה, יש לי היום צילומים לסדרה חדשה, חזרות ל'היפה והחיה', ואני מלווה את יולי לצילומים לקמפיין שהיא עושה. ואני מהלילה כבר מפשירה בשר כדי להכין להם גם ארוחת צהריים. יחד עם כל זה, אני מתכננת בת מצווה משוגעת לבתי יולי, 4 ימים לפני ליל הסדר, שאני מארחת אצלי.

 

"אני היפראקטיבית, כן. אם לא הייתי עושה כלום הייתי רבה עם בעלי: 'איפה אתה' ו'למה אתה לא בא'. ככה אני בטירוף וזה מושלם לי. מישהי שאלה אותי: אבל למה להעלות את זה? מה את רוצה, תשומת לב?'. כן, יש מישהו שלא רוצה תשומת לב בעולם הזה? אני מאוד רוצה תשומת לב, ואני לפחות מודה בזה. אחרי כל התגובות האלה, העליתי פוסט והצעתי לאנשים שזה לא מתאים להם לא לעקוב אחרי, ציפיתי שירדו לי עוקבים. במקום זה עלו לי ארבעת אלפים".

 

המן הרשע

"עבורי המן הוא האיש הזה שיושב מאחורי המקלדת, ממורמר, שמתעסק בחיים של אחרים במקום ללכת לטפל בעצמו ולמלא את חייו בתוכן".

 

"אני מאוד רוצה תשומת לב, ואני לפחות מודה בזה" מיכל הקטנה (צילום: טל עבודי)
"אני מאוד רוצה תשומת לב, ואני לפחות מודה בזה" מיכל הקטנהצילום: טל עבודי

 

ככה יעשה לאיש

"הילדים זה מאה אחוז אני. ניר מגיע בשמונה בערב כמו סנטה קלאוס. הכול מצוחצח, הילדים אחרי מקלחות, מתוקתקים, ארוחת הערב על השולחן. הוא בא כמו שייח'. ניר עובד מאוד קשה, הוא הבעלים של כל רשת מלונות בראון בארץ ובעולם. יש להם באמסטרדם, במילאנו ועכשיו הוא פותח גם באתונה, וגם פותח ארבע מסעדות חדשות בתל אביב. הוא בן אדם מאוד מוכשר ורציני. אין עם מי לדבר במהלך היום, הוא לא זמין, הוא עובד ב־15 ערוצים. הוא כל כך אוהב את מה שהוא עושה שהוא לא מתעייף, כי ככה זה כשאתה עצמאי וזה שלך. אני יודעת, כי הייתי שכירה פעם ואני יודעת שזה אחרת.

 

"הוא בא הביתה, לא נראה כאילו ילדים גרים שם, הכול מצוחצח, הילדים חזרו מהמסגרות, הם הולכים לחדרים, לכל אחד יש את הסוויטה הנשיאותית שלו. כל היום לא דיברנו, כל אחד היה בטירוף שלו ואני מבינה שעכשיו אני צריכה לתת משמרת שלישית ולהשקיע בבעלי. אז אנחנו הולכים למסעדה, ואז ממשיכים לבר ומבלים. זה הכי חשוב לי בעולם, הוא המלך שלי.


"גם אנחנו היינו כמו כולם, נכנסנו לרוטינה שכל אחד בתוך תחרות עם עצמו ועם הקריירה והתחיל הריחוק והניתוק, והגיעה השיחה של 'פנינו לאן?'. ישבנו אצל המטפלת הזוגית והיא שאלה: 'כמה הילדים חשובים לך?'. ועניתי: 'הכי בעולם'. אז היא שאלה: 'כמה הקריירה חשובה לך?'. עניתי: 'הכי בעולם'. ואז היא אמרה לי: 'ביום שניר יהיה חשוב לך כמוהם, הזוגיות שלכם תשתנה'. ואז השתנו חיי, ואין יום שאני לא שולחת לו הודעות אהבה ותודות על מי שהוא ומה שהוא העניק לי, ואני נותנת לו ספייס עם חברים שלו, ואת המקום והזמן לקריירה שלו כי זה הגבר הראשון והאחרון בחיי. וכן, אני עושה לו סצנות קנאה, ומי שתציע לו משהו, חלקת קבר אני אכין לה. וככה זה, ברגע שאת תתני, את תקבלי, והוא נותן לי הכול. אז כשהוא נכנס הביתה, זה רק הוא. אני מחכה לבואו.

 

"הנוסחה היא כל הזמן להעצים את הגבר. קחי על עצמך את האחריות. אני מרגישה שההצלחה שלי תלויה בו והפוך. אנחנו מתנשקים כל בוקר, צרפתית. בטח צרפתית. זו עבודה, זה לא מזל. בהתחלה זה טכני, אבל זו עבודה ועובדים. הסוד הוא רק בזוגיות, את יודעת כמה פעמים יכולתי לקום ולהתגרש? אני כל הזמן חושבת עליו, אפילו עכשיו אחרי הלידה כשכולם סימסו לי מזל טוב, כתבתי להם: 'תסמסו גם לניר'. צריך כל הזמן לשים עליו את אור הזרקורים, ולבלוע צפרדעים כשצריך, ולתת הרבה חופש אחד לשני. אני עובדת בזה, ואם לא הייתי עושה את זה, לא היה לי היום בעל ולא חמישה ילדים".

 

רעשנים

"לאנשים יש כל הזמן מה לומר לי, בעיקר על זה שעשיתי חמישה ילדים. אומרים לי: 'מה, אתם כמו דתיים? למה?'. את יודעת איזה כיף זה לשבת בשולחן עם שבט שלם שעשיתי? בשביל מי אני עובדת כל כך קשה? מי יסעד אותי? מי יטפל בי? מי יתן לי אהבה אמיתית? לשם אני מחנכת ומובילה אותם. אני רוצה עוד בת ועוד בן. אני מתה על זה, רק לצאת לשום מקום אני לא יכולה. אין רכב לכל כך הרבה ילדים, רק הרכב המסחרי של מיכל הקטנה. בגלל זה אצלי בבית עושים את פסח, כי איפה אני אצא עם חמישה ילדים? עד שאני אארגן אותם כבר ייגמר הסדר.

 

"זה בסדר, אני רוצה הרבה ילדים, יש לי כוח לזה, מי שמכיר אותי מקרוב יודע כמה כוח יש לי. אין לי זמן לשחק משחקים, אני רוצה משפחה גדולה. השנה הבנתי שאין דבר יותר חזק ממשפחה. תמיד שואלים אותי מאיפה האנרגיות שלי. זה משם, מזה שאני חוזרת הביתה למשפחה שלי ויש לי שבט בבית, זה הניצחון שלי".

 

"הנוסחה היא כל הזמן להעצים את הגבר. קחי על עצמך את האחריות" (צילום: טל עבודי)
"הנוסחה היא כל הזמן להעצים את הגבר. קחי על עצמך את האחריות"צילום: טל עבודי

 

מרדכי ואסתר

"אני הכרתי את ניר כשלא היה לו כלום, רק 3 שנים אחרי שהכרנו, הוא והמשפחה שלו התחילו להמריא. הוא היה יחצן מסיבות מנס ציונה. אחרי 4 חודשים יחד אמרתי לו שלא מתאים לי חיי הלילה האלה ושילך ללמוד משהו או שלא ממשיכים, והוא נרשם ללימודי משפטים ומנהל עסקים בקריה האקדמית בקריית אונו. אני התחלתי במקביל ללמוד פסיכולוגיה ובכלל לא תכננתי להיות מיכל הקטנה. אבל כשהבנתי שעד שאני אפתח קליניקה בבית ייקח עוד 10 שנים לפחות, עזבתי מייד.

 

"אני בן אדם של מטרות ויעדים ורוצה הכול בקצב מהיר, ויצאתי לדרך עם מיכל הקטנה. ככה התבגרנו יחד, כבר 20 שנה. כולם חושבים שאני המשוגעת אבל הוא משוגע יותר ממני. הוא יותר היפראקטיבי, והוא תמיד מרים אותי. כשילדתי את התאומים בניתוח חירום קיסרי קמתי מהתאוששות וגררתי רגליים במסדרון. ניר אמר לי: 'מה את עושה? תלכי רגיל! יש אנשים שאין להם רגליים ללכת, מה את גוררת רגליים? הכול טוב!'. והוא מזין אותך ככה באנרגיות חיוביות, זה בא ממקום של כוח ומוטיבציה"."קמתי מהתאוששות וגררתי רגליים. ניר אמר לי: 'מה את עושה? תלכי רגיל" (צילום: טל עבודי)
"קמתי מהתאוששות וגררתי רגליים. ניר אמר לי: 'מה את עושה? תלכי רגיל"צילום: טל עבודי

 

תענית

"הצמה שלא נגזרה - כל עניין הצמה יצא מפרופורציה כי התקשורת מציגה את הדברים כמו שהיא רוצה. אני ומיקי (מוכתר, שיחד איתה הצטלמה כמי שגוזרת את שערה למען תרומה לחולות סרטן ואז התברר שהן בכלל לא הסתפרו באמת - מ"ז) בסך הכול התחייבנו לגזור את השיער כשיסתיימו ההופעות, וזה באמת מה שעשינו. רצינו לעזור לעמותה, אבל לא יכולנו להסתפר באמת בצילומי יח"צ בגלל ההופעות. הקושי עם זה היה עם הילדים שלי, כי גם אליהם זה הגיע. יולי בת 12 וליאו בן 11, ונאמרו להם דברים לא נעימים. היו תגובות מאוד אלימות. כתבו לי: 'שהילדה בבטן שלך תמות'".

 

תחפושות

"אני מתה על פורים. זה החג האהוב עליי. כל שנה אני דואגת לתחפושות מאוד מושקעות, והשנה כל המשפחה מתחפשת למשפחה מהקרקס. יש כבר סקיצות ורפרנסים ומישהו עובד על זה. ביום השני נהיה שלגייה, הנסיך והגמדים, וביום השלישי אני עוד לא יודעת. צלמים באים הביתה והכול, אני חוגגת בענק. כן, למה לא? במקום לרכל על זה, קחו דוגמה".

 

הריאיון המלא עם מיכל הקטנה וכתבות נוספות - עכשיו, בגיליון החדש של "פנאי פלוס"


רוצו לדוכנים! (צילום: טל עבודי)
רוצו לדוכנים!צילום: טל עבודי

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018