הנסיך הארי חוטף אש בגלל חיילי צה"ל

הנסיך תיכנן להזמין חיילים ישראליים שנפצעו במהלך שירותם הצבאי לטורניר הספורט הפאראלימפי - אינוויקטוס, אך מתנגדים בממלכה טוענים: "ניסיון להתגרות בערבים על ידי בני המלוכה"

הארי למען חיילי צה"ל! הנסיך הארי (צילום: Gettyimages)
הארי למען חיילי צה"ל! הנסיך האריצילום: Gettyimages

 

הנסיך הארי מסתבך, והפעם לא בגלל מייגן מרקל. "הדיילי מייל" פירסם אמש (שבת) כי הנסיך הכניס את עצמו לצרה נוספת, הפעם בגלל צה"ל. כן, קראתם נכון. לפי האתר, הנסיך "חטף על הראש" לאחר שהזמין חיילים ישראליים שנפצעו במהלך שירותם הצבאי להשתתף במשחקי אינוויקטוס.

 

אינוויקטוס הוא אירוע ספורט בין חיילים נכים ופצועים, שהגה הארי והתקיים לראשונה ב-2014 בלונדון ונחשב להצלחה. במשחקים משתתפים חיילים, בעבר ובהווה, שנפצעו או הפכו לנכים במהלך שירותם הצבאי. לאורך השנים, הנסיך רתם כמה מהדמויות הבולטות ביותר בעולם לקדם את המשחקים, ביניהם ברק ומישל אובמה , ג'ון בון ג'ובי ואפילו את סבתו, המלכה אליזבת.

 

ההתנגדות להזמנה נובעת מכך שישראל מעולם לא הוזמנה להשתתף במשחקים, היות והיא נמצאת תחת חקירה בשל פשעי מלחמה בשטחים הפלסטיניים. לפי "הדיילי מייל", הושגו הבנות והחיילים הישראלים אמורים להשתתף בטורניר שיתקיים בשנת 2022, למורת רוחם של המתנגדים. מדובר במהלך "פרובוקטיבי", סיכם פרשן ערבי.


תמיד אמרנו שאתה נסיך! (צילום: Gettyimages)
תמיד אמרנו שאתה נסיך!צילום: Gettyimages

 

האתר גם דיווח כי גיוס הכספים לטובת השתתפות הצוות הישראלי החל באדיבות ארגון הצדקה ג'נסיס (Genesis Philanthropy Group), שנוסד בשנת 2007 על ידי האוליגרך הרוסי מיכאל פרידמן ופילנתרופים יהודים נוספים, במטרה לחזק את הזהות היהודית בקרב יהודים דוברי רוסית בעולם. 

 

השתתפותה של ישראל במשחקים סוכמה בישיבה של ועדת קרן הטורניר ב-10 במרץ, כשחמישה ימים לפני כן, מנכ"ל משחקי אינוויקטוס דומיניק ריד ומנהל התפעול ריצ'ארד סמית' נפגשו עם מארק רגב, שגריר ישראל בבריטניה. דוברי אינוויקטוס מסרו בתגובה: "אנחנו תמיד פתוחים להרחיב את המדינות המשתתפות בטורניר", אך בממלכה יש מתנגדים: "זה ייראה כמו דרך להתגרות בערבים על ידי בני המלוכה", טען העיתונאי הבריטי-ערבי עבד אל בארי אטוואן.

 

כידוע, בעקבות מגפת הקורונה שפרצה בעולם, המשחקים שהיו אמורים להתקיים בתחילת החודש נדחו ל-2022 ויתקיימו בגרמניה.אל דאגה, אנחנו בצד שלך (צילום: Gettyimages)
אל דאגה, אנחנו בצד שלךצילום: Gettyimages

ותמונה אחת מייגן, שלא תכעס שהיא לא מקבלת פוקוס (גטי אימג'ס)
ותמונה אחת מייגן, שלא תכעס שהיא לא מקבלת פוקוסגטי אימג'ס

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018