חיי המין הסוערים של בני המלוכה הפחות מוכרים

חילופי זוגות, ניסיון חטיפה ונטייה מינית בסימן שאלה: בזמן שהארי ומייגן מקבלים את כל תשומת הלב, כמעט שכחנו את בני המלוכה הבריטים שסיפקו הרבה יותר כותרות לאתרי הרכילות. כמעט. קבלו את הסיפורים הכי שערורייתיים

היי אן, נעים להכיר. הנסיכה אן והמלכה אליזבת (צילום:Gettyimages)
היי אן, נעים להכיר. הנסיכה אן והמלכה אליזבתצילום:Gettyimages

 

את הקראש שלנו על בית המלוכה הבריטי מעולם לא ניסינו להסתיר, אבל בזמן שכל תשומת הלב מתמקדת במלכה אליזבת, והנסיכים צ'רלס, וויליאם, הארי ובני ביתם, ישנם בני מלוכה נוספים שלא מקבלים את אותו יחס. אתם יודעים, ממש כמו חג פסח שני, שנחבא בצילו של ליל הסדר המוכר. אז אנחנו כאן כדי לתקן את העוול והחלטנו לתת במה לבני משפחת המלוכה שסיפקו לא מעט דרמות אך מעולם לא קיבלו את אותה תשומת לב. מניסיון ההתאבדות של הנסיכה מרגרט דרך חילופי הזוגות של צ'רלס ואחותו הנסיכה אן, הגיע הזמן לסיים את שיחת ה"זום" המשפחתית ולגלות פרטים עסיסיים על המשפחה המעניינת באמת.

 

הנסיכה מרגרט: שברון לב, התמכרות לאלכוהול וניסיון ההתאבדות

הנסיכה מרגרט בצעירותה (צילום: Gettyimahes)
הנסיכה מרגרט בצעירותהצילום: Gettyimahes

 

הנסיכה מרגרט, רוזנת סנודן, היא אחותה הצעירה של המלכה אליזבת. היא נולדה באוגוסט 1930 ונחשבה מאז ומתמיד לרוח החיה במשפחת המלוכה. עוד כשהיו קטנות, אליזבת עברה שיעורי הכנה לקראת המלוכה ומרגרט כל כך קינאה, שניסתה לשכנע את אחותה שהיא פחות בנויה לתפקיד – שללא ספק תפור עליה. באחת הפעמים היא אף ניסתה לשכנע את הצוות המלכותי שנזף בה והזכיר לה את מקומה – "לנצח לשרת את המלכה".

 

למרות שהייתה יפה, מלאת תשוקה ואהודה על הציבור, מרגרט תמיד נאלצה לחיות בצל אחותה הגדולה ואף לקבל ממנה אישורים לגבי חייה הפרטיים. למשל, בכל הנוגע לחיי האהבה שלה ולרומן שניהלה עם הקצין הבריטי פיטר טאונסנד.

 

השנה הייתה 1954 ומרגרט ניהלה רומן עם הקצין, שהחל בזמן שטאונסנד היה נשוי ושימש כעוזר למלך ג'ורג' השישי. הנסיכה סיפרה לאחותה הגדולה על אהובה והביעה את רצונה להתחתן עם טאונסנד, שהתגרש בינתיים מאשתו. בהתחלה אליזבת לא הביעה התנגדות לקשר, אך לאחר שנוצרה סערה גדולה בעקבות הפירסומים על השניים בתקשורת, ותושבי הממלכה הביעו כעס מהזוגיות שנולדה בחטא, אליזבת החליטה שצריך להרגיע את העניינים – עד יעבור זעם. היא הבטיחה למרגרט המאוהבת שבמידה ותסכים לחכות שנתיים – במהלכן טאונסנד ימלא תפקיד בבריסל, השניים יקבלו את אישורה להינשא. נציין שהשנתיים חלפו, התשוקה גברה והאיסור נמשך. מרגרט והקצין מעולם לא זכו לממש את אהבתם באופן חוקי.

 

רומן שלא מומש. מרגרט ופיטר טאונסנד (צילום: AP)
רומן שלא מומש. מרגרט ופיטר טאונסנדצילום: AP

 

בלב כבד, נאלצה מרגרט לוותר על אהבת חייה ונישאה לצלם אנתוני (טוני) ארמסטרונג-ג'ונס בשנת 1960. שנה לאחר מכן נולד בנם הבכור, דיוויד, ושלוש שנים לאחר מכן, במאי 1964 נולדה בתם השנייה, ליידי שרה.

 

זוג טרי! הנסיכה מרגרט ואנתוני ארמסטרונג ג'ונס (צילום: AP)
זוג טרי! הנסיכה מרגרט ואנתוני ארמסטרונג ג'ונסצילום: AP

 

לפי ביוגרפיות, מרגרט מעולם לא הייתה מאושרת. היא נהגה להטביע את יגונה באלכוהול ופיזרה עקיצות כלפי אמה – המלכה האם וכמובן כלפי בעלה, עד שהשניים לא יכלו לסבול זה את זו יותר. אבל שלא תחשבו שהוא היה שה תמים, ממש לא. טוני בגד בה בכל הזדמנות אפשרית, ולמרות שעל רוב הנשים היא לא ידעה, את אחד הרומנים שניהל, עם לוסי לינדזי הו, היא גילתה, ואף היה לה שם עבור האישה האחרת – "הדבר".

 

מרגרט ניסתה לדבר עם בני משפחתה על הרומן של בעלה במהלך ארוחה שגרתית, אך כשזה לא צלח הנסיכה הזועמת האשימה את כולם שהם תמיד בוחרים לצדד בו ולא בה, והחליטה לנקוט דרך פעולה אחרת. שמועות בדבר רומנים רבים שניהלה מרגרט, בהם עם הזמר מיק ג'אגר, הציפו את אתרי הרכילות בממלכה, אך שמועה אחת הפכה לאמיתית במיוחד, כשהיא החלה לנהל רומן עם צעיר בשם רודי לואלין. השניים בילו יחד והחופשה הלוהטת שלהם דלפה לעיתונות ועוררה סערה רבה, עד כדי כך שהמלכה האם ציוותה על מרגרט לחזור לארמון, שם חיכה לה בעלה אנתוני ושם גם נגמרו נישואיה.

 

הרומן ששם סוף לנישואים. מרגרט ורודי (צילום: Gettyimahes)
הרומן ששם סוף לנישואים. מרגרט ורודיצילום: Gettyimahes

 

גם הסדרה עטורת השבחים של נטפליקס, "הכתר", הבינה את הפוטנציאל הטמון בכבשה השחורה של משפחת המלוכה ובעונה השלישית התרכזה במערכת היחסים של מרגרט ולואלין: לאחר שהנסיכה חזרה לארמון, היא התעמתה עם בעלה ובסופו של דבר המלכה אליזבת נתנה את אישורה למערכת היחסים שלה עם לואלין בניסיון להסב לאחותה אושר, אך גם זה לא עזר לשפר את מצב רוחה של מרגרט. בסדרה נטען כי הנסיכה ניסתה לשים קץ לחייה באמצעות מנת יתר של כדורי שינה והרגעה אחרים, אך במציאות ניסיון ההתאבדות של מרגרט מעולם לא אומת למרות שלל ספקולציות בנושא. ב"גרדיאן" דיווחו כי ניסתה להתאבד בשנת 1974 וב"טיימס" דווח כי היא עברה התמוטטות עצבים לאחר שנישואיה לאנתוני התפרקו. משפחת המלוכה, כיאה לבריטים המדחיקים שהם, הכחישה את השמועות עד יומה האחרון של מרגרט, שהלכה לעולמה בשנת 2002 בגיל 71.

 

בימים יפים ומאושרים עם אנתוני (צילום: Gettyimahes)
בימים יפים ומאושרים עם אנתוניצילום: Gettyimahes

 

ועוד כמה מילים על אנתוני ארמסטרונג-ג'ונס: בניגוד למרגרט שלא המשיכה לפרק ב', בדצמבר 1978 טוני התחתן עם לוסי לינדזי הו (הפילגש, אם פספסתם) וב-1979 השניים הביאו לעולם את בתם הראשונה המשותפת – ליידי פרנסס. אגב, הבגידות של הצלם לא הפסיקו מעולם, והוא ניהל רומן סוער ומוחצן עם העיתונאית אן הילס, ששמה קץ לחייה בשנת 1996. ארבע שנים מאוחרת יותר השניים התגרשו, לאחר שנודע כי יש לו ילד נוסף מחוץ לנישואים, ג'ספר וויליאם, שנולד בשנת 1998 למאהבת נוספת, מלאני כבל-אלכסנדר, לשעבר עורכת במגזין Country Life. אנתוני הלך לעולמו בשנת 2017, כשהיה בן 86.

 

הנסיכה אן: מניסיון חטיפה ועד חיי המין הסוערים

עקשנית וחצופה. הנסיכה אן (צילום: Gettyimahes)
עקשנית וחצופה. הנסיכה אןצילום: Gettyimahes

 

אן הנסיכה המלכותית היא בתה השנייה של המלכה אליזבת אחרי צ'ארלס. היא נולדה ב-15 באוגוסט 1950, השביעית שנושאת בתואר "נסיכה מלכותית" והראשונה מבית המלוכה שהשתתפה בתחרויות האולימפיאדה - במונטריאול בשנת 1976. לפי ביוגרפיות של בית המלוכה, אן תמיד הייתה דעתנית, חצופה ועומדת על שלה. בזמן שאחיה הבכור ציית לאמם בכל דרך, אן נהגה להסתיר, לשקר, לחמוק בלילות ולנהל חיי מין סוערים - ממש מתחת לאפם של הוריה. השערורייתי מכולם היה הרומן המתמשך עם אנדרו פרקר בולס, בן זוגה ובהמשך בעלה של קמילה, אשתו הנוכחית של צ'רלס.

 

המרדנית והצייתן. מרגרט וצ'רלס (צילום: Gettyimahes)
המרדנית והצייתן. מרגרט וצ'רלסצילום: Gettyimahes

 

זה היה בתחילת שנות ה-70, קמילה ניהלה מערכת יחסים עם פרקר בולס, קצין בצבא הבריטי, אך חשדה שהוא מתרועע עם נשים אחרות (ואף התעמתה איתו בנושא). כנקמה, החלה לצאת במקביל עם הנסיך צ'רלס, אך הקשר הפך לרציני יותר - לפחות מבחינת יורש העצר שהתאהב עמוקות. בזמן שקמילה זגזגה בין צ'רלס לאנדרו, האחרון מצא נחמה בזרועותיה של לא אחרת מאשר הנסיכה אן. כאמור, אחותו הצעירה של צ'רלס. אן הכירה היטב את הרזומה הרומנטי של אנדרו והבהירה לו שהיא מעוניינת בקצת "פאן", או במילים אחרות: יחסי מין לא מחייבים.

 

הביוגרף מלכותי סאלי בדל סמית' הסביר בעבר כי הנסיכה אן אמנם ניהלה רומן סוער ומתמשך עם אנדרו, אך שניהם ידעו כי לא יוכלו להינשא, כיוון שבולס הוא קתולי – ואיננו מועמד סביר למשפחת המלוכה. "אפילו כשהרומנטיקה ביניהם הפסיקה הם נשארו חברים טובים לכל החיים. היה להם הרבה במשותף, כולל אהבתם לסוסים", אמר הביוגרף, והוסיף כי השמועה גרסה שהשניים המשיכו לקיים יחסי מין גם לאחר שנישאו לאחרים. העיתונאית פני ג'וניור טוענת כי הסיבה העיקרית לכך שקמילה החלה לרדוף אחרי הנסיך צ'רלס הייתה כדי לנקום באנדרו על שבגד בה עם אן.

 

נשארו חברים טובים (עם הטבות). אנדרו ואן (צילום: Gettyimahes)
נשארו חברים טובים (עם הטבות). אנדרו ואןצילום: Gettyimahes

 

בסטיז! אנדרו ואן (צילום: Gettyimahes)
בסטיז! אנדרו ואןצילום: Gettyimahes

 

אנדרו וקמילה נישאו בשנת 1973 ואילו הנסיכה אן נישאה שלושה חודשים לאחר מכן למארק פיליפס. בשנים הראשונות של נישואיהם, הם נראו כמו זוג מושלם וחלקו אהבה משותפת לסוסים. בשנת 1977 נולד בנם הבכור, פיטר מארק אנדרו פיליפס וב-1981 נולדה בתם השנייה, זארה. מארק, בעלה של אן, מעולם לא קיבל תואר מלכותי מהמלכה, כיוון שהנסיכה לא רצתה שילדיה יקבלו תארים מלכותיים במטרה לאפשר להם לחיות חיים רגילים עד כמה שאפשר.

 

באמצע שנות ה-80 אן ובעלה התראיינו למייקל פרקינסון, ששאל על השמועות בדבר משבר ביחסיהם. "רכילות שנמשכת כבר שנים, וכשאין להם משהו טוב יותר לעשות הם יחשבו על סיפורים שונים כמו 'הם לא עושים את זה או את זה יחד', אבל אנחנו לעיתים בנפרד, ממש כמו זוגות רבים אחרים, שעובדים", ענתה הנסיכה בריאיון. אבל השמועות סביב נישואיהם המתפרקים המשיכו להציף את אתרי הרכילות ואפילו הייתה שמועה על כך שהנסיכה מנהלת רומן עם שומר הראש האישי שלה, סמל פיטר קרוס, שבמהרה הודח מתפקידו. אותו סמל מכר את סיפורו לעיתון "חדשות העולם" בשנת 1984, וסיפר כי "הוא ואן נהנו מפרשייה קצרה שכללה כמה מפגשים".

 

זוג מהסרטים. הנסיכה אן ובעלה הטרי מארק (צילום: Gettyimahes)
זוג מהסרטים. הנסיכה אן ובעלה הטרי מארקצילום: Gettyimahes

  

"הכל רכילות" (צילום: AP)
"הכל רכילות"צילום: AP

 

זו לא הייתה השמועה היחידה בדבר רומן מצד הנסיכה, אך הפרשייה הבאה קיבלה אישור מהארמון: מכתבים שקיבלה הנסיכה אן מסר טימותי לורנס, נגנבו, והארמון פירסם הצהרה עמומה ככל האפשר. "המכתבים הגנובים היו מיועדים לנסיכה אן ונכתבו על ידי המפקד טימותי לורנס. אין לנו מה לומר על תוכן המכתבים האישיים שנשלחו. הנושא נמצא תחת חקירת המשטרה".

 

ההצהרה רק העצימה את כל הספקולציות סביב נישואיה של הנסיכה אן, שנפרדה מבעלה זמן קצר לאחר מכן והשניים נפרדו סופית בשנת 1992. אן לא חיכתה יותר מדי זמן לאחר הגירושים ונישאה בשנית, לאותו טימותי לורנס. השניים נשואים עד היום.

 

ורק כדי שלא תרחמו על הבעל המסכן והמקורנן, מארק פיליפס, נעדכן שהוא ניהל רומן מחוץ לנישואים עם מורה מניו זילנד בשם הת'ר טונקין, ובמשפט אבהות שנערך בשנת 1991, התברר כי הוא אביה של בתה, פליסיטי. בנוסף, הוא התחתן בשנית עם רוכבת סוסים אמריקנית בשם סנדי פפלוגר בפברואר 1997 ובאוקטובר של אותה שנה נולדה בתם סטפני פיליפס.

 

נשואים באושר. אן וטימותי (צילום: Gettyimahes)
נשואים באושר. אן וטימותיצילום: Gettyimahes

  

פרשייה נוספת שמשכה הרבה תשומת לב לנסיכה אן, אירעה ב-20 במרץ 1974, בשעות הערב המקודמות. אן ובעלה דאז פיליפס, היו בדרכם לארמון בקינגהאם כדי להשתתף באירוע צדקה מלכותי. השניים נכנסו ללימוזינה והתיישבו במושבים האחוריים יחד עם שומר הראש שלהם. במהלך הנסיעה פורד אסקורט לבנה חתכה אותם ואילצה את הנהג לעצור, כמה מטרים מהארמון. נהג הפורד, גבר בשם איאן בול בן 26, זינק מהרכב ורץ לכיוון הלימוזינה. שומר הראש של הזוג היה משוכנע שמדובר בעוד אזרח סקרן ויצא לכיוונו של בול, שהיה חמוש באקדח וירה בו בכתף ימין.  

בול המשיך, ניגש לדלת האחורית של הלימוזינה וצעק לכיוונם של אן ומארק "פתחו את הדלת או שאני יורה". שומר הראש הפצוע, ג'יימס וואלס ביטון, ניסה להתייצב לפני הנסיכה אן פעם נוספת, אך בול ירה בו בשנית. גם נהג הלימוזינה ניסה להתעמת עם היורה אך נורה והתמוטט.

 

הגיבורה של האירוע (צילום: AP)
הגיבורה של האירועצילום: AP

 

כתב ה"דיילי מייל", העיתונאי ג'ון בריאל מקונל שהיה במקום, זיהה את הנסיכה ובעלה והבין כי השניים בסכנה. הוא ניסה לסייע ולדבר עם בול, שירה בו גם כן. לבסוף, מי שהצליחה לדבר עם החוטף הפוטנציאלי הייתה הנסיכה, שאף סיפרה על האירוע מנקודת מבטה כמה שנים לאחר מכן. "הוא (בול- ע.ח.) פתח את הדלת והתקיים סוג של דיון, לאן הולכים או לא הולכים. הוא דרש שאלך איתו ואני לא זוכרת למה או מה בדיוק קרה אבל אמרתי לו שאני לא רוצה ללכת איתו", סיפרה למראיין מייקל פרקינסון, והמשיכה: "הייתי מנומסת מאוד כי חשבתי שזה יהיה טיפשי להיות גסה או תוקפנית. ניהלנו דיון על כך שאני לא מתכוונת ללכת לשום מקום וניסיתי להסביר לו שזה יהיה עדיף אם הוא יתרחק וכולנו נשכח מהסיפור הזה".

 

למרבה המזל, המתאגרף לשעבר רונלד ראסל היה באזור ועצר את בול כשתפס אותו מאחור. כשהשוטרים התקרבו למקום, בול נמלט בריצה אך בסופו של דבר נתפס ונעצר. בשלב מאוחר יותר הוא נידון לחיים שלמים במוסד לבריאות הנפש וכאשר הופיע בפני בית המשפט הסביר מדוע בחר לנהוג כך. "עשיתי זאת מכיוון שרציתי להפנות את תשומת הלב לחוסר הטיפול במחלות נפש תחת שירותי הבריאות הלאומיים".

 

לא מקבל מספיק תשומת לב. הנסיך אדוארד (צילום: Gettyimages)
לא מקבל מספיק תשומת לב. הנסיך אדוארדצילום: Gettyimages
 

 

פרט לצ'רלס ולאן, למלכה אליזבת יש עוד שני בנים נוספים: הנסיך אנדרו, שכזכור מקבל מספיק פרסומים (שליליים) בעצמו, זאת לאחר ששמו נקשר בזה של עבריין המין והפדופיל ג'פרי אפשטיין, והנסיך אדוארד, בנה הצעיר ביותר של המלכה.

 

אדוארד אנטוני ריצ'רד לואיס נולד ב-10 במרץ 1964 והוא נושא בתואר "רוזן וסקס". בניגוד לאחיו ואחותו, הנסיך אדוארד מוכר בעיקר בזכות הופעותיו המרובות בטלוויזיה – וזה הזמן להודות לאשתו, הכלה המועדפת ביותר על המלכה אליזבת, הרוזנת סופי.

 

השניים נפגשו ב-1987 דרך חברה של סופי, איתה יצא הנסיך באותה התקופה. להבדיל מרוב סיפורי האגדות, הפעם לא מדובר באהבה ממבט ראשון ולשניים נדרשו עוד שש שנים עד שנפגשו שוב, הפעם באירוע צדקה, ורק אז נרקם סיפור האהבה שלהם.

 

ממש לא אהבה ממבט ראשון. סופי ואדוארד (צילום: Gettyimages)
ממש לא אהבה ממבט ראשון. סופי ואדוארדצילום: Gettyimages

 

הם התארסו בינואר 1999 ונישאו שישה חודשים לאחר מכן. בנובמבר 2003 נולדה בתם הבכורה לואיז וארבע שנים לאחר מכן נולד בנם הצעיר, ג'יימס אלכסנדר פיליפ תיאו.

 

למרות שהשניים נמצאים יחסית מתחת לרדאר, לזוג הרוזנים מווסקס היו שלל שערוריות ציבוריות כשהזכורה והמדוברת מכולן הייתה לפני שהשניים נישאו, כשהעיתון "סאן" פרסם תמונה של סופי חצי עירומה. בנוסף, לא פעם עלו טענות נגד סופי שהיא משתמשת בקשרים ובמעמד שלה כדי לקדם את סוכנות הפרסום שלה. בשנת 2002 הרוזנת שוחחה עם כתב שהתחזה לנסיך הסעודי ולכלכה על ממשלת בריטניה. אותו מתחזה סחט את השניים וסוכם כי בתמורה לכך שדבריה לא יפורסמו היא תאלץ להעניק ריאיון מסודר, שבסופו של דבר פורסם תחת הכותרת "אדוארד לא הומו".

 

משפחה שכזו (צילום: Gettyimages)
משפחה שכזוצילום: Gettyimages

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018