רכילות+

אפילו פוטושופ לא יצליח לתקן את העוול שנעשה לתקוה גדעון

האופטימיות בבחירתה של תקוה גדעון כדוגמנית הלבשה תחתונה התחלפה עד מהרה בכעס, כשהתברר שתמונותיה רוטשו. לקחתם מישהי שחרטה על דגלה בטחון עצמי הגם שהיא לא במידה אפס? תשאירו אותה במידה הזו. אחרת אתם עושים צחוק מאיתנו וגם ממנה. דעה

יפה ולא מרוטשת. תקוה גדעון (צילום: ענת מוסברג)
יפה ולא מרוטשת. תקוה גדעוןצילום: ענת מוסברג

 

הרבה דברים השתנו אצל תקוה גדעון מהיום בו נכנסה לריאליטי "האח הגדול" ועד היום בו יצאה ממנו כמנצחת הגדולה של העונה. הפוני השתנה, החברויות שנרקמו, מערכת היחסים שפיתחה, אבל דבר אחד נשאר יציב ואיתן – אהבתה לגוף שלה. במשך שלושה חודשים תקוה פמפמה את המנטרה החוזרת של "זה הגוף שלי, ככה אני אוהבת אותו", ולא נתנה לשום דבר ואף אחד לפגוע בביטחון העצמי שלה.

 

זה התחיל כהלצה, כשמדי שבוע היא החביאה שוקולדים וכל מיני מתוקים במקומות מוזרים בבית כדי שחלילה לא תיתקע בלי משהו מתוק לשעות הקשות. זה המשיך לשיחות הנפש שניהלה עם מי שהפך להיות בן זוגה, ליאור דואק, שמצד אחד לא הפסיק לומר לה בכל הזדמנות אפשרית שהיא האישה שהוא תמיד חלם עליה - מצחיקה, חכמה, שנונה, ומצד שני להזכיר לה בכל שיחה מחדש שהוא לא נמשך לנשים כמוה ושהוא יוצא רק עם כאלה "שיש להן גוף של דוגמנית". תקוה, מצידה, לא נתנה למילים שלו לחדור מבעד למעטה הביטחון שלה וענתה לו בסבלנות, כל פעם מחדש, שזו היא ושאין לה שום רצון להשתנות.

 

היחס שלי לתקוה ידע עליות ומורדות: בתחילת העונה אהבתי אותה מאוד, בהמשך (וככל שהחלה להתקרב לליאור) חיבבתי אותה קצת פחות, אבל ההערצה שלי לאופן בו היא הייתה שלמה עם הגוף שלה ניצחה הכל. מי מאיתנו לא מסתכלת במראה ומקטרת על איזה צמיג חדש שנוצר, יד טיפה עבה, צלוליט שצץ על הירך או כל מגרעה אחרת (שכנראה, ברוב המקרים, רק אנחנו נראה). אבל תקוה הייתה שם, מולנו, חשופה, במשך עונה שלמה, ומיום ליום לימדה אותי לאהוב את עצמי קצת יותר. ואולי בגלל זה הרגשתי נבגדת היום.

 

גדעון, שנבחרה להצטלם למותג הלבשה תחתונה, גילתה יחד עם כולנו היום (א') שהיא עברה סשן ריטושים מקיף הכולל העלמת צלוליט, הצרת היקפים ואפילו הבהרת עור. דווקא היא, האישה שחרטה על דגלה בצורה בוטה כל כך את הקבלה העצמית, שלא נכנעה לקולות בראשה וגרוע מכך, לקולות של בן זוגה שאמרו לה שהיא לא מספיק טובה, דווקא היא - עברה מלחגוג את הנשיות שלה בחזייה ותחתונים, ללספק הסברים. 

 

לפני ואחרי ריטוש ועריכה. גדעון (צילום: ענת מוסברג, חלי פרידמן)
לפני ואחרי ריטוש ועריכה. גדעוןצילום: ענת מוסברג, חלי פרידמן

 

"ההחלטה שלי להצטלם להלבשה תחתונה הייתה אמירה. אני לא מדברת רק על דימוי גוף אלא מיישמת אותו בפועל, ומשמשת דוגמה לבנות ונשות ישראל והן לחברות השונות במשק הישראלי. לגבי הביקורות, לצערי הרב תמונות היח"צ אינן מייצגות את תמונות הקמפיין. עמדתי על סט פתוח לכלי תקשורת שצילמו מהמצלמות האישיות שלהם. איני מתביישת ואף גאה במראה ובמידות שלי", כתבה תקוה בסטורי שהעלתה מיד לאחר שהתמונות ראו אור ברשתות החברתיות, והוסיפה: "תמונה זו אינה מרוטשת, צולמה אחרי משולש פיצה". ובכך, בגדול, סתמה לכולם את הפה.

 

ועדיין, צריך להפנות את השאלה החשובה למעורבים בדבר - איך ייתכן שעד שבוחרים דוגמנית שעשוייה לגרום לנו להרגיש יותר בנוח כשנביט בעצמנו במראה, אישה שהיא לא דוגמנית טיפוסית, כזו עם קימורים, צלוליט וכל היוצא בכך - בוחרים לרטש כל חלק בגופה? האם מישהו שם למעלה בין מקבלי ההחלטות, חשב לרגע שהעניין יעבור בשתיקה? שלא נבחין שאחת הנשים המפורסמות במדינה נראית קצת שונה? אגב, בהחלט ייתכן וזו הייתה המטרה, לעשות קצת רעש ושערורייה, כי הרי ידוע שאין כזה דבר פירסום רע. אבל זהו שכן - נעשה כאן שירות רע למוצר, לחברה - ובעיקר זילזול וחוסר כבוד כלפי הפרזנטורית.

 

אני לא חיה באיזו בועה אוטופית וקסומה, וחושבת שעולם הדוגמנות נקי מפוטושופ, אבל אני כן חושבת שכשיש מישהי כמו תקוה, שלא עונה להגדרות המקובלות בכל הנוגע למידות הדרושות וחוגגת את הגוף שלה כמו שהוא - זו חוצפה אדירה להעביר את התמונות היפיפיות שלה סשן ריטוש ועריכה. עבור מישהי כמוני, שמנסה ללמוד לחיות בשלום עם הגוף שלה, זה היה מבאס מאוד לגלות שיש כאלה שיעשו הכל כדי להזכיר לנו שאין שום מקום לגוף נשי אמיתי. הכל עניין של הבהרות, מתיחות, הצרות והעלמות.

 

מלכה!
מלכה!

שלמה עם עצמה (צילום: ענת מוסברג)
שלמה עם עצמהצילום: ענת מוסברג

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018