ריחו"ל

בלה חדיד נגד אינסטגרם: "אסור לנו להיות פלסטינים?"

הדוגמנית הופתעה לקבל מאינסטגרם הודעה על כך שתמונת הדרכון של אביה, בה נכתב שנולד בפלסטין, הוסרה מכיוון שכללה "מסרי שנאה ובריונות". הכוכבת הביעה את זעמה: "אתם לא יכולים למחוק היסטוריה של אנשים על ידי השתקתם", כתבה, וקיבלה התנצלות רשמית

כועסת על אינסטגרם. בלה חדיד (צילום: Getty Images)
כועסת על אינסטגרם. בלה חדידצילום: Getty Images

 

חתול שחור עבר בין בלה חדיד וחברה הטוב – האינסטגרם, לאחר שהטופ מודל כתבה שמקום הולדתו של אביה היה פלסטין, והרשת החברתית מחקה לה בתגובה את הסטורי.

 

בשבוע שעבר פירסמה הכוכבת בחשבון האינסטגרם שלה, שאחריו עוקבים 31.5 מיליון גולשים, סטורי שהציג את הדרכון האמריקאי של אביה, איש העסקים מוחמד חדיד (71), ובו כתוב שנולד בפלסטין. לצד התמונה כתבה חדיד: "אבי ומקום הולדתו בפלסטין". להפתעתה, זמן קצר לאחר מכן היא קיבלה התראה מאינסטגרם בה נאמר לה שהסטורי הוסר מכיוון שהכיל תוכן שכלל "אלימות גרפית, מסרי שנאה, הטרדה או בריונות, עירום ופעילות מינית".

 

חדיד לא נשארה חייבת והעלתה סטורי חדש ותוקפני: "אינסטגרם, מה בכך שאני גאה בפלסטין, מקום הולדתו של אבי, נחשב ל'בריונות, הטרדה, אלימות גרפית או עירום מיני'? אסור לנו להיות פלסטינים באינסטגרם? עבורי – זו בריונות. אתם לא יכולים למחוק היסטוריה על ידי השתקת אנשים. זה לא עובד כך".

 

הסטורי של בלה שנמחק והוחזר (צילום: אינסטגרם)
הסטורי של בלה שנמחק והוחזרצילום: אינסטגרם

בלה חדיד נגד אינסטגרם  (צילום: אינסטגרם)
בלה חדיד נגד אינסטגרם צילום: אינסטגרם

חדיד פירסמה מסמכים ישנים של אביה ושאלה: "אתם רוצים שהוא ישנה את מקום הולדתו עבורכם?" ולאחר מכן עודדה את עוקביה לפרסם פוסטים על המורשת שלהם: "אני גאה להיות פלסטינית, כולם צריכים לפרסם היום איפה הוריהם נולדו! תזכירו להם כמה אתם גאים במקום ממנו הגעתם!". לאחר מכן היא שיתפה בחשבונה פוסטים ששלחו לה גולשים אחרים כאות הזדהות, ובהם תמונות ישנות של בני משפחתם שלטענתם צולמו גם בפלסטין.

 

פייסבוק, חברת האם של אינסטגרם, מסרה אמש (ד') שהסטורי כלל לא נמחק בגלל ציון ארץ הולדתו של חדיד כפלסטין אלא מטעמי פרטיות, אך יחד עם זאת הודתה שנעשתה טעות מצידה והתנצלה: "על מנת להגן על פרטיות המשתמשים שלנו, איננו מאשרים להם לפרסם מידע אישי, כמו מספרי דרכונים. במקרה זה, מספר הדרכון היה מטושטש, כך שלא הייתה סיבה להסיר את התמונה. החזרנו אותה ואנו מתנצלים בפני בלה על הטעות".

 

משפחת חדיד ידועה בהתבטאויותיה הפרו פלסטינית ואנטי ישראליות. בעבר השתתפה בלה בהפגנה נגד הכרזתו של דונלד טראמפ על ירושלים כבירת ישראל, בעוד שאחותה, הדוגמנית ג'יג'י חדיד, התבטאה לא פעם נגד ישראל בעקבות העימותים בעזה. גם בת זוגו של אחיה של השתיים, הזמרת דואה ליפה, יצאה בעבר נגד ישראל ואף שיתפה לאחרונה פוסט שיצא נגד הצבא הישראלי.

בלה ואביה מוחמד חדיד (צילום: GettyImages)
בלה ואביה מוחמד חדידצילום: GettyImages

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018