ריחו"ל

השערוריות של משפחת פרסלי

המורשת של אלביס פרסלי כוללת שירים שלא נס לחם, אך גם הרבה שערוריות במשפחה מפורסמת ולא ממש מתפקדת. נכדו היחיד, בנג'מין סטורם קיאו, רצה להיות "נורמלי" ככל האפשר, אבל הדימיון הרב לסבו הקשה עליו כל חייו

צעיר ועצוב. בנג'מין סטורם קיאו (צילום: אינסטגרם)
צעיר ועצוב. בנג'מין סטורם קיאוצילום: אינסטגרם
 

 

היום (ב') פורסם כי בנג'מין סטורם קיאו, נכדו של אלביס פרסלי ובנה של ליסה מארי פרסלי, הלך לעולמו כשהוא בן 27 בלבד. על פי הדיווחים, קיאו הצעיר שם קץ לחייו. "ליסה מארי שבורת לב לחלוטין, בלתי ניתנת לניחום והרוסה לגמרי", מסר נציג מטעמה. "היא מנסה להישאר חזקה עבור תאומותיה בנות ה-11 ובתה הבכורה, ריילי", אמר והוסיף: "היא העריצה את בנה. הוא היה אהבת חייה".

 

לפי הדיווחים, בנג'מין היה אדם פרטי שלא חפץ בפרסום, אלא שהוא נולד לתוך אחת המשפחות הכי מוכרות בעולם ולא הצליח להימלט מהכותרות - ממש כמו שאר בני משפחתו. ולא, אנחנו לא מדברים על אלביס עצמו, שמצדיק כתבה נפרדת לגמרי.

 

אהבה של אימא. בנג'מין וליסה מארי פרסלי (צילום: אינסטגרם)
אהבה של אימא. בנג'מין וליסה מארי פרסליצילום: אינסטגרם

 

קיאו נולד לליסה מארי פרסלי, בתו היחידה והיורשת הבלעדית של אחוזת גרייסלנד ולבעלה הראשון, המוזיקאי דני קיאו. אבל נעשה רגע פאוזה בקורותיו כדי להבין את הרקע המשפחתי:

 

אמו, ליסה מארי, הגיחה לעולם בפברואר 1968 וכשהייתה בת חמש הוריה התגרשו וארבע שנים מאוחר יותר אביה הלך לעולמו. אמה, פריסילה פרסלי, שהייתה ילדה בעצמה כשהתחתנה עם "המלך", לא הצליחה לגדל אותה ואת שנותיה הראשונות העבירה ליסה מארי אצל הוריו של אלביס. כשהם מתו, התחיל תהליך ההידרדרות שלה.

 

ליסה מארי נשרה מהתיכון והחלה לצרוך סמים. כשהייתה בת 17 נשלחה למרכז שיקום שהשתייך לדת הסיינטולוגיה, שם הכירה את קיאו. בשנת 1988 השניים נישאו והביאו לעולם שני ילדים, דניאל ריילי ובנג'מין סטורם. באותה תקופה ובמקביל לחיי המשפחה שבנתה, החלה את דרכה כמוזיקאית.

 

ליסה ובעלה הראשון, דני קיאו (צילום:AP)
ליסה ובעלה הראשון, דני קיאוצילום:AP

 

לאחר שש שנות נישואים השניים התגרשו ופרסלי נכנסה לרצף של מערכות יחסים כושלות ושפע של נישואים ספונטניים. אחד מבעליה היה מייקל ג'קסון, איתו התחתנה 20 ימים בלבד לאחר סיום הליך הגירושים מבעלה. על פי הדיווחים, ג'קסון הציע לה נישואים בטלפון. כמובן שהקשר המוזר לא החזיק מעמד וליסה הגישה בקשה לגירושים שנתיים לאחר מכן, בינואר 1996, מיד לאחר שהחלו לצוץ האשמות נגדו בדבר פדופיליה.

 

בריאיון למגזין "רולינג סטון" בשנת 2003 פרסלי סיפרה על הזוגיות עם ג'קסון ויותר מזה – על הפרידה: "מייקל מיהר לצלצל אליי ולספר לי את הצד שלו בסיפור, והאמנתי לו. הוא היה כל כך משכנע. אני לא יודעת איך... פשוט האמנתי לכל מה שהוא אמר". פרסלי הוסיפה ואמרה כי היא הייתה משוכנעת שתוכל לעזור לו, להציל אותו אך מאוחר יותר הבינה כי מדובר באשליה. "היה לי בראש מין רעיון רומנטי כזה שאוכל להציל אותו ויחד נציל את העולם".

 

סקוט שפר, העוזר האישי של ג'קסון, סיפר על תקרית בין השניים שלדבריו הובילה לגירושים המיידיים. בריאיון ל"סאן" סיפר על היום בו מלך הפופ התמוטט על הבמה במהלך צילומי HBO Special בניו יורק, בשנת 1995. "ליסה מיהרה להגיע לבית החולים כדי להיות לצידו של מייקל והאחרון אמר לי כי מותר לה לראות אותו רק לפרק זמן מסוים. הוא הקציב לה שעה, אולי אפילו קצת פחות, ולאחר מכן היא נאלצה לעזוב. באותו רגע היא הרגישה שנמאס לה והיה לה מספיק ממנו והיא צלצלה לעורך הדין שלה על מנת להתחיל את הליך הגירושים". על פי הדיווחים, פרסלי עזרה לג'קסון בשיקום ובגמילה מהסמים וכשראתה שמצבו משתפר, עזבה אותו.

 

סבב שני של נישואים כושלים. ליסה ומייקל ג'קסון (צילום:AP)
סבב שני של נישואים כושלים. ליסה ומייקל ג'קסוןצילום:AP

 

בשנת 2000 התארסה היא למוזיקאי ג'ון אוסקה אך זמן קצר לאחר מכן פגשה את השחקן ההוליוודי ניקולס קייג', מה שגרם לה להיפרד מהארוס ולמסד את הקשר עם קייג'. השניים נישאו שנתיים לאחר מכן, באוגוסט 2002 בהוואי – והתגרשו 108 ימים לאחר מכן.

 

ארבע שנים לאחר מכן, בינואר 2006, ליסה מארי נישאה בפעם הרביעית לגיטריסט, המפיק, הבמאי ומי שהיה מנהלה המוזיקלי באותה תקופה - מייקל לוקווד. השניים הביאו לעולם את התאומות הרפר ופינלי, אך התגרשו עשור לאחר מכן. בשנת 2017 הותר לפרסום כי בנותיהם הוצאו מהבית ועברו למשפחת אומנה לאחר שפשיטה משטרתית חשפה כי במחשב האישי של לוקווד נמצאו חומרים שהוגדרו כפורנוגרפיית ילדים. "הייתי המומה ומבועתת לחלוטין", אמרה פרסלי לאחר הגילוי, והוסיפה: "נהייתי חולה, כאבה לי הבטן". הגירושים מבעלה לשעבר ומנהלה המוזיקלי היו קשים מאוד עבורה, שאחרי שנים של גמילה חזרה לצרוך כדורים על בסיס קבוע ולבסוף התאשפזה שוב במכון הגמילה והמרכז הטיפולי "הילס" בלוס אנג'לס. קרב המשמורת על בנות נמשך עד היום.

 

לאחר הגירושים, לוקווד הגיש בקשה לתשלום קבוע של 40 אלף דולר בחודש מאשתו לשעבר כדי לשמור על רמת החיים אליה הורגל. התביעה נדחתה ועל פי טענותיהם של עורכי הדין של פרסלי היא נמצאת בחובות ענק. יש לציין כי בשנת 2018 ליסה מארי תבעה את מנהל הכספים שלה לשעבר בטענה שאיבד הון של 100 מיליון דולר מהירושה שלה ובמסמכים שהוגשו לבית המשפט נחשף שפרסלי שקועה בחובות בגובה 16 מיליון דולרים, מתוכם כספי מיסים שלא שילמה בגובה עשרה מיליון דולרים. מנגד, לפי דיווחים, לחשבון הבנק של היורשת נכנסים מדי חודש מאה אלף דולר כחלק מהעיזבון של אביה.

 

ליסה ובעלה הרביעי, הגיטריסט מייקל לוקווד (צילום: Gettyimages)
ליסה ובעלה הרביעי, הגיטריסט מייקל לוקוודצילום: Gettyimages

 

מי שעזרה לה באותה תקופה הייתה אמה, פריסיליה, שאף לקחה את נכדותיה לביתה לתקופה מסוימת. פרסילה עצמה לא ידעה יותר מדי נחת בשנותיה כאשתו של המלך. השמועות שריננו סביב נישואיהם מיום החתונה ועד סופם, לא עזבו אותה לרגע והיא אף אמרה בריאיון מאוחר כי איבדה את זהותה בצילו. "הייתי אבודה, באמת שלא חוויתי את שנות העשרה שלי. למדתי על אלביס, הייתי איתו כל הזמן, חייתי אותו. ידעתי מה הוא אוהב, מה הוא חושב, חייתי דרכו".

 

חייה עם אלביס ידעו עליות, אך בעיקר מורדות, כשחיבתו לילדות צעירות הפכה פומבית, בגידותיו הרבות הפכו לשגרת חיים וזה עוד לפני שדיברנו על התמכרותו לסמים. השניים התגרשו באוקטובר 1973 אך נשארו קרובים עד מותו של הזמר.

 

ביום נישואיהם. אלביס ופריסילה פרסלי (צילום:AP)
ביום נישואיהם. אלביס ופריסילה פרסליצילום:AP

 

בהמשך ניהלה מספר מערכות יחסים מתוקשרות, ביניהן עם עורך הדין רוברט קרדשיאן (אביה המנוח של קים קרדשיאן), איש הפיננסים קירק קרקוריאן והדוגמן מייקל אדוארדס – זוגיות שהסתיימה כשגילתה שהוא התאהב בבתה ליסה מארי, שהייתה בת עשרה באותן שנים. וכן, כנראה שיש לה משיכה לפדופילים. הוא אגב כתב בהמשך ספר בשם "פריסילה, אלביס ואני" ובו טען כי היא שכבה גם עם חוליו איגלסיאס וריצ'ארד גיר.

 

ב-1984 פצחה פריסילה פרסלי ברומן עם הבמאי האיטלקי מרקו גריבלדי ושלוש שנים לאחר מכן נולד בנם נווארון. השניים חיו יחד במשך 22 שנים עד שנפרדו. ב-2017 דווח כי פרסלי החלה לצאת עם הזמר טום ג'ונס, שהתאלמן שנה קודם לכן.

 

פריסילה ובנה נווארון (צילום: Gettyimages)
פריסילה ובנה נווארוןצילום: Gettyimages

 

פרסלי, שהייתה אחת הנשים היפות בשעתה, לא התמודדה היטב עם פגעי הזמן ובשנת 2008 נפלה קורבן למנתח פלסטי מתחזה בשם ד"ר דניאל סרנו שפעל ללא רישיון. הוא הזריק סיליקון לפניה אך השתמש בכימיקלים שלא נועדו לכך ופגע בהן קשות.

 

מצא את ההבדלים. פריסילה פרסלי (צילום: Gettyimages)
מצא את ההבדלים. פריסילה פרסליצילום: Gettyimages

 

מי שירשה את היופי של פרסלי, היא דניאל ריילי קיאו, בתה הבכורה של ליסה מארי ואחותו של בנג'מין, שאגב, היה דומה לסבו אלביס שתי טיפות מים. ריילי ובנג'מין בילו את רוב שנות ילדותם אצל אביהם בהוואי, והשנים במחיצתו הפכו אותם לאנשים מקורקעים יחסית. "גדלתי במשפחה פריבילגית אצל אמי, אבל אבי לא חי כך ואני חושבת שהעובדה שחוויתי את שני הצדדים עזרה לי", אמרה ריילי בריאיון. "לאבי היו מזרנים על הרצפה בדירה והוא חי גם בפארק קרוונים. פשוט לא היה לו כסף".

 

בהמשך, חזרה ריילי לבית אמה ובשנת 2010 עשתה את הופעת הבכורה שלה בהוליווד, בסרט "הנמלטות" לצד דקוטה פנינג וקריסטן סטיוארט. הפריצה הגדולה שלה הגיעה שנה אחרי, כששיחקה בסרטו של סטיבן סודרברג, "מג'יק מייק", וגילמה חשפנית צעירה בשם נורה. בהמשך היא השתתפה בסרט "מקס הזועם – כביש הזעם", שם הכירה את הפעלולן בן סמית'-פיטרסן, שהפך להיות בעלה.

 

השאיפה להיות נורמלית. ריילי קיאו (צילום: Gettyimages)
השאיפה להיות נורמלית. ריילי קיאוצילום: Gettyimages

 

גם אחיה ניסה להיות "נורמלי" ככל האפשר, אך הדמיון הרב לסבו לא תמיד אפשר זאת. רבות דובר על עיניו של בנג'מין, הזהות לחלוטין לעיניו המפורסמות של אלביס. "לפעמים כשאני מביטה בבנג'מין אני המומה מכך שהוא כל כך דומה לאבי ונראה בדיוק כמוהו, סיפרה ליסה מארי בריאיון בשנת 2012, והוסיפה: "היינו פעם אחת בבית האופרה וכולם הסתכלו עליו, ביקשו ממנו להצטלם איתו, זה היה מטורף".

 

בשנת 2009 דווח כי בנג'מין חתם על עסקת שיא של חמישה מיליון דולר עם יוניברסל – למרות שלא הוציא אפילו שיר אחד מעולם. "המוזיקה שלי לא תהיה כמו של אלביס, בכלל לא", אמר בריאיון ל"טיים", אך סמנכ"ל יוניברסל הטיל את דבריו בספק כשאמר כי "זה לא הכי מדויק". מי שכן הוציאה שיר הייתה אמו, שמערכת היחסים ביניהם הייתה קרובה מאוד והשניים אפילו עשו קעקוע זהה בשנת 2009. שלוש שנים לאחר מכן הוציאה ליסה מארי את השיר Storm And Grace שנכתב על בנה.

 

מקורבים למשפחה ששמעו על התאבדותו של קיאו, סיפרו היום ל"דיילי מייל" כי המוות, למרות היותו מצער מאוד, לא מפתיע. "בנג'מין נאבק במשך הרבה זמן", הם אמרו לאתר.

 

העתק של הסבא. בנג'מין קאיו (צילום: אינסטגרם)
העתק של הסבא. בנג'מין קאיוצילום: אינסטגרם

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018