רכילות+

לאון שניידרובסקי: "חשבתי שאסי עזר יהיה המנטור שלי, והוא התעלם ממני באירועים"

תקופת הקורונה עברה על לאון שניידרובסקי בחשבון נפש, שבמהלכה החליט שהגיע הזמן למייק אובר. הוא פצח בדיאטה, נרשם למכון ועכשיו מרוצה לחלוטין ממה שהוא רואה במראה. השלב הבא? מציאת אהבה. פגשנו אותו לשיחה על הביטחון העצמי שקיבל, על החרם וההצקות שחווה בתור ילד ומה הוא חושב על דור העתיד

 

 

לאון שניידרובסקי מאמין שאמא שלו שומרת עליו. מאז נפטרה לפני שנתיים מסרטן השחלות, חודשיים בלבד אחרי שהתגלה אצלה, הכול מסתדר לו, והוא בטוח שהיא מלווה אותו בכל צעד וגם ומתקנת כל מה שמתקלקל: "אני מאמין שיש פה השגחה של אמא שלי. יש לי המון צירופי מקרים כאלה, שדברים מסתדרים לי מאז שהיא מתה. אני מרגיש את זה פיזית. אחרי שהיא מתה, במשך חודש הייתה ציפור דופקת לי על החלון באופן קבוע, מעירה אותי כל בוקר. אחר כך היא נעלמה, אבל אז התחילו לקרות המון דברים שלא יכולתי לייחס אותם למשהו אחר. לא חייבים להאמין, אבל אני מרגיש שאמא שלי שם, ופתאום הדברים מסתדרים לי. כל השנתיים האלה לא הייתי בקבר שלה. אני לא מסוגל. אין אצלנו אזכרות, אנחנו פרוסקי, לא מרוקאים שנפגשים לגיז'דורים וארוחות, אבל לא בגלל זה אני לא הולך. אני לא הולך כי אני לא מרגיש שהיא שם, ובעיקר אני מפחד שאני אקלוט שהיא מתה, ממש מתה, ואני עוד לא רוצה".

 

שניידרובסקי, 34, נכנס לחיינו כבר לפני 12 שנה, בעונה הראשונה של "האח הגדול". אל הווילה הוא הגיע עם אחיו התאום בוריס שהודח ראשון, אבל לאון הפך לאחת הדמויות הבולטות בעונה שבה ניצחה שפרה קורנפלד ומאז הוא כאן.

 

"מאוד התקרבנו מאז המוות של אמא", הוא מספר על הקשר עם אחיו. "אני ובוריס תמיד היינו שמן ומים. הוא גבר גבר, וגם בתור ילד כשהוא שיחק כדורגל אני אהבתי בובות. הכי לא קשורים. היום הוא הייטקיסט, נשוי עם ילד, ופתאום אני עף עליו ועל הבן שלו ואני מרגיש שאני מאוד אוהב אותו".

 

לבוריס גם אחות גדולה, ענת, שבגיל 16 עזבה את הבית, התחתנה עם מוסלמי, התאסלמה ועברה לגור בטייבה. היום היא פרודה מבעלה והיא ושלושת ילדיה עדיין גרים שם. שניידרובסקי מספר ש"בזמן שהחברים שלי בשבת על החוף בתל אביב, אני בטייבה, עושה כבש על האש עם אחיינים שלי, הכי כיף שם".

 

נשמע שאתה ממש אוהב ילדים.

"אני אוהב ילדים עד גבול מסוים, בואי, בינתיים אין לי שום רצון להביא כאלה משל עצמי. אני לא רוצה כאלה. אבל אני כן אשמח לזוגיות. הכול מסודר בחיים שלי חוץ מהחלק הזה. בחיים לא היה לי חבר או זוגיות. לא יצאתי אפילו עם גבר".

 

למה? 

"אני חושב שזה שילוב. זה גם בגלל שאני נשי, ולגייז נשיים מאוד קשה פה בארץ, וגם כי שנים הייתי מאוד מרוכז בעשייה. יש לי טראומת ילדות, בגלל שגדלתי בבית מאוד מאוד עני. בית של מהגרים, שתמיד היה בו חוסר והוצאות לפועל, אף פעם אין מספיק. כל דקה הקרקע יכולה להישמט מתחת לרגליים, אז תמיד היה בי הדרייב הזה, שכל עוד הגוף בריא, אני צריך לייצר כסף. זה גם עלה לי בהתקפי חרדה. ההתקף הראשון הגיע בגיל 24. הייתי בברלין וניסיתי סמים בפעם הראשונה, אם.די, עם חברים, הכי בפאן. חטפתי סיבוב של החיים וחזרתי לארץ גמור. הייתי שנתיים אחרי "האח" שכבר התהילה התחילה לרדת, והייתי עסוק במה אני עושה עם החיים שלי. זה הרגיש כמו פסיכוזה, ירדתי עשרה קילו והייתי במחשבות אובססיביות. הייתי כלוא בתוך המוח של עצמי. חזרתי לגור עם ההורים, התחלתי טיפול הוליסטי וזה מאוד עזר לי. אחרי שלוש שנים זה קרה שוב וחמור יותר. ואז כבר פסיכיאטר וציפרלקס. זה סידר אותי ושיפר אותי, ועד עכשיו אני על כדורים, אבל החרדה כל הזמן שם. אני בן 34, אין לי עזרה כלכלית ואין לי ירושות. כשכל החברים שלי מקבלים עזרה ודירות מההורים, לי אין רשת ביטחון, מבחינתי אם אין לי פרנסה, זה רק לעבור לדירת עמידר עם סבתא שלי, אין אופציה אחרת".

 

געגועים ל"אח הגדול"? לאון שניידרובסקי (צילום: תום מרשק)
געגועים ל"אח הגדול"? לאון שניידרובסקיצילום: תום מרשק

 

כשהחרדה היא המנוע, המוטיבציה הובילה אותו למקום טוב. כבר עשר שנים שהוא עובד במשרד הפרסום "טינק" של יניב ויצמן, שמתמחה בפרסום לבני נוער, וכיום הוא מכהן שם בתפקיד סמנכ"ל אסטרטגיה ונוער. הוא גם מלווה טאלנטים בסוכנות שהיא חברה־בת של המשרד "לייב אייג'נסי" וחוץ מזה הוא טאלנט של הסוכנות בעצמו, יש לו תוכנית יומית בערוץ הילדים "זום" עם שותפו יואב מאיר, והוא עושה סדנאות, הרצאות וימי הולדת לילדים בנושאי DIY ואופנה.

 

"הקורונה הייתה התקופה הכי עמוסה שלי. עשינו סדנאות DIY לכל ילדי ההייטקיסטים של ישראל בזום. מחלקת הרווחה של החברה שולחת להם ערכת 'עשה זאת בעצמך' עם דבק, מספריים ודפים צבעוניים, ויואב ואני מתיישבים מולם ועושים איתם צחוקים ויצירה. מיקרוסופט, בנק הפועלים, איביי ואמדוקס, כולם. רק החודש עשינו 50 כאלה. זה מהמם. חוץ מזה יש לי דיי ג'וב ואני עף על זה, שאני קם בבוקר למשרד כל יום. הבנתי מאוד מוקדם שלהיות כוכב ריאליטי זה לא מספיק. אני עובד כל הזמן".

 

את שותפו מעצב האופנה יואב מאיר הכיר לפני שמונה שנים בתוכנית הריאליטי "101 דרכים לעוף משעשועון"', הם הקימו יחד ערוץ יוטיוב שמתעסק באופנה וב־DIY והפכו מהר מאוד להיות אוטוריטה בתחום ולהיט מבוקש בימי הולדת של ילדות.

 

"אני הפאקינג בתיה עוזיאל של הדור הזה, כל נער ונערה מכירים אותנו, תפסנו נישה ואנחנו אוהבים את זה. יש לנו הרצאות, סדנאות, ימי הולדת ותוכנית יומית בטלוויזיה, זה מטורף. יש בינינו סימביוזה מדהימה, אבל כשהכרנו לא אהבנו אחד את השני בכלל, כי ככה זה, בין גייז בתעשייה יש תחרות לא ברורה, ואין הרבה פרגון. גם כשיצאתי מ'האח הגדול' חשבתי שאסי עזר יהיה המנטור שלי כי הוא גיי ואני גיי והוא לא היה אומר לי שלום באירועים. נורא נפגעתי אז, אבל דברים השתנו ואני מרגיש שהשנה במיוחד. אסי היום תומך ומפרגן ומייעץ ובכלל 'התקבלתי' יותר. גם מושיק גלאמין וטום באום, פתאום כולם מפרגנים. אני לא יודע אם זה בגלל הקורונה אבל משהו השתנה".

זה לאון או בתיה עוזיאל? (צילום: תום מרשק)
זה לאון או בתיה עוזיאל?צילום: תום מרשק

 

הוא נולד בסנט פטרסבורג ובגיל שנתיים עלה לארץ עם הוריו. גדל ברעננה, למד בבית ספר דתי בהוד השרון וספג עלבונות קשים על היותו שונה.

"למדתי בלט, לבשתי בגדים של ילדות ושמתי מסקרה. חוויתי חרם ופחדתי לצאת מהכיתה ברוב ההפסקות. רק חיכיתי לבוא הביתה לאמא, לקבל חיבוק וחום ואהבה. אמא שלי קיבלה אותי במאה אחוז תמיכה, והביטחון שיש לי להיות מי שאני זה רק ממנה. לא נשאר לי כלום מהדת, יש לי ספר תהילים בתיק ואני מאמין באלוהים ואוהב חגים אבל יש לי פחד מהקיצוניות הדתית, כי הם שונאים את מי שאני, חד וחלק".

 

אמרת שלגייז נשיים כמוך קשה למצוא זוגיות.

"יש המון ביקורת על הנשיות שלי. זה אישיו בקהילה, יש פה שנאת נשיות. גייז בישראל חייבים להיות נורא חתיכים ומטופחים וגבריים, וקוביות והזרקות. זה סטנדרט מאוד נוקשה. את יודעת כמה גברים בגריינדר כותבים בכותרת 'נשיים, לא לפנות אליי'?

 

"המון נרתעו מלצאת איתי כי הדמות שלי על המסך היא מאוד נשית וצעקנית ומגיעה לדציבלים גבוהים, וזה לא מתאים להם. תמיד אני בודק לפני אם הם יודעים במי מדובר, שאני זה לאון מהטלוויזיה, כדי שלא יפגשו אותי ויברחו, אני נורא פוחד מהדחייה הזו. ברור שאני לא ככה ביום יום, אבל זה פן באישיות שלי והייתי רוצה מישהו שיאהב גם את זה. לעובדה שעשיתי שינוי פיזי בשנה האחרונה יש חלק בזה. ב'אח' הייתי נורא רזה, שדוף ועם השנים השמנתי. האכילה שלי הייתה רגשית. אני אוכל כשאני עצוב, שמח, חרד - תמיד אני אוכל. התחלתי השנה לעבוד על הגוף שלי, בשביל להרגיש מושך ושווה ואני באמת מקבל עכשיו פתאום הרבה יותר פניות".

 

מה עשית?

"התחלתי בתוכנית תזונה של דור אקשטיין, שהוא התנ"ך ורזיתי עשרה קילו. לא אוכלים שלוש שעות אחרי שקמים, בצהריים אוכלים חזה עוף עם ירקות ירוקים, ארוחת ביניים של ארבע פריכיות עם פרוסת גבינה צהובה 9% ובערב שלוש קופסאות קוטג' או טונה, או שמונה ביצים".

 

מטורף.

"כן, אבל אחרי אימון כוח, ויש כאלה שלושה בשבוע, אתה יכול להעמיס, שזה אומר חמישה משולשי פיצה או מקדונלד'ס או חמישה רולים של סושי, וזה מדהים. אתה מחכה לאימון כי אתה יודע שאחריו אתה יכול לאכול. ופתאום יש לי קוביות, ואני מבין בשרירים ובחלבונים ובהעמסות, אני ג'יין פונדה הישראלית, אני כבר חושב להוציא קלטת כושר לגייז".

 

התמכרת?

"לא לכושר, למחמאות. אני מפחד לפתח הפרעת אכילה, כי זה ממכר. אין לי בעיה עם שומן, אהבתי את עצמי גם כשהייתי רופס ואני לא חושב שאנשים רזים הם מאושרים יותר. יואבי הוא המצפן שלי, הוא מאוד חינוכי בעניין הזה, והוא באמת עף על עצמו בכל משקל. צודק".

 

"בימי הולדת שאני עושה אני פוגש ילדות מכל הסוגים. יש ילדות מלאות עם מלא ביטחון ויש כאלה עם אפס ביטחון, וזה הכול תלוי מי אמא שלהן. כשמישהו נותן לך ביטחון במי שאתה, אתה עף. לשנות את עצמנו תמיד אפשר, את הביטחון יותר קשה. אבל כן, עכשיו אני מרגיש יותר נוח עם עצמי, יותר משוחרר. אני פחות מתאפר, פחות מסקרות והצללות, אני לא מפחד להתכופף בים, נסעתי לפני יומיים על אופניים בלי חולצה, יש משהו שמרגיש יותר חופשי ככה. זה כיף להרגיש מושך וסקסי, בחיים לא הרגשתי מיני. אפילו הייתי בטוח איזו תקופה שאני א־מיני, כי המון זמן לא עשיתי סקס, אני עדיין כמעט ולא עושה, אבל אני מאמין שאני בתחילתו של שינוי".

המבט שלך זה משהו! (צילום: תום מרשק)
המבט שלך זה משהו!צילום: תום מרשק

 

בקרוב תראו אותו בעונת האולסטארס החדשה של "גולסטאר" ב־HOT, אחרי שכבר השתתף בעבר בעונתה הרביעית. "זה סוג של חוויית טירונות", הוא מספר, "עם גברים שאני לא מבין. אני לא מבין סטרייטים, לא יעזור כלום, לא מבין את ההומור שלהם, אבל אם בעונה הקודמת במקסיקו הייתי צריך כדור הרגעה כדי לצלוח את זה, הפעם באתי הרבה יותר פתוח וגם נלחמתי פיזית. אולי גם עשיתי גול, לכי תדעי, אני לא יכול לגלות".

 

יצא לך להתקרב למישהו?

"אייל גולן מאוד הפתיע אותי. צילמנו בברזיל וזה היה בשיא הפרשייה שלו וחווינו את זה איתו, והוא הכי שבר דיסטנס ודיבר איתנו ושמר על אופטימיות. הוא אכל איתנו, וצחוקים וישיבות. הוא לא ישן איתנו כמובן אבל היה באמת סבבה. אני מכיר את הילדים שלו, אלין וליאם, כי הם כוכבי טיקטוק ענקים, אבל אותו לא הכרתי לפני. גם לדין מירושניקוב, איציק זוהר ואנדי רם מאוד התחברתי. אני ואנדי היינו יחד במקסיקו ולא החלפנו אז מילה ועכשיו אני עושה איתו שישי עם הילדים שלו אצל אמא שלו. זה קטע, פעם בכלל לא היו לי חברים סטרייטים ופתאום כל אלו".

 

עם ארבע תוכניות ריאליטי ברזומה, תהיה עוד אחת?

"למה לא? אני אוהב ריאליטי. לא מזמן גם התקשרו אליי מ'האח הגדול', והייתי הולך, בטח. זו חוויה שתמיד כיף לעבור, תמורת תשלום ראוי. כשאני נכנסתי ל'האח הגדול' הייתי ילד ביישן בן 22, הכול הבהיל אותי. היום הייתי נכנס בטוח יותר. על "הישרדות" הייתי מתלבט יותר, כי זו תוכנית שמוציאה ממך צדדים מאוד קשים, ב'האח הגדול' אתה יותר מוגן. הישרדות מוציאה את החרא של המיץ של הנשמה. תראי מה קרה לאלה איילון, לאלינה, לישראל, אפילו לאסי. אני לא אוכל שלוש שעות בבוקר ואני עצבני, איך הייתי אחרי חודש?"

 

חוץ מזוגיות, יש עוד חלומות במגירה?

"המטרה שלי בחיים היא לקנות דירה. אני חוסך ומקווה שאני אוכיח לעצמי שאני יכול, ובגיל 40 יהיה לי נכס. ממקום שלא היה לי כלום, אני רוצה להיות שם. במדינה שלנו זה לא קל, ולגייז עוד קשה יותר. אני עוד לא בשלב הזה, אבל יש לי חברים שבמקום לקנות דירה, הם צריכים עכשיו ללכת לקנות ילדים במאות אלפי שקלים בחו"ל, כי לא מאפשרים להם פונדקאות בארץ. גם ככה קשה ויקר פה, ואנחנו בכלל אזרחים סוג ב', זו ממשלה חשוכה".

 

הריאיון המלא עם לאון שניידרובסקי: וכתבות נוספות - עכשיו בגיליון בחדש של "פנאי פלוס"

עכשיו בדוכנים! (צילום: תום מרשק)
עכשיו בדוכנים!צילום: תום מרשק

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018